Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-58 από 58
  1. #46
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να σας πω τα νεότερα για να καταλάβετε το τι γίνεται και τι σκουριασμένα μυαλά έχουν εκεί μέσα Όπως είπα και στο πρώτο μου μήνυμα (όταν δηλαδή έκανα αναφορά του προβήματος) δοκίμασα με Forthnet και πέταγε. Αγοράσω μια Netcarta της Altec από το e-shop της με 10 ώρες πρόσβαση και κόστος 5 ευρώ. Βάζω τους κωδικούς στο Zyxel, συνδέεται και ανοίγω torrent. Μέσα σε 4 λεπτά κατέβασε από 200-220 !!!!! Ούτε μια στιγμή δεν έπεσε κάτω από τα 200. Δοκιμάζω και www.speedtest.net , τον ftp server του πολυτεχνείου και διάφορα downloads από http και ftp. Στο www.speedtest.net κατέβαζε με 150 από το εξωτερικό αλλά από Ελλάδα 220 καρφωμένα. Τα http και ftp downloads φυσικά μέσω Internet Explorer, όχι download manager. Επιβεβαιώθηκαν λοιπόν αυτά που έλεγα από τον Ιούνιο του 2004 που προτοέβαλα adsl, ότι δηλαδή η Altec είναι ο πιο σταθερός isp που έχω δοκιμάσει ποτέ και με τις καλύτερες ταχύτητες (πήγαινε καλύτερα από την forthnet, με πολύ λιγότερα σκαμπανεβάσματα της ταχύτητας) . Κρίμα που θα μου βγαίνει κοντά στα 50 ευρώ τον μήνα το κόστος connx και συνδρομή 2048 Altec. Που να το ήξερα πριν την ανανέωση ώστε να το έκοβα τελείως και να έβαζα Altec, και ας μην μου έμενε η γραμμή Αλλά μάλλον θα τα δώσω τα λεφτά, δεν μπορώ να θέλω να κατεβάσω και να σέρνεται ενώ πληρώνω 2048. Ακόμα και τώρα που κατέβαζα torrent με 10-11 κατέβαζε ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΛΗΤΕΣ, Ε-Λ-Ε-Ο-Σ Και το κακό είναι ότι δεν μπορείς να κάνεις τίποτα, και καταγγελία να κάνεις δεν θα βγάλεις τίποτα, τσάμπα το τρέξιμο και τα λεφτά στα fax.

  2. #47
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Μετα απο 20 μερες διακοπες γυρισα σημερα.Ανοιγω το pc και αντιλαμβανομαι πως κατι δεν παει καλα.Για την ακριβεια δεν παει καθολου.Στο ταχυμετρητη του Adslgr με 2Μbit συνδεση επιασα την διαστημικη ταχυτητα των.....343kbps!!
    Πηρα το 121 και την αλλη μερα ηρθαν τα παιδια απο τις βλαβες.<<Θα κοιταξουμε τις ρυθμισεις και θα σε ενημερωσουμε>>.Μετα απο 2 ωρες,πραγματι με πηραν τηλεφωνο.<<Τωρα ειναι ενταξει;>>.<<Ναι>>λεω.<<Ποτε εμφανιστηκε το προβλημα;>>,με ρωτουν.<<Ελειπα 20 μερες,μολις ηρθα το διαπιστωσα...>>.<<Α,γι αυτο μαλλον....>>.

    Απορια:Εχει καμμια σχεση το οτι ελειπα 20 μερες με την ταχυτητα της adsl;;;
    Απο χθες το βραδυ παλι η ταχυτητα μου ειναι στο 1/10 απο αυτη που πληρωνω....Τωρα τι φταιει;Μηπως το οτι στραβοκοιταξα το μοντεμ μου για μια στιγμη;

    Στην περιπτωση μου ειναι αποδεδειγμενο πως φταιει ο ΟΤΕ.Υποψιαζομαι μαλιστα πως το προβλημα ειναι μεγαλο και αυτοι απλως προσπαθουν με <<μπαλωματα>> να το καλυψουν.Τα περιπου 40Ε το μηνα ομως θα με υποχρεωσουν να τα δωσω....

    Το πιο ανησυχητικο ειναι πως μολις στα 32 νιωθω πως δεν εχω καμμια ελπιδα να βρω το δικιο μου στο....Ελλαδισταν.Αρχιζω να συνηθίζω τον ρολο του μ@λ@κ$...

  3. #48
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.247
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πηρα το 121 και την αλλη μερα ηρθαν τα παιδια απο τις βλαβες.<<Θα κοιταξουμε τις ρυθμισεις και θα σε ενημερωσουμε>>.Μετα απο 2 ωρες,πραγματι με πηραν τηλεφωνο.<<Τωρα ειναι ενταξει;>>.<<Ναι>>λεω.<<Ποτε εμφανιστηκε το προβλημα;>>,με ρωτουν.<<Ελειπα 20 μερες,μολις ηρθα το διαπιστωσα...>>.<<Α,γι αυτο μαλλον....>>.

    Τί άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα!
    Δηλαδή κατά τους τεχνικούς του ΟΤΕ έφταιγε που δεν την είχες χρησιμοποιήσει τη γραμμή για 20μέρες έ? Ξεπροπονήθηκε η γραμμή μάλλον. Είχε σκουριάσει ο χαλκός επειδή δεν έτρεχαν τα bytes τόσο καιρό!

    Κάτι σα τα μελάνια του εκτυπωτή που μπούκωσαν επειδή δεν τύπωσες για κάποιες μέρες.

    Προφανώς είσα σε πίτα γύρο κέντρο και το bandwidth τους είναι ανεπαρκες.
    Γι' αυτό και normal ταχύτητες βλέπεις μάλλον μόνο πρωινές ώρες που κλείνουν πολλοί τα PC τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikgr : 28-11-07 στις 23:13.

  4. #49
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Προφανώς είσα σε πίτα γύρο κέντρο και το bandwidth τους είναι ανεπαρκες.
    Γι' αυτό και normal ταχύτητες βλέπεις μάλλον μόνο πρωινές ώρες που κλείνουν πολλοί τα PC τους.
    Αυτο υποψιαζομαι κι εγω.Αυριο θα μου ερθουν παλι αφου εχω αποφασισει να δηλωνω βλαβη συνεχεια.Μεχρι να φιλοτομιθουν (ή να βαρεθουν) και ....ομολογησουν.

    Ομως τι <<μαγικες>> πυθμισεις εκανε ο τεχνικος και μου εδωσε φουλ ταχυτητα για 9 ωρες;<<Μπουκωσε>> αλλους για να ξεμπουκωσει εμενα;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelpas : 28-11-07 στις 23:57.

  5. #50
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    θεσσαλονικη-χαριλαου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    εδω και 2 μερες με οτενετ εχουν "νεκρωσει " p2p κ torrents, απο ραπιντσερ κλπ μια χαρα παει
    τι μαγειρεματα κανουν παλι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsaros : 29-11-07 στις 01:50.

  6. #51
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    28/11 δηλωσα βλαβη για 2η φορα στο 121.<<Μα.τους ειπαμε(τεχνικους) να σας παρουν τηλεφωνο>>,<<Δεν με πηραν>> ,<<Τι να σας πουμε και εμεις...περιμενετε>>.

    Περιμενω.....

  7. #52
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelpas Εμφάνιση μηνυμάτων
    28/11 δηλωσα βλαβη για 2η φορα στο 121.<<Μα.τους ειπαμε(τεχνικους) να σας παρουν τηλεφωνο>>,<<Δεν με πηραν>> ,<<Τι να σας πουμε και εμεις...περιμενετε>>.

    Περιμενω.....
    Aκομα περιμενω....

  8. #53
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    τι εγινε τελικα σε πηραν κανενα τηλεφωνο ?

  9. #54
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Περιοχή
    Χαλκιδα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8222/923
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΟΚΟΣ
    Router
    ZTE3
    SNR / Attn
    6.2(dB) / 43(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με 62 downstream attenuation αυτη δεν ειναι γραμμη ειναι εργοταξιο με τοσο θορυβο που εχει.Δεν γινεται τιποτα οριακα αμα δεις ταχυτητες γυρω στα 2MBs

  10. #55
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    τι εγινε τελικα σε πηραν κανενα τηλεφωνο ?
    Τους ξαναπηρα εγω σημερα το πρωι.<<Αυτες οι βλαβες περνουν καιρο για να αποκατσταθουν>>.<<Ποιες βλαβες>>;<<Αυτη που εχετε...>>

    Πηγα να της πω(της τηλεφ/ριας)..<<Η βλαβη στο κεφαλι σου ποσα χρονια υπαρχει>>;...Ομως το επαιξα ευρωπαιος και αποχαιρετιστήκαμε γλυκα......

  11. #56
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    σε βλεπω να καταληγεις σε Love story

  12. #57
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kyriakos7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε βλεπω να καταληγεις σε Love story
    Aν ειναι καλη η τηλ/τρια...τι να πω;Χαλαλι.

    Σημερα μη πηρε τεχνικος απο θεσσ/νικη.Μου ειπε πως θα προσπαθησουν να το λυσουν απο εκει αλλιως να ξαναδηλωσω βλαβη και να πω οτι θελω να μου αλλαξουν πορτα.Το σιγουρο ειναι πως μου εχουν αλλαξει τα <<φωτα>> μεχρι στιγμης...

  13. #58
    Εγγραφή
    02-08-2007
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    σπάσιμο νεύρων είναι, κουράγιο φίλε.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Παρόμοια Θέματα

  1. ΚΡΑΥΓΗ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ
    Από Pan Kai στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-08, 13:04
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-02-08, 19:18
  3. ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ
    Από gpsgr στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-07, 17:15
  4. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-06, 19:54

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας