Σελ. 47 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 27374245464748495257 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 691-705 από 1005
  1. #691
    Εγγραφή
    20-12-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    154
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    Thomson
    μπορεις να εξηγησεις πως αλλαζει το TTL που εννοείς?
    Screen: Samsung SyncMaster T220
    CASE: Coolermaster Cosmos S CPU: QuadCore Intel Core 2 Q9450, 2666 MHz
    BOARD: Asus P5Q Deluxe VIDEO: NVIDIA GeForce 9800 GTX (512 MB)
    RAM: Corsair Dominator DDR2 (1066Mhz) CM2X2048
    HD: 2xWDC WD6400AAKS 640GB 1xWDC WD3200AAKS
    DVD: ASUS DRW-2014L1 PS: Coolermaster Real Power M700

  2. #692
    Εγγραφή
    02-05-2020
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    890
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Mikrotik Chateau 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gunman Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να εξηγησεις πως αλλαζει το TTL που εννοείς?
    Αν εχεις mikrotik υπάρχει βίντεο στο YouTube.

  3. #693
    Εγγραφή
    24-02-2023
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Router
    Tp-Link Archer MR600v2
    Υπάρχει επιλογή στα Windows επίσης. Εύκολα προσβάσιμη με την εφαρμογή TCPoptimizer. Δεν ξέρω αν και τι δουλειά κάνει όταν το αλλάζεις έτσι βέβαια...

  4. #694
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Καλησπέρα σε όλους!
    Η έξτρα κάρτα σιμ είναι δωρεάν για τα unlimited προγράμματα; Συγκεκριμένα έχω το Vodafone business giga ultra. Μίλησα στο τσατ μ λένε είναι δωρεάν. Πάω σε κατάστημα μ λένε είναι με πάγιο 2,5€ το μήνα. Ξανά μιλάω στο τσατ μου λένε όχι είναι δωρεάν. Για την double sim θα κατάλαβε ο υπάλληλος. Εξού και το 2,5€ το μήνα πάγιο.
    Τελικά τι ισχύει κ πως θα βγάλω άκρη.

  5. #695
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karasarinis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους!
    Η έξτρα κάρτα σιμ είναι δωρεάν για τα unlimited προγράμματα; Συγκεκριμένα έχω το Vodafone business giga ultra. Μίλησα στο τσατ μ λένε είναι δωρεάν. Πάω σε κατάστημα μ λένε είναι με πάγιο 2,5€ το μήνα. Ξανά μιλάω στο τσατ μου λένε όχι είναι δωρεάν. Για την double sim θα κατάλαβε ο υπάλληλος. Εξού και το 2,5€ το μήνα πάγιο.
    Τελικά τι ισχύει κ πως θα βγάλω άκρη.
    Θα πας σε κατάστημα και θα τους πεις να πάρουν επιτόπου τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση καταστημάτων.

  6. #696
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πας σε κατάστημα και θα τους πεις να πάρουν επιτόπου τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση καταστημάτων.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Αυτό μου ειπαν και από την εξυπηρετηση πελατών. Αν μου πουν πάλι για χρέωση να μιλήσω εγώ με το chat να έρθουν σε επικοινωνία εκείνοι επιτόπου με το κατάστημα που βρίσκομαι! Το θέμα είναι ότι είμαι διακοπές, γιατί ήθελα προχθές που τη ζήτησα από το κατάστημα της περιοχής μου, και μου ειπαν για χρέωση, και ότι πρέπει να έχω κ σταθερό στο ίδιο αφμ, να την βγάλω στον ίδιο και να τους τη τρίψω στη μούρη, γιατί ρώτησα αρκετές φορές «είστε σίγουροι;» Ναι κ ναι.

  7. #697
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.821
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αν δεν υπαρχει σταθερη γραμμη vodafone, η δευτερη sim παρεχεται με χρεωση. Σωστα σου ειπαν.
    Αυτα τουλαχιστον για τις οικιακες.
    Για τη bussiness συνδεση σίγουρα εχει τη χρεωση που σου ειπαν, (πιθανον ακομα και αν εχεις σταθερο vf)

    Στη μεν πρωτη περιπτωση, το ειχα δωρεαν και οταν μεταφερθηκε το σταθερο στη cosmote λογω ftth, εμφανιστηκε χρεωση για τη sim τον επομενο μηνα.
    Για τη περίπτωση δευτερης sim, σε business οσες φορες το εχω δει, τοσο κανει.

  8. #698
    Εγγραφή
    08-01-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    661
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/9999
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Vodafone AETHRA BG8542EW
    SNR / Attn
    15.5(dB) / 11.8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν υπαρχει σταθερη γραμμη vodafone, η δευτερη sim παρεχεται με χρεωση. Σωστα σου ειπαν.
    Αυτα τουλαχιστον για τις οικιακες.
    Για τη bussiness συνδεση σίγουρα εχει τη χρεωση που σου ειπαν, (πιθανον ακομα και αν εχεις σταθερο vf)

    Στη μεν πρωτη περιπτωση, το ειχα δωρεαν και οταν μεταφερθηκε το σταθερο στη cosmote λογω ftth, εμφανιστηκε χρεωση για τη sim τον επομενο μηνα.
    Για τη περίπτωση δευτερης sim, σε business οσες φορες το εχω δει, τοσο κανει.
    Έχω 3 κάρτες Internet Sharing σε business πακέτα χωρίς καμία χρέωση, βέβαια έχω και σταθερή. Μάλιστα είμαι σε διαδικασία αντικατάστασης της μίας κάρτας, πάλι χωρίς καμία χρέωση.

  9. #699
    Εγγραφή
    31-07-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magnum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω 3 κάρτες Internet Sharing σε business πακέτα χωρίς καμία χρέωση, βέβαια έχω και σταθερή. Μάλιστα είμαι σε διαδικασία αντικατάστασης της μίας κάρτας, πάλι χωρίς καμία χρέωση.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν υπαρχει σταθερη γραμμη vodafone, η δευτερη sim παρεχεται με χρεωση. Σωστα σου ειπαν.
    Αυτα τουλαχιστον για τις οικιακες.
    Για τη bussiness συνδεση σίγουρα εχει τη χρεωση που σου ειπαν, (πιθανον ακομα και αν εχεις σταθερο vf)

    Στη μεν πρωτη περιπτωση, το ειχα δωρεαν και οταν μεταφερθηκε το σταθερο στη cosmote λογω ftth, εμφανιστηκε χρεωση για τη sim τον επομενο μηνα.
    Για τη περίπτωση δευτερης sim, σε business οσες φορες το εχω δει, τοσο κανει.
    Καλησπέρα σε όλους. Επικοινωνία σήμερα το πρωί να τους παρακαλέσω να επικοινωνησουν με το κατάστημα που θα πάω να κάνω την κάρτα, αν μπορούν να το φτιάξουν γιατί απέχει 45χλμ από εμένα.
    Ξεκιναμε ξανά τις διαδικασίες με ερωτήσεις κ καταλήγουμε ότι οντως έχει χρέωση η κάρτα γιατί δεν έχω σταθερό στο ίδιο αφμ.
    Αρχίζω να τους λέω γιατί θέλω την κάρτα, λόγω προβλήματος κάλυψης δικτύου τους, με ενώνουν με το τεχνικό. Εξηγώ τη διαδικασία κ ότι θέλω κ mifi ώστε να περνανε οι κλήσεις στο Wi-Fi calling. Εκεί μ λέει ο Τεχνικος ότι το mifi δεν περνάει το Wi-Fi calling. Των ενημερώνω ότι είναι λάθος, γιατί είναι δοκιμασμένο τεσταρισμενο με ίδιο mifi, ίδια εταιρία της συζύγου. Όμως η σύζυγος δεν βρίσκεται συνέχεια στο χώρο που δεν έχω κάλυψη, κ χρειάζομαι ένα εγώ. Μου λέει αφού λειτουργει οκ, απλά εγώ δεν μπορώ να σας το δώσω χωρίς χρέωση. Ενημερώνω ότι θα το πληρώσω εγώ θέλω την κάρτα πιο πολύ να εξυπηρετηθώ. Αναμονή κ επικοινωνία δικιά του με την εξυπηρετηση. Συνδέομαι με 3η εκπρόσωπο. Μου λέει ότι οντως η κάρτα έχει πάγιο το μήνα 3€ αλλά επειδή είχα ανοίξει θέμα για τη κάλυψη δικτύου στη περιοχή, θα μ κάνει 100% έκπτωση του παγίου στο λογαριασμό. Ωστόσο μ λέει για το mifi θα πρέπει να το αγοράσετε εσείς πληρώνοντας 40€ κ θα πιστώσουμε το ποσό αυτό στον επόμενο λογαριασμό. Θα πάρω δηλαδή και το mifi δώρο.
    Μου έστειλε τα στοιχεία της για επικοινωνία από Δευτέρα που θα παραλαβω κ τη συσκευή.
    Πιστεύω να ισχύουν όλα αυτά και να μην ψαχνόμαστε στο τέλος.

  10. #700
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν υπαρχει σταθερη γραμμη vodafone, η δευτερη sim παρεχεται με χρεωση. Σωστα σου ειπαν.
    Αυτα τουλαχιστον για τις οικιακες.
    Για τη bussiness συνδεση σίγουρα εχει τη χρεωση που σου ειπαν, (πιθανον ακομα και αν εχεις σταθερο vf)

    Στη μεν πρωτη περιπτωση, το ειχα δωρεαν και οταν μεταφερθηκε το σταθερο στη cosmote λογω ftth, εμφανιστηκε χρεωση για τη sim τον επομενο μηνα.
    Για τη περίπτωση δευτερης sim, σε business οσες φορες το εχω δει, τοσο κανει.
    Δεν ισχύει πάντα αυτό. Έχω οικιακό κινητό Vodafone Giga Unlimited Ultra (οικογενειακό πακέτο με 3 γραμμές), χωρίς σταθερό Vodafone, και δεν πληρώνω για την extra data sim.

  11. #701
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.821
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ισως επειδη ειναι 3 οι γραμμες. Παντως για νεες συνδεσεις, αν δεν υπαρχει σταθερο vodafone η extra data sim χρεωνεται

  12. #702
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.761
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν κάνω λάθος η Vodafone έχει βάλει πλέον κόφτη στα 300GB για τις extra κάρτες. Μετά πέφτει η ταχύτητα.

  13. #703
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    4G cat19
    ISP
    Vodafone
    Router
    Huawei B818
    μην μου λες τετοια.......που το το ακουσες?

  14. #704
    Εγγραφή
    23-05-2018
    Μηνύματα
    240
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Vodafone 4G
    Router
    Oxygen HPV15400
    Το γράφει και στους όρους ανοικτού διαδικτύου
    https://www.vodafone.gr/files/149080...unios-2023.pdf

  15. #705
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Ανανεωμένη Έκδοση Ιουλίου 2023

    εν εφαρμόζεται περιορισμός της ταχύτητας λήψης (download) και μεταφόρτωσης (upload) της Υπηρεσίας πρόσβασης
    στο Διαδίκτυο, παρά μόνο στις ακόλουθες περιπτώσεις:
    • Στις συνδέσεις Συμβολαίου με ενεργή υπηρεσία Ι4S, όπου ισχύει πολιτική ορθής χρήσης 300GB/μήνα. Εάν ο
    συνδρομητής υπερβεί το συγκεκριμένο όριο, η VODAFONE διατηρεί το δικαίωμα να προχωρήσει χωρίς άλλη
    προειδοποίηση στη μείωση της ταχύτητας λήψης (download) και μεταφόρτωσης (upload) της Υπηρεσίας
    πρόσβασης στο Διαδίκτυο, με μέγιστη τιμή τα 4Μbps.
    • Στα προγράμματα Vodafone Giga Unlimited Surf και Vodafone Giga Business Unlimited lite. Η ταχύτητα λήψης
    (download) και μεταφόρτωσης (upload) της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο δεν υπερβαίνει τα 2Mbps.
    • Στα προγράμματα Vodafone Giga Unlimited Play και Vodafone Giga Business Unlimited max. Η ταχύτητα λήψης
    (download) και μεταφόρτωσης (upload) της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο δεν υπερβαίνει τα 10Mbps. Η
    τιμή αυτή αφορά τη μέγιστη τιμή ταχύτητας και ενδέχεται να είναι χαμηλότερη ανάλογα με τις δυνατότητες του
    δικτύου.
    • Στις συνδέσεις καρτοκινητής, όταν ο Συνδρομητής καταναλώσει 300GB εντός του ημερολογιακού μήνα η
    Vodafone διατηρεί το δικαίωμα να προχωρήσει χωρίς άλλη προειδοποίηση στη μείωση της ταχύτητας λήψης
    (download) και μεταφόρτωσης (upload) της Υπηρεσίας πρόσβασης στο Διαδίκτυο με μέγιστη τιμή τα 4Μbps,
    μέχρι την πρώτη ημέρα του αμέσως επόμενου ημερολογιακού μήνα

    - - - Updated - - -

    Ωραία................την κάτσαμε, εγώ στο σπίτι μου είχα 4G Router και δεν χρειαζόμουν τηλεφωνική γραμμή (Μιλάω για 4Sharing)
    Θαυμάζετε αλλά δεν αγγίζετε

Σελ. 47 από 67 ΠρώτηΠρώτη ... 27374245464748495257 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας