Σελ. 74 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 5464697273747576 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.096-1.110 από 1129
  1. #1096
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως δεν του ταιριάζει ο ασβός.
    Ίσως με συνθετικό να έχει τελείως διαφορετική συμπεριφορά.
    Να σου απαντήσω για τη δική μου περίπτωση με συνθετικό.
    Εγώ 2μηνο δεν πρόλαβα να κλείσω, προχθές μου τελείωσε με αγορά 9/2
    Έκανα χρήση με ξύρισμα μέρα παρά μέρα.
    Το φόρτωνα βέβαια λίγο παραπάνω για να έχω και λίγο στο τελείωμα μετά το alum.
    Θα το συγκρίνω με το Wholly Kow με την ίδια ακριβώς χρήση για να καταλάβω.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  2. #1097
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχω συναντήσει σε κάποιο ΑΕ ή άλλο σαπούνι εκτός του Grooming Cult Eternal Watch.
    Εσύ ποιο ΑΕ δοκίμασες;
    Έχω το Fruit de la Passion. Σε σχόλια σε σαπούνια της A&E και σε φόρουμ έχω διαβάσει ότι και σε άλλους δημιουργούν κάψιμο στο πρόσωπο. Μάλιστα νομίζω ότι σε βίντεο για το A&E Apricity o Ιωακείμ είχε πει ότι έχει ελαφρύ άρωμα και μάλλον δε θα δημιουργεί κάψιμο στο πρόσωπο όπως άλλα σαπούνια τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την 2 για κόντρες ίσως να ταίριαζε και μια kai ή feather.
    Με Feather ξυριζόμουνα πριν από την Bic Chrome Platinum και είχα ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα με την πλάκα 2. Επειδή η Feather είναι πολύ πιο κοφτερή με έγδερνε περισσότερο στη κόντρα με την πλάκα 2 και με την πίεση που έκανα πολλές φορές κοβόμουνα. Οπότε το είχα γυρίσει στην πλάκα 3 για κόντρα αλλά και πάλι δεν ήμουν ευχαριστημένος. Με την Bic είναι καλύτερη η κατάσταση αλλά και πάλι στη κόντρα δεν είμαι ευχαριστημένος γιατί κάποια σημεία πρέπει να τα περάσω 2+ φορές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου απαντήσω για τη δική μου περίπτωση με συνθετικό.
    Εγώ 2μηνο δεν πρόλαβα να κλείσω, προχθές μου τελείωσε με αγορά 9/2
    Έκανα χρήση με ξύρισμα μέρα παρά μέρα.
    Τελικά πόσο καιρό πρέπει να κρατάει ένα τυπικό σαπούνι; Δε μιλάω για τα triple-milled που μπορεί να κρατάνε απίστευτο καιρό αλλά για ένα σαπούνι μέτριας σκληρότητας όπως τα Ariana and Evans, τα Barrister and Mann, τα Wholly Kaw κλπ. Εγώ δεν έχω ακόμα τελειώσει κανένα αλλά έχω πάρει κάμποσα και τα χρησιμοποιούσα ανακατεμένα. Πιο πριν έπαιζα με διάφορα οικονομικά όπως τα Cella, Michell's, Haslinger που και αυτά ή τα παράταγα ή τα σούταρα γιατί τα έβρισκα μέτρια. Τώρα που σταθεροποιήθηκα σε 3 Barrister and Mann ίσως βγάλω άκρη για τη διάρκεια. Παρατήρησα όμως ότι όταν χρησιμοποιώ ένα σαπούνι συνεχόμενα ότι μειώνεται λίγο.
    Κάποιος πιο έμπειρος;

  3. #1098
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μιλάω για τα triple-milled που μπορεί να κρατάνε απίστευτο καιρό αλλά για ένα σαπούνι μέτριας σκληρότητας όπως τα Ariana and Evans, τα Barrister and Mann, τα Wholly Kaw κλπ.
    Με ξύρισμα μέρα παρά μέρα με δύο σαπούνια
    δηλαδή χρήση για κάθε σαπούνι ανά τέσσερις ημέρες
    τα παραπάνω μου βγάζουν 4μηνο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  4. #1099
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.906
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο δοκίμασα πάλι το Ariana and Evans. Απίθανη προστασία και γλίστρημα, εύκολο στη δημιουργία αφρού στο πρόσωπο, φορτώνει γρήγορα και δουλεύεται εύκολα αλλά τα αιθέρια που χρησιμοποιεί για να δίνει ένταση με κατακαίνε στο πρόσωπο. Δε μου δημιουργεί κοκκινίλα αλλά η αίσθηση του καψίματος από τον αφρό με ενοχλεί και θα πάει δυστυχώς άπατο....
    Μου συμβαίνει και εμένα, και μάλιστα όσο μένει ο αφρός τόσο πιο έντονο γίνεται, στο τρίτο πέρασμα είναι πολύ ενοχλητικό.
    Χρησιμοποιώ το The Serpent and Peony.

  5. #1100
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου συμβαίνει και εμένα, και μάλιστα όσο μένει ο αφρός τόσο πιο έντονο γίνεται, στο τρίτο πέρασμα είναι πολύ ενοχλητικό.
    Χρησιμοποιώ το The Serpent and Peony.
    Όντως στο τρίτο πέρασμα και σε μένα ήταν απίστευτα ενοχλητικό. Αφού σκεφτόμουν άντε να τελειώνω να δω αν κοκκίνισα. Αλλά ευτυχώς δεν με ενόχλησε. Κάθε άλλο μάλιστα. Έβαλα λίγο balm και δεν είχα κανέναν ερεθισμό από το ξύρισμα. Αλλά δεν θα περάσω πάλι τέτοια ταλαιπωρία.

    Να πω την αλήθεια και με τα άλλα σαπούνια νιώθω ένα ελαφρύ κάψιμο στο 3ο πέρασμα αλλά είναι αρκετά μικρό προς το παρόν και δε δίνω σημασία. Τα Barrister and Mann ένα κλικ περισσότερο από το Wholly Kaw και για αυτό συνδέω αυτό το κάψιμο με την ένταση του αρώματος του σαπουνιού.

    Όσο αφορά τη διάρκεια των σαπουνιών. Τα περισσότερα σαπούνια είναι 4 oz δηλαδή 113.4gr (1oz=28,34gr). Ζυγίζοντας επομένως πόσο σαπούνι χαλάμε σε 5 με 10 χρήσεις μπορούμε να βγάλουμε μια άκρη. Έχω μια ζυγαριά ακριβείας που μετράω τον καφέ που κόβω. Θα ζυγίσω τα σαπούνια και θα μετρήσω την απώλεια βάρους τους ανά 5 ξυρίσματα για να έχει μια μικρή ακρίβεια. Το ίδιο μπορούμε να κάνουμε όλοι για να βγάλουμε μια άκρη.

    Πάντως για το Grooming cult τα 113.4gr σε 15 ξυρίσματα σημαίνει 7.5gr ανά ξύρισμα, που μάλλον είναι υπερβολικά μεγάλη ποσότητα. Από την άλλη από για περίπου 47/2=24 ξυρίσματα σημαίνει 4,7gr ανά ξύρισμα, που και πάλι μεγάλη ποσότητα ακούγεται, αν και είναι περίπου 40.4% λιγότερο σαπούνι με το συνθετικό (οκ, άλλο άτομο).

    Για τα υπόλοιπα σαπούνια 2 μήνες ανά 2 ημέρες ξύρισμα σημαίνει 30 ξυρίσματα ανά δοχείο. Με άλλα λόγια 3,78gr. Αν και εδώ υποθέσουμε 40.4% λιγότερο σαπούνι με το συνθετικό, έχουμε 2,25gr ανά ξύρισμα που σημαίνει 50 ξυρίσματα ή 3 μήνες και 10 μέρες...

    Έχει ενδιαφέρον το θέμα αν και θέλει ψάξιμο...

  6. #1101
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Τσίμπησα σήμερα το Ariana & Evans Ultima Lavender Noir.
    Δοκιμή το απόγευμα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #1102
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.640
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τσίμπησα σήμερα το Ariana & Evans Ultima Lavender Noir.
    Δοκιμή το απόγευμα.
    Το περιμένω και εγώ.
    Άντε να μας πεις εντυπώσεις.
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  8. #1103
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.906
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Η Ultima είναι άλλη βάση από την Κ2Ε, ετσι? Καλύτερη?

  9. #1104
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Ultima είναι άλλη βάση από την Κ2Ε, ετσι? Καλύτερη?
    Ναι είναι διαφορετική.
    Πολύ καλύτερη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το περιμένω και εγώ.
    Άντε να μας πεις εντυπώσεις.
    Πολύ ωραίο άρωμα.
    Προστασία κλπ όπως και το Cathedral (ίδια βάση).
    Αφρίζει πολύ ευκολότερα από το Cathedral. Ίσως κάποιο συστατικό του να το βοηθάει.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #1105
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.906
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Σχετικά με τη ποσότητα, στα μαλακά σαπούνια αποφεύγω να κάνω αφρό κατευθείαν μεσα στη συσκευασία και πάντα κόβω μια ποσότητα με ένα κουταλάκι εσπρέσσο, την οποία "πατηκώνω" καλά στο μπόλ και στη συνέχεια κάνω αφρό εκεί. Στο Α&Ε βάζω μια ποσότητα σαν ένα φουντούκι, το ζύγισα και είναι κάτι παραπάνω από 1 γραμμάριο, αν βάλω παραπάνω δεν αλλάζει τίποτα και υπάρχουν κομματάκια που δεν λιώνουν. Άλλα σαπούνια μπορεί να θέλουν λίγο παραπάνω ή λίγο παρακάτω αλλά πολύ χονδρικά μιλάμε για μαξ 1,5 γραμμάριο τη φορά. Το ίδιο περίπου βάζω και στο cella και είναι ΟΚ, παλαιότερα που χρησιμοποιούσα και Arko, η ποσότητα αυτή ήταν μάλλον πολύ. Τα σκληρά σαπούνια (haslinger, michells, tabac) τα χρησιμοποιώ σαπουνίζοντας καλά το πρόσωπο με το ίδιο το σαπούνι ελαφρά βρεγμένο και στη συνέχεια κάνω αφρό εκεί χωρίς μπόλ (αυτά κρατάνε πάαααρα πολύ...)
    Αρα λοιπόν, μιλάμε για κατ' ελάχιστο 80 ξυρίσματα ανά συσκευασία 120 γραμμαρίων, δεν ξέρω αν αλλα σαπούνια είναι πιο αδύναμα και απαιτούν μεγαλύτερη ποσότητα.
    Γενικά τα σαπούνια κρατάνε περισσότερο από ότι αρκεί για να τα βαρεθώ..... θα ήμουν ΟΚ και με μικρότερες συσκευασίες με ανάλογα χαμηλώτερη τιμή, για να μπορέσω να δοκιμάσω περισσότερα....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 30-03-24 στις 15:08.

  11. #1106
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα λοιπόν, μιλάμε για κατ' ελάχιστο 80 ξυρίσματα ανά συσκευασία 120 γραμμαρίων, δεν ξέρω αν αλλα σαπούνια είναι πιο αδύναμα και απαιτούν μεγαλύτερη ποσότητα.
    Νομίζω ότι κάτι τέτοιο είναι ένα πολύ μακρινό σενάριο για εμένα.
    Με 2 χρήσεις ανά εβδομάδα μιλάμε για 8/μήνα δηλαδή, στην περίπτωση που αναφέρεσαι, για διάρκεια 10 μηνών.
    Τα μαλακά σαπούνια μου βγάζουν max 5 μήνες με ΜΟ ~4μήνες.
    Θέλω αφρό για 3 περάσματα + ένα ακόμα (τέταρτο) για το τέλος που το χρησιμοποιώ ως pre-after.
    + ότι κάτι θα χαθεί κατά την επεξεργασία μέσα στο μπολ
    + ότι κάτι θα χαθεί με το blooming (πλέον δεν το κάνω)
    + ότι κάτι θα χαθεί με τον καθαρισμό του μπολ.
    Προφανώς τα τρία τελευταία είναι μικρή ποσότητα που ίσως να έβγαζαν ένα ακόμα πέρασμα.

    Η αλήθεια είναι ότι δεν θα ήθελα με τίποτε με την παραπάνω χρήση να μου κρατούσε 10μήνες.
    Είναι τεράστιο το διάστημα και θα το είχα βαρεθεί.
    Επίσης... σαπούνι είναι... αν είναι να παιδεύομαι με μεζούρες και ζυγαριές για να βγάλω κάποιους μήνες παραπάνω, όχι δεν το θέλω.
    Πάντως... ναι... το έχω δει σε πολλούς να μετράνε σχολαστικά την ποσότητα από το σαπούνι.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #1107
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.906
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Και εγω τα βαριέμαι σε τόσο μεγαλο χρονικό διάστημα.... αλλά αν κόψω μεγαλύτερο κομμάτι δεν λιώνει 100% στο μπώλ, από την άλλη δεν μου αρέσει να βουτάω το πινέλο μέσα στο σαπούνι (εχω την εντυπωση ότι υποβαθμίζεται σιγά σιγά με τα νερά και το στεγνωμα). Επίσης πάντα μου περισσεύει αρκετή ποσότητα μετα το τρίτο πέρασμα, οπότε δεν εχει νόημα να βαλω περισσότερο.
    Αντικειμενικά το κόστος του σαπουνιού ανα ξύρισμα είναι πολύ μικρό ακόμα και για ακριβά σαπούνια...και 60 ξυρισματα να βγάλει, μιλάμε για πάνω από εξάμηνο, με περίπου 10 ξυρισματα τον μήνα, αν μάλιστα χρησιμοποιείς συγχρόνως 2-3 για αλλαγή, πάμε για 1,5-2 χρόνια.... (είμαι σίγουρος ένα προβατάκι που μου τελειώνει τώρα, πρέπει να το έχω 2 χρόνια και είναι και μικρό)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 30-03-24 στις 20:11.

  13. #1108
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά αν κόψω μεγαλύτερο κομμάτι δεν λιώνει 100% στο μπώλ
    Αυτό σημαίνει ότι θέλει περισσότερο νερό.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    από την άλλη δεν μου αρέσει να βουτάω το πινέλο μέσα στο σαπούνι (εχω την εντυπωση ότι υποβαθμίζεται σιγά σιγά με τα νερά και το στεγνωμα).
    Δεν το έχω ακούσει ποτέ αυτό.
    Δεν νομίζω ότι έχει κάποιο πρόβλημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης πάντα μου περισσεύει αρκετή ποσότητα μετα το τρίτο πέρασμα, οπότε δεν εχει νόημα να βαλω περισσότερο.
    Αυτό είναι το βασικότερο.
    Αν σου είναι ικανοποιητική η ποσότητα δεν έχει νόημα να κάνεις κάτι παραπάνω και να το πετάς.
    Προφανώς εγώ βάζω μεγάλη δόση φαίνεται

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντικειμενικά το κόστος του σαπουνιού ανα ξύρισμα είναι πολύ μικρό ακόμα και για ακριβά σαπούνια...και 60 ξυρισματα να βγάλει, μιλάμε για πάνω από εξάμηνο, με περίπου 10 ξυρισματα τον μήνα, αν μάλιστα χρησιμοποιείς συγχρόνως 2-3 για αλλαγή, πάμε για 1,5-2 χρόνια.... (είμαι σίγουρος ένα προβατάκι που μου τελειώνει τώρα, πρέπει να το έχω 2 χρόνια και είναι και μικρό)
    Μου έχει τύχει να πετάξω σαπούνι γιατί δεν μου άρεσε ή άλλαξε μετά από έναν χρόνο η σύστασή του (νομίζω ότι έχω αναφερθεί σε αυτά).
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #1109
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Σήμερα για πρώτη φορά ευχαριστήθηκα το Zenith Silvertip. Έχει αρχίσει να σπάει πλέον και μετά από τη συζήτηση για το πόσο σαπούνι θέλει το πινέλο του ασβού του deniSun του έδωσα και κατάλαβε στο φόρτωμα. Για σαπούνι χρησιμοποίησα το Barrister and Mann Waves το οποίο έχει ένα πολύ ωραίο αλλά ελαφρύ άρωμα που δε μου καίει καθόλου το πρόσωπο. Το αποτέλεσμα ήταν να κάνω υπέροχη σαπουνάδα στο πρόσωπο, χωρίς κόπο και με ελάχιστο "τσίμπημα" στο πρόσωπο από τον ασβό που σπάει σταδιακά. Φυσικά σε απαλότητα δε μπορεί να συγκριθεί με το συνθετικό Muhle STF XL, το οποίο αγγίζει το πρόσωπο σαν χάδι αλλά πλέον δε με τσιμπάει ενοχλητικά. Από εδώ και πέρα θα αρχίσω να χρησιμοποιώ εναλλάξ και τα δύο πινέλα ελπίζοντας ότι θα σπάσει και άλλο το Silvertip.

    Όσο για την ποσότητα του σαπουνιού που χάλασε ο ασβός: 6.3 γραμμάρια σαπούνι πριν το ξέπλυμα του δοχείου από τη πυκνή λευκή σαπουνάδα που αφήνει στην επιφάνεια του σαπουνιού. Μετά το καθάρισμα εξαφανίστηκαν ακόμα 2,2 γραμμάρια. Σύνολο χάλασα 8,5 γραμμάρια σαπούνι. Οκ, ίσως το παραέκανα στο πλύσιμο του δοχείου αλλά και λίγο στο φόρτωμα καθότι δημιούργησα σαπουνάδα για κάτι παραπάνω από 4 χέρια. Σε κάθε περίπτωση το Barrister and Mann δείχνει να είναι στο επίπεδα του Grooming Cult από άποψη διάρκειας.... Να δω πόσο φόρτωμα θα θέλει το συνθετικό...

  15. #1110
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.906
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    8.5 γραμμάρια, μου φαίνεται τρελλή ποσότητα για ένα ξύρισμα, σκεφτείτε, για συγκριση, ότι τα σαπουνάκια ξενοδοχείων είναι 12-15 gr

Σελ. 74 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 5464697273747576 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας