Σελ. 72 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 5262677071727374 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.066-1.080 από 1129
  1. #1066
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Αυτό που ξέχασα να αναφέρω και θεωρώ πολύ σημαντικό είναι ότι η αίσθηση στην αφή από τις τρίχες του Muhle Silvertip Fibre δε σου δίνουν την εντύπωση της συνθετικής ίνας. Μοιάζουν πολύ φυσικές και τις επεξεργάζεσαι για λίγο. Αντίθετα οι ίνες Sovereign του Trafalgar T3 δεν έχουν αυτή τη φυσικότητα και καταλαβαίνεις αμέσως ότι πρόκειται για συνθετικό υλικό. Αλλά και αυτές είναι ανώτερες από τις ίνες των συνθετικών Yaqi που έχω πιάσει και που αφήνουν την αίσθηση του πλαστικού. Φυσικά συγκρίνω πινέλα των 70, 30 και 20 ευρώ οπότε οι διαφορές αυτές ενδεχομένως να είναι αναμενόμενες.

    Στις φωτογραφίες από αριστερά προς τα δεξιά τα πινέλα είναι Simpsons Trafalger T3 (knot 26mm), Muhle STF XL (knot 25mm) και Zenith 502GIADA SB Silvertip (knot 27mm).

    Το στήσιμο του T3 φαίνεται ξεκάθαρα ότι δίνει πιο πολύ backbone και το knot του φαίνεται για μεγαλύτερο από 26mm. Υποθέτω ότι το βάζουν αρκετά πιο μέσα για να πετύχουν επίτηδες μεγάλο backbone (κλασικό στήσιμο της Simpons).
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20240318_170752_crp.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  317,1 KB 
ID: 254758

    Από αριστερά προς τα δεξιά: T3, Muhle STF XL, Zenith Silvertip ασβός.
    Από πάνω φαίνεται ότι το T3 έχει είναι πιο πυκνές τρίχες από το STF. Επίσης, το STF XL από πάνω μοιάζει περισσότερο στο φυσικό silvertip
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20240318_170810_crp.jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  475,5 KB 
ID: 254759

    Από πιο κοντινή λήψη επίσης φαίνεται ότι οι τρίχες του STF XL μοιάζουν αρκετά με τον φυσικό ασβό. Να δούμε όταν (και αν) θα σπάσουν λίγο με τη χρήση αν θα πλησιάσουν περισσότερο.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20240318_190728_crp.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  732,7 KB 
ID: 254760

    Το T3 πάντως είναι κορυφαίο συνθετικό πινέλο για τα λεφτά του αρκεί να έχεις λίγο υπομονή για να σπάσει. Μέχρι να σπάσει έκανα αφρό σε μπολ αλλά μετά ήταν πολύ άνετο στο πρόσωπο. Τώρα βέβαια με το STF XL....

  2. #1067
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    θεωρώ πολύ σημαντικό είναι ότι η αίσθηση στην αφή από τις τρίχες του Muhle Silvertip Fibre δε σου δίνουν την εντύπωση της συνθετικής ίνας. Μοιάζουν πολύ φυσικές και τις επεξεργάζεσαι για λίγο.
    Λένε ότι οι νέες γενιές των συνθετικών είναι πολύ κοντά στην φυσική τρίχα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στις φωτογραφίες από αριστερά προς τα δεξιά τα πινέλα είναι Simpsons Trafalger T3 (knot 26mm), Muhle STF XL (knot 25mm) και Zenith 502GIADA SB Silvertip (knot 27mm).
    Πολύ ωραία συλλογή.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από αριστερά προς τα δεξιά: T3, Muhle STF XL, Zenith Silvertip ασβός.
    Να πω την αμαρτία μου... πάλι zenith θα επέλεγα, ιδικά όπως το έχεις στρώσει. Μου αρέσει και το χρώμα. Εγώ το είχα πάρει μόλις ήρθαν Ελλάδα και το είχαν μόνο σε μαύρο.
    Σε εναλλακτική το Τ3.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  3. #1068
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω την αμαρτία μου... πάλι zenith θα επέλεγα, ιδικά όπως το έχεις στρώσει. Μου αρέσει και το χρώμα. Εγώ το είχα πάρει μόλις ήρθαν Ελλάδα και το είχαν μόνο σε μαύρο.
    Είναι πολύ όμορφο πινέλο αλλά με τσιμπάει στο πρόσωπο και με ενοχλεί. Θα το έχω για σαπουνάδα στο μπολ και μετά στο πρόσωπο, και ποιος ξέρει, ίσως μεγαλώνοντας ηλικιακά και άλλο ίσως χαθεί η ευαισθησία στο πρόσωπο.

    Δυστυχώς η Muhle δεν έχει τίποτα φοβερές λαβές. Η επίσης Γερμανική shavemac έπαιρνε από την Muhle θυσάνους και τους έβαζε σε πιο όμορφες λαβές ενώ έκανε και τροποποιήσεις σε ατομικές παραγγελίες. Μάλιστα η shavemac έδινε και στην αμερικάνικη AP Shave Co θυσάνους αλλά και έτοιμα πινέλα με την ίνα Sivertip Fibre της Muhle. Δυστυχώς όμως η shavemac έκλεισε. Μάλλον όμως θα ανοίξει και πάλι από ότι λέει στο site της οπότε ίσως έχουμε στο μέλλον τη δυνατότητα να πάρουμε κάποια καλύτερη λαβή με θύσανο STF.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εναλλακτική το Τ3.
    Είναι σίγουρα καλό πινέλο αλλά ενδεχομένως να αξίζει να δώσει κάποιος κάτι παραπάνω. Ίσως το οικονομικότερο 23άρι STF να στέκεται απέναντι στο T3. Θα πρέπει κάποιος όμως να το δοκιμάσει ή έστω να το δει συγκριτικά με το 25άρι σε ένα μαγαζί (ένας μόνο έχει και τα δυο προς το παρόν).

  4. #1069
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι σίγουρα καλό πινέλο αλλά ενδεχομένως να αξίζει να δώσει κάποιος κάτι παραπάνω. Ίσως το οικονομικότερο 23άρι STF να στέκεται απέναντι στο T3. Θα πρέπει κάποιος όμως να το δοκιμάσει ή έστω να το δει συγκριτικά με το 25άρι σε ένα μαγαζί (ένας μόνο έχει και τα δυο προς το παρόν).
    Τσιμπάνε στην τιμή λόγω ονόματος.
    Θεωρώ ότι η πραγματική τους αξία στα 60-70ε είναι ~10ε κάτω.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  5. #1070
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το Ζενιθάκι στο κλεβα ανετα. Πω!
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  6. #1071
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Ξεκινάω δοκιμές λεπίδων με την πλάκα 3.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #1072
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Valder Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Ζενιθάκι στο κλεβα ανετα. Πω!
    Είναι ένα πολύ όμορφο πινέλο και με μαλακό τρίχωμα. Δυστυχώς όμως με τσιμπάει στο δέρμα και δε μπορώ προς το παρόν να κάνω αφρό στο πρόσωπο. Επομένως αφρό στο μπολ και μετά άπλωμα του αφρού στο πρόσωπο σαν να βάφω τοίχο

    Πάρα πολλοί βέβαια κάνουν αφρό σε "κουβαδάκι". Όμως με τη δημιουργία αφρού στο πρόσωπο τα γένια μαλακώνουν καλύτερα, ευχαριστιέσαι το καλό πινέλο και απολαμβάνεις και λίγο το άρωμα του σαπουνιού (αν σου αρέσει φυσικά το άρωμά του). Στο φινάλε για να κάνω αφρό στο μπολ δε χρειάζομαι καλό πινέλο. Ένα οικονομικό πινέλο ασβού ή χοίρου με έντονο backbone αρκεί. Ακόμα καλύτερα, ένα οικονομικό συνθετικό πινέλο με backbone για να μη θέλει ούτε μούλιασμα πριν ούτε πλύσιμο με σαμπουάν μετά και να στεγνώσει και γρήγορα.

    Το STF XL είναι μαλακό στο πρόσωπο και δημιουργεί χωρίς κόπο αφρό για 4 περάσματα. Εμφανισιακά όμως είναι χιλιόμετρα πίσω από το Zenith...

  8. #1073
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμως με τη δημιουργία αφρού στο πρόσωπο τα γένια μαλακώνουν καλύτερα, ευχαριστιέσαι το καλό πινέλο και απολαμβάνεις και λίγο το άρωμα του σαπουνιού (αν σου αρέσει φυσικά το άρωμά του).
    Δεν ισχύει αυτό.
    Ο χρόνος επεξεργασίας του σαπουνιού στο πρόσωπο είναι ίδια είτε γίνει ο αφρός στο μπολ είτε απευθείας στο πρόσωπο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #1074
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό.
    Ο χρόνος επεξεργασίας του σαπουνιού στο πρόσωπο είναι ίδια είτε γίνει ο αφρός στο μπολ είτε απευθείας στο πρόσωπο.
    Εγώ όταν κάνω αφρό στο πρόσωπο τον δημιουργώ 3 λεπτά τουλάχιστον με κινήσεις painting/splash. Όταν τον κάνω στο μπολ τον περνάω στο πρόσωπο σε 20 δευτερόλεπτα και ξυρίζομαι. Παρόμοιο σαν να έχω έτοιμο αφρό από μεταλλικό δοχείο με τη διαφορά ότι τον έχω σε μπολ. Μπορεί να το κάνω λάθος βέβαια αλλά αυτό κάνω δεδομένου ότι το τρίψιμο στο πρόσωπο με τα ζωικά πινέλα με ενοχλεί.

  10. #1075
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    τον περνάω στο πρόσωπο σε 20 δευτερόλεπτα και ξυρίζομαι.
    Εδώ κάνεις λάθος στην προεργασία.
    Όταν λέμε προεργασία εννοούμε την διαδικασία επάλειψης του αφρού στο πρόσωπο με σκοπό την μαλάκωση της τρίχας.
    Όχι την παραγωγή του αφρού.
    Η προεργασία είναι το μισό ξύρισμα..
    Μαλακώνει την τρίχα, αφαιρεί νεκρά κύτταρα από το δέρμα και δημιουργεί το προστατευτικό στρώμα μεταξύ λεπίδας και δέρματος.
    Καλό είναι να διαρκεί 3-5'.

    Αν θέλεις να κάνεις αφρό στο πρόσωπο και όχι στο μπολ
    τότε απλά μειώνεις τον συνολικό χρόνο που διαρκεί όλο το ξύρισμα
    γιατί στα 3-5' που χρειάζεται η προεργασία εμπεριέχεται και η παραγωγή του αφρού.
    Οι κινήσεις που κάνεις για την παραγωγή αφρού στο πρόσωπο βοηθούν σε όλα τα προηγούμενα που ανέφερα για τα οφέλη της προεργασίας.
    Ένας λόγος που ξεκίνησα να κάνω αφρό στο πρόσωπο ήταν αυτός.
    Ότι γλυτώνεις τον επιπλέον χρόνο για την παραγωγή αφρού στο μπολ
    + ότι στο τέλος έχεις ένα λιγότερο υλικό για φροντίδα (το ξέπλυμα του μπολ).

    Προσωπικά δίνω πολύ μεγάλο βάρος στο θέμα της προεργασίας.
    Έχω κάνει πολύ κακά ξυρίσματα γιατί βιαζόμουν και δεν δούλεψα καλά το πινέλο στο πρόσωπο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  11. #1076
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Για να κάνω σωστή προεργασία έψαχνα να βρω πινέλα που η τρίχα τους να μη με τσιμπάει στο πρόσωπο και τελικά κατέληξα ότι στο πρόσωπό μου ταιριάζουν τα συνθετικά. Με το Trafalgar T3 και κυρίως με το STF XL μπορώ και κάνω άνετα αφρό στο πρόσωπο και σωστή προεργασία.

    Στη πράξη έχω 3 πινέλα (2 συνθετικά και ένα ασβού silvertip) και έχω δοκιμάσει ακόμα δύο Υaqi (ένα συνθετικό και ένα φθηνό ασβού 2 band) τα οποία πήρα για άλλο άτομο.
    Δυστυχώς έπρεπε να αγοράσω και ένα καλό silvertip για να βεβαιωθώ ότι πρέπει να παίζω με τα συνθετικά...

  12. #1077
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.360
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lycos112gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κάνω σωστή προεργασία έψαχνα να βρω πινέλα που η τρίχα τους να μη με τσιμπάει στο πρόσωπο και τελικά κατέληξα ότι στο πρόσωπό μου ταιριάζουν τα συνθετικά. Με το Trafalgar T3 και κυρίως με το STF XL μπορώ και κάνω άνετα αφρό στο πρόσωπο και σωστή προεργασία.

    Στη πράξη έχω 3 πινέλα (2 συνθετικά και ένα ασβού silvertip) και έχω δοκιμάσει ακόμα δύο Υaqi (ένα συνθετικό και ένα φθηνό ασβού 2 band) τα οποία πήρα για άλλο άτομο.
    Δυστυχώς έπρεπε να αγοράσω και ένα καλό silvertip για να βεβαιωθώ ότι πρέπει να παίζω με τα συνθετικά...
    Το έντονο τσίμπημα δεν το μπορώ ούτε εγώ.
    Παρ όλα αυτά βοηθούν πολύ στο peeling.
    Αν έχεις μεγάλη ευαισθησία... δεν το συζητώ.
    Σε γενικές όμως περιπτώσεις, είναι ευεργετικό.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  13. #1078
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Και εκεί που θεωρώ ότι το Muhle STF XL είναι το κορυφαίο συνθετικό πινέλο διαβάζω για ένα συνθετικό πινέλο που θεωρούν κορυφαίο οι λάτρεις του STF XL και ένας τεχνίτης του χώρου, ο Rudy Vey. Πρόκειται για το Wald A1 που φτιάχνει ο Γερμανός Jannik Wald. Ο τύπος φτιάχνει ποιοτικές και πανέμορφες λαβές για πινέλα ασβού. Εκτός όμως από τα πινέλα ασβού έφτιαξε ένα νέο συνθετικό knot γιατί δεν ήταν 100% ικανοποιημένος από ότι κυκλοφορούσε. Χρησιμοποιεί πάρα πολύ λεπτές ίνες, σφικτά δεμένες μεταξύ τους οι οποίες είναι απίστευτα μαλακές στο πρόσωπο ενώ ταυτόχρονα προσφέρουν και καλό backbone. Τις δένει σε κόμπο 29mm αλλά επειδή οι ίνες είναι πολύ λεπτές μοιάζει περισσότερο σαν 26mm ενός πινέλου ασβού (από ότι λέει ο ίδιος).

    Είναι ακριβά πινέλα αλλά οι χειροποίητες λαβές του έχουν ξεχωριστή σχεδίαση, υψηλότατη ποιότητα κατασκευής, ωραία χρώματα και είναι απλά πανέμορφες. Ακριβώς πόσο κάνουν δε το πολυέψαξα γιατί εφαρμόζει ένα παράξενο σύστημα με newsletters. Από ότι διάβασα το A1 κάνει μάλλον κάπου στα 245 ευρώ και έχει βγάλει πρόσφατα και ένα συνθετικό με μικρότερο knot. Όσο για τις επιδόσεις του πινέλου A1 οι κάτοχοί του γράφουν τα απίστευτα. Λένε ότι αλλάζει ακόμα και η ποιότητα του αφρού που παράγει. Σύμφωνα με τον Rudy Vey (ο οποίος στη πράξη είναι ανταγωνιστής του Wald αλλά έχει αγοράσει το Wald A1 και το χρησιμοποιεί) η σαπουνάδα γίνεται από σαπούνι, νερό και τον αέρα που προσθέτει το πινέλο με το ανακάτεμα. Επειδή οι ίνες του A1 είναι πολύ λεπτές και πυκνές οι φυσαλίδες που δημιουργούνται είναι μικρότερες με αποτέλεσμα να αυξάνεται και η ποιότητα της σαπουνάδας.

    Πολλοί φανατικοί οπαδοί των πινέλων του ασβού εντυπωσιάζονται σύμφωνα με όσα λένε οι ίδιοι στο φόρουμ Badger and Blade. Όπως λέει και ο Wald το συνθετικό πινέλο δε πρέπει να μοιάζει με πινέλο ασβού γιατί απλά δεν είναι από τρίχα ασβού. Οι περισσότεροι χρήστες μάλιστα συγκρίνοντας το με πινέλα ασβού ή και τα συνθετικά αναφέρουν κυρίως ότι είναι κάτι διαφορετικό και τους αρέσει πολύ. Η Oumo, μια κινέζικη εταιρεία προσπάθησε να αντιγράψει το Α1, δημιουργώντας αρχικά ένα αποτυχένο knot, το Sparrow S-1 και πρόσφατα έβγαλε τον αντικαταστάτη του το Super Fiber ST-1 ο οποίος πρακτικά ανταγωνίζεται το Muhle STF αν και είναι λίγο κατώτερο.

    Το νήμα στο φόρουμ (link εδώ) ξεκίνησε το 2022 και ακόμα είναι ενεργό με 46 σελίδες. Δε το έχω διαβάσει ακόμα όλο και για να πω την αμαρτία μου τα έχω ζηλέψει αυτά τα πινέλα.

    Η αρχική σελίδα του Wald Shaving (link εδώ), πληροφορίες για το συνθετικό knot A1 εδώ, ενώ για τα σχέδια και χρώματα θα πρέπει να δεις το instagram (link εδώ).

    Αυτό που με εντυπωσιάζει είναι ότι οι τρελαμένοι δεν πήραν ένα μόνο. Παίρνουν κάμποσα...


    Μερικές φωτό από το site:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wad_A1_3.jpeg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  910,7 KB 
ID: 254809Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nimbus_A1_Red.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  60,0 KB 
ID: 254805Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Nimbus_A1_Blue.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  52,3 KB 
ID: 254804Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Stratos_A1.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  45,6 KB 
ID: 254806


    Μερικές φωτό από τους ίδιους τους κατόχους:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wad_A1_1.jpeg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  958,9 KB 
ID: 254807Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wad_A1_2.jpeg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  849,3 KB 
ID: 254808

    Και με ασβό:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wald_badger.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  130,0 KB 
ID: 254810

  14. #1079
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.905
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Εγω πάλι, περιεργο πράγμα, παρ'όλο που εχω τόσο καιρό ένα trafalger δεν το χρησιμοποιώ..... Απαλό, μαλακό και γερό backbone, κάνει πολύ αφρό, αλλά δεν το ευχαριστιέμαι, θέλω το γουρουνίσιο omega.... και ενώ εχω 2-3 διαφορετικά, μου αρέσει το φθηνιάρικο το 10065.... Ειμαι και τυχερός, δεν έχει χάσει τρίχα 2-3 χρόνια που το έχω...

  15. #1080
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω πάλι, περιεργο πράγμα, παρ'όλο που εχω τόσο καιρό ένα trafalger δεν το χρησιμοποιώ..... Απαλό, μαλακό και γερό backbone, κάνει πολύ αφρό, αλλά δεν το ευχαριστιέμαι, θέλω το γουρουνίσιο omega.... και ενώ εχω 2-3 διαφορετικά, μου αρέσει το φθηνιάρικο το 10065.... Ειμαι και τυχερός, δεν έχει χάσει τρίχα 2-3 χρόνια που το έχω...
    Το δικό μου Trafalgar ήθελε αρκετό καιρό για να σπάσει το έντονο backbone του και να βελτιώσει το splay. Μάλιστα όταν το πρωτοδοκίμασα απογοητεύτηκα επειδή είχε πολύ έντονο backbone και μικρό splay άλλα διάβασα κάποια σχόλια σε ένα βίντεο στο youtube που προτείνανε σε κάποιον να αγοράσει το Trafalgar T3 αν έχει την υπομονή μέχρι να σπάσει το T3 και να αποκτήσει splay, διαφορετικά να αγοράσει ένα Yaqi Timberwolf. Εγώ 1-2 χοίρους που είχα πριν από χρόνια έχαναν συνέχεια τρίχες στη σαπουνάδα....

Σελ. 72 από 76 ΠρώτηΠρώτη ... 5262677071727374 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας