Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 38
  1. #1
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Καλησπέρα σας.

    Γνωρίζεται αν υπάρχει τρόπος επικοινωνίας με cosmote εκτός του 13888? Ελαβα μια επιστολή από δικηγόρο για εξόφληση μιας παλιάς οφειλής αλλά λόγο που ο κωδικός ειναι ο παλιός με τα 9 ψηφία δεν μπορώ να την πληρώσω. Καλό το 13888 και όταν μου ζητάει το τηλέφωνο δεν το δέχεται λόγο που δεν ανήκει τώρα στην cosmote.Tι στο καλό να κανω για να μάθω τον κωδικό πληρωμής? Απο τον Γερμανό δεν γνωρίζουν και μου λένε μόνο μέσω του 13888 θα τον βρεις. Παρακαλώ μια βοήθεια ειναι επείγων το θέμα μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς να τον εξοφλήσεις με χρήση πιστωτικής ή χρεωστικής στο cosmote.gr . Δέχεται ακόμα 9ψηφιους κωδικούς.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να τον εξοφλήσεις με χρήση πιστωτικής ή χρεωστικής στο cosmote.gr . Δέχεται ακόμα 9ψηφιους κωδικούς.
    Eισαι σίγουρος 100%? Το είχα δοκιμασει πριν καιρό και βγαζει λάθος..

    - - - Updated - - -

    Τον δεχετε μεν αλλα βγαζει σφαλμα. Το δοκίμασα 5 φορες. Τι στο καλο να κανω?

    Ο κωδικός πληρωμής δεν είναι έγκυρος. Παρακαλούμε συμπλήρωσε σωστά τον κωδικό πληρωμής σταθερής.

  4. #4
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eισαι σίγουρος 100%? Το είχα δοκιμασει πριν καιρό και βγαζει λάθος..

    - - - Updated - - -

    Τον δεχετε μεν αλλα βγαζει σφαλμα. Το δοκίμασα 5 φορες. Τι στο καλο να κανω?

    Ο κωδικός πληρωμής δεν είναι έγκυρος. Παρακαλούμε συμπλήρωσε σωστά τον κωδικό πληρωμής σταθερής.
    Κάτι δεν έχουν φτιάξει σωστά από τότε που άλλαξαν το RF
    Αν μπεις από το cosmote app ή από το my cosmote website, και πατήσεις το κουμπί πληρωμή δίπλα στο λογ/μο λειτουργεί κανονικά.

  5. #5
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Απο εδω δοκιμαζω. https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/pay_ebill.jsp

    Υπάρχει άλλο link? Απο mobile νομιζω δεν γινετε γιατί χρειάζεται εγγραφη.

  6. #6
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο εδω δοκιμαζω. https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/pay_ebill.jsp

    Υπάρχει άλλο link? Απο mobile νομιζω δεν γινετε γιατί χρειάζεται εγγραφη.
    Αν έχεις κλειστό το wifi και ανοιχτά τα mobile data δεν χρειάζεται εγγραφή. Κάνε μια δοκιμή.

    Σε κάθε περίπτωση, σε πειράζει να κάνεις εγγραφή;
    Την ίδια εγγραφή χρειάζεται και στο my cosmote: https://www.cosmote.gr/selfcare/jsp/dashboard.jsp

  7. #7
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Μπηκα με το παλαιο id μου και απο mobile και στο my cosmote. Δοκίμασα απο mobile και με επιλογη (πληρωμή λογαριασμού τρίτου) και βγαζει και εδω λαθος κωδικο. Τα ιδια και απο my cosmote. Εγω καταλαβα οτι τα συστήματα τους ειναι να μην πω τωρα την λεξη με αυτό που συμβαίνει. Οταν φυγεις απο αυτούς και σε διαγράψουν δεν δουλεύει τίποτα, δεν μπορείς να πληρώσεις τυχόν οφειλές, δεν μπορείς να επικοινωνήσεις μαζι τους τηλεφωνικός. Τι να πω.....

    - - - Updated - - -

    Ρε παιδια να δωσω τον κωδικό εδω να κανει καποιος μια δοκιμή? Ετσι να δουμε τι θα βάλει δηλαδή αν προχωρήσει, αν κανω εγω κατι στραβά?

  8. #8
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Δεν νομίζω ότι είναι καλή ιδέα να βάλεις τον κωδικό σε δημόσιο φόρουμ. Περιλαμβάνει τον κωδικό πελάτη σου.
    Στείλε mail στο customercare παπάκι cosmote.gr να δεις αν μπορέσουν να σε βοηθήσουν.
    Εναλλακτικά μπορείς να ρωτήσεις σε κατάστημα Cosmote ή Γερμανός αν το σύστημα τους αφήνει να κάνουν την πληρωμή.
    Επίσης μπορείς να επικοινωνήσεις με το δικηγόρο που έστειλε την επιστολή, να πεις θέλω να πληρώσω και δεν με αφήνετε, βρείτε μου λύση.

  9. #9
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Έστειλα εδώ μηνυμα, https://help.cosmote.gr/system/templ...048/contact_us να δουμε θα απαντήσουν και πότε? Ο γερμανος δεν μπορεί να κανει κατι για τον κωδικό αυτο μου ειχαν απαντήσει τότε που πήγα. Νομιζω οτι άλλο ο κωδικός πληρωμής και άλλο του πελατη.Για τον πρωτο αναφερόμουν. Ναι και εγω λεω αυριο να παρω τηλ τον δικηγόρο να του αναφέρω τι γινετε.

  10. #10
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    O κωδικός πληρωμής ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ τον κωδικό πελάτη.

  11. #11
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    O κωδικός πληρωμής ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ τον κωδικό πελάτη.
    Οκ δεν το γνώριζα, αν και δεν ειμαι πελάτης της πλέων και δεν ισχύει.

  12. #12
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Καλημέρα. Την λύση μου την έδωσε η δικηγόρος τελικά. Θα μπορούσες μου απάντησε να το είχες κάνει μέσω e banking απο οποιαδήποτε τράπεζα επιλέγοντας πληρωμή σταθερής cosmote με τον κωδικό που έχεις.. Οταν της είπα οτι εγω εφ οσίων είχα κωδικό με σφαλμα δεν άθελα να το ρισκάρω και να πληρώσω γιατί δεν ήξερα αν ηταν σωστά. Μου απαντάει οτι ο κωδικός αυτός δεν αλλαξει ειναι στάνταρ. Και εγω γιατι όφειλα να το γνωριζω αυτο? Αφου δεν μπορούσα να επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών? Ουτε μέσω email μου απαντησαν ποτε.Θα έπρεπε να μυριστώ τα νυχια μου που λενε οτι δεν τρέχει τίποτα με το σφαλμα του κωδικού? Εγω μου τα μάσαγε και ελεγε δικαιολογίες. Και ολα αυτά μάγκες για το τεράστιο ποσό των 130 ευρώ από διακοπή συμβολαίου. Το ευτύχημα ειναι οτι δεν μπήκαν τάκοι γιατι η υπόθεση ειναι 1 χρονο σχεδων τώρα.

    Αυτοι που έστησαν το νέο σύστημα αυτόματης εξυπηρέτησης του 13888 έχουν iq 0. Απορρίπτει το σύστημα οποιανδήποτε θέλει να ρωτήσει κάτι τηλεφωνικός αν δεν ειναι πελάτης τους.

  13. #13
    Εγγραφή
    02-07-2003
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΑΥΠΛΙΟ
    συμβουλη μου : να αποφυγεις επικοινωνια με τον δικηγορο ,θελει την αμοιβη του . Πας σε καταστημα Κοσμοτε ,δινεις το ΑΦΜ σου και βγαινει η καρτελα σου . Θα πληρωσεις εκει , εστω και μερος της οφειλης αν δεν τα εχεις ολα τα χρηματα .Η επικοινωνια με την δικηγορο μαγνητοφωνηθηκε και θα παει στην Κοσμοτε να παρει την αμοιβη της .

  14. #14
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    224
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΕΓΑΡΑ
    Router
    VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiros Εμφάνιση μηνυμάτων
    συμβουλη μου : να αποφυγεις επικοινωνια με τον δικηγορο ,θελει την αμοιβη του . Πας σε καταστημα Κοσμοτε ,δινεις το ΑΦΜ σου και βγαινει η καρτελα σου . Θα πληρωσεις εκει , εστω και μερος της οφειλης αν δεν τα εχεις ολα τα χρηματα .Η επικοινωνια με την δικηγορο μαγνητοφωνηθηκε και θα παει στην Κοσμοτε να παρει την αμοιβη της .
    Δεν νομίζω γιατι δεν μου ανάφερε τίποτα τετοιο η δικηγόρος τους. Οπως ανάφερα ο Γερμανός μου είχε πει μόνο στο 13888 και οτι λόγο που ειναι ανενεργός αριθμός, δεν μπορώ να πληρώσω εκεί σε αυτούς τότε που είχα παει. Κατάστημα cosmote δεν υπαρχει εδω οπως μας πήραν (δεη εφορία κ.τ.λ.π) αλλα αυτό ειναι άλλο θέμα, ας ειναι καλα το σχέδιο καλλικράτης Θα έπρεπε να χάσω μεροκάματο και να παω 60 χιλιόμετρα να βρω. Τεσπα το θέμα λυθηκε μέσω e banking.

  15. #15
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Είναι ανάλογα τη τράπεζα όμως. Μπορεί κάποιες να δέχονται μόνο τον RF πλέον. Όπως και να έχει, αφού τελικά πλήρωσες είσαι οκ

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας