Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Επέστρεψα από διακοπές σήμερα και ανακάλυψα 2 λογαριασμούς της Αλτεκ να με περιμένουν.Εκεί που περίμενα να χαρώ λίγο με τις νέες τιμές.συνειδητοποίησα ότι και οι 2 λογαριασμοί είχαν τις παλιές τιμές για αορίστου, δηλαδή 29,90€! Ο ένας ήταν για τον Αύγουστο και ο άλλος για τον Σεπτέμβριο. Κατά τ'άλλα οι νέες τιμές ισχύουν για όλους από 1η Αυγούστου. Τους πήρα τηλέφωνο αλλά το Λογιστήριο είναι λέει κλειστό εως την Πέμπτη. Είχε κανείς άλλος από εδώω το ίδιο πρόβλημα, ή πρόκειται για άλλη μια κοτσάνα του λογιστηρίου της Άλτεκ?

  2. #2
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Το λογιστηριο κλειστο εως τη Πεμπτη; Τι ειναι, κομμωτηριο;

  3. #3
    Εγγραφή
    09-12-2005
    Περιοχή
    IOANNINA
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΒΛΕΠΤΟΣ
    Router
    FRITZ!box
    SNR / Attn
    5(dB) / 49(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cyberwizard Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επέστρεψα από διακοπές σήμερα και ανακάλυψα 2 λογαριασμούς της Αλτεκ να με περιμένουν.Εκεί που περίμενα να χαρώ λίγο με τις νέες τιμές.συνειδητοποίησα ότι και οι 2 λογαριασμοί είχαν τις παλιές τιμές για αορίστου, δηλαδή 29,90€! Ο ένας ήταν για τον Αύγουστο και ο άλλος για τον Σεπτέμβριο. Κατά τ'άλλα οι νέες τιμές ισχύουν για όλους από 1η Αυγούστου. Τους πήρα τηλέφωνο αλλά το Λογιστήριο είναι λέει κλειστό εως την Πέμπτη. Είχε κανείς άλλος από εδώω το ίδιο πρόβλημα, ή πρόκειται για άλλη μια κοτσάνα του λογιστηρίου της Άλτεκ?
    Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα

  4. #4
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.Μετά από πόση ώρα στην αναμονή,με προώθησαν 2 φορές στο τμήμα λογαριασμών...και τις 2 φορές βρέθηκα στην τεχνική υποστήριξη! Τελικά μου δώσαν τηλέφωνο στην Αθήνα για να συνεννοηθώ (υπεραστικό για μένα). Από εκεί μετά από άλλα 5 λεπτά στην αναμονή, όταν ρώτησα αν ήμουν στο Λογιστήριο,μου απάντησαν πάλι όχι (!) και ότι η κλήση είχε επιστρέψει (πού,κανείς δεν ξέρει)...Τέλος πάντων μου δίνουν ΑΛΛΟ νούμερο πάλι υπεραστικό,με την οδηγία στο αυτόματο μενού να μην πατήσω τίποτα και κάποιος θα το σηκώσει...Όπως καταλαβαίνετε κανείς δεν σήκωσε τίποτα. Ξανά τηλέφωνο στο πρώτο νούμερο.Ξανά εξήγηση του τί συμβαίνει,ξανά προώθηση στο τμήμα λογαριασμών...

    Το σηκώνει υπάλληλος,ο οποίος όταν τον ρωτάω αν είναι στο τμήμα λογαριασμών απαντάει ΟΧΙ! Πολύ δυσεύρετο αυτό το τμήμα ρε παιδί μου...Τέλος πάντων του εξηγώ και αυτού,3η φορά σήμερα,με βάζει στην αναμονή και περιμένω...Επιστρέφει και λέει η μείωση θα γίνει στον επόμενο λογαριασμό! Του εξηγώ ότι στο site λέει ότι η προσφορά ισχύει για όλους από 1η Αυγούστου,και δεν έχω σκοπό να περιμένω.Ξανά αναμονή. Τελικά επιστρέφει και λέει το Θεικό..."Το τμήμα λογιστηρίου δεν ξέρει γιατί στάλθηκε λογαριασμός με αυτό το ποσό". Εκεί ήταν που φόρτωσα, και του είπα ότι εγώ ξέρω γιατί έγινε,διότι βγάζουν τους λογαριασμούς 2 μήνες πριν και τότε δεν υπήρχε η μείωση.Το παραδέχθηκε,και του είπα ότι δεν θα καταβάλλω τίποτα παραπάνω από τα 36,80€ για 2 μήνες που ορίζουν οι νέες τιμές...Μου είπε "Δικαίωμα σας" και τον έκλεισα τσαντισμένος.Κοροιδία ως εκεί που δεν πάει.

    Άντε να ενεργοιποιηθεί η ρημάδα η Forthnet να φεύγουμε από το μαγαζάκι της Άλτεκ και του ΟΤΕ.

  5. #5
    Εγγραφή
    20-09-2006
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    Μιας κ αναφέρεις 29,90€ στο λογαριασμό υποθέτω ότι είχες πάρει το jetpack με το fritz, έχεις συμπληρώσει το πρώτο εξάμηνο κ διανύεις τους έξτρα μήνες τώρα, ε; Εγώ τουλάχιστον έτσι είμαι.

    Ρώτησα πριν μου έρθει ο λογαριασμός αυτή τη λεπτομέρεια κ μου είπαν το εξής κουφό:

    Η προσφορά του jetpack σας "κλειδώνει" την τιμή στα 29,90€, δλδ δεν θα σας χρεώνουμε παραπάνω για τους υπόλοιπους 6 μήνες αλλά ούτε κ λιγότερο!

    -Δηλαδή, ένας πελάτης που θα έχει σύνδεση αορίστου χρόνου θα πληρώνει λιγότερο από μένα από εδώ κ στο εξής; Είναι αυτό λογικό;

    -Λυπάμαι αλλά έτσι είναι...

  6. #6
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγώ έιμαι πολύ πάνω από τους 6 μήνες σε αορίστου.Ξεκίνησα με jetpack πριν 2 χρόνια.Οπότε αν ήταν όπως τα λένε οι κύριοι, θα πρεπε να είχα "ξεκλειδώσει". Τέλος πάντων,άκρη δεν βγάζεις,και εφόσον στο site γράφει ότι η προσφορά ισχύει για ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητές αορίστου και δεν υπάρχει καμία άλλη αναφορά,από εμένα στο εξής θα βλέπουν μόνο 18,4€ το μήνα και ας γράφει ό,τι θέλει ο λογαριασμός.

  7. #7
    Εγγραφή
    12-03-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    SNR / Attn
    (dB) / 20(dB)
    στείλτε στην ΕΕΤΤ κανένα screenshot της σελίδας τους που λέει για τις τιμές και κανένα λογαριασμό σας να σας πω για πότε θα αλλάξουν τα ποσά!

  8. #8
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nrg_polini Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λογιστηριο κλειστο εως τη Πεμπτη; Τι ειναι, κομμωτηριο;

    Μικρό συνοικιακό μπακάλικο.

  9. #9
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Ρε παιδια και μενα το ιδιο!!! Εγω θα πληρωσω τους 2 μηνες που χρωσταω ιουνιο ιουλιο και αν δεν μου ερθει 20ε λογαρισαμος για τον αυγουστο δεν τον πληρωνω

  10. #10
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Λοιπον πηρα τηλ και μου ειπαν οτι νεες χρεωσεις ισχυουν για λογαριασμους 1/8 και μετα, ενω toy αυγουστου εχουν εκδοθει 31/7

  11. #11
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Χαχα τι λενε ρε... απο 1/8 υπαρχουν μειωμενες χρεωσεις ανεξαρτητα ποτε εκδοθηκε ο λογαριασμος. Συνεπως, θα πρεπει στον επομενο να σας επιστρεψουν χρηματα ή να πληρωσετε λιγοτερα τωρα.

  12. #12
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    728
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8192/512
    ISP
    HOL
    Router
    FRITZ box
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Δεν ξερω τι να κανω,θα πληρωσω τους 2 μηνες και για τον τριτο βλεπω

  13. #13
    Εγγραφή
    30-07-2003
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    64
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Λοιπόν μου ήρθε λογαριασμός Αυγούστου και Σεπτεμβρίου με παλιές τιμές και ενώ στο site τους αναφέρουν ξεκάθαρα ότι οι μειώσεις ισχύουν από 1/8 δεν έχουν περάσει καμιά μείωση.Στην αρχή σκέφτηκα ότι δεν έχει ενημερωθεί το σύστημα γιατί ο λογαριασμός Αυγούστου είχε εκδοθεί 30/6 και ο λογαριασμός Σεπτεμβρίου 31/7. Πήρα τηλέφωνο και ρώτησα τι έχει συμβεί και αν θα κόψουν κάποιο πιστωτικό όπως και είναι το σωστό. Ε λοιπόν μιλάμε ότι δεν μπορούσες να μιλήσεις με κανέναν υπέυθυνο να συνενοηθείς όλοι αόρατοι, άφαντοι λες και έπαιρνες σε καμιά CIA και όχι σε κάποια εταιρεία που την πληρώνεις αδρά και το λιγότερο που θέλεις είναι να σε αντιμετωπίζουν με σοβαρότητα....είναι απαράδεκτοι το λιγότερο..... Μετά από άπειρα τηλέφωνα και ενώ τους είπα ότι θα κάνω καταγγελία δεν ίδρωσε το αυτί τους, με πήρε μία κοπελίτσα σήμερα και μου ανέφερε ότι οι μειώσεις θα ισχύσουν για λογαριασμούς πού θα εκδοθούν απο 31/8 και μετά.... άρα απο τον λογαριασμο του Οκτωβρίου...!!!! Τώρα το ζήτημα ειναι τι ενέργειες πρέπει να κάνουμε όλοι οι συνδρομητές της ΑLTEC που μας εξαπατούν ετσι στη ψύχρα...να σταματήσει πια η παραπληροφόρηση... Εγώ φυσικά δεν πληρώνω τον λογαριασμό του Σεπτεμβρίου για να πατσίσω το ποσό της μείωσης που μου αντιστοιχεί. Πιστέυω πως αν όλοι υπολογίσουμε πόσο πρεπει να πληρώσουμε και τους καταθέσουμε ακριβώς το ποσό αυτο και ούτε σεντ παραπάνω να πάρουν το μύνημα... Αυτοί δεν υπολογίζουν ούτε καταγγελίες ούτε τίποτα... Είμαι αγανακτισμένος όσο δεν πάει... Κάποια άλλη πρόταση???


  14. #14
    Εγγραφή
    14-10-2005
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προσωπικά κατέθεσα χθες 36,8€ στη Eurobank για 2 μήνες adsl 768 (Αύγουστος και Σεπτέμβριος).Εννοείται πως εαν στον επόμενο λογαριασμό αναφέρεται υπόλοιπο,αυτό δεν πρόκειται να πληρωθεί. Τα πράγματα είναι σαφή και ας λένε ό,τι θέλουν.

    Πέραν αυτόυ,ο φίλος Σταύρος έχει δίκιο ότι δεν μπορείς να συνεννοηθείς με κανέναν εκεί μέσα,δείτε και το σχετικό μήνυμα που παρέθεσα πιο πριν.

    Ας προσέχουν τί ανακοινώνουν και ας μη μας πουλάνε τρέλα οι της Altec.Άκου εκεί από Οκτώβριο οι μειώσεις....

  15. #15
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Ίσως σας αφαιρέσουν τη διαφορά από τον ερχόμενο λογαριασμό. Είχε γίνει παλαιότερα σε εμένα αυτό όταν άλλαξαν οι τιμές. Αν δε το κάνουν τότε ... (προσωπικά τους χαιρέτησα).

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Νέες μειωμένες τιμές από τη Vivodi
    Από kanenas3 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-08, 16:29
  2. Νέες μειωμένες τιμές ADSL από τη Lannet
    Από Tsour_ee στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-08, 22:27
  3. Vivodi Telecom: ADSL με νέες, μειωμένες τιμές
    Από poromenos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-05, 20:43
  4. Vivodi Telecom: ADSL με νέες, μειωμένες τιμές
    Από poromenos στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-05, 13:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας