Σελ. 67 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 991-1.005 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #991
    Εγγραφή
    21-03-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διάβασες σωστά. Μιλάμε για φορητοτητα. Δλδ υπήρχε ήδη η εγκατάσταση από την cosmote και αυτοί ήρθαν απλά να περάσουν το ρουτερ.. 5η μέρα χωρίς ίντερνετ εδώ και συνεχίζουμε

    Καλημέρα και καλή βδομάδα.Λοιπον πάνω που ο δικηγορος του καταστήματος θα ετοίμαζε μια επιστολή για να στείλω σήμερα στη nova σχετικα με την καταγγελια στη προστασια τηλεπικοινωνιων με το που μπηκα μαγαζι ειχαν φτιαξει την οποια βλαβη.Η μονη συμβουλη μου ειναι πολλα τηλεφωνα και πιεση.Περα απο αυτο δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι αλλο.

    PS:
    Τώρα έχουμε τον δεύτερο γύρο αφού όταν έκλεισα το συμβόλαιο η κοπέλα με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να βάλω τον εξοπλισμό μου πράγμα που διαπίστωσα ότι δεν γίνεται αφού μέχρι και το bridge mode του Nokia ειναι απενεργοποιημενο σαν επιλογη.Για να δουμε....

  2. #992
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petros_tigra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και καλή βδομάδα.Λοιπον πάνω που ο δικηγορος του καταστήματος θα ετοίμαζε μια επιστολή για να στείλω σήμερα στη nova σχετικα με την καταγγελια στη προστασια τηλεπικοινωνιων με το που μπηκα μαγαζι ειχαν φτιαξει την οποια βλαβη.Η μονη συμβουλη μου ειναι πολλα τηλεφωνα και πιεση.Περα απο αυτο δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι αλλο.

    PS:
    Τώρα έχουμε τον δεύτερο γύρο αφού όταν έκλεισα το συμβόλαιο η κοπέλα με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να βάλω τον εξοπλισμό μου πράγμα που διαπίστωσα ότι δεν γίνεται αφού μέχρι και το bridge mode του Nokia ειναι απενεργοποιημενο σαν επιλογη.Για να δουμε....
    Χωρίς να έρθει κανένας?
    Άρα αυτό σημαίνει 2 πράματα είτε ότι το Τεχνικό τους τμήμα κοιμάται, είτε τους κάνει νερά η κοτε
    VAMOS ARIS

  3. #993
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petros_tigra Εμφάνιση μηνυμάτων
    PS:
    Τώρα έχουμε τον δεύτερο γύρο αφού όταν έκλεισα το συμβόλαιο η κοπέλα με διαβεβαίωσε ότι μπορώ να βάλω τον εξοπλισμό μου πράγμα που διαπίστωσα ότι δεν γίνεται αφού μέχρι και το bridge mode του Nokia ειναι απενεργοποιημενο σαν επιλογη.Για να δουμε....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως υποστηρίζεται από το HUWAEI HG8245
    Είσοδος στο Web Interface
    Για να συνδεθούμε στο Web Interface ακολουθούμε τα παρακάτω βήματα:

    IP : 192.168.100.1
    Username: telecomadmin
    Password: admintelecom

    https://www.batna24.com/en/p/huawei-...%20gain%20each.
    Αυτό είχε γράψει ο φίλος @gamsgr πιο πίσω, αλλά για huawei.... Εσένα σου έδωσαν νόκια ε;... Μήπως να γίνεται να στο αλλάξουν με το huawei εφόσον σε εκείνο υποστηρίζεται; Μήπως να τους ρώταγες;
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  4. #994
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είχε γράψει ο φίλος @gamsgr πιο πίσω, αλλά για huawei.... Εσένα σου έδωσαν νόκια ε;... Μήπως να γίνεται να στο αλλάξουν με το huawei εφόσον σε εκείνο υποστηρίζεται; Μήπως να τους ρώταγες;
    Καλησπέρα.

    https://broadbandforum.co/threads/no...-guide.213439/

    https://www.192-168-1-1-ip.co/router...g-240w-f/3711/

    Δε μπορεί να γίνει αντικατάσταση cpe όταν δεν έχει βλάβη.

  5. #995
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Δε μπορεί να γίνει αντικατάσταση cpe όταν δεν έχει βλάβη.
    Σωστό, αλλά η κοπέλα τον "διαβεβαίωσε" στο τηλέφωνο ότι θα παίζει το bridge..
    Πράγμα που για ακόμη μια φορά αποδεικνύει ότι οι τηλεφωνικές διαβεβαιώσεις για μη στάνταρ πράγματα είναι απλά μούφες..
    Το μόνο δηλαδή που μπορεί να κανει κάποιος τι είναι; Να ζητήσει γραπτή διαβεβαίωση με δέσμευση ακύρωσης σε περίπτωση που αυτά που σε διαβεβαιώνουν δεν ισχύουν; Μάλλον ε;
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  6. #996
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστό, αλλά η κοπέλα τον "διαβεβαίωσε" στο τηλέφωνο ότι θα παίζει το bridge..
    Πράγμα που για ακόμη μια φορά αποδεικνύει ότι οι τηλεφωνικές διαβεβαιώσεις για μη στάνταρ πράγματα είναι απλά μούφες..
    Το μόνο δηλαδή που μπορεί να κανει κάποιος τι είναι; Να ζητήσει γραπτή διαβεβαίωση με δέσμευση ακύρωσης σε περίπτωση που αυτά που σε διαβεβαιώνουν δεν ισχύουν; Μάλλον ε;
    Καλησπέρα.
    Αν ήταν τηλεφωνικό συμβόλαιο μπορεί να στείλει στο info@nova.gr ώστε να ακούσουν την ηχογράφηση. Προφανώς δεν είχαν τις τεχνικές γνώσεις και αμφιβάλλω αν είχε καταλάβει τι ζήτησε ο πελάτης.

  7. #997
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς δεν είχαν τις τεχνικές γνώσεις και αμφιβάλλω αν είχε καταλάβει τι ζήτησε ο πελάτης.
    Προσωπικά και καλοπροαίρετα να συμφωνήσω ότι δεν κατάλαβε ο πωλητής τι ζήτησε ο πελάτης, οπότε ελπίζω ο πελάτης να βγάλει άκρη με την επικοινωνία..
    Spoiler:
    Κακοπροαίρετα όμως να πω ότι - και δεν ισχύει φυσικά μόνο για την εδώ περίπτωση αυτό-...: Αν δεν ξέρει ο πωλητής να μην τάζει, αλλά φυσικά να πουλήσει θέλει και χ@στηκε για τα υπόλοιπα. Γιατί σε γενικές γραμμές οι πωλητές τάζουν και όταν έρθει η ώρα να παραδοθεί αυτό που έταξαν, ζητάν από τους τεχνικούς να βγάλουν το φίδι από την τρύπα.. Γενικότερος κανόνας της αγοράς είναι αυτός, δυστυχώς...
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  8. #998
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά και καλοπροαίρετα να συμφωνήσω ότι δεν κατάλαβε ο πωλητής τι ζήτησε ο πελάτης, οπότε ελπίζω ο πελάτης να βγάλει άκρη με την επικοινωνία..
    Spoiler:
    Κακοπροαίρετα όμως να πω ότι - και δεν ισχύει φυσικά μόνο για την εδώ περίπτωση αυτό-...: Αν δεν ξέρει ο πωλητής να μην τάζει, αλλά φυσικά να πουλήσει θέλει και χ@στηκε για τα υπόλοιπα. Γιατί σε γενικές γραμμές οι πωλητές τάζουν και όταν έρθει η ώρα να παραδοθεί αυτό που έταξαν, ζητάν από τους τεχνικούς να βγάλουν το φίδι από την τρύπα.. Γενικότερος κανόνας της αγοράς είναι αυτός, δυστυχώς...

    Συμφωνώ για αυτό και εγώ απαντώ καθαρά στο τεχνικό κομμάτι .

  9. #999
    Εγγραφή
    21-03-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ενημέρωσα ακριβώς την κοπέλα και μάλιστα με έβαλε σε αναμονή για να μιλήσει με το τεχνικό τμήμα όπου με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να κρατήσω τον εξοπλισμό μου και ότι το τεχνικό τμήμα θα μου έδινε τα στοιχεία για να τα χρησιμοποιήσω στον εξοπλισμό μου εκτός από το voip όπου έπρεπε να κρατήσω τον εξοπλισμό τους υποχρεωτικά (έτσι ακριβώς δούλευε το κατάστημα όσο είχα και ΟΤΕ) και έτσι συμφώνησα.Σημερα λόγο φόρτου στο μαγαζί δεν κατάφερα να καλέσω αλλά θα πάρω αύριο το πρωί να δω τι λύση θα μπορέσουμε να βρουμε.
    Φαντάζομαι ότι και χωρίς πρόσβαση στο modem απο πλευρας μου, απο το net level support μπορουν να μου ανοιξουν οι ιδιοι το bridge mode.Δεν με ενδιαφερει να εχω προσβαση εγω στις ρυθμισεις ας μου το κανουν μια φορα οι ιδιοι.

    Όσο για την αλλαγή του εξοπλισμού θα την διαπραγματευτώ αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι σίγουρα στο huwaei υπάρχει αυτή η δυνατότητα.Γιατι πιο πίσω στο thread ηδα αναφορες οτι και στο Nokia επιτρεπετε το bridge mode γιαυτο και ειχα καθησυχαστει στην αρχη.

  10. #1000
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petros_tigra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενημέρωσα ακριβώς την κοπέλα και μάλιστα με έβαλε σε αναμονή για να μιλήσει με το τεχνικό τμήμα όπου με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να κρατήσω τον εξοπλισμό μου και ότι το τεχνικό τμήμα θα μου έδινε τα στοιχεία για να τα χρησιμοποιήσω στον εξοπλισμό μου εκτός από το voip όπου έπρεπε να κρατήσω τον εξοπλισμό τους υποχρεωτικά (έτσι ακριβώς δούλευε το κατάστημα όσο είχα και ΟΤΕ) και έτσι συμφώνησα.Σημερα λόγο φόρτου στο μαγαζί δεν κατάφερα να καλέσω αλλά θα πάρω αύριο το πρωί να δω τι λύση θα μπορέσουμε να βρουμε.
    Φαντάζομαι ότι και χωρίς πρόσβαση στο modem απο πλευρας μου, απο το net level support μπορουν να μου ανοιξουν οι ιδιοι το bridge mode.Δεν με ενδιαφερει να εχω προσβαση εγω στις ρυθμισεις ας μου το κανουν μια φορα οι ιδιοι.

    Όσο για την αλλαγή του εξοπλισμού θα την διαπραγματευτώ αν μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι σίγουρα στο huwaei υπάρχει αυτή η δυνατότητα.Γιατι πιο πίσω στο thread ηδα αναφορες οτι και στο Nokia επιτρεπετε το bridge mode γιαυτο και ειχα καθησυχαστει στην αρχη.
    Πέτρο η γραμμή είναι εντάξει?
    Στείλε καμιά Μέτρηση
    VAMOS ARIS

  11. #1001
    Εγγραφή
    29-11-2016
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    354
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Λιγο άσχετο αλλα θυμάμαι ότι κάποιος είχε ποστάρει το Nokia και του ήταν ξεκλείδωτο το bridge mode.

  12. #1002
    Εγγραφή
    21-03-2017
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέτρο η γραμμή είναι εντάξει?
    Στείλε καμιά Μέτρηση
    206/24
    Δεν περίμενα κάτι διαφορετικό.
    Latency όσο μπόρεσα να δω κάπου λίγο καλύτερα από ote και κάπου λίγο χειρότερα.
    Αλλά για νου απαντήσω σωστά στο latency πρέπει να λύσω το θέμα με το dual Nat για να είμαι δίκαιος με τις μετρήσεις σε σχέση με πριν.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jaisonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λιγο άσχετο αλλα θυμάμαι ότι κάποιος είχε ποστάρει το Nokia και του ήταν ξεκλείδωτο το bridge mode.
    Κάπου στη σελίδα 30 το είχα δει και εγώ.Αλλά 10 σελίδες μετά υπάρχει και άλλη αναφορά ότι το έχει κλειδωμένο.Δεν ξέρω αν η αναφορά του πρώτου φίλου ήταν από προσωπική εμπειρία η απλά τσέκαρε τα specs του Nokia σε κάποια σελίδα.

  13. #1003
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πως το τσεκαρουμε στο νοκια. Να δω όταν πάω σπίτι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #1004
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος με σαφήνεια τα βήματα της εγκατάστασης της οπτικής και εξηγώ.Ήρθε δυο φόρες το συνεργείο του οτε,τη πρώτη έφεραν την οπτική απο το δρόμο στη μέση της διπλοκατοικίας αλλά οχι μέσα.Τη δεύτερη την έβαλαν μέσα και κάλυψαν ολο το οίκημα (έβαλαν κ κουτιά κτλ).

    Τωρα μου ήρθε μήνυμα απο τη νόβα οτι αύριο θα περιμένω τρίτο συνεργείο του οτε.Σε ερώτηση στο support εάν το συνεργείο που περιμένω είναι της νοβα για να μπει μέσα στο διαμέρισμα η οπτικη,η απάντηση ήταν οχι οτι περιμένω συνεργείο οτε και οτι στο σύστημα τους δεν εχει περάσει η ολοκλήρωση του έργου.

    Ξερει κανείς απο εμπειρία εαν όντως ισχύει οτι θα έρθει τρίτο συνεργείο οτε η απλά είναι Off τα μηνύματα τους.Το λέω διότι και τα προηγούμενα δυο μηνύματα που είχαν έρθει για την επίσκεψη τεχνικών του οτε ήταν λάθος σε ημερομηνίες...

    Ευχαριστώ.

  15. #1005
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mephisto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος με σαφήνεια τα βήματα της εγκατάστασης της οπτικής και εξηγώ.Ήρθε δυο φόρες το συνεργείο του οτε,τη πρώτη έφεραν την οπτική απο το δρόμο στη μέση της διπλοκατοικίας αλλά οχι μέσα.Τη δεύτερη την έβαλαν μέσα και κάλυψαν ολο το οίκημα (έβαλαν κ κουτιά κτλ).

    Τωρα μου ήρθε μήνυμα απο τη νόβα οτι αύριο θα περιμένω τρίτο συνεργείο του οτε.Σε ερώτηση στο support εάν το συνεργείο που περιμένω είναι της νοβα για να μπει μέσα στο διαμέρισμα η οπτικη,η απάντηση ήταν οχι οτι περιμένω συνεργείο οτε και οτι στο σύστημα τους δεν εχει περάσει η ολοκλήρωση του έργου.

    Ξερει κανείς απο εμπειρία εαν όντως ισχύει οτι θα έρθει τρίτο συνεργείο οτε η απλά είναι Off τα μηνύματα τους.Το λέω διότι και τα προηγούμενα δυο μηνύματα που είχαν έρθει για την επίσκεψη τεχνικών του οτε ήταν λάθος σε ημερομηνίες...

    Ευχαριστώ.

    Καλημέρα.
    Ουσιαστικά όταν η οπτική ίνα τερματίζει στο box της οικίας τότε έρχεται και τεχνικός Nova για να συνδέσει την οπτική ίνα με τη πρίζα σε χώρο που θα υποδείξει ο πελάτης και μετά στο router . Αν ήταν τεχνικός της Nova θα είχε κλείσει ραντεβού.

    Βήματα εγκατάστασης FTTH
    1. Αυτοψία από τα συνεργεία του Διαχειριστή Δικτύου της περιοχής για τον έλεγχο και τη μελέτη της καλωδίωσης . (Πάροχος χονδρικής)
    2. Έγκριση διαχειριστή πολυκατοικίας ή ιδιοκτήτη
    3. Κατασκευή καλώδιο οπτικής ίνας μέχρι την εισαγωγή της πολυκατοικίας στο BEP Point . (Πάροχος χονδρικής)
    4. Εγκατάσταση εξοπλισμού ορόφων (floor box) και διασύνδεση με τον εξοπλισμό εισαγωγής BEP point .(πάροχος χονδρικής )

    5. Επίσκεψη τεχνικού της Nova για την εγκατάσταση της πρίζας οπτικής ίνας σε σημείο που θα είναι κατάλληλο και διασύνδεση οπτικής ίνας με το floor box και παράδοση - εγκατάσταση εξοπλισμού ONT -CPE
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gamsgr : 05-07-22 στις 11:12.

Σελ. 67 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας