Σελ. 452 από 454 ΠρώτηΠρώτη ... 432442447450451452453454 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.766-6.780 από 6803

Θέμα: Nova FTTH

  1. #6766
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 10 μέρες λήγει το συμβόλαιο μου FTTH 200/20. Τους έχω αφήσει αίτημα από 8/4 να επικοινωνήσουν μαζί μου για το ενδεχόμενο ανανέωσης και να μου καταθέσουν προσφορά. Δεν έχει καλέσει κανείς. Πώς έχουν αλλάξει έτσι τα πράγματα βρε παιδιά; Κάποτε κυνηγούσε ο παροχος τον πελάτη, τώρα θα τους κυνηγάμε εμείς;
    Σαν να μην έφτανε αυτό, μου εμφανίζει στο myaccount προσφορά λέει για ανανέωση στα 34 ευρώ (η τρέχουσα τιμή για 200αρα στην ιστοσελίδα τους είναι 33 ευρώ!!!)
    Έχει ανανεώσει κανείς να μου πει αν του έκαναν πραγματική προσφορά και αν του έδωσαν κάποιο μήνα δωρεάν; Έτσι ώστε να ξέρω κατά πόσο μπορώ να διαπραμαγματευτω.
    Έτσι έκαναν και σε εμένα όταν έληγε η (με επιδότηση) FTTH 100/10.....και τότε τυχαία έμαθα για την προσφορά του 1ου στην Ιναλαν, για 2 χρόνια 200/200 + τηλεφωνία με 16,50 ευρώ και "άντε γεια". Κάθε εμπόδιο σε καλό που λένε.

  2. #6767
    Εγγραφή
    28-07-2023
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 10 μέρες λήγει το συμβόλαιο μου FTTH 200/20. Τους έχω αφήσει αίτημα από 8/4 να επικοινωνήσουν μαζί μου για το ενδεχόμενο ανανέωσης και να μου καταθέσουν προσφορά. Δεν έχει καλέσει κανείς. Πώς έχουν αλλάξει έτσι τα πράγματα βρε παιδιά; Κάποτε κυνηγούσε ο παροχος τον πελάτη, τώρα θα τους κυνηγάμε εμείς;
    Σαν να μην έφτανε αυτό, μου εμφανίζει στο myaccount προσφορά λέει για ανανέωση στα 34 ευρώ (η τρέχουσα τιμή για 200αρα στην ιστοσελίδα τους είναι 33 ευρώ!!!)
    Έχει ανανεώσει κανείς να μου πει αν του έκαναν πραγματική προσφορά και αν του έδωσαν κάποιο μήνα δωρεάν; Έτσι ώστε να ξέρω κατά πόσο μπορώ να διαπραμαγματευτω.
    Δες και από το APP/my account τί δίνει για προσφορά ανανέωσης
    από το τηλέφωνο μου έδωσαν μόνο μια τιμή, με έκπτωση αντί για επιδότηση
    από το site η τιμή με επιδότηση για 24 μήνες ήταν 6€ παραπάνω
    η επιδότηση δεν είναι όμως 6Χ24€
    είναι ΠΟΛΥ περισσότερα στην περίπτωσή μου

  3. #6768
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Coolmaster Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες και από το APP/my account τί δίνει για προσφορά ανανέωσης
    από το τηλέφωνο μου έδωσαν μόνο μια τιμή, με έκπτωση αντί για επιδότηση
    από το site η τιμή με επιδότηση για 24 μήνες ήταν 6€ παραπάνω
    η επιδότηση δεν είναι όμως 6Χ24€
    είναι ΠΟΛΥ περισσότερα στην περίπτωσή μου
    Ευχαριστώ όσους μου απάντησαν.
    Δυστηχως και στο my account 34 ευρώ γράφει για ανανέωση....
    Πάντως δεν τίθεται θέμα μπλόφας για προσφορά από άλλο παροχο, έχω ήδη στα αλήθεια προσφορά από Vodafone για 300/30 στα 31.45 ευρώ (34.90 -10%) Οι υποδομές στην περιοχή ειναι της Voda και έτσι υπάρχει η δυνατότητα για ανώτερες ταχύτητες. Αν επικοινωνήσουν μαζί μου από Nova θα τους το πω αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος... δεν διακρίνω όπως παλιότερα διαθέσεις για προσφορά πέραν των στάνταρ... Εν τω μεταξύ Ιναλαν δεν μπορώ να βάλω, δεν έχουν σκάψει στην περιοχή μου... νιώθω κάπως σαν να είμαι σε αδιέξοδο... θα φανεί σύντομα τι θα γίνει...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rezwalker : 25-04-24 στις 23:06.
    ΜΑΡΑΝ ΑΘΑ

  4. #6769
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.005
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι έκαναν και σε εμένα όταν έληγε η (με επιδότηση) FTTH 100/10.....και τότε τυχαία έμαθα για την προσφορά του 1ου στην Ιναλαν, για 2 χρόνια 200/200 + τηλεφωνία με 16,50 ευρώ και "άντε γεια". Κάθε εμπόδιο σε καλό που λένε.
    Μακάρι να υπήρχε διαθεσιμότητα σε πιο πολλά μέρη.... Ιδίως κέντρο Αθήνας υποθέτω ότι ιναλαν & ΔΕΗ δεν θα δούμε πότε...
    Επομένως το σταυρό μου κάνω που άφησαν και τη Νόβα και πέρασε...
    Την άφησαν βσκ πριν περάσουν άσφαλτο στους κεντρικούς δρόμους... Ίσως γι'αυτό....
    Αν και ο δεδδηε σε έργα έσκαψε τη νέα άσφαλτο....
    Τι να πω... Μακάρι κάποτε να έρθει και σε μας η ιναλαν ακόμα και η δεη... Μέχρι τότε όμως στους άλλους 3.....
    Ποικιλία όμως στα πακέτα δεν βλέπω να έχει η ιναλαν.... 200 η 1000 μόνο νομίζω... Και με τηλέφωνο τσιμπάει λίγο το πάγιο πιο πολύ από τους άλλους... Κάνω λάθος;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ όσους μου απάντησαν.
    Δυστηχως και στο my account 34 ευρώ γράφει για ανανέωση....
    Πάντως δεν τίθεται θέμα μπλόφας για προσφορά από άλλο παροχο, έχω ήδη στα αλήθεια προσφορά από Vodafone για 300/30 στα 31.45 ευρώ (34.90 -10%) Οι υποδομές στην περιοχή ειναι της Voda και έτσι υπάρχει η δυνατότητα για ανώτερες ταχύτητες. Αν επικοινωνήσουν μαζί μου από Nova θα τους το πω αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος... δεν διακρίνω όπως παλιότερα διαθέσεις για προσφορά πέραν των στάνταρ... Εν τω μεταξύ Ιναλαν δεν μπορώ να βάλω, δεν έχουν σκάψει στην περιοχή μου... νιώθω κάπως σαν να είμαι σε αδιέξοδο... θα φανεί σύντομα τι θα γίνει...
    Το +1,5€ του επόμενου χρόνου στο είπαν στη βοντα; Πάντως ακόμα και έτσι να είναι κερδίζεις +100/10 σε ταχύτητα....
    Επικοινώνησε τους το και αν δεν νιώσουν, τι άλλο; Φορητότητα....
    Υποθέτω ότι η υποδομή εκεί είναι ΟΤΕ; Η βοντα; Γιατί αν ήταν ιδιόκτητο Νόβα θα είχες 300/30 με 26€....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #6770
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακάρι να υπήρχε διαθεσιμότητα σε πιο πολλά μέρη.... Ιδίως κέντρο Αθήνας υποθέτω ότι ιναλαν & ΔΕΗ δεν θα δούμε πότε...
    Επομένως το σταυρό μου κάνω που άφησαν και τη Νόβα και πέρασε...
    Την άφησαν βσκ πριν περάσουν άσφαλτο στους κεντρικούς δρόμους... Ίσως γι'αυτό....
    Αν και ο δεδδηε σε έργα έσκαψε τη νέα άσφαλτο....
    Τι να πω... Μακάρι κάποτε να έρθει και σε μας η ιναλαν ακόμα και η δεη... Μέχρι τότε όμως στους άλλους 3.....
    Ποικιλία όμως στα πακέτα δεν βλέπω να έχει η ιναλαν.... 200 η 1000 μόνο νομίζω... Και με τηλέφωνο τσιμπάει λίγο το πάγιο πιο πολύ από τους άλλους... Κάνω λάθος;

    - - - Updated - - -
    Πράγματι προσπαθούν να προωθήσουν είτε το 200/200 είτε το 1.000/1.000. Όμως εγώ έβαλα στην πεθερά μου στην αρχή του μήνα (που δεν ξέρει καν τι είναι οπτική ίνα) την 100/100 ΜΟΝΟ για τηλεφωνία ! Ε για 100/100 με άπειρα αστικά, 1500 λεπτά προς κινητά, 150 λεπτά προς EU+US νομίζω τα 2 χρόνια με 14,00 ευρώ ανά μήνα "δεν υπάρχουν" αλλού....φυσικά με την προσφορά του 1ου στην πολυκατοικία......Α και επιπλέον μου έδωσαν και εμένα 1 μήνα δωρεάν που την σύστησα
    *** Θα μπορούσε να έχει και το σταθερό στο κινητό της (και να εκμεταλευθεί και από εκεί κάποια τηλέφωνα) αλλά που να εξηγείς τέτοια τώρα σε μεγάλους ανθρώπους

  6. #6771
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.005
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πράγματι προσπαθούν να προωθήσουν είτε το 200/200 είτε το 1.000/1.000. Όμως εγώ έβαλα στην πεθερά μου στην αρχή του μήνα (που δεν ξέρει καν τι είναι οπτική ίνα) την 100/100 ΜΟΝΟ για τηλεφωνία ! Ε για 100/100 με άπειρα αστικά, 1500 λεπτά προς κινητά, 150 λεπτά προς EU+US νομίζω τα 2 χρόνια με 14,00 ευρώ ανά μήνα "δεν υπάρχουν" αλλού....φυσικά με την προσφορά του 1ου στην πολυκατοικία......Α και επιπλέον μου έδωσαν και εμένα 1 μήνα δωρεάν που την σύστησα
    *** Θα μπορούσε να έχει και το σταθερό στο κινητό της (και να εκμεταλευθεί και από εκεί κάποια τηλέφωνα) αλλά που να εξηγείς τέτοια τώρα σε μεγάλους ανθρώπους
    Χωρίς τη προσφορά του πρώτου πόσο θα ήταν δλδ;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #6772
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Path Level
    Interleaved
    [QUOTE=Το +1,5€ του επόμενου χρόνου στο είπαν στη βοντα; Πάντως ακόμα και έτσι να είναι κερδίζεις +100/10 σε ταχύτητα....
    Επικοινώνησε τους το και αν δεν νιώσουν, τι άλλο; Φορητότητα....
    Υποθέτω ότι η υποδομή εκεί είναι ΟΤΕ; Η βοντα; Γιατί αν ήταν ιδιόκτητο Νόβα θα είχες 300/30 με 26€....[/QUOTE]

    Η υποδομή ειναι Vodafone. Αυτό με το +1,5 ευρώ για τον επόμενο χρόνο δεν το ήξερα! Δηλαδή αν κατάλαβα καλά εννοείς πως στον 2ο χρόνο θα ειναι +1,5 ευρώ από το ποσό της αρχικής συμφωνίας;;
    ΜΑΡΑΝ ΑΘΑ

  8. #6773
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς τη προσφορά του πρώτου πόσο θα ήταν δλδ;
    Το διπλάσιο, εφόσον η έκπτωση είναι 50%........φυσικά για κάποιον που θέλει "σοβαρό" Ιντερνετ θα πάει είτε σε 200/200 με τηλεφωνία στα 33,00 ευρώ (εγώ επίσης ως 1ος στην πολυκατοικία μου θα πληρώνω μόνο 16,50 ευρώ ανά μήνα επί 2 χρόνια για 200/200, άπειρα αστικά, 1500' κινητά, 150' EU+USA και δυνατότητα να έχουμε το σταθερό μας στο κινητό μας τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου).... είτε στην χιλιάρα που εκεί μπορείς να βρεις έκπτωση 50% ως 1ος ή και 30% που βγάζουν συνεχώς.

  9. #6774
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    10.005
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athkal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το διπλάσιο, εφόσον η έκπτωση είναι 50%........φυσικά για κάποιον που θέλει "σοβαρό" Ιντερνετ θα πάει είτε σε 200/200 με τηλεφωνία στα 33,00 ευρώ (εγώ επίσης ως 1ος στην πολυκατοικία μου θα πληρώνω μόνο 16,50 ευρώ ανά μήνα επί 2 χρόνια για 200/200, άπειρα αστικά, 1500' κινητά, 150' EU+USA και δυνατότητα να έχουμε το σταθερό μας στο κινητό μας τόσο εγώ όσο και η γυναίκα μου).... είτε στην χιλιάρα που εκεί μπορείς να βρεις έκπτωση 50% ως 1ος ή και 30% που βγάζουν συνεχώς.
    200/200 στα 33 με όλα απεριόριστα; Εννοώ στο τηλέφωνο...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η υποδομή ειναι Vodafone. Αυτό με το +1,5 ευρώ για τον επόμενο χρόνο δεν το ήξερα! Δηλαδή αν κατάλαβα καλά εννοείς πως στον 2ο χρόνο θα ειναι +1,5 ευρώ από το ποσό της αρχικής συμφωνίας;;
    Νομίζω.... Δεν είμαι σίγουρος... Ψάξε το πάντως.... Μη το αφήσεις έτσι...
    Δες το συμβόλαιο σου πριν υπογράψεις.... Λογικά θα το έχει μέσα....
    Αν ψάξεις στα νήματα της βοντα λογικά θα βρεις και άλλες αναφορές...
    https://www.adslgr.com/forum/threads...36#post7572036
    Δες εδώ προς τα πίσω... Θα βρεις μερικές αναφορές...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #6775
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    200/200 στα 33 με όλα απεριόριστα; Εννοώ στο τηλέφωνο...

    - - - Updated - - -



    Νομίζω.... Δεν είμαι σίγουρος... Ψάξε το πάντως.... Μη το αφήσεις έτσι...
    Δες το συμβόλαιο σου πριν υπογράψεις.... Λογικά θα το έχει μέσα....
    Αν ψάξεις στα νήματα της βοντα λογικά θα βρεις και άλλες αναφορές...
    https://www.adslgr.com/forum/threads...36#post7572036
    Δες εδώ προς τα πίσω... Θα βρεις μερικές αναφορές...
    Ευχαριστώ για τον σύνδεσμο
    ΜΑΡΑΝ ΑΘΑ

  11. #6776
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.734
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μπορείς να κάνεις και λάθος.

    Ζήτα προσφορα από voda και στείλτην cosmote και nova
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #6777
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.269
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ όσους μου απάντησαν.
    Δυστηχως και στο my account 34 ευρώ γράφει για ανανέωση....
    Πάντως δεν τίθεται θέμα μπλόφας για προσφορά από άλλο παροχο, έχω ήδη στα αλήθεια προσφορά από Vodafone για 300/30 στα 31.45 ευρώ (34.90 -10%) Οι υποδομές στην περιοχή ειναι της Voda και έτσι υπάρχει η δυνατότητα για ανώτερες ταχύτητες. Αν επικοινωνήσουν μαζί μου από Nova θα τους το πω αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος... δεν διακρίνω όπως παλιότερα διαθέσεις για προσφορά πέραν των στάνταρ... Εν τω μεταξύ Ιναλαν δεν μπορώ να βάλω, δεν έχουν σκάψει στην περιοχή μου... νιώθω κάπως σαν να είμαι σε αδιέξοδο... θα φανεί σύντομα τι θα γίνει...
    Εμένα ο κανόνας μου είναι να έχω ίντερνετ από αυτόν που είναι στη περιοχή μου. Στη δικιά σου περίπτωση είναι η vodafone. Ο μόνος λόγος που το κάνω αυτό είναι η ταχύτερη επίλυση προβλημάτων.
    Επίσης για σταθερές συνδέσεις πλέον ολωνων το ίντερνετ παίζει μια χαρά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #6778
    Εγγραφή
    06-02-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.762
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Router
    PFSense
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ όσους μου απάντησαν.
    Δυστηχως και στο my account 34 ευρώ γράφει για ανανέωση....
    Πάντως δεν τίθεται θέμα μπλόφας για προσφορά από άλλο παροχο, έχω ήδη στα αλήθεια προσφορά από Vodafone για 300/30 στα 31.45 ευρώ (34.90 -10%) Οι υποδομές στην περιοχή ειναι της Voda και έτσι υπάρχει η δυνατότητα για ανώτερες ταχύτητες. Αν επικοινωνήσουν μαζί μου από Nova θα τους το πω αλλά δεν είμαι και τόσο αισιόδοξος... δεν διακρίνω όπως παλιότερα διαθέσεις για προσφορά πέραν των στάνταρ... Εν τω μεταξύ Ιναλαν δεν μπορώ να βάλω, δεν έχουν σκάψει στην περιοχή μου... νιώθω κάπως σαν να είμαι σε αδιέξοδο... θα φανεί σύντομα τι θα γίνει...
    Το αδιέξοδο ποιο ακριβώς είναι? Πας Vodafone η τιμή είναι μια χαρά. Είμαι Τούμπα σε ftth 200 Voda και δεν έχω απολύτως κανένα θέμα.

  14. #6779
    Εγγραφή
    28-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    NOKIA G-2425G-A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από TearDrop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το αδιέξοδο ποιο ακριβώς είναι? Πας Vodafone η τιμή είναι μια χαρά. Είμαι Τούμπα σε ftth 200 Voda και δεν έχω απολύτως κανένα θέμα.
    Ναι, δεν είναι ακριβώς αδιέξοδο, αλλά επειδή μετά από 20 σερί χρόνια παραμονής στον ίδιο παροχο (forthnet/Nova) δεν θα ήθελα να αλλάξω συνήθειες, συν ότι δεν έχω σε εκτίμηση την voda, συν ότι η Cosmote είναι η πιο ασύμφορη, και επειδή η τιμή που μου δίνουν στα 34 δεν είναι καν αυτή που πουλάνε στην επίσημη ιστοσελίδα τους για 200/20, μπήκα σε προβληματισμό μεγάλο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rezwalker : 26-04-24 στις 18:00.
    ΜΑΡΑΝ ΑΘΑ

  15. #6780
    Εγγραφή
    12-10-2018
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    ZTE ZXHN F670L
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rezwalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, δεν είναι ακριβώς αδιέξοδο, αλλά επειδή μετά από 20 σερί χρόνια παραμονής στον ίδιο παροχο (forthnet/Nova) δεν θα ήθελα να αλλάξω συνήθειες, συν ότι δεν έχω σε εκτίμηση την voda, συν ότι η Cosmote είναι η πιο ασύμφορη, και επειδή η τιμή που μου δίνουν στα 34 δεν είναι καν αυτή που πουλάνε στην επίσημη ιστοσελίδα τους για 200/20, μπήκα σε προβληματισμό μεγάλο.
    Το πρόβλημα που παρουσιάζεται σε ΟΛΕΣ τις εταιρίες είναι ότι σχεδόν πάντοτε δίνουν καλύτερες προσφορές σε νέους πελάτες (ή εάν δεχθείς να αλλάξεις τον πάροχο που ήδη έχεις). Αυτό ισχύει όχι μόνο για FTTH αλλά και αλλού (κινητά κλπ). Οπότε συνήθως η αλλαγή μόνο καλό σου κάνει. Προσωπικά ανέφερα ότι "τόλμησα" την μετάβαση από ήδη υπάρχουσα Κεντρική Εγκατάσταση FTTH (NOVA or Cosmote) σε Ιναλαν με επιπλέον εγκατάσταση νέας ίνας....παρά τους προβληματισμούς μου και την γκρίνια της γυναίκας μου για τρύπες κλπ....όλα τελικά άψογα και όπως ήδη ξαναείπα "κάθε εμπόδιο σε καλό". Μιλάω μάλιστα για κέντρο Θεσσαλονίκης. Από εκεί και πέρα εάν φοβάσαι τις αλλαγές, δεν θέλεις την Vodafone με 300/30 και χαμηλότερη τιμή....ε τοτε πάρε το 200/20 με ακριβότερη τιμή...περί ορέξεως....

Σελ. 452 από 454 ΠρώτηΠρώτη ... 432442447450451452453454 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας