Σελ. 53 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 781-795 από 6786

Θέμα: Nova FTTH

  1. #781
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nokia G-2425G-A ή Huawei HG8145v5
    Σωστά μπερδεψα τα topics συγγνώμη

  2. #782
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Καλησπέρα στην ομάδα. Έκανα αίτηση για οπτική ίνα από την nova ήρθε κανονικά συνεργείο του οτε μου πέρασε της γραμμές και η nova αρνείται πεισματικά ότι έχουν μπει οι γραμμές και ότι έχουν ρυθμιστεί. Έχω μιλήσει πάρα πολλές φορές μαζί τους και η απάντηση είναι ίδια δεν έχουμε ενημέρωση από τον οτε. Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι να κάνω?

  3. #783
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.835
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Υπομονη. Το οτι εκαναν την εγκατασταση μεσα στο σπιτι δεν σημαινει απαραιτητα οτι εχει ολοκληρωθει η κατασκευη.
    Ο εργολαβος ενημερωνει τον οτε, και ο οτε τον παροχο.
    Υπαρχουν περιπτωσεις που υπαρχει θεμα εκτος σπιτιου, το οποιο τυπικα σημαινει σκαψιμο.
    Εαν σου τυχει, το διμηνο επιπλεον ειναι στο τσεπακι.
    Οταν εκλεισαν ραντεβου μαζι σου, μιλησες με τον εκπροσωπο του εργολαβου. Αυτος πραγματικα ξερει τι εχει γινει και που βρισκεται το θεμα. Μιλα του.

  4. #784
    Εγγραφή
    04-10-2012
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην ομάδα. Έκανα αίτηση για οπτική ίνα από την nova ήρθε κανονικά συνεργείο του οτε μου πέρασε της γραμμές και η nova αρνείται πεισματικά ότι έχουν μπει οι γραμμές και ότι έχουν ρυθμιστεί. Έχω μιλήσει πάρα πολλές φορές μαζί τους και η απάντηση είναι ίδια δεν έχουμε ενημέρωση από τον οτε. Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι να κάνω?
    Πρίν πόσες μέρες έγινε η εγκατάσταση απο τον ΟΤΕ ; Υπήρχε εγκατάσταση στην πολυκατοικία ή έγινε τώρα ; Να ξέρεις ότι υπάρχουν περιπτώσεις που όταν γίνεται εγκατάσταση στην πολυκατοικία δεν σημαίνει ότι γίνεται και η σύνδεση της οπτικής στο ΚΑΦΑΟ. Στην δικιά μου περίπτωση η οριστικοποίηση της κατασκευής της γραμμής έγινε σχεδόν μία εβδομάδα μετά την κατασκευή της εσωτερικής + μερικές μέρες μέχρι να δηλωθεί και να φανεί στο σύστημα. Το πρόβλημα θα είναι αν η εγκατάσταση είχε γίνει ήδη στην πολυκατοικία σου. Εκεί θέλει έλεγχο και όπως είπε και ο netblues, σκαψίματα και καθυστέρηση.

  5. #785
    Εγγραφή
    22-02-2013
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    ZYXEL VMG8623
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην ομάδα. Έκανα αίτηση για οπτική ίνα από την nova ήρθε κανονικά συνεργείο του οτε μου πέρασε της γραμμές και η nova αρνείται πεισματικά ότι έχουν μπει οι γραμμές και ότι έχουν ρυθμιστεί. Έχω μιλήσει πάρα πολλές φορές μαζί τους και η απάντηση είναι ίδια δεν έχουμε ενημέρωση από τον οτε. Έχει κάποιος κάποια ιδέα τι να κάνω?

    Ισχύουν μέχρι κεραίας όσα σου είπαν οι netblues και adramelech. Η Cosmote πρέπει να ενημερώσει επίσημα την Nova ότι έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και ότι όλα λειτουργούν σωστά. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο από υπομονή...

  6. #786
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχύουν μέχρι κεραίας όσα σου είπαν οι netblues και adramelech. Η Cosmote πρέπει να ενημερώσει επίσημα την Nova ότι έχει ολοκληρωθεί η εγκατάσταση και ότι όλα λειτουργούν σωστά. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτε άλλο από υπομονή...
    Ακριβώς μπορώ να το επιβεβαιώσω κι εγώ. Δε είναι θέμα Nova. Καλημέρα

  7. #787
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Καλησπέρα, στο email που έστειλα μου είπαν να στείλω μήνυμα στο live chat στην σελίδα της εταιρίας. Μίλησα ξανά μαζί τους αλλά τελικά δεν άλλαξε κάτι. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω πιο είναι ακριβώς το πρόβλημα. Εννοώ ότι εφόσον έχει ενεργοποιηθεί η καμπίνα και οι άλλοι δύο πάροχοι μου δίνουν διαθεσιμότητα γιατί να μην δίνει και η Nova;
    Τέλος πάντων, ελπίζω τον Σεπτέμβρη να εμφανιστεί στο σύστημα τους η διαθεσιμότητα του FTTH.

  8. #788
    Εγγραφή
    07-07-2005
    Περιοχή
    Ραφήνα
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Μbps FTTH
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei HG8145v5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, στο email που έστειλα μου είπαν να στείλω μήνυμα στο live chat στην σελίδα της εταιρίας. Μίλησα ξανά μαζί τους αλλά τελικά δεν άλλαξε κάτι. Δεν μπορώ όμως να καταλάβω πιο είναι ακριβώς το πρόβλημα. Εννοώ ότι εφόσον έχει ενεργοποιηθεί η καμπίνα και οι άλλοι δύο πάροχοι μου δίνουν διαθεσιμότητα γιατί να μην δίνει και η Nova;
    Τέλος πάντων, ελπίζω τον Σεπτέμβρη να εμφανιστεί στο σύστημα τους η διαθεσιμότητα του FTTH.
    Μια απο τα ίδια. Στο SFBB.GR η NOVA βγάζει κανονικά προσφορές για την διευθυνσή μου. Στο συστημά τους όμως τίποτα....

  9. #789
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jobous Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια από τα ίδια. Στο SFBB.GR η NOVA βγάζει κανονικά προσφορές για την διεύθυνση μου. Στο σύστημα τους όμως τίποτα....
    Στην εξυπηρέτηση πελατών μου λένε ότι το δίκτυο είναι καινούριο και δεν έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που ξεκίνησαν να δίνουν FTTH και ότι το δίκτυο τους επεκτείνεται συνεχώς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ds12 : 30-05-22 στις 14:30.

  10. #790
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Έχει ενημερωθεί η nova από την cosmote απλά μου κάνουν τις πάπιες για κάποιον λόγο μου το εξήγησε ο οτε το έφτασα μακριά να τους ρωτήσω έχουν συνδεθεί 2 διαμερίσματα στην πολυκατοικία με αίτηση που κάναμε εμείς μέσω nova και μάλιστα πήγαν να μας ξαναστείλουν μηχανικό 23 Μαΐου γα δει την πολυκατοικία που έχει ήδη υποδομή και τώρα μας λένε 3 Ιουνίου. Έχει γίνει και η σύνδεση με το καφαο και η κατανομή του δίκτυο όλα έχουν γίνει το μόνο που μένει είναι η σύνδεση εντός του διαμερίσματος.

  11. #791
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Θα αλλάξει κάτι αν πάω σε κάποιο κατάστημα; Γιατί κάποιες φορές στο σύστημα φαίνεται ότι δεν έχεις διαθεσιμότητα και στο κατάστημα σου λένε ότι έχεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ds12 : 30-05-22 στις 19:08.

  12. #792
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ds12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα αλλάξει κάτι αν πάω σε κάποιο κατάστημα; Γιατί κάποιες φορές στο σύστημα φαίνεται ότι δεν έχεις διαθεσιμότητα και στο κατάστημα σου λένε ότι έχεις.
    Καλημέρα. Όχι απλώς ξανά λέω το κατάστημα κάνει έλεγχο και με αριθμό τηλεφώνου για υφιστάμενους και για διεύθυνση κατοικίας με συντεταγμένες και σκάρφιμα.

  13. #793
    Εγγραφή
    03-10-2018
    Μηνύματα
    1.017
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    1
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Όχι απλώς ξανά λέω το κατάστημα κάνει έλεγχο και με αριθμό τηλεφώνου για υφιστάμενους και για διεύθυνση κατοικίας με συντεταγμένες και σκάρφιμα.
    Καλημέρα, σήμερα μου είπαν ότι έχω διαθεσιμότητα μέσω ιδιόκτητου δικτύου για 200mbps στα 26 ευρώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ds12 : 31-05-22 στις 12:04.

  14. #794
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    25 μέρες πάντως από την αίτηση και ούτε φωνή κ ακρόαση στη δική μου περίπτωση.Αν πάρω κανένα τηλέφωνο λέτε να αλλάξει κάτι?

  15. #795
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mephisto Εμφάνιση μηνυμάτων
    25 μέρες πάντως από την αίτηση και ούτε φωνή κ ακρόαση στη δική μου περίπτωση.Αν πάρω κανένα τηλέφωνο λέτε να αλλάξει κάτι?
    Καλημέρα . Δε θα αλλάξει κάτι τουλάχιστον απο το τεχνικό τμήμα αφού είναι για νέα σύνδεση ,το εμπορικό μπορεί να το δει με κάποια προτεραιότητα.

Σελ. 53 από 453 ΠρώτηΠρώτη ... 3343485152535455586373 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας