Σελ. 161 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 141151156159160161162163166171181 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.401-2.415 από 5080
  1. #2401
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eμ, εγώ τόσα χρόνια φωνάζω και πιστεύω πως η αύξηση των ποσοστών της αριστεράς, είναι Ο ΜΟΝΟΣ τρόπος πίεσης των αλαζόνων εξουσιαστών και εσύ έρχεσαι και απορείς, πώς μετά από όλα αυτά τα αίσχη του δικομματισμού, κατάφερε και κινείται γύρω στο 10%

    Και πάλι το ποσοστό είναι ελάχιστο. Αν δεν πάει γύρω στο 20%, δεν υπάρχει ελπίδα.
    Αριστερά που είδες στην Ελλάδα; Θα ιδρύσεις καινούριο κόμμα; Αν ναι.. μαζί σου (αρκεί να είναι εκσυγχρονιστική).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasper : 31-08-07 στις 10:34.

  2. #2402
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Διάβασε και το επόμενο ποστ Vasper, διάβασε και το επόμενο...

  3. #2403
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.540
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    @νικαετος οπότε δεν διαφωνούμε, αυτό που λές εσυ ενισχυμένη αριστερά το λέω εγώ πολλά κομμάτα στη βουλή [γιατί απλά για τον ίδιο λόγω που μερικοί αριστεροί δεν δέχονται τους δεξιούς, ετσί και μερικοί δεξιοί δεν δέχονται τους αριστερούς ]

    τώρα το τι θα κάνει ο καθείς αν κινδυνεύει η καρέκλα του εκεί και αν με βρίσκεις σύμφωνω, οπότε δεν έχω κάτι άλλο να πω, απλά μαρκυά απο το λευκό άκυρο έτσι όπως είναι τώρα ο εκλογικός νόμος!


    ξέχασα, τα περι μη ύπαρξης πολλών κομμάτων το είπε ο Αλαβάνος εχθές αν δεν κάνω λάθος με αφορμή το ΛΑΟΣ και το οτι δεν θέλει εθνικιστικό κόμμα στη βουλή, το οποίο και το θεωρώ λάθος, οχι οτι θέλω εγώ εθνικιστικό κόμμα, αλλά δεν το κάνω θέμα της ατζέντας μου, μερικά πράγματα είναι αυτονόητα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος k_koulos : 31-08-07 στις 10:41.




  4. #2404
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξέχασα, τα περι μη ύπαρξης πολλών κομμάτων το είπε ο Αλαβάνος εχθές αν δεν κάνω λάθος με αφορμή το ΛΑΟΣ και το οτι δεν θέλει εθνικιστικό κόμμα στη βουλή, το οποίο και το θεωρώ λάθος, οχι οτι θέλω εγώ εθνικιστικό κόμμα, αλλά δεν το κάνω θέμα της ατζέντας μου, μερικά πράγματα είναι αυτονόητα!
    Εαν αναφερεσαι στην συνεντευξη στο Ζαππειο, που μεταδοθηκε
    ζωντανα απο το Μακεδονια tv ιδου ολοκληρη, για να σχηματιζουμε αποψη!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #2405
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασε και το επόμενο ποστ Vasper, διάβασε και το επόμενο...
    Νίκο συγνώμη αλλά το επόμενο δεν αναιρεί το προηγούμενο? Για ναι μεν αριστερά, αλλά να δημιουργηθεί πρώτη μια πραγματική Αριστερά! Φυσικά το "επόμενο" με βρίσκει σύμφωνο!
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  6. #2406
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Εγώ έγραψα τι κατά τη γνώμη μου φταίει για την καθήλωση του ΚΚ σε μονοψήφιο νούμερο. Δεν αλλάζει όμως την άποψή μου για αυτές τις συγκεκριμένες εκλογές. Και μάλιστα ως μόνη ελπίδα.

  7. #2407
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.540
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    Εμείς θέλω να πω ότι δεν είμαστε υπέρ της πεντακομματικής βουλής, όπως λέγεται. Δεν θέλουμε εμείς να υπάρξουν στη βουλή πολιτικές δυνάμεις οι οποίες θα δημιουργούν ξενοφοβία και ρατσισμό. ........ Και γι αυτό ενώ είναι κατανοητή η τάση ενίσχυσης γενικά των μικρών κομμάτων λόγω αυτής της κρίσης εμπιστοσύνης στο δικομματισμό, έχει σημασία νομίζω και η επιλογή που θα κάνουν οι πολίτες ανάμεσα σε αυτές τις δυνάμεις των άλλων κομμάτων.

    εδώ αναφερόμουνα, ντάξει το σώζει με το να προσδιορίζει το πεντακομματική = ΛΑΟΣ [αν και δεν ξέρω κάτα πόσο έχει αποδείξεις γιαυτά που λέει] , αλλά στο τέλος βγάζει αυτό που κατακρίνω

    στηρίχτε μικρά κόμματα όχι στο οτι έχουν κάτι να πούνε αλλά για να χτυπήσουμε το δικομματισμό, και επειδή όλα τα ίδια είναι στηρίχτε εμας που έχουμε πιθανότητες να μπούμε και στη βουλή, εγώ έτσι το εκλαμβάνω, και απλά δεν μου κάθεται σωστό απο πολιτικό ηγέτη να το λέει αυτό.




  8. #2408
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.738
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Νικαετός Εμφάνιση μηνυμάτων
    H αριστερά Κoulos είναι η μόνη παράταξη που ΖΗΤΑ την συνεργασία. Είπαμε να λέμε πράγματα, αλλά όχι ότι μας πουλάνε... ΠΑΣΟΚ και ΝΔ στην πράξη έχουν απορρίψει τις συνεργασίες. (Τόσα χρόνια για αυτοδυναμία και ισχυρές κυβερνήσεις, για να διαλύσουν ανενόχλητες τα πάντα δεν ζητάνε???)
    Άκουσες εχθές τον Αλαβάνο και την Παπαρήγα τι είπαν περί συνεργασιών;

    Εδώ ούτε μεταξύ τους δεν μπορούν να συνεργαστούν, ο καθένας σηκώνει ένα μπαϊράκι και την βλέπει ανεξάρτητος... αρκετές δε φορές έχουμε ακούσει τα κόμματα της αριστεράς να «βρίζονται» μεταξύ τους χειρότερα από ότι βρίζουν την δεξιά

    Το κακό όμως είναι πως η αριστερά δυστυχώς ΔΕΝ πείθει. Χρειάζεται φρεσκάρισμα, ανανέωση και απαλλαγή (κυρίως το ΚΚ) από δόγματα. Δεν είναι κακό να πεις κάποια πράγματα με το όνομά τους. Ναι καταλαβαίνω πως κάποιοι έκαναν όλοι τους τη ζωή εξορία για τα πιστεύω τους και τώρα δεν μπορείς να τους πεις ότι τα πιστεύω τους ήταν λάθος, αλλά times they are changing...πρέπει να αποχτήσουν σύγχρονο λόγο και παρουσία. Και εγώ συμφωνώ πως νόμος είναι το δίκιο του εργάτη, αλλά σήμερα δεν υπάρχουν ούτε πολλοί εργάτες, ούτε πολλοί αγρότες. Πρέπει να απευθυνθεί σε πλατύτερα κοινωνικά στρώματα, να πείσει τον κόσμο... Το ξαναέγραψα και άλλες φορές και μάλιστα στο ίδιο αυτό νήμα. Δεν μπορεί να ρίχνεις τις ευθύνες για το ότι σε ψήφισε το 5 ή το 6% του λαού στους πολίτες και στην παγίδα του δικομματισμού.

    Ο δικομματισμός αυτός είναι δεν αλλάζει, εσύ δεν πρέπει να κάνεις κάτι για να τραβήξεις τον κόσμο από την παγίδα??? Αυτοκριτική και αλλαγές δεν χρειάζονται?
    Έτσι ακριβώς!!! ΑΚΡΙΒΩΣ!

    Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να με κυβερνάει η ΝΔ ή το ΠΑΣΟΚ. Αλλά ΟΧΙ ΑΥΤΗ η ΝΔ ή ΑΥΤΟ το ΠΑΣΟΚ. Θέλω μια κυβέρνηση από ένα ή περισσότερα κόμματα, όπου ο κάθε Πολύδωρας, Κουλούρης και ΠΟΛΛΟΙ άλλοι, θα είναι οι θυρωροί ή οι καντινιέρηδες των υπουργείων και όχι οι υπουργοί.


    Όταν οι πολίτες της ρημαδοχώρας δουν την κυρία Μαριέττα πχ. την Κυριακή να περιμένει στην ουρά στη στάση να πάρει το λεωφορείο και να σηκώνεται από τη θέση της για να κάτσει μια γιαγιά ή ένας ανάπηρος, να δεις πόσο όμορφα θα αλλάξουν όλα.
    Ξέφυγες

    Αν μεθαύριο (λέμε αν) δω τον Αλαβάνο ή την Παπαρή υπουργούς και κάνουν τα ίδια...τότε ΝΑΙ. Θα πω πως δεν υπάρχει καμμιά πλέον ελπίδα για τα παιδιά μου.
    Η φύση είναι προνοητική! Γι'αυτό δεν θα τους δεις ποτέ, για να μην χάσεις την ελπίδα
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  9. #2409
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η φύση είναι προνοητική! Γι'αυτό δεν θα τους δεις ποτέ, για να μην χάσεις την ελπίδα
    Μεγαλη μπουκια φάε, μεγαλη κουβεντα μην λες...
    Εβλεπα χτες τον Πρετεντερη στο MEGA εκτος εαυτου και πολυ μου αρεσε!!!
    Τελικα δεν εχω καταλαβει, προτιμανε φερεφωνα και στελεχη,
    την συμμαχια μεταξυ των δυο supermarkets--κομματων εξουσιας
    εαν δεν υπαρχει αυτοδυναμια, παρα εστω και την "ψηφο ανοχης" των μικρων;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 31-08-07 στις 11:11. Αιτία: μπολντινκ:lol:
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  10. #2410
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Περιοχή
    ET IN ARCADIA EGO...
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.540
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024, GPRS/3G
    ISP
    ΟΤΕ, Q, Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΤΕΝΟ
    Router
    linksyswag200g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η φύση είναι προνοητική! Γι'αυτό δεν θα τους δεις ποτέ, για να μην χάσεις την ελπίδα

    κορυφαίο σχόλιο!!!




  11. #2411
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αριστερα εδω στην Ελλαδα ειναι αστεια.
    Κινουνται στο δρομο "οι δυο μεγαλοι ειναι σαπιοι" και δεν υπαρχει καμια πολιτικη απο αυτους.
    δεν πιστευω οτι αξιζει τον κοπο να σου απαντησω

  12. #2412
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k_koulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμείς θέλω να πω ότι δεν είμαστε υπέρ της πεντακομματικής βουλής, όπως λέγεται. Δεν θέλουμε εμείς να υπάρξουν στη βουλή πολιτικές δυνάμεις οι οποίες θα δημιουργούν ξενοφοβία και ρατσισμό. ........ Και γι αυτό ενώ είναι κατανοητή η τάση ενίσχυσης γενικά των μικρών κομμάτων λόγω αυτής της κρίσης εμπιστοσύνης στο δικομματισμό, έχει σημασία νομίζω και η επιλογή που θα κάνουν οι πολίτες ανάμεσα σε αυτές τις δυνάμεις των άλλων κομμάτων.

    εδώ αναφερόμουνα, ντάξει το σώζει με το να προσδιορίζει το πεντακομματική = ΛΑΟΣ [αν και δεν ξέρω κάτα πόσο έχει αποδείξεις γιαυτά που λέει] , αλλά στο τέλος βγάζει αυτό που κατακρίνω

    στηρίχτε μικρά κόμματα όχι στο οτι έχουν κάτι να πούνε αλλά για να χτυπήσουμε το δικομματισμό, και επειδή όλα τα ίδια είναι στηρίχτε εμας που έχουμε πιθανότητες να μπούμε και στη βουλή, εγώ έτσι το εκλαμβάνω, και απλά δεν μου κάθεται σωστό απο πολιτικό ηγέτη να το λέει αυτό.
    Δεν θέλω σε καμμιά περίπτωση να κάνω τον απολογητή κανενός. Εγώ είπα πως με τα μυαλά αυτά είναι καθηλωμένοι στα μικρά τους ποσοστά.

    Είναι λογικό να μην θέλουν ακροδεξιά κόμματα στην βουλή. (Εννοούν στροφή των ψηφοφόρων "δεξιότερα". Θέλω να πιστεύω, πως δεν υπάρχει περίπτωση ο ψηφοφόρος του ΛΑΟΣ ή του Παπαθεμελή, να ψηφίσει ΚΚ.) Αυτό που λένε είναι πως πρέπει να φύγουν οι "αριστερότεροι" ψηφοφόροι προς τον ΣΥΝ ή το ΚΚ. Προφανώς είναι η απάντηση - πιστεύω- σε όσους λένε πως το μόνο που τους νοιάζει είναι ο δικομματισμός και το χτύπημά του. (προσωπική μου γνώμη)

    Όσο για την συνεργασία, θα δείξει μετά τις εκλογές.

    Αν έλεγαν τώρα, πως θα συνεργαστούμε με το ΠΑΣΟΚ ή την ΝΔ ή ...τον ΚΑΡΑΝΤΖΑΦΕΡΗ...πως θα αντιδρούσαν οι αναποφάσιστοι??

    Εδώ βγήκε προχθές ένα στέλεχος του ΠΑΣΟΚ και είπε πως εμείς είμαστε υπέρ της συνεργασίας μετά τις εκλογές και έγινε χαμός, τα μάζεψε μετά και έλεγε πως είναι η προσωπική μου άποψη όχι του κόμματος και το θέμα συνεχίστηκε και χθες στα δελτία ειδήσεων...


    Harris, τι στοίχημα πως μετά τις εκλογές, θα δεις στέλεχος του ΣΥΝ ή του ΚΚ υπουργό?? (Αν δεν υπάρξει αυτοδυναμία).

  13. #2413
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reef Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν πιστευω οτι αξιζει τον κοπο να σου απαντησω
    Γιατι καλε, πλακα θαχε!
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  14. #2414
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Το κοβω το ΛΑΟΣ να κ@λ@γλυφεται στη ΝΔ για συνεργασια σε περιπτωση οριακης ή μη αυτοδυναμιας θα του δωσουν και καννα υπουργειο (πολιτισμου πιθανοτατα) του μπουλη εθνοσωτηρα και θα κανει κωλοτουμπιτσες στα εδρανα,

    ας το εχουν υποψη οσοι σκεφτονται να ψηφισουν το ΛΑΟΣ

  15. #2415
    Το avatar του μέλους stelpas
    stelpas Guest
    Eμ, εγώ τόσα χρόνια φωνάζω και πιστεύω πως η αύξηση των ποσοστών της αριστεράς, είναι Ο ΜΟΝΟΣ τρόπος πίεσης των αλαζόνων εξουσιαστών και εσύ έρχεσαι και απορείς, πώς μετά από όλα αυτά τα αίσχη του δικομματισμού, κατάφερε και κινείται γύρω στο 10%
    ΝΑ υποθεσω πως οταν λες αριστερα εννοεις και το ΚΚΕ;Γιατι αν ειναι ετσι τοτε ποσο θετικο ειναι να παρει ενα Σταλινικο κομμα(φασιστικο δηλαδη) 20%.Γιατι τοτε το ποσοστο αυτο να μη το παρει το ΛΑΟΣ;

    Νομος ειναι το δικιο του εργατη;Μηπως εννοεις οτι νομος ειναι το δικιο του κομματος;Αυτο συνεβαινε στη γειτονια μας πριν μερικα χρονια.Αυτο θελουμε;

    Συμφωνω οτι στρατηγικος στοχος θα πρεπει να ειναι σε αυτες τις εκλογες να μην παρουν αυτοδυναμια οι εκπρωσωποι του κατεστημενου.Οχι ομως και ετσι....

Σελ. 161 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 141151156159160161162163166171181 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας