Σελ. 29 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 421-435 από 5080
  1. #421
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Ας δουμε λιγο το πραγμα απο διαφορετικη γωνια.
    Γιατι να ψηφισει καποιος ενα συγκεκριμενο κομμα;;
    Οι απαντησεις συνοψιζονται σε 2 μεγαλες κατηγοριες
    1.Γιατι θα μας βοηθησει σε προσωπικο-οικογενειακο επιπεδο .
    2.Γιατι θα βοηθησει γενικα την χωρα να παει μπροστα.

    Κατα την αποψη μου ειναι η ουσιαστικη διαφοροποιηση μεταξυ δεξιας και αριστερας.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  2. #422
    Εγγραφή
    04-09-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    371
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    εγω παντως θα ψηφισω κκε κι ας με πει ο σαχλαμπουχλας ανθελληνα.

  3. #423
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξήγησε μου πως γίνεται στην Αγγλική πολιτική σκηνή να με εκφράζουν οι Liberal Democrats και οι Greens (προσοχή - έκπληξη: ΝΑΙ, αυτά τα κόμματα μαζί εκεί έχουν πάνω από 20%!!!!) στην Ελλάδα να τους "κατηγοριοποιώ".

    Ή ακόμα καλύτερα εξήγησε μου σαν απόφοιτος που φέτος μπαίνει στην αγορά εργασίας, τι να ψηφίσω για να με βοηθήσει, και με ποιο τρόπο, αν δεν "έχω βύσμα" ούτε στους μεν ούτε στους δε, και αν δεν έχω ΚΑΜΙΑ διάθεση να γραφτώ στην "τοπική οργάνωση" κανενός για να τους κολλάω αφίσες μέχρι...να μπω στο Δημόσιο!

    Δεν βλέπω τα πράγματα με παρωπίδες...Εσείς?
    Με την κομματικοποιηση σου δεν θα ασχολειθω. Ιδιως αφου οπως λες απλα προερχεται απο "ρεαλιστικές¨βασεις. Αλλα στον "χαρακτηρα" των κομματων ειλικρικνα δεν πιστευω. Ειδαμε ΠΑΣΟΚ και ΝΔ, ποοσο κεντρο και δεξια ηταν αντιστοιχα. Κοινη πολιτικη γραμμη ειχαν θα πουν πολλοι μαζι μου. Τωρα που θα βρει Κανελη και το ΚΚΕ απο την αλλη να δωσουν 2.500 ευρω μισθο που υποσχονται ή ο ΣΥΝ τα μισα απο αυτα, δεν θα το σχολιάσω. Δηλαδη, οι μεν να φερνουν και να παρακαλάνε επενδυτες, να γλείφουν Ελληνες βιομηχανους και εταιριες να γυρισουν στην Ελλαδα και αυτοι να τους διωχνουν ακομα πιο μακρια, ειναι καπως... αδυνατο? Τοσο λαμπρο σχεδιο ποια η ατιμη...?
    Ξαναερχομαι λοιπον πως η πολιτικη-οικονομικη γραμμη ειναι κοινη και ελάχιστα επηρεάζεται απο οποιοδηποτε κομμα, πως αργα η γρηγορα θα γινει αντιληπτο απο τον ΕΛληνα, οποτε δεν θα υπαρχει λογος κυνηγιου της ψηφου με χρώματα και κινήσεις χαρακτηρισμου, παρα μονο για τους δεινοσαυρους. Αυτο λεω εγω συγχρονο ρεαλισμο, Ισως ομως με αυτα που λεω θελω κι εγω τον "αριστερο φασισμο" μου , για να την ακουσω λιγο και να πιστεψω και σε αυτους, αλλα δεν νομιζω πως τιθεται θεμα τετοιας ουσιαστικής αλλαγης -ακομα και με το φοβερο-τρομερο-αριστερο ΚΚΕ στην κυβερνηση του Κρατους- ή με απλα ελληνικα, χλωμό το κόβω. Αν ο ΣΥΝ καταφερνει και πραγματικα αντιπροσωπευει αυτη την πολυμορφικοτητα, με την αναλογο αριθμο ικανων πολιτικων και συνεχειας, αλλα και μπορει να ανταπεξελθει αυτης, ειναι στο χερι του καθενα να το κρινει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 18-08-07 στις 03:43.

  4. #424
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Για μένα, at the end of the day, μόνο κόμματα που δεν έχουν κανένα πολιτικό άνω των 65 στις λίστες τους θα μπορούσαν να δουν τα πράγματα με ένα νέο μάτι. Επειδή τέτοιο πράγμα βέβαια δεν πρόκειται να δω παρά μόνο στο Δουκάτο της Sovjohnίας, δεν ασχολούμαι πλέον με τη συζήτηση...

    Αναλωθείτε στο αν "ο δικομματισμός πρέπει να αποδυναμωθεί" και αν "οι προοδευτικές δυνάμεις εκπροσωπούνται ελαφρώς"...αντί να δείτε πως ΟΤΙ ΣΚ*ΤΑ και να κάνουμε, διαιωνίζουμε την ίδια κατάσταση - γιατί? Γουστάρουμε, γουστάρουμε?
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  5. #425
    Το avatar του μέλους saxlabouxlas
    saxlabouxlas Guest
    εγω παντως θα ψηφισω κκε κι ας με πει ο σαχλαμπουχλας ανθελληνα.
    Δεν ειναι συλληβδην ανθελληνας οποιος ψηφιζει κκε. Οι περισσοτεροι ψηφοφοροι του δε γνωριζουν τι πραγματικα πρεσβευει. Ουτε το παρελθον του γνωριζουν ουτε τις επιχειρησεις του, ουτε καν οτι ειναι Αθεοι(διευκρινιζω οτι κι εγω ειμαι αθεος, αλλα για τον μεσο ελληνα αυτο αποτελει μομφη). Αν τωρα υποστηριζεις κι εσυ οτι η Μακεδονια δεν ειναι ελληνικη, οτι πρεπει να δωσουμε ονομα, εδαφη στα Σκοπια κλπ. τι μπορει να εισαι? πατριωτης? Σε αλλα κρατη οπως ΗΠΑ ή Τουρκια κατι τετοιο θα ισοδυναμουσε με εγκλημα εθνικης προδοσιας αλλα στο Ελαντα επιτρεπονται ολα...
    Παντως καλυτερα ψηφο στο κκε παρα σε πασοκ/νδ.
    Καλά. Δε θα καθίσω να συζητήσω άλλο με ανθρώπους που δεν ενδιαφέρονται ιδιαίτερα να βελτιωθούν.
    Συγνωμη, εσυ εισαι βελτιωμενος? Μπορεις να κρινεις αν ο αλλος ειναι ή θελει βελτιωση? Και τι ειναι για σενα βελτιωση? Το να λες "Μακεδονες" τους πλαστογραφους σκοπιανους?
    προσωπικά το μακεδονικό μου είναι εντελώς αδιάφορο, από όσο γνωρίζω, τη λέξη FYROM την ξέρουν μόνο οι Έλληνες, οι πολύ ψαγμένοι ξένοι και οι ...γραφικοί φιλέλληνες
    Οντως, το μονο σιγουρο ειναι η παντελης αδιαφορια σου(η...βελτιωση που λεγαμε)
    Fyrom ειναι η επισημη ονομασια των σκοπιανων. Εσυ αφου επιμενεις, να τους λες "μακεδονια" για να σε χειροκροτουν κιολας.....Ολους τους υπολοιπους Ελληνες συνεχιζε να τους λες γραφικους.
    Επίσης, οι ελληνικές εθνικές εκλογές είναι πιο αδιάφορες από το τι μποξεράκι να φορέσω αύριο
    Aφου θεωρεις εξισου σημαντικες τις εθνικες εκλογες με το...μποξερακι σου, τοτε καλως κανουν και σε καβαλανε τοσα χρονια οι κυβερνωντες και ελπιζω να μην διαμαρτυρηθεις ποτέ(αλλο ενα σημαδι βελτιωσης!)
    (1)Η Ελλάδα την κατέλαβε με τους επεκτατικούς Βαλκανικούς πολέμους και μπράβο της(2)
    Προφανώς και η Μακεδονία δεν είναι μόνο ελληνική. Είναι ευρύτερη περιοχή, μέρος της οποίας ανήκει στην Ελλάδα και κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό....Από κει και πέρα, το να λέμε "η Μακεδονία ΜΑΣ" είναι κλασικό δείγμα ημιμάθειας (3)το να κατηγορούμε τους Έλληνες κομμουνιστές ότι θα παρέδιδαν εδάφη σε άλλους(...) αυτό ξεφεύγει από τα όρια του γελοίου
    (1)H Eλλαδα "κατελαβε"??! Οι Οθωμανοι ειχαν καταλαβει και ειχαν σκλαβωσει ολοκληρες περιοχες για αιωνες. Θα επρεπε να παραμεινουν οι περιοχες αυτες στους Οθωμανους κατα τη γνωμη σου? Θα επρεπε η Ελλαδα να παραμεινει μεχρι τη Λαμια?
    (2)Οταν ειπα "Μακεδονια ΜΑΣ" το εκανα για να ξεχωρισω τη κανονικη(τη δικη μας) απο τη ψευδεπιγραφη (των σκοπιανων). Σαφως και ειναι γεωγραφικη τοποθεσια αλλα στη περιπτωση που συζηταμε εχει πολιτικη εννοια.
    (3)Προφανως δε γνωριζεις οτι υπηρχε εντολη του Σταλιν η Μακεδονια να δοθει στον Τιτο. Αλλωστε και σημερα αν ρωτησεις καποιους πορωμενους/σταλινικους κουκουεδες θα στο επιβεβαιωσουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος saxlabouxlas : 18-08-07 στις 04:44.

  6. #426
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorpap Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παντως θα ψηφισω κκε κι ας με πει ο σαχλαμπουχλας ανθελληνα.
    Και αρκετοί άλλοι που ξενέρωσαν
    Εγώ πάντως Πασόκ μόνο και μόνο για να μην βγεί η ΝΔ.

  7. #427
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    για να δούμε και τα καλά των μανατζερς και τι όμορφα που τα φέρνουν βόλτα και πόσο νοιάζονται για την οικονομία και πόσο προσπαθούν

    ένα κείμενο από το indymedia

    Το καταναλωτικό όργιο των media markt

    H γερμανική πολυεθνική αλυσίδα ηλεκτρικών ειδών media markt που πριν κάπου ένα χρόνο αποφάσισε να επενδύσει και στην χώρα μας κάνει εγκαίνια του νέου καταστήματος της στο περιστέρι, θηβών και καβάλας, στις 16/11,τα οποία θα γίνουν στο μοντέλο των προηγούμενων εγκαινίων, σε Μαρούσι και Φάληρο αντίστοιχα, δηλαδή θα ανοίξει στις 8:00 και ο τελευταίος πελάτης θα φύγει κατά τις 23:00!!!Όπως σωστά μαντέψατε αυτό το 15ωρο καταναλωτικό όργιο θα το υποστούν οι υπάλληλοι του καταστήματος οι οποίοι καλέστηκαν να προσέλθουν στις 06:30 και θα σχολάσουν κατά προσέγγιση στις 24:00(!!!),οι οποίοι είναι ήδη εξαντλημένοι από τα συνεχή 12ωρα,τα οποία αναγκάστηκαν να κάνουν για να στήσουν το κατάστημα.

    Οι μέτοχοι προσβλέπουν σε μεγάλα κέρδη όπως συνέβη και τις προηγούμενες φορες και το σίγουρο είναι πως πάρα πολλοί συμπολίτες μας θα συρρεύσουν ομαδικώς στο κατάστημα, ακολουθώντας πάντα το αλάνθαστο καταναλωτικό τους ένστικτο, αδιαφορώντας για τα δεινά που τραβούν οι υπάλληλοι για να τους εξυπηρετήσουν. Φυσικά όσο υπεύθυνοι είναι οι ιδιοκτήτες των media markt,άλλο τόσο είναι και οι κυβερνήσεις που το μόνο που κάνουν είναι να διαμορφώσουν το πλαίσιο που θα είναι πιο θελκτικό για επενδύσεις, όπως ελαστικό ωράριο, χαμηλά μεροκάματα, ισχνές εργοδοτικές εισφορές και γενικότερα διάλυση οποιοδήποτε κοινωνικού κεκτημένου. Το θέμα είναι πως εδώ δεν μιλάμε απλά για ισοπέδωση εργατικών δικαιωμάτων αλλά για εκμετάλλευση που φτάνει τα όρια της ανθρώπινης αντοχής και ουσιαστική διάλυση της προσωπικής ζωής μας.

    Γι αυτό καλούνται όποιες οργανώσεις δεν ανέχονται και αντιδρούν σε αυτήν την αθλιότητα ,να έρθουν έξω από το κατάστημα και να διαμαρτυρηθούν γι αυτό το αίσχος. Καλό θα ήταν έστω για μια μέρα να παραμεριστούν οποιαδήποτε ιδεολογικές διαφορές και άλλα προβλήματα γιατί μιλάμε για ένα πολύ σοβαρό γεγονός που έχει αντίκτυπο σε όλους μας. Με την κατάσταση που έχει διαμορφωθεί, ένα δίλημμα απομένει να απαντηθεί από τους εκμεταλλευόμενους
    Το ίδιο ακριβώς παίχτηκε και στο the mall όταν άνοιξε, το ίδιο ακριβώς. Οι εργαζόμενοι από την ένταση είχαν φτάσει στο σημείο να κλαίνε

    Με αυτό το κομμάτι της ζωής δεν ασχολείται κανείς, δεν είναι προφανώς κομμάτι της λεγόμενης "ποιότητας ζωής"

  8. #428
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να δούμε και τα καλά των μανατζερς και τι όμορφα που τα φέρνουν βόλτα και πόσο νοιάζονται για την οικονομία και πόσο προσπαθούν

    ένα κείμενο από το indymedia



    Το ίδιο ακριβώς παίχτηκε και στο the mall όταν άνοιξε, το ίδιο ακριβώς. Οι εργαζόμενοι από την ένταση είχαν φτάσει στο σημείο να κλαίνε

    Με αυτό το κομμάτι της ζωής δεν ασχολείται κανείς, δεν είναι προφανώς κομμάτι της λεγόμενης "ποιότητας ζωής"
    Eνω οταν ανοιγει υποκατάστημα ο Γερμανος, ο Γαλαξιας σουπερ μαρκετ, η Αλυσιδα Περιπτερων κλπ είναι διαφορετικα ? Απο Θεσσαλονικη στελνουν κοσμο στον Βολο και απο Αθηνα στην Λαρισσα. Αδειουλα, οδειπορικα, εκτος έδρας, υπερωριες κλπ. Υπαρχει και η εναλλακτική, γι αυτους που αγοράζουν μετοχές και εταιρειες ολοκληρες, τους κανουμε (η γενικη αφορα γενικό υφος κι όχι περιληπτικο του προσωπου μου, εξηγουμαι για να μην εχω νταραβερια ασκοπα...) καμποσες προσληψεις για να γεμησει το ματι στον "ελεγχο" και μετα ποδι. Οι φιλοι στο Indymedia τι δουλεια κανουν και δεν τα γνωριζουν αυτα? Αγρότες είναι? Ή επιασε δουλεια στο media markt o indyanαρχης και κουραστικε? Η μήπως δεν πειραν άδεια οι δημοσιοι (υπαρχουν και ιδρωμενοι τετοιοι) και δεν γυρνανε πισω για εκλογες? Και πολλα αλλα ερωτήματα, μαζι με το δικο σου ομως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 18-08-07 στις 08:18.

  9. #429
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wireless_surfer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eνω οταν ανοιγει υποκατάστημα ο Γερμανος, ο Γαλαξιας σουπερ μαρκετ, η Αλυσιδα Περιπτερων κλπ είναι διαφορετικα ?
    αυτό είναι το πρόβλημα σου έσενα δηλαδή;

    το παραπάνω κείνενο είναι μια απόδειξη ότι δεν είμαστε όλοι ίσοι κάτω από την "γαλανόλευκη" και πως οι όποιες πολιτικές αποφάσεις έχουν πολιτικό χρώμα και δεν είναι όλα σούπα, χυλός, κάποιους ευνοούν ταξικά και κάποιους όχι

  10. #430
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτό είναι το πρόβλημα σου έσενα δηλαδή;

    το παραπάνω κείνενο είναι μια απόδειξη ότι δεν είμαστε όλοι ίσοι κάτω από την "γαλανόλευκη" και πως οι όποιες πολιτικές αποφάσεις έχουν πολιτικό χρώμα και δεν είναι όλα σούπα, χυλός, κάποιους ευνοούν ταξικά και κάποιους όχι
    Για managers μιλησες αρχικα, οχι για διαφορα δημοσιου-ιδιωτικου (δεν βλεπω πολτικες αποφασεις, μαλλον μιλας για κοινωνικη ευσαισθησια, αλλα ανοχες θα υπαρχουν παντα). Και ειχα σκοπο να σου αραδιασω για τους τεχνικους του ιδιωτικου που ασχολειθηκαν με το media markt και την επομένη θα είχαν τον "Κοστσόβολο", την μεθεπομενη το "Υπουργειο" κλπ... Aυτο βασικα ήταν το προβλημα μου και ο "εθνικος-σταρ-κακομοιρης" του indymedia που δουλεψε μια φορα υπερωρια.
    Αν το θετεις ετσι, (δημοσιο-ιδιωτικος) δεν μπορω να πω κατι εκτος του c'est la vie, και οι managers καήκαν παντως, να είσαι σιγουρος. Γι'αυτο αλλωστε το δημοσιο "αργει" και "καιει" τον ιδιωτικό παντα. Καλυτερα το οικονομικο, παρα το πολιτικο κοστος Ισως παλι αδυνατω να σε καταλαβω ολοσχερως, αλλα δηλωνω ενδιαφερον
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 18-08-07 στις 08:50.

  11. #431
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    τα παράδειγμα του media markt δεν είναι θέμα κοιν ευαισθησίας αλλά πρόβλημα πολιτικών αποφάσεων, χειρισμών

    το πρώτο media markt το άνοιξε ο Σιούφας, αυτός έκοψε το κορδελάκι.

    τα 12ωρα που περιγράφει το πρώτο κείμενο είναι αποτέλεσμα της κατάργησης του 8ωρου και της εφαρμογής του λεγόμενου διευθυντικού δικαιώματος. Νομοθεσία που ψήφισε η ΝΔ

    Οι μισθοί των 600 ευρώ αποτέλεσμα της λιτότητας, την ώρα που οι επιχειρήσεις στην ελλάδα έχουν τρελά κέρδη.

    εσύ δεν έγραφες αυτό;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wireless_surfer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να δουμε ενα κομμα με ολα τα χρωματα μεσα, αν θες να το κανω πιο αντιληπτο και να παω πιο περα, οποτε μαλλον συμφωνουμε καπου τεσπαν. Μια πραγματικη εταιρεια με καλους managers. Καλως η κακως αυτο θελει και εμπειρια. Στα χρονια που ζουμε, αν δεν μπορουμε να καταλαβουμε τις πολιτικες εξελιξεις οσον αφορα τον χαρακτηρα της πολιτικης και πως πραγματι, μια αριστερα, μια δεξια, ενα κεντρο απο μονα τους, δεν εχουν στον ηλιο μοιρα,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 18-08-07 στις 08:52.

  12. #432
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Δεν αντιλαμβανομαι, τολμω να πω δεν γνωριζω, ποια καταργηση του 8ώρου ακριβως εννοεις και ποιο διευθυντικό δικαίωμα ειναι αυτο που προσβαλει τις συμβασεις εργασιας. Αυτο που γνωρίζω ειναι πως υπαρχει όρος στις συμβασεις που οριζει πως σε περιπτωση αναγκης προσωπικου, οπως τα εγκαινια που αναφερεις, υποχρεουντε αλλα και δικαιουνται οι υπαλληλοι, ειτε αδεια είτε μετρητα και ολα τα επιδοματα. Επιμενω στο "μία φορα καηκε ο φιλος indy και χεστικε ο κοσμος όλος" γιατι οι πωλητες συγκεκριμενα και με όσες αναλογες εταιριες εχω ασχοληθει, μονο 600 ευρω δεν παιρνουν. Ξερω managers Που ζηλευουν πωλητες για τα ποσοστα τους. Αν ξεκιναει απο 600 και εκει μενει, ας αλλαξει κλαδο και επαγγελμα, fair enough για ολους. Αν όχι ενημερωσε με για διαφορετικα, κι εμενα και ολους. Δηλαδη το Media markt λες δεν ακολουθει τις νομιμες συλλογικες συμβασεις και δεν δινει ποσοστα επι των πωλησεων ? Το πρωτο ειναι παρανομο βεβαια και το 2ο το κανει "φτου και φευγα" εργασια σαφως.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 18-08-07 στις 09:15.

  13. #433
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή ακόμα καλύτερα εξήγησε μου σαν απόφοιτος που φέτος μπαίνει στην αγορά εργασίας, τι να ψηφίσω για να με βοηθήσει, και με ποιο τρόπο, αν δεν "έχω βύσμα" ούτε στους μεν ούτε στους δε, και αν δεν έχω ΚΑΜΙΑ διάθεση να γραφτώ στην "τοπική οργάνωση" κανενός για να τους κολλάω αφίσες μέχρι...να μπω στο Δημόσιο!
    να σε βοηθήσω νέε μου...
    Δες τα γκάλοπ για να ξέρεις ποιο κόμμα θα βγει και ψήφησέ το...
    Σίγουρος διορισμός!
    Τι? Δε θες να κολλάς αφίσες?
    Έπαιξες και έχασες!
    Ψάξε στον ιδιωτικό τομέα...
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  14. #434
    Εγγραφή
    07-04-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.564
    Downloads
    68
    Uploads
    10
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΝΟΚΙΑ
    Aν δεν ψηφισουμε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ μας μενουν τα υπολοιπα κομματα ΚΚΕ, ΣΥΝ, ΛΑΟΣ (αναφερω αυτα που εχουν κοινοβουλευτική /ευρωκοινοβουλευτικη παρουσια) καθώς και πληθος άλλων.
    Τι ειναι το πιθανοτερο στην περιπτωση αυτη? Να μην υπαρξει αυτοδυναμια του πρώτου κομματος (ΝΔ ή ΠΑΣΟΚ)
    Αν το πρωτο κομμα ειναι η ΝΔ θα πρεπει να ζητησει συνεργασία με καποιο/α απο τα αλλα:
    1. Μπορει να συνεργαστει με το ΚΚΕ, κι αν υπαρχει πιθανοτητα θα την θελατε εσεις που δεν ψηφιζετε ΝΔ/ΠΑΣΟΚ?
    2. Μπορεί να συνεργαστεί με τον Συν, κι αν υπαρχει πιθανοτητα θα την θελατε εσεις που δεν ψηφιζετε ΝΔ/ΠΑΣΟΚ?
    3. Μπορει να συνεργαστεί με το ΛΑΟΣ, κι αν υπαρχει πιθανοτητα θα την θελατε εσεις που δεν ψηφιζετε ΝΔ/ΠΑΣΟΚ?
    Τα ιδια ερωτηματα θετω για την περιπτωση με το ΠΑΣΟΚ πρωτο αλλά οχι αυτοδυναμο.
    Τι θα προτιμουσατε?
    Θελω να πω οτι καλα ειναι να λεμε να μην ξαναβγουν ΝΔ/ΠΑΣΟΚ αλλά να βλεπουμε ποιες ειναι οι πιθανες εναλλακτικες περιπτωσεις συνεργασιών και να δουμε αν καποια απο αυτες μας εκφράζει κατα ενα ποσοστό.
    Αλλιώς με αναθεματισμους του τυπου "κατω τα μεγαλα κομματα" δεν βγαζουμε τιποτα.
    DELL, CPU i3 1005G1 1,2GHz, RAM 8 GB, SSD 500

  15. #435
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jefferson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε 3,5 χρονια μειωθηκε [η ενεργία] εστω και λιγο
    Πράγματι, δεν ήταν πολλοί οι άνεργοι φοιτητές

    http://www.adslgr.com/forum/showpost...1&postcount=33

    Edit: [
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MichelangeloInDuplex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί, ο Μέγας Αλέξανδρος πότε έγινε Έλληνας; Βασιλιάς της Μακεδονίας δεν ήταν; Κατακτητής της Ελλάδας. Ξέρεις πόσους Έλληνες έσφαξε; Μάλλον όχι.
    Παραβλέπεις βασικά στάδια της ιστορίας (πόλεις - κράτη). Όλες οι πόλεις πολεμούσαν μεταξύ τους Παράδειγμα: Αθήνα - Σπάρτη.

    Το όνομά του και η παιδεία (Αριστοτέλης) του ήταν Ελληνικά.

    Ξέρεις άλλον πολιτισμό πριν π.Χ. να έχει τα γράμματα "Ξ", "Δ", "Γ"; (ΜέΓας ΑλεΞανΔρος). Αν τον γνωρίζεις, παρακαλώ ανέφερέ τον.
    ]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ludist : 18-08-07 στις 10:05.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

Σελ. 29 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 919242728293031343949 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας