Σελ. 137 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 117127132135136137138139142147157 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.041-2.055 από 5080
  1. #2041
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα τώρα έγιναν 999 στις 1000 μεσάνυχτα, μακριά από πηγή ανάφλεξης! Ούτε ο Ρουσόπουλος δεν έκανε τέτοια ανατροπή αριθμών.
    Ξέρεις πολύ καλά τι εννοώ. Μην κάνεις τον έξυπνο για να μην απαντήσεις.

    Να πω και κάτι άλλο. Αυτή η κατάσταση δεν δημιουργεί πρόβλημα μόνο στην Ν.Δ. όπως χαίρονται μερικοί (εκεί no problem, ας χαρούν και τα μουστάκια τους.. κακόβουλα άτομα δεν με ενδιαφέρουν) αλλά και το ΠΑΣΟΚ. Βασικά αυτό που λένε μερικοί "δικομματισμός" πλήττεται (λες και σε άλλες χώρες υπήρξε ποτέ ... πεντακομματισμός). Εκτός αυτής της καταστροφής λοιπόν έπεται και συνέχεια εφ' όσον δεν το καταλάβουμε. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά δεν νομίζω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasper : 28-08-07 στις 19:07.

  2. #2042
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω και κάτι άλλο. Αυτή η κατάσταση δεν δημιουργεί πρόβλημα μόνο στην Ν.Δ. όπως χαίρονται μερικοί (εκεί no problem, ας χαρούν και τα μουστάκια τους.. κακόβουλα άτομα δεν με ενδιαφέρουν) αλλά και το ΠΑΣΟΚ. Βασικά αυτό που λένε μερικοί "δικομματισμός" πλήττεται (λες και σε άλλες χώρες υπήρξε ποτέ ... πεντακομματισμός). Εκτός αυτής της καταστροφής λοιπόν έπεται και συνέχεια εφ' όσον δεν το καταλάβουμε. Μακάρι να κάνω λάθος, αλλά δεν νομίζω.
    Φτου... Πάει το Σενάριο Ε.Φ. νο.2
    1 down, 2 to go....
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  3. #2043
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    . Βασικά αυτό που λένε μερικοί "δικομματισμός" πλήττεται
    στα παπα***** μας αν πλήττεται ο δικομματισμός

    αντε και καλή λευτεριά στις σκλάβες

  4. #2044
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ εύστοχη παρατήρηση.
    Εσύ τώρα χάρηκες γιατί σου κόβουν ψήφους, έ?
    Ξέρεις τι γίνετε βρε minovg? Με ενοχλεί πολύ το δήθεν, μα πάρα πολύ μιλάμε!
    Αν από τη μια φωνάζεις για το περιβάλον και από την άλλη είσαι ο πρώτος που κάνεις αφισορύπανση, αν μη τι άλλο είσαι δήθεν! Ασε την Παπαρήγα, είναι στον κόσμο της και κάποιες δεκαετίες πίσω, αλλά ο Αλαβάνος που συνεργάζετε και με οικολόγους θα έπρεπε να ήταν ο πρώτος που δεν θα κολλούσε ούτε αφίσα. Και όμως είναι ο πρώτος που το έχει κάνει.
    Αν είχα να επιλέξω ανάμεσα σε ΠΑΣΟΚ και ΣΥΝ θα ψήφιζα ΠΑΣΟΚ, άσχετα αν θεωρώ τον Γιωργάκη τουλάχιστον βλάκα, καλύτερα βλάκας παρά δήθεν. Γιατί ο βλάκας θα κάνει κάποια παπαριά γιατί δεν του κόβει, ο δήθεν όμως θα κάνει λαμογιά γιατί του παρακόβει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giwrgosth : 28-08-07 στις 19:20.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  5. #2045
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    στα παπα***** μας αν πλήττεται ο δικομματισμός

    αντε και καλή λευτεριά στις σκλάβες
    Κοίτα, το ΚΚΕ δεν έχει κυβερνήσει ποτέ, οπότε δεν το πειράζει η ακυβερνησία. Αλλά δεν νομίζω ότι όσοι θέλουν ισχυρές κυβερνήσεις συμφωνούν μαζί σου. Εγώ είμαι ένας από αυτούς. Σεβαστή η γνώμη σου όμως... Βέβαια εγώ δεν θέλω να γίνουμε όλοι σκλάβοι στην πραγματικότητα προκειμένου να μην θεωρούν κάποιοι ότι είναι σκλάβοι γιατί διαφωνούν με την πολιτική της κυβέρνησής τους... Η ακόμα και με την Δημοκρατία... (δεν μιλάω για κοινοβουλευτικές δυνάμεις).

  6. #2046
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minovg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε οι 13 και οι 14.000 φωτιές του 2000 και του 2001 άναψαν τον Οκτώβρη ή μήπως τον Δεκέμβρη; Όταν μιλάμε για πάνω από 3000 φωτιές για μια χρονιά αν αναλογιστείς ότι περνάμε 2-3 καύσωνες, αυτό αυτομάτως σημαίνει ότι συμβαίνουν ταυτοχρόνως. Μη προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα. Εκτίθεσαι.
    Sorry αλλα ουτε και εσυ τη πας ομορφα την ιστορια...Εσυ εισαι αυτος που θα παιξει στοιχημα την εκλογη του ΠΑΣΟκ...
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #2047
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, το ΚΚΕ δεν έχει κυβερνήσει ποτέ, οπότε δεν το πειράζει η ακυβερνησία. Αλλά δεν νομίζω ότι όσοι θέλουν ισχυρές κυβερνήσεις συμφωνούν μαζί σου....
    Ξέρεις τι μου κάνεις εντύπωση? Συντηρείς "πολιτικό blog" αλλά η σχέση σου με την πολιτική είναι σχήμα οξύμωρο όπως ο "Σπαρτιατικός Συβαριτισμός", ούτε τις πολιτικές χροιές και απόψεις των συνομιλητών σου δεν μπορείς να ξεχωρίσεις ....

  8. #2048
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα - Κ. Πατήσια
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    12.913
    Downloads
    33
    Uploads
    2
    Άρθρα
    4
    Ταχύτητα
    20480/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    thomson speedtouch 585 v6
    Κοίτα, το ΚΚΕ δεν έχει κυβερνήσει ποτέ, οπότε δεν το πειράζει η ακυβερνησία. Αλλά δεν νομίζω ότι όσοι θέλουν ισχυρές κυβερνήσεις συμφωνούν μαζί σου
    Ωρέ Βασίλη ΞΕΚΟΛΛΑ επί τέλους. Να πάνε ξέρεις πού οι ισχυρές κυβερνήσεις. Επί τέλους πια. Δεν έχουν ΑΦΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ όρθιο. Μα δεν το βλέπεις, έλεος.

  9. #2049
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Νικαετέ, γνώμη σου. Επέτρεψέ μου να μην συμφωνώ.

  10. #2050
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, το ΚΚΕ δεν έχει κυβερνήσει ποτέ, οπότε δεν το πειράζει η ακυβερνησία. Αλλά δεν νομίζω ότι όσοι θέλουν ισχυρές κυβερνήσεις συμφωνούν μαζί σου. Εγώ είμαι ένας από αυτούς. Σεβαστή η γνώμη σου όμως... Βέβαια εγώ δεν θέλω να γίνουμε όλοι σκλάβοι στην πραγματικότητα προκειμένου να μην θεωρούν κάποιοι ότι είναι σκλάβοι γιατί διαφωνούν με την πολιτική της κυβέρνησής τους... Η ακόμα και με την Δημοκρατία... (δεν μιλάω για κοινοβουλευτικές δυνάμεις).

    ΙΣΧΥΡΗ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ! Το καλυτερο ανεκδοτο με 2 λεξεις!!!!! Ισχυροτατη!!

    Βεβαια αν το πεις σε κανενα Πελλοπονησιο θα σε παρει με τις πετρες.....
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

  11. #2051
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις τι γίνετε βρε minovg? Με ενοχλεί πολύ το δήθεν, μα πάρα πολύ μιλάμε!
    Αν από τη μια φωνάζεις για το περιβάλον και από την άλλη είσαι ο πρώτος που κάνεις αφισορύπανση, αν μη τι άλλο είσαι δήθεν! Ασε την Παπαρήγα, είναι στον κόσμο της και κάποιες δεκαετίες πίσω, αλλά ο Αλαβάνος που συνεργάζετε και με οικολόγους θα έπρεπε να ήταν ο πρώτος που δεν θα κολλούσε ούτε αφίσα. Και όμως είναι ο πρώτος που το έχει κάνει.
    αυτό που λες και αν είναι δήθεν

    ψευτοοικολογική ευαισθησία
    λες και το πρόβλημα του περιβάλλοντος είναι οι αφίσες που κολλά το Χ κόμμα
    λίγο σοβαρότητα δεν βλάπτει
    οκ το ΠΑΣΟΚ και η ΝΔ δεν κολλάνε τώρα αφίσες, θες να πεις δηλαδή ότι σύμφωνα με αυτό το κριτήριο, την αφισσορύπανση, ενδιαφέρονται για το περιβάλλον;
    Το βλέπω στην πράξη στην Πελοπόννησο και στα 63 στρέμματα που χάρισαν από τα καμμένα στο καζίνο της πάρνηθας
    Το περιβάλλον είναι κάτι πολύ πιο σοβαρό από την αφισούλα που κολλά το Χ σχήμα ή την χαρτοπετσέτα που πατάς κάτω



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, το ΚΚΕ δεν έχει κυβερνήσει ποτέ, οπότε δεν το πειράζει η ακυβερνησία. Αλλά δεν νομίζω ότι όσοι θέλουν ισχυρές κυβερνήσεις συμφωνούν μαζί σου. Εγώ είμαι ένας από αυτούς. Σεβαστή η γνώμη σου όμως... Βέβαια εγώ δεν θέλω να γίνουμε όλοι σκλάβοι στην πραγματικότητα προκειμένου να μην θεωρούν κάποιοι ότι είναι σκλάβοι γιατί διαφωνούν με την πολιτική της κυβέρνησής τους... Η ακόμα και με την Δημοκρατία... (δεν μιλάω για κοινοβουλευτικές δυνάμεις).
    είδαμε και τα καλά του δικομματισμού
    ξετυλίγονται ήδη μπροστά μας

  12. #2052
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasper Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, το ΚΚΕ δεν έχει κυβερνήσει ποτέ, οπότε δεν το πειράζει η ακυβερνησία
    <γκχ>Τζανής<γκχ>Τζανετάκης<γκχ>

    Συνεχίστε.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  13. #2053
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    no_logo, δεν νομίζω ότι οι πυρκαγιές αυτές τις μέρες έχουν να κάνουν με τον δικομματισμό. Μπορεί να σε συμφέρει να το λες, αλλά δεν είναι έτσι.

    yiapap, εε... δεν ήταν ακριβώς κυβέρνηση ΚΚΕ... Και φυσικά δεν υπήρχε περίπτωση να δουλέψει αν δεν ήταν μεταβατική μέχρι τις εκλογές.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vasper : 28-08-07 στις 19:35.

  14. #2054
    Εγγραφή
    22-10-2002
    Περιοχή
    Aθήνα/Guildford/Bcn
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    ~15500/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    zyxel p-600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων


    @wizardsl
    Και τι καταλαβαίνεις με το video από τον Υμηττό; Ο vasper ας πούμε κατάλαβε ότι οι δύο τύποι είχαν εκτοξευτή ρουκετών και έβαλαν κατά του Άλσους (διέψευσέ με vasper αλλά πρώτα βρες το post σου όπου δίνεις ΑΥΤΟ το link όταν προκαλείσαι για τις "ρουκέτες").
    Εγώ καταλαβαίνω ότι εκεί είναι δύο άτομα που ίσως (μάλλον) δεν θα έπρεπε να βρίσκονται εκείνη την ώρα σε εκείνο το σημείο. Μπορώ επίσης με λίγη φαντασία να εικάσω ότι πρόκειται για σκουλίκια, υπανθρώπους εμπρηστές. Αν μου βάλεις και το πιστόλι στον κρόταφο μπορώ να σου πω και για μιάσματα, εντεταλμένα όργανα των οικοπεδοφάγων.
    Αλλά wizardsl μου ότι και να μου κάνεις δε θα σου πω με ΤΙΠΟΤΕ για "ασύμμετρη απειλη" και "οργανωμένο σχέδιο αποσταθεροποίησης". Δύο τύπους, ίσως εμπρηστές, στο βουνό είδα. Δεν είδα ούτε σφαίρες αντιβαρύτητας, ούτε τον Μώλντερ και τη Σκάλυ (τον Τζάκ Μπάουερ για τους νεώτερους) εκεί κοντά!
    Εγώ όμως που μένω τέρμα Παπάγου και σώθηκε το σπίτι μου στο τσακ ξέρω πολύ καλά πως ήδη είχαν προσπαθήσει να μας κάψουν 4 φορές μέσα στο καλοκαίρι. Απλά βλέπω πως απαξιώνετε κάθε στοιχείο που παρουσιάζεται. Αν στηρίζετε όσα λέτε σε μια μ#%$@% που πέταξε ο Πολύδωρας τότε υποβαθμίζετε και το θέμα.

  15. #2055
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Aφελης ερωτηση.

    Πως ακριβως οριζεται η "ισχυρη κυβερνηση " ? Τι κανει που δεν μπορει να κανει μια " ανισχυρη " ?

    Η Γερμανια εχει ισχυρη η ανισχυρη κυβερνηση ?

Σελ. 137 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 117127132135136137138139142147157 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας