Σελ. 248 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 228238243246247248249250253258268 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.706-3.720 από 5080
  1. #3706
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    τουλαχιστον η Παπαρηγα δεν εκλεψε κανεναν,

    και το να εισαι αριστερος με λεφτα δε σημαινει κατι γιατι εφοσον ζεις σε καπιταλιστικο συστημα παιζεις με τους ορους του παιχνιδιου και μπορεις να βγαζεις χρημματα αρκει να μην αδικεις κανεναν εργαζομενο δικο σου ή γενικως

    το να εισαι ομως δεξιος (ie Πασοκος, η ΝΔκρατης) χωρις λεφτα αυτο αγαπητοι μου λεγεται μ@@@κια...

  2. #3707
    Το avatar του μέλους Elric of Melnibone
    Elric of Melnibone Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reef Εμφάνιση μηνυμάτων
    τουλαχιστον η Παπαρηγα δεν εκλεψε κανεναν,

    και το να εισαι αριστερος με λεφτα δε σημαινει κατι γιατι εφοσον ζεις σε καπιταλιστικο συστημα παιζεις με τους ορους του παιχνιδιου και μπορεις να βγαζεις χρημματα αρκει να μην αδικεις κανεναν εργαζομενο δικο σου ή γενικως

    το να εισαι ομως δεξιος (ie Πασοκος, η ΝΔκρατης) χωρις λεφτα αυτο αγαπητοι μου λεγεται μ@@@κια...
    Όταν εκπροσωπείς μια ιδέα οφείλεις να ταυτίζεσαι με αυτήν. Αν για παράδειγμα εγώ εκπροσωπώ τον Χριστιανισμό και κυκλοφορώ με ανάποδο σταυρό δε θα διαφέρω πολύ από την Παπαρήγα που έσκασε μύτη στην ΕΡΤ με τον πιο επιβλητικό τρόπο και το πλέων εντυπωσιακό αμάξι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Elric of Melnibone : 07-09-07 στις 19:20.

  3. #3708
    Εγγραφή
    07-10-2005
    Περιοχή
    Γλυκά Νερά - Αθήνα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    79
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Netgear DGN-3500
    Η Παπαρήγα απάντησε ότι το παδί της πήγε σε ιδιωτικό σχολείο γιατί στο δημόσιο θα είχε ωράριο 8-12, κάτι απαγορευτικό για 2 εργαζόμενους γονείς.

    Συμπλήρωσε λέγωντας ότι το ιδιωτικό που εντέλει πήγε, προτιμήθηκε γιατί ήταν κοντά στο σπίτι της μητέρας της η οποία είχε και την επιμέλεια-φροντίδα του παιδιού μετά από το σχόλασμα.

    Άσχημο το να σχολιάζεις χωρίς να έχεις ακούσει/δει την απάντηση της.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kerneld : 07-09-07 στις 19:23.
    AMD FX-8350||ASUS M5A97 EVO R2.0||KINGSTON 4x4GB DDR3-1600||ASUS GTX750 Ti 2GB Strix||2XLG M2752 27" Ips||HYPERX Savage 240GB SSD||COOLERMASTER Nepton 140XL||PHANTEKS Enthoo Pro||BE QUIET Straight Power 10 600W 80+ GOLD||1xWD500GB-2ABYS||1xWD750GB-1AALS||1xWD20EFRX-2TB

  4. #3709
    Το avatar του μέλους anthoula
    anthoula Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reef Εμφάνιση μηνυμάτων
    και το να εισαι αριστερος με λεφτα δε σημαινει κατι γιατι εφοσον ζεις σε καπιταλιστικο συστημα παιζεις με τους ορους του παιχνιδιου και μπορεις να βγαζεις χρημματα αρκει να μην αδικεις κανεναν εργαζομενο δικο σου ή γενικως
    Να αλλάξουν ρότα τότε!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reef Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να εισαι ομως δεξιος (ie Πασοκος, η ΝΔκρατης) χωρις λεφτα αυτο αγαπητοι μου λεγεται μ@@@κια...
    Αμ δεν στα έχουν πει καλά.
    Μαλ@κια είναι να ξεκινάς νέος σαν "αριστερός" και "επαναστάτης" και μόλις μπει η μαρμίτα στην τσέπη, να το γυρνάς στο δεξιό. Τι μου θυμίζει, τι μου θυμίζει...

    btw, από πότε είναι οι πασόκοι δεξιοί;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anthoula : 07-09-07 στις 19:26.

  5. #3710
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elric of Melnibone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν εκπροσωπείς μια ιδέα οφείλεις να ταυτίζεσαι με αυτήν. Αν για παράδειγμα εγώ εκπροσωπώ τον Χριστιανισμό και κυκλοφορώ με ανάποδο σταυρό δε θα διαφέρω πολύ από την Παπαρήγα που έσκασε μύτη στην ΕΡΤ με τον πιο επιβλητικό τρόπο και το πλέων εντυπωσιακό αμάξι.
    εχω και γι αυτο απαντηση
    γιατι την καινουργια mercedes ή οτι ηταν, δεν την αγορασε απο την offshore στην γερμανια και σε 7 κομματια που τα εκανε 1 για να βγαλει και μιζα

  6. #3711
    Το avatar του μέλους Elric of Melnibone
    Elric of Melnibone Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wireless_surfer Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω και γι αυτο απαντηση
    γιατι την καινουργια mercedes ή οτι ηταν, δεν την αγορασε απο την offshore στην γερμανια και σε 7 κομματια που τα εκανε 1 για να βγαλει και μιζα
    Καλά αυτά που τα μαθαίνεις; Κυκλοφορεί κανένα περιοδικό "Παπαρήγα Lifestyle" ή κάτι τέτοιο; Και γιατί θα έπρεπε αυτό να την φέρει πιο κοντά στην ιδέα που εκπροσωπεί;

  7. #3712
    Εγγραφή
    17-01-2004
    Περιοχή
    L. A.
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    4.516
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.996/4.981
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - Δ. ΜΕΓΑΡΟ
    Router
    ZTE h168n
    SNR / Attn
    10(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Reef Εμφάνιση μηνυμάτων
    και το να εισαι αριστερος με λεφτα δε σημαινει κατι
    Αριστερός ή κομουνιστής? Έχει κάποια διαφορά.
    Το να είσαι αριστερός με λεφτά το δέχομαι, αλλά κομουνιστής... κάτι δε μου κάθετε καλά! Εκτός αν το ΚΚΕ έχει αλλάξει καταστατικό τα τελευταία χρόνια και δεν το έχω πάρει είδηση και το Κομουνιστικό το έχει στον τίτλο του για ιστορικούς λόγους και δεν το εκφράζει πλέον.
    Οία η Ηώ, ω Υιέ αεί Ει

  8. #3713
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthoula Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόλλησες κι εσύ με τον Αλαβάνο... η Παπαρήγα ήταν το θέμα μας... αφού η δημόσια "δωρεάν" εκπαίδευση "για όλους" είναι καλύτερη, γιατί έστειλε την μονάκριβη κόρη της στο "κακό" ιδιωτικό αμερικάνικο "ιμπεριαλιστικό" ίδρυμα; Ρητορική είναι η ερώτηση, δεν περιμένω απάντηση φυσικά.
    θα κανω την δικηγορο της Παπαρηγα που δεν μ αρεσε ποτε και για τπτ
    ομως αυτα ειναι ουτοπιες και καλως μπαινουν σε εισαγωγικα!
    Ανεκαθεν το δημοσιο σχολειο και Πανεπιστημιο ηταν τα καλυτερα αλλά για να διατηρηθουν ετσι
    χρειαζεται χρηματοδοτηση, που με τα χρονια αντι να αυξανει, ουσιαστικα μειωνεται!
    Εαν δεν εχεις που ν αφησεις τα παιδια σου μετα το σχολειο και πρεπει να δουλευεις
    μακρια απ το σπιτι σου ολη μερα τι θα κανεις; Θα περιμενεις να γινει η Νεα Μαρξιστικη
    Επανασταση και μετα θα τα πας στο εκει δημοσιο ιδανικο σχολειο;
    Αλλο το ιδεατο και αλλο το εφικτο, μην τρελαθουμε τελειως...
    Εγω βρεθηκα στην θεση της και δεν το εκανα, τωρα τι κανει ο καθενας δικαιωμα του
    αλλα ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθο...
    Τωρα αυτα θα πρεπε να τα σκεφτουν αυτοι που την επελεξαν για γραμματεα!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος manoulamou : 07-09-07 στις 19:35.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  9. #3714
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerneld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Παπαρήγα απάντησε ότι το παδί της πήγε σε ιδιωτικό σχολείο γιατί στο δημόσιο θα είχε ωράριο 8-12, κάτι απαγορευτικό για 2 εργαζόμενους γονείς.

    Συμπλήρωσε λέγωντας ότι το ιδιωτικό που εντέλει πήγε, προτιμήθηκε γιατί ήταν κοντά στο σπίτι της μητέρας της η οποία είχε και την επιμέλεια-φροντίδα του παιδιού μετά από το σχόλασμα.

    Άσχημο το να σχολιάζεις χωρίς να έχεις ακούσει/δει την απάντηση της.
    Σιγά μη κλάψουμε κιόλας. Η κακομοίρα η Παπαρήγα που έπλενε σκάλες όλη μέρα για να θρέψει την οικογένεια της

    Δηλαδή όλων εμάς των απλών ανθρώπων οι γονείς πως τα καταφέρνανε και πηγαίναμε και σε δημόσιο σχολείο αλλα και σε σχολή περάσαμε και η Παπαρήγα δεν μπόρεσε; Καλα τη δουλειά ήταν αυτή στην τελική που έκανε;

    Την αντίφαση πάντως κανείς δεν την είδε, το παίδι το έπερνε απο το σχολείο η γιαγιά. Δηλαδή η γιαγιά μπορούσε να το πάρει μόνο απο ιδιωτικό σχολείο, απο δημόσιο δε μπορούσε! [λείπει το smilie με την famous κίνηση του ενός χεριού]

  10. #3715
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elric of Melnibone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά αυτά που τα μαθαίνεις; Κυκλοφορεί κανένα περιοδικό "Παπαρήγα Lifestyle" ή κάτι τέτοιο; Και γιατί θα έπρεπε αυτό να την φέρει πιο κοντά στην ιδέα που εκπροσωπεί;
    α δεν ξερω για Παπαρηγα lifestyle και συγκεκρημενα, ξερω απο πολιτική και καπιταλιστικη μποχα ομως, εχω και τριβη, πως το λενε? Της πιατσας παιδι ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wireless_surfer : 07-09-07 στις 19:33.

  11. #3716
    Το avatar του μέλους Elric of Melnibone
    Elric of Melnibone Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wireless_surfer Εμφάνιση μηνυμάτων
    α δεν ξερω για Παπαρηγα lifestyle και συγκεκρημενα, ξερω απο πολιτική και καπιταλιστικη μποχα ομως, εχω και τριβη, πως το λενε? Της πιατσας παιδι ?
    Οκ δεκτό! Το ότι είσαι κομμουνιστής δικαιολογεί αυτόματα και την επιθυμία σου για ολική και χωρίς διακρίσεις καταστολή όλων των ουσιών που λανθασμένα έχουν μόνο μια ταμπέλα. Ναρκωτικά. Είναι η γραμμή του Κόμματος.

  12. #3717
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elric of Melnibone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν εκπροσωπείς μια ιδέα οφείλεις να ταυτίζεσαι με αυτήν. Αν για παράδειγμα εγώ εκπροσωπώ τον Χριστιανισμό και κυκλοφορώ με ανάποδο σταυρό δε θα διαφέρω πολύ από την Παπαρήγα που έσκασε μύτη στην ΕΡΤ με τον πιο επιβλητικό τρόπο και το πλέων εντυπωσιακό αμάξι.
    μπα φιλε μου λαθος κανεις, υπαρχουν λεφταδες και λεφταδες υπαρχουν οι λεφταδες που εκλεψαν πατησαν σε πτωματα για να ανεβουν και υπαρχουν και εργατικοι εξυπνοι ανθρωποι που εχουν τους εργαζομενους τους οπως πρεπει, τους δινουν υπερωριες. επιδοματα ασφαλιση δεν κλεβουν και δεν εξαπατουν απλα δουλευουν και βγαζουν χρημματα

    τι πρεπει να κανει δηλαδη ενας κομουνιστης οταν ειναι εξυπνος σπουδαγμενος και βγαζει λεφτα? μα τα δινει για φιλανθρωπια? μα ο κομουνισμος ειναι εναντια στη φιλανθρωπια για πολλους λογους που βαριεμαι να αναλυσω εδω

    ή πρεπει σωνει και καλα να δουλευει σε οικοδομη?

    δε σε καταλαβαινω

  13. #3718
    Το avatar του μέλους anthoula
    anthoula Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων


    θα κανω την δικηγορο της Παπαρηγα που δεν μ αρεσε ποτε και για τπτ
    ομως αυτα ειναι ουτοπιες και καλως μπαινουν σε εισαγωγικα!
    Ανεκαθεν το δημοσιο σχολειο και Πανεπιστημιο ηταν τα καλυτερα
    αλλά για να διατηρηθουν ετσι χρειαζεται χρηματοδοτηση
    που με τα χρονια αντι να αυξανει, ουσιαστικα μειωνεται!
    Εαν δεν εχεις που ν αφησεις τα παιδια σου μετα το σχολειο
    και πρεπει να δουλευεις μακρια απ το σπιτι σου ολη μερα τι θα κανεις;
    Θα περιμενεις να γινει η Νεα Μαρξιστικη Επανασταση και μετα θα τα πας
    στο εκει δημοσιο ιδανικο σχολειο;
    Αλλο το ιδεατο και αλλο το εφικτο, μην τρελαθουμε τελειως...
    Άρα παραδέχεστε ότι ο κομμουνισμός είναι μια ουτοπία, τουλάχιστον να ομολογούμε κάποια πράγματα.
    Εν πάσει περιπτώσει, οι πραγματικές επαναστάσεις έγιναν με αίμα, άρα τι να μου λέει που η "επανάστατρια" Παπαρήγα "έπρεπε" να πάει το παιδί της σε καλό σχολείο... οι πραγματικοί επαναστάτες που έμειναν στην Ιστορία, δεν τελείωσαν ποτέ το σχολείο!

    Για να βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους...

  14. #3719
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Μηνύματα
    1.209
    Downloads
    35
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    DSLAM
    Tellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Speedtouch 585
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 9,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Elric of Melnibone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ δεκτό! Το ότι είσαι κομμουνιστής δικαιολογεί αυτόματα και την επιθυμία σου για ολική και χωρίς διακρίσεις καταστολή όλων των ουσιών που λανθασμένα έχουν μόνο μια ταμπέλα. Ναρκωτικά. Είναι η γραμμή του Κόμματος.
    απλα εκτος τοπου και χρονου φιλε, κοψ'τα!
    η καπιταλιστικη μποχα εχει τοση αποσταση απο τον καπιταλισμο, οση ο αριστερος απο τον κουμουνιστη.

  15. #3720
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthoula Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα παραδέχεστε ότι ο κομμουνισμός είναι μια ουτοπία, τουλάχιστον να ομολογούμε κάποια πράγματα.
    Εν πάσει περιπτώσει, οι πραγματικές επαναστάσεις έγιναν με αίμα, άρα τι να μου λέει που η "επανάστατρια" Παπαρήγα "έπρεπε" να πάει το παιδί της σε καλό σχολείο... οι πραγματικοί επαναστάτες που έμειναν στην Ιστορία, δεν τελείωσαν ποτέ το σχολείο!

    Για να βάζουμε τα πράγματα στην θέση τους...
    οχι δεν ειναι ο κομουνισμος μια ουτοπια απλα δεν εχουμε κομουνισμο και πρεπει αν προσαρμοστουμε τα μπερδεψες

Σελ. 248 από 339 ΠρώτηΠρώτη ... 228238243246247248249250253258268 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας