Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 194
  1. #136
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πιστεύω ότι οι περισσότεροι Έλληνες δεν ξέρουν πως είναι να ζεις σε ανθρώπινη πόλη. Θεωρούμε δεδομένη την Αθήνα και την Θεσσαλονίκη και απλά γκρινιάζουμε οπότε χαλάστουμε. Με την κλασική φάση της αγανάκτησης.
    Εγώ ξέρω πως είναι να ζεις σε ανθρώπινη πόλη, κήποι, πάρκα ιστορίες και βαρέθηκα τη ζωή μου

    Ήμουν βέβαια και 20κατι.


  2. #137
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω πως είναι να ζεις σε ανθρώπινη πόλη, κήποι, πάρκα ιστορίες και βαρέθηκα τη ζωή μου

    Ήμουν βέβαια και 20κατι.
    Mόνο που αυτή που για σένα είναι ανθρώπινη
    Μπορεί για μένα να είναι απάνθρωπη
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #138
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ξέρω πως είναι να ζεις σε ανθρώπινη πόλη, κήποι, πάρκα ιστορίες και βαρέθηκα τη ζωή μου

    Ήμουν βέβαια και 20κατι.
    Αν η suburbia τύπου ΗΠΑ-ΗΒ-Αυστραλίας είναι ανθρώπινη πολή, πάω πάσο. Για το οτιδήποτε θέλεις αυτοκίνητο, άρα bad luck αν είσαι ανήλικος και δεν μπορείς να οδηγήσεις. Και εννοείται χάσιμο χρόνου στο commuting από και προς δουλειές/σχολεία/σούπερμάρκετ/οτιδήποτε.

  4. #139
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Σε ΗΠΑ-AUS ναι, αλλά suburbia στο ΗΒ δεν υπάρχει.

  5. #140
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Θα ήθελα ναι σαν εμπειρία να ζήσω λίγο στα Cotswolds αλλά νομίζω με μερικούς μήνες καιρού θα αυτοκτονούσα με πλαστικό μαχαίρι παιδικού πάρτι οπότε ίσως και όχι.


  6. #141
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν η suburbia τύπου ΗΠΑ-ΗΒ-Αυστραλίας είναι ανθρώπινη πολή, πάω πάσο. Για το οτιδήποτε θέλεις αυτοκίνητο, άρα bad luck αν είσαι ανήλικος και δεν μπορείς να οδηγήσεις. Και εννοείται χάσιμο χρόνου στο commuting από και προς δουλειές/σχολεία/σούπερμάρκετ/οτιδήποτε.
    Εκτός από ελάχιστες πόλεις στις ΗΠΑ, σε όλες τις υπόλοιπες θες αυτοκίνητο. Κορυφαία όλων πιθανώς το Los Angeles, όπου χωρίς αυτοκίνητο απλά δεν γίνεται.

  7. #142
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να αλλάξω λίγο το τέμπο (κι εγώ θέλω πατάτες στο σουβλάκι ), έχουμε κανέναν άλλο ήρωα που γύρισε Αθήνα από οπουδήποτε (εντός-εκτός Ελλάδας) και να μας πεί πως του φάνηκε, και αν άξιζε η μετακίνηση.
    Παρών! ... εγκαταστάθηκα Αθήνα πριν από 7-8 μήνες ερχόμενος από εξωτερικό.... Πως μου φαίνεται και αν αξίζει? γενικότερα προτιμώ την Αθήνα από την Θεσσαλονίκη - κανονικά σαν πρώην Σαλλλλονικιός θα έπρεπε να ανταπαντήσω στο πρώτο πόστ του wan αλλά δεν μου βγαίνει.
    Πως μου φαίνεται? Έχει ωραίες περιοχές για κατοικία/διασκέδαση κτλ αν και παραδόξως έχει κεντρικές περιοχές που καλό είναι να αποφεύγονται - πράγμα το οποίο είναι εξαιρετικά "ασυνήθιστο", τουλάχιστον για εμένα. Πριν από ένα μήνα είχα μια συνάντηση σε ξενοδοχείο κοντά στο πάρκο "Ανδρομάχης και Δηληγιάννη", οπότε είπα να περπατήσω από το Σύνταγμα προς τα εκεί. Οκ, κατάλαβα γιατί είναι τόσο κακόφημη η Πλατεία Βάθης - τέτοια μπουρδελοπεριοχή σε κέντρο πόλης πρώτη φορά βλέπω. Αν αξίζει? θα το δείξει ο χρόνος, οι προοπτικές είναι καλές πάντως.

    (πατάτες πάντα στο πιτόγυρο... όποιος δεν θέλει, ας παίρνει μερίδα γύρο και πίτες και ας το τυλίγει μόνος του )

  8. #143
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρών! ... εγκαταστάθηκα Αθήνα πριν από 7-8 μήνες ερχόμενος από εξωτερικό.... Πως μου φαίνεται και αν αξίζει? γενικότερα προτιμώ την Αθήνα από την Θεσσαλονίκη - κανονικά σαν πρώην Σαλλλλονικιός θα έπρεπε να ανταπαντήσω στο πρώτο πόστ του wan αλλά δεν μου βγαίνει.
    Πως μου φαίνεται? Έχει ωραίες περιοχές για κατοικία/διασκέδαση κτλ αν και παραδόξως έχει κεντρικές περιοχές που καλό είναι να αποφεύγονται - πράγμα το οποίο είναι εξαιρετικά "ασυνήθιστο", τουλάχιστον για εμένα. Πριν από ένα μήνα είχα μια συνάντηση σε ξενοδοχείο κοντά στο πάρκο "Ανδρομάχης και Δηληγιάννη", οπότε είπα να περπατήσω από το Σύνταγμα προς τα εκεί. Οκ, κατάλαβα γιατί είναι τόσο κακόφημη η Πλατεία Βάθης - τέτοια μπουρδελοπεριοχή σε κέντρο πόλης πρώτη φορά βλέπω. Αν αξίζει? θα το δείξει ο χρόνος, οι προοπτικές είναι καλές πάντως.

    (πατάτες πάντα στο πιτόγυρο... όποιος δεν θέλει, ας παίρνει μερίδα γύρο και πίτες και ας το τυλίγει μόνος του )
    Τέλειος, καλή προσαρμογή!

    Στους δρόμους πέριξ πλατείας Βάθης έχω επίσης πολύ κακή εμπειρία αν και πολύ μικρότερος και πιο έτοιμος για καυγάδες. Σήμερα βέβαια, ακόμα σκέφτομαι πως διάολο τη γλίτωσα.

    Εν ολίγοις.. είχα πετύχει μπροστά σε αλλοδαπό μπουλούκι στις 3 το πρωί ερχόμενος από Εξάρχεια για να βρώ ταξί.

    Θα μου πεί κανείς οκ και τι έγινε ρε μεγάλε. Θα απαντήσω, πως κάτι λιγότερο από τους μισούς, είχαν ματσέτες (ναι, από αυτές που καθαρίζουν τη ζούγκλα) στα χέρια, και ήταν καθοδόν για κάποιο ξεκαθάρισμα (ή κάποια ζούγκλα ήθελε καθάρισμα).

    Μάλλον θα σκέφτηκαν και αυτοί πως κάτι σοβαρό πρέπει να παίζει με την πάρτη μου για να μαι εκεί τέτοια ώρα... ή ακριβώς το ανάποδο (καλά τι κάνει εδώ αυτός ο χαζοβιόλης).

  9. #144
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nassos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά η Ομόνοια θέλει γκρέμισμα, δεν το συζητάω, τι βρίσκουν όμως οι Ισραηλινοί και ανοίγουν ξενοδοχεία εκει πέρα δεν μπορώ να το καταλάβω.
    Επειδή είναι το industry με το οποίο ασχολούμαι, οι Ισραηλινοί γενικότερα αγοράζουν φτηνά για να πωλήσουν μεσοπρόθεσμα ακριβά. Συνήθως "παρκάρουν" χρήματα, προσδοκώντας να πάρουν την υπεραξία από την πώληση. Οπότε η υποβαθμισμένη περιοχή της Ομόνοιας είναι πρώτης τάξης ευκαιρία για αυτούς.
    Ξενοδοχεία ανοίγει φουλ μια συγκεκριμένη εταιρεία (πρόσφατα επισκέφτηκα ενα εργοτάξιο τους σε οδό που φέρει το όνομα Σπαρτιάτη νομοθέτη) η οποία έχει πέσει με τα μούτρα στην ελληνική αγορά.

  10. #145
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    (πατάτες πάντα στο πιτόγυρο... όποιος δεν θέλει, ας παίρνει μερίδα γύρο και πίτες και ας το τυλίγει μόνος του )
    Έχω φίλο στην Κρήτη (που το ξεσκίζουν στις πατάτες ) και όταν παραγγέλνει πιτόγυρο (γυρόπιτα στα Κρητικά) βγάζει τις πατάτες σε ένα πιάτο και τις τρώει ως μερίδα πατάτες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    είχα πετύχει μπροστά σε αλλοδαπό μπουλούκι στις 3 το πρωί ερχόμενος από Εξάρχεια για να βρώ ταξί
    Πλατεία Βάθης 3 το πρωί;

  11. #146
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλατεία Βάθης 3 το πρωί;
    LOL, ούτε ο Τσαρλς Μπρόνσον να ήταν...
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  12. #147
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    τέτοια μπουρδελοπεριοχή σε κέντρο πόλης πρώτη φορά βλέπω.
    Μα πάντα ήταν τέτοια.
    Απλά τώρα είναι επι 1000 (και βάλε).

  13. #148
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mzaf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα πάντα ήταν τέτοια.
    Απλά τώρα είναι επι 1000 (και βάλε).
    Δυστυχώς έτσι ακριβώς
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  14. #149
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Αθήνα πέθανε όταν εγκρίθηκαν οι κατεδαφίσεις των νεοκλασικών για να χτιστούν πολυκατοικίες. Τι ωραίο που θα ήταν το κέντρο αν δεν είχε γίνει κάτι τέτοιο...
    Αυτό ίσως να ίσχυε παλιότερα....τώρα έχουμε πάει στο άλλο άκρο ..άπειρη γραφειοκρατία και αναμονή για να βγει άδεια κατεδάφισης

  15. #150
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από XTCgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρών! ... εγκαταστάθηκα Αθήνα πριν από 7-8 μήνες ερχόμενος από εξωτερικό....
    Η διαμονή σε ποιά περιοχή είναι;
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Σελ. 10 από 13 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας