Σελ. 38 από 106 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 556-570 από 1587
  1. #556
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    εγω φιλε παντως απο τοτε που εριξα τον συγχρονισμο και το margin πηγε απο τα 5 στα 13 δεν εχω ξαναδει disconnect.

    restart το router θελει οταν ειναι συνεχεια αναμενο μια φορα τις 3 μερες περιπου.
    (Αυτο εχω προσεξει εγω και δεν εχει να κανει με τον συγχρονισμο αλλα με καποιο προβλημα στο ρουτερ).

  2. #557
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    695
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    7600down)/930(up)
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    9(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    restart το router θελει οταν ειναι συνεχεια αναμενο μια φορα τις 3 μερες περιπου.
    (Αυτο εχω προσεξει εγω και δεν εχει να κανει με τον συγχρονισμο αλλα με καποιο προβλημα στο ρουτερ).
    Δεν είναι στο router. Είναι πρόβλημα των DSLAM αλλά φαίνεται ούτε η ΟΝ ξέρει την αιτία. Είναι "τυχερό" του καθενός αν το έχει ή όχι.

  3. #558
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω φιλε παντως απο τοτε που εριξα τον συγχρονισμο και το margin πηγε απο τα 5 στα 13 δεν εχω ξαναδει disconnect.

    restart το router θελει οταν ειναι συνεχεια αναμενο μια φορα τις 3 μερες περιπου.
    (Αυτο εχω προσεξει εγω και δεν εχει να κανει με τον συγχρονισμο αλλα με καποιο προβλημα στο ρουτερ).
    Άλλο το disconnect άλλο το πρόβλημα που συζητάμε εδώ...


    EDIT : Μπορεί να γράφω βλακείες αλλά από όσους έχουμε το θέμα αυτό τι έχουμε στο wireless...έκανα να το ανοίξω πριν με WEP encryption και τα λάθη έκαναν κάτι τρελά άλματα..όταν το απενεργοποίησα το modem αποσυγχρόνισε και μετά τα λάθη ανεβαίνουν σε λογικά πλαίσια...μάλλον άσχετο είναι αλλά το γράφω έτσι κι αλλιώς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rebel Scum : 07-01-08 στις 02:20.

  4. #559
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άλλο το disconnect άλλο το πρόβλημα που συζητάμε εδώ...


    EDIT : Μπορεί να γράφω βλακείες αλλά από όσους έχουμε το θέμα αυτό τι έχουμε στο wireless...έκανα να το ανοίξω πριν με WEP encryption και τα λάθη έκαναν κάτι τρελά άλματα..όταν το απενεργοποίησα το modem αποσυγχρόνισε και μετά τα λάθη ανεβαίνουν σε λογικά πλαίσια...μάλλον άσχετο είναι αλλά το γράφω έτσι κι αλλιώς.
    Δυστυχώς έχω δοκιμάσει από ethernet μέχρι και WPA encrypted ασύρματο και τα λάθη κάνουν άλματα σα καγκουρώ

    Το κακό δεν είναι ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά ότι η ΟΝ κάνει σαν να μην υπάρχει (άρα δε γίνεται και καμια προσπάθεια εντοπισμού της αιτίας).

  5. #560
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oxygen Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς έχω δοκιμάσει από ethernet μέχρι και WPA encrypted ασύρματο και τα λάθη κάνουν άλματα σα καγκουρώ

    Το κακό δεν είναι ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά ότι η ΟΝ κάνει σαν να μην υπάρχει (άρα δε γίνεται και καμια προσπάθεια εντοπισμού της αιτίας).
    Απλά μου φάνηκε περίεργο χτες, μια καλή ημέρα για εμένα που τα λάθη σε 10+ ώρες είχαν ανέβει σε κάποιες λίγες χιλιάδες, μόλις είπα να δώσω wireless στο γείτονα είχαμε εκτόξευση σε εκατοντάδες χιλιάδες μέσα σε λεπτά...και σημειώνω ότι έκανα disable το wireless αλλά άφησα το WEP και πάλι το ίδιο...μόλις έκανε και το WEP disable επανήλθε...

  6. #561
    Εγγραφή
    06-05-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    209
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8000/1000
    ISP
    3play
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli - interleaved
    SNR / Attn
    8(dB) / 31(dB)
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosf Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο σπιτι (Μεταμόρφωση) (Dslam Ηρακλειο 1) με 7900 με noise 9 / att 34 db
    στο γραφείο (N. Ιωνία) (Dslam Ιωνια) με 16000 και στοιχεια noise 15 / Att 17
    ...
    Εταιρεία πιστοποίησης πιότητας δικτύων έχω!!!!!
    ...
    Λοιπόν .... ΚΑΙ οι δύο γραμές (που έχουν διαφορετικά στοιχεία και είναι σε διαφορετικά Dslam), Έχουν ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ. (αποσυνδέσεις, Errors, και restart κάθε μισή ώρα για να στρώσει η ταχύτητα).
    ΑΡΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Ο ΧΑΛΚΟΣ (τουλάχιστον στο επίπεδο που θέλουν να μας λένε από την ΟΝ) αλλά IMHO τα DSLAM και μονο αυτα!!!!!
    Επαναλαμβάνω και ΑΝΑΚΕΦΑΛΑΙΩΝΩ --Παρακαλώ διαβάστε προσεχτικά--

    Περιγραφή Προβλήματος:
    Ίσως το ποιο ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ πρόβλημα της ΟΝ από τον Αύγουστο 2007 και μετά.
    • Η ταχύτητα φθίνει σταδιακά (εντός 1-2 ωρών) ή απότομα και γίνεται πολύ χαμηλή ή μηδενική.
    • Προσοχή ΔΕΝ χάνει συγχρονισμό, δηλ το λαμπάκι online αναβοσβήνει κανονικά και η σελίδα του pirelli δείχνει κανονικά ip κλπ. δηλαδή ΔΕΝ είναι "κλασσική αποσύνδεση".
    • Το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως ώρες αιχμής (συνήθως βράδυ), στους περισσότερους 1 φορά την ημέρα, σε ορισμένους ποιο συχνά, σε μοτίβο μη σταθερό (δηλ. υπάρχει περίπτωση να συμβεί 2-3 φορές μια ημέρα, και καμμία την επόμενη).
    • Τα λάθη στο far end αυξάνονται πολύ.
    • Με restart router είτε από διακοπτάκι είτε από 192.168.1.1 διορθώνεται άμεσα.

    Το πρόβλημα ΔΕΝ οφείλεται σε:
    • Στο pirelli (έχω δοκιμάσει 2)
    • Στο πως "έκατσε" το firmware (έχω δοκιμάσει επανεγκατάσταση από τεχνικό ON)
    • Στη ποιότητα της γραμμής (τεχνικός του ΟΤΕ όταν ζητήθηκε "εξυγίανση" και τεχνικός της ΟΝ που τη μέτρησε την βρήκαν και οι δύο ΟΚ)
    • Στην ταχύτητα συγχρονισμού (έχω δοκιμάσει και με πολύ χαμηλή ταχύτητα).
    • Στον Η/Υ σας ή στο videobox (έχω δοκιμάσει με μόνο το ένα επάνω στο router).
    • Στο filter, στις τηλεφωνικές συσκευές σας κλπ. (έχω δοκιμάσει έως και χωρίς τηλέφωνα)
    • Στο upnp, στο wireless, ή οτιδήποτε άλλο παρόμοιο (τα έχω δοκιμάσει)
    • Στην καλωδίωση έως το DSLAM (o manosf, τεχνικός δικτύων, κατάφερε να ελέγξει την καλωδίωση από το γραφείο του έως το DSLAM)

    Το πρόβλημα ΠΙΘΑΝΟΝ οφείλεται σε:
    • Στο DSLAM (MSAN κατά ΟΝ) (είτε στη κάρτα, είτε στο firmware, είτε στις ρυθμίσεις)
    • Στο firmware του pirelli (ίσως χρειάζεται νέα έκδοση)
    • Στο υπερφόρτωμα των DSLAMs με μεγαλύτερο αριθμό χρηστών από όσο αντέχουν.
    • Στο τυποποιημένο προφίλ χρήστη (με διαφορετικά προφίλ το πρόβλημα εμφανιζόταν με διαφορετική συχνότητα, π.χ. με Χ προφίλ σε FAST εμφανιζόταν κάθε 10 λεπτά, με Υ σε FAST δεν το είχα για 48 ώρες, με Ζ σε INTERLEAVED εμφανιζόταν1 φορά ημερησίως κλπ) -Να ρωτάτε τον τεχνικό ποιο είναι το ακριβές προφίλ που είστε ρυθμισμένοι.

    Τα λάθη στο far end είναι το αποτέλεσμα και όχι το αίτιο του προβλήματος.
    Σε άλλο πάροχο έχει παρατηρηθεί το ίδιο πρόβλημα?
    Υπάρχει χρήστης σήμερα της ΟΝ που έχει το πρόβλημα ενώ παλαιότερα σε ανάλογη ταχύτητα συγχρονισμού με άλλο πάροχο δεν το είχε?

    Παρατήρησεις:
    • Όποιος έχει κλασσικές αποσυνδέσεις κατά τις οποίες χάνει συγχρονισμό, για να διορθώσει αυτό το πρόβλημα κάνει restart router με παράπλευρη συνέπεια λόγω της επανεκίνησης να μην εφανίζεται το πρόβλημα της Χαμηλής ή Μηδενικής Ταχύτητας που συζητάμε, ακόμη και αν είναι υπαρκτό.
    • Μόνο το πρόβλημα των κλασσικών αποσυνδέσεων διορθώνεται μόνιμα με κλείδωμα του router σε χαμηλότερη ταχύτητα συγχρονισμού, όποιος τεχνικός της ΟΝ το προτείνει σαν λύση στο υπό συζήτηση πρόβλημα απλώς είναι άσχετος....


    Η ΟΝ δεν έχει αναθέσει σε τεχνικούς της να ασχοληθούν σοβαρά με το εν λόγω πρόβλημα, προφανώς διότι απαιτεί χρόνο και κόπο η επιλυσή του και προς το παρόν προτιμάει να διαθέτει τους τεχνικούς για να βάζουν νέους χρήστες... Γενικά αν κάποιο πρόβλημα δεν διορθώνεται με την ασπιρίνη "αλλάζω προφίλ χρήστη - ταχύτητα συγχρονισμού" τότε η ΟΝ ουδεμία άλλη προσπάθεια κάνει για επίλυση του όποιου προβλήματος. Προς το παρόν δεν γνωρίζουν ούτε καν το αίτιο του προβλήματος, πόσο μάλλον τη λύση... Έχω προτείνει να μπουν να εξετάσουν τι πάει στραβά τη στιγμή που συμβαίνει το πρόβλημα (να τους ειδοποιήσω), μόνο έτσι ίσως εντοπίσουν το αίτιο, αλλά αρνούνται να μπουν στον κόπο ή να δώσουν τηλ τεχνικού.
    Η μόνη διέξοδος είναι να δηλώνουμε το πρόβλημα ξεκάθαρα (στο www.ontelecoms.com) και με επιμονή (κάθε 15-30 ημέρες) ώστε να πειστούν ότι οι χρήστες δυσανασχετούν τόσο που πρέπει να ασχοληθούν!


    ΠΕΡΑΣΑΝ 4-5 ΣΕΛΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ, ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΕΙΡΑ, ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ (όπως του manosf) ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ 2-3. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΤΕ ΗΤΑΝ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΕΙΤΕ ΕΧΟΥΝ ΞΑΝΑΣΥΖΗΤΗΘΕΙ (όπως ότι δεν διορθώνεται με συγχρονισμό σε χαμηλότερη ταχύτητα).
    Παρακαλώ θερμά για αυτοσυγκράτηση.
    Παρακαλώ να γράφετε στο νήμα μόνο όταν έχετε κάτι σχετικό με το θέμα και χρήσιμο να πείτε, αφού έχετε διαβάσει τι έχει γραφεί, αφού έχετε κάνει δοκιμή 3-4 ημερών, γιατί έχει ξεχειλώσει και δύσκολα διαβάζεται -μπορεί κάποιος να καθαρίσει το 90% των μη χρήσιμων μηνυμάτων ώστε το νήμα να διαβάζεται?

    Ευχαριστώ Πολύ

  7. #562
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AnastasiosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω φιλε παντως απο τοτε που εριξα τον συγχρονισμο και το margin πηγε απο τα 5 στα 13 δεν εχω ξαναδει disconnect.
    ...κι εγώ που δεν τον έριξα ποτέ ,γιατί σταμάτησαν οι αποσυνδέσεις;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος atheos71 : 07-01-08 στις 15:50.

  8. #563
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    PIRELLI
    SNR / Attn
    13(dB) / 29(dB)
    Καλησπέρα παιδια,

    αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με χαμηλή ή μηδενική ταχύτητα.

    Πρίν απο μερικούς μήνες το router ήταν κλειδωμενο στα 12384. Είχα μερικά κλασικά disconnects. Ξαφνικά και χωρίς να τουε πώ τίποτα κατέβασαν τον router στα 10011 και κυριολεκτικά σερνόταν αλλά χωρίς disconnects.
    Πήρα τηλέφωνο το CC της ΟΝ και ο τεχνικός μπου είπε ότι το πολύ να το ανεβάσει στα 10970Και σας ρωτάω εάν είναι σωστό αυτό από την πλευρά τους (τεχνικά) ή μήπως πρέπει να ζητήσω αλλαγή του router σε υψηλότερη ταχύτητα.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thanassisg : 07-01-08 στις 17:33.

  9. #564
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanassisg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδια,

    αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με χαμηλή ή μηδενική ταχύτητα.

    Πρίν απο μερικούς μήνες το router ήταν κλειδωμενο στα 12384. Είχα μερικά κλασικά disconnects. Ξαφνικά και χωρίς να τουε πώ τίποτα κατέβασαν τον router στα 10011 και κυριολεκτικά σερνόταν αλλά χωρίς disconnects.
    Πήρα τηλέφωνο το CC της ΟΝ και ο τεχνικός μπου είπε ότι το πολύ να το ανεβάσει στα 10970Και σας ρωτάω εάν είναι σωστό αυτό από την πλευρά τους (τεχνικά) ή μήπως πρέπει να ζητήσω αλλαγή του router σε υψηλότερη ταχύτητα.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    To σύνηθες γιατροσόφι της ΟΝ

  10. #565
    Εγγραφή
    10-04-2007
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ
    Router
    PIRELLI
    SNR / Attn
    13(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atheos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To σύνηθες γιατροσόφι της ΟΝ
    Τι προτείνεις????

  11. #566
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanassisg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι προτείνεις????
    Bλέπω ότι έχεις 29 db attn(το δικό μου 42) και "πρέπει" να σε "κλειδώσουν" περίπου στη δική μου ταχύτητα για νά 'ναι εντάξει;Από θόρυβο γραμμής είσαι πάλι πολύ καλύτερα.
    Μήπως κάτι φταίει στον κόμβο σου;(Δεν το ξέρω).
    Αλλά βάσει των στοιχείων σου το "ρίξιμο" ταχύτητας το λέω γιατροσόφι....

  12. #567
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει να σε κλειδώσουν τουλάχιστο στα 12 με βάση τα στατιστικά σου...το θέμα το κολλήματος είναι ΑΣΧΕΤΟ με την ταχύτητα ότι και να σου λένε...α και όταν τους ζητησεις το ανέβασμα να τους τονίσεις να ΚΛΕΙΔΩΣΕΙ εκεί και όχι σαν το δίκο μου που μετά από κάθε restart κλειδώνει όπυ του καπνίσει (από 10+ μέχρι 12)...

  13. #568
    Εγγραφή
    06-05-2007
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    209
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8000/1000
    ISP
    3play
    DSLAM
    On Telecoms - ΒΥΡΩΝΑΣ
    Router
    Pirelli - interleaved
    SNR / Attn
    8(dB) / 31(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilpara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρατήρησεις:
    • Όποιος έχει κλασσικές αποσυνδέσεις κατά τις οποίες χάνει συγχρονισμό, για να διορθώσει αυτό το πρόβλημα κάνει restart router με παράπλευρη συνέπεια λόγω της επανεκίνησης να μην εφανίζεται το πρόβλημα της Χαμηλής ή Μηδενικής Ταχύτητας που συζητάμε, ακόμη και αν είναι υπαρκτό.
    • Μόνο το πρόβλημα των κλασσικών αποσυνδέσεων διορθώνεται μόνιμα με κλείδωμα του router σε χαμηλότερη ταχύτητα συγχρονισμού, όποιος τεχνικός της ΟΝ το προτείνει σαν λύση στο υπό συζήτηση πρόβλημα απλώς είναι άσχετος....

    ...
    Παρακαλώ να γράφετε στο νήμα μόνο όταν έχετε κάτι σχετικό με το θέμα και χρήσιμο να πείτε, αφού έχετε διαβάσει τι έχει γραφεί, αφού έχετε κάνει δοκιμή 3-4 ημερών, γιατί έχει ξεχειλώσει και δύσκολα διαβάζεται -μπορεί κάποιος να καθαρίσει το 90% των μη χρήσιμων μηνυμάτων ώστε το νήμα να διαβάζεται? [/COLOR]
    Ευχαριστώ Πολύ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thanassisg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδια,
    αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με χαμηλή ή μηδενική ταχύτητα.
    Πρίν απο μερικούς μήνες το router ήταν κλειδωμενο στα 12384. Είχα μερικά κλασικά disconnects. Ξαφνικά και χωρίς να τουε πώ τίποτα κατέβασαν τον router στα 10011 και κυριολεκτικά σερνόταν αλλά χωρίς disconnects.
    Πήρα τηλέφωνο το CC της ΟΝ και ο τεχνικός μπου είπε ότι το πολύ να το ανεβάσει στα 10970Και σας ρωτάω εάν είναι σωστό αυτό από την πλευρά τους (τεχνικά) ή μήπως πρέπει να ζητήσω αλλαγή του router σε υψηλότερη ταχύτητα.
    Ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    Νομίζω ότι δίνω απάντηση παραπάνω με τα κόκκινα γράμματα.
    Ο ρούτερ σου σέρνεται ακριβώς επειδή σταμάτησες να έχεις κλασσικές αποσυνδέσεις οπότε βρήκε ευκαιρία να εμφανιστεί το πρόβλημα του νήματος.
    Παρακαλώ μη γράφετε χωρίς να έχετε διαβάσει ούτε τα μηνύματα της τελευταίας σελίδας!

  14. #569
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ilpara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι δίνω απάντηση παραπάνω με τα κόκκινα γράμματα.
    Ο ρούτερ σου σέρνεται ακριβώς επειδή σταμάτησες να έχεις κλασσικές αποσυνδέσεις οπότε βρήκε ευκαιρία να εμφανιστεί το πρόβλημα του νήματος.
    Παρακαλώ μη γράφετε χωρίς να έχετε διαβάσει ούτε τα μηνύματα της τελευταίας σελίδας!
    Χωρίς καμία διάθεση κριτικής αλλά αν όλοι έγραφαν μόνο κάτι καινούργιο για το θέμα το thread θα είχε πέσει στην τελευταία σελίδα του φορουμ
    Σίγουρα υπάρχει μια φλυαρία και πολλοί δεν διαβάζουν έστω τα βασικά αλλά ίσως από τα πολλά βγάλουμε κάτι χρήσιμο...αρκεί να μην ξεφεύγουμε πολύ.

  15. #570
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    743
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    pirelli οπως στη Ducati
    SNR / Attn
    8(dB) / 39(dB)
    Παιδια η μηδενικη ταχυτητα σε μενα υπαρχει μονο οταν ειναι συνεχομενες μερες αναμενο το ρουτερ και ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΛΟΓΟ.

    Με restart διορθωνεται αμεσως επομενως:

    ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ DSLAM , ΔΕΝ ΕΧΟΥΜ ΣΧΕΣΗ ΟΙ ΩΡΕΣ ΑΙΧΜΗΣ (στις ωρες αιχμης παρουσιαζονται disconnets εαν και εφοσον δεν εχεις καλο noise margin)

    Αλλο να ειναι μπουκωμενο το dslam και να μη κατεβαζεις οσο πρεπει και αλλο να εχεις μηδενικη ταχυτητα , εντελως διαφορετικο πραγμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AnastasiosK : 07-01-08 στις 22:44.

Σελ. 38 από 106 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. huawei E170 χάνει το συγχρονισμό με το laptop
    Από jambasoft στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-08, 10:10
  2. Χάνει τη σύνδεση χωρίς να χάνει το συγχρονισμό
    Από voithostyrempora2 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-08, 14:04
  3. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-08, 11:23
  4. χαμηλή ταχύτητα και ρυθμίσεις router
    Από prokoz στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-07, 09:41
  5. Πρόβλημα ADSL (χανει το συγχρονισμο συχνα)
    Από m3chan1c στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-06, 22:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας