Σελ. 88 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 68788386878889909398 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.306-1.320 από 1502
  1. #1306
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    specific_dnsdomain = "ims.wind.gr";

    Μου δημιουργεί θέμα στο Config με βάση το checksum


    Άκυρο, ανεβάζω configs μέχρι να παίξει κάτι.

    23:45:28 - Registration of internet telephone number 21******* failed. Reason for error: DNS error

    Με DHCP
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Prototype : 29-03-24 στις 01:41.
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  2. #1307
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    xmm, τι να πώ. ο coolmaster λέει οτι χρειάζεται αλλιώς είχε πρόβλημα με το DNS.

    - - - Updated - - -

    εδώ πάντως ένας το βάζει λίγο πριν το targets { ...

    https://www.ip-phone-forum.de/thread...r-iptv.297107/

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prototype Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.adslgr.com/forum/attachm...9&d=1711660869

    Άρα θέλουμε του VLAN την MAC και όχι της συσκευής; Έχει διαφορά 1 ψηφίο μόνο.
    Τώρα το είδα, τελευταίο μήνυμα για απόψε και καληνυχτώ

    Θελουμε τη MAC του WAN interface και ναι συνήθως διαφέρει απο την MAC της συσκευής κατά 1 ψηφίο. Η MAC "της συσκευής" είναι η LAN MAC συνήθως.

    Εγώ θα έβαζα αυτή ακριβώς που γράφει και εδώ:




    ps) για να μην το ξεχάσουμε, κάνε κάποια στιγμή το Pbit απο 0 που νομίζω το έβαλες τώρα σε 5 ... είναι στο telephony -> line settings εκει που δήλωσες το vlan 837. Δεν έχει σχέση με το πρόβλημα μας αλλά αν ποτέ δουλέψει θα πρέπει να έχει Pbit 5 αλλιώς με το 0 θα είναι χαρακτηρισμένα "best-effort" τα voip vlan frames και μπορεί να έχεις "νερά" και ρομποτική φωνή κατά την ομιλία. Αλλά δεν φτάσαμε εκει ακόμα

  3. #1308
    Εγγραφή
    26-11-2012
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γιατί όλα σε αυτή την χώρα πρέπει να είναι δύσκολα?

  4. #1309
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    "No pain, no gain". Θα κάτσω και σήμερα να κάνω τις δοκιμές...Σίγουρα θέλει JSTool απλά πρέπει να βρω τι ρυθμίσεις που πρέπει να βάλω και που να τις βάλω...

    Επίσης είδα διαφόρα και στο speedtest λόγο της 2.5G θύρας.

    Πριν - https://speedtest.net/result/16006144245 Μετά - https://www.speedtest.net/result/16067198111

    Κάτι επίσης που πρόσεξα είναι ότι στο bufferbloat test μου το έβγαλε Grade D.
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  5. #1310
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρότεινα κάτι βλέποντας όλη αυτή τη βαβούρα..δεν εχω νοβα βέβαια ...αλλά νομίζω πως θα πρέπει να κανεις αίτημα για νέο κωδικό στο VOIP και να ΜΗ συνδέσεις οταν τον παραλάβεις τα παλιά μοντεμ...μπορεί να στον αλλάζουν κάθε φορά οποτε να τρως πορτα λόγω ακυρου κωδικού...να περάσεις τα vlan 837/5 οπως ταχεις και τις ρυθμίσεις του αριθμού και του sip server οπως στο παλιο...

    Θα έλεγα επίσης ασε το dhcp στο αυτόματο, συμπλήρωσε το stun server στο fritz με το αντίστοιχο outband proxy server απο τα παλιά ρουτερ....


    ανεβάζω κατι παλια μηπως σε βοηθήσουν βλεποντας αντιστοίχηση απο zyxel σε fritz
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  sip_service.png 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  56,4 KB 
ID: 255035
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_8634.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  390,3 KB 
ID: 255036
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_8643 (1).jpg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  387,8 KB 
ID: 255037
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimpapi : 29-03-24 στις 13:22.

  6. #1311
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα κάτι βλέποντας όλη αυτή τη βαβούρα..δεν εχω νοβα βέβαια ...αλλά νομίζω πως θα πρέπει να κανεις αίτημα για νέο κωδικό στο VOIP και να ΜΗ συνδέσεις οταν τον παραλάβεις τα παλιά μοντεμ...μπορεί να στον αλλάζουν κάθε φορά οποτε να τρως πορτα λόγω ακυρου κωδικού...να περάσεις τα vlan 837/5 οπως ταχεις και τις ρυθμίσεις του αριθμού και του sip server οπως στο παλιο...
    Και τι θα κερδίσω; Το θέμα είναι ότι είμαι στο δίκτυο Wind, θα το γύριζαν σε Nova/Forthnet;
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  7. #1312
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.760
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εάν έχεις πειράξει πολλά και διάφορα,
    ξεκίνα το από την αρχή βάση του οδηγού του Coolmaster
    https://www.adslgr.com/forum/threads...92#post7560692

    και να το κάνεις με τον σωστό τρόπο στο JSTool..
    Βάζε ένα ένα τα βήματα.. και πιθανόν θα πρέπει να περιμένεις κάποια λεπτά.. μπορεί να μην βάζει αμέσως την καταχώρηση ο server της Nova.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #1313
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prototype Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι θα κερδίσω; Το θέμα είναι ότι είμαι στο δίκτυο Wind, θα το γύριζαν σε Nova/Forthnet;
    Μα τι εννοείς...εάν ο κωδικός voip αλλάζει οπως συνήθως κάνουν τα αλλα μοντεμ θα τρως πόρτα επ'απειρο απο τους servers ακομη κι αν εχεις σωστες ρυθμίσεις...εγώ θα ξεκίναγα απο αυτό...παρε νεους κωδικούς voip

    αυτά που σου λέω τα έχω παθει φίλε μου...δεν εμπαινα οτι κιαν εκανα...μεχρι που πηρα νεους κωδικούς και συνδέθηκα....
    δεν ειπα να αλλάξεις δίκτυο...σου έστειλα ως Παράδειγμα τα δικά μου αφού δεν έχω wind

    οσο για τις χειροκίνητες ρυθμίσεις μεσω jtooλ επίσης τα έχω κανει..πολύ βαβουρα για το τίποτε..γύρνατο στο dhcp auto και τέλος...μετά ψάξε τις ρυθμίσεις του sip server καλύτερα
    Να ξέρεις δεν αντιστοιχούν παντα οι ρυθμίσεις απο zyxel η άλλα ρουτερ με το fritzbox
    πχ το outband proxy ηταν διαφορετικό
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimpapi : 29-03-24 στις 13:33.

  9. #1314
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Δεν διαφωνώ οτι θα μπορούσε κάτι να έχει γίνει με τους κωδικούς αλλά δεν θα έμπλεκα με την nova στο θέμα αυτό. Εξάλλου απ'οσο ξέρω ακόμα δεν δίνουν κωδικούς εκτός και αν έχασα κάτι.

    Από τη μεριά του χρήστη, τεχνικά μόνο μέσα από το tr069 αλλάζουν οι κωδικοί.
    Το μοντεμ πρέπει να αιτηθεί την αλλαγή. Εφόσον στο 5590 δεν έχει tr069 δεν βλέπω λόγο/τρόπο το μόντεμ να αιτηθεί την αλλαγή του κωδικού.

    Από τη μεριά του παρόχου να αλλάξει "έτσι ξαφνικά" τους κωδικούς voip για πιο λόγο?

    Η επιβεβαίωση πάντως είναι εύκολη αν έχουμε υποψίες για τον κωδικό: Βάζουμε το παλιό ONT/μόντεμ και βλέπουμε αν με αυτό λειτουργεί το τηλέφωνο

    Και με την ευκαιρία παίρνεις πάλι το config, κάνεις τα μαγικά που κάνεις για να βρεις τον κωδικό και βλέπεις/επιβεβαιώνεις ποιος είναι: λογικά θα είναι αυτός που ήξερες ήδη.

    Αυτό θα έκανα εγώ χωρίς να μπλέξω την nova

  10. #1315
    Εγγραφή
    07-12-2018
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    257
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz!box 5590 AX
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dpap76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ οτι θα μπορούσε κάτι να έχει γίνει με τους κωδικούς αλλά δεν θα έμπλεκα με την nova στο θέμα αυτό. Εξάλλου απ'οσο ξέρω ακόμα δεν δίνουν κωδικούς εκτός και αν έχασα κάτι.

    Από τη μεριά του χρήστη, τεχνικά μόνο μέσα από το tr069 αλλάζουν οι κωδικοί.
    Το μοντεμ πρέπει να αιτηθεί την αλλαγή. Εφόσον στο 5590 δεν έχει tr069 δεν βλέπω λόγο/τρόπο το μόντεμ να αιτηθεί την αλλαγή του κωδικού.

    Από τη μεριά του παρόχου να αλλάξει "έτσι ξαφνικά" τους κωδικούς voip για πιο λόγο?

    Η επιβεβαίωση πάντως είναι εύκολη αν έχουμε υποψίες για τον κωδικό: Βάζουμε το παλιό ONT/μόντεμ και βλέπουμε αν με αυτό λειτουργεί το τηλέφωνο

    Και με την ευκαιρία παίρνεις πάλι το config, κάνεις τα μαγικά που κάνεις για να βρεις τον κωδικό και βλέπεις/επιβεβαιώνεις ποιος είναι: λογικά θα είναι αυτός που ήξερες ήδη.

    Αυτό θα έκανα εγώ χωρίς να μπλέξω την nova
    το παλιο μοντεμ αλλάζει τους κωδικούς...καθε φορά που συνδέεται..οχι το fritz...οπότε μπορεί οτι έχει σώσει ναχει ήδη αλλάξει αν το ξανασυνεδεσε να δει τις ρυθμίσεις

  11. #1316
    Εγγραφή
    05-08-2017
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη, Ντεπώ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 5530
    Prototype αν θέλεις να κατεβάσεις και το support diagnostics αρχείο που δίνει το fritz, ίσως δείς/βγάλεις άκρη με πιο λεπτομέρεια ποιο είναι το πρόβλημα ακριβώς πέρα απο το πολύ γενικό error που βλέπεις στο event log. Συνήθως έχει μέσα και syslog μηνύματα που λένε κάτι παραπάνω.

    το αρχείο είναι τεράστιο και δεν διαβάζεται εύκολα, θα έκανα find -> το νούμερο του τηλεφώνου για αρχή και εκεί κοντά δες τι γράφει μερικές γραμμές/σελίδες πιο πάνω ή πιο κάτω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimpapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    το παλιο μοντεμ αλλάζει τους κωδικούς...καθε φορά που συνδέεται..οχι το fritz...οπότε μπορεί οτι έχει σώσει ναχει ήδη αλλάξει αν το ξανασυνεδεσε να δει τις ρυθμίσεις
    αυτό ναι, φυσικά, το παλιό μόντεμ μπορεί να αλλάξει[*] τους κωδικούς αμα συνδεθεί καθώς έχει tr069 σύνδεση με τον ACS του παρόχου.

    Αλλά φαντάζομαι οτι δεν το έκανε αυτό, ας μας το επιβεβαιώσει και ο prototype

    [*] διαφωνώ στο οτι τους αλλάζει κάθε φορά που συνδέεται αλλά ναι, μπορεί να τον αλλάξει άμα θέλει/με κάποια κριτήρια/σε κάποιες περιπτώσεις χωρίς να ξέρω περισσότερα ή πότε ακριβώς κρίνει οτι πρέπει να τους αλλάξει.

  12. #1317
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Λοιπόν, έχω τραβήξει backup κατά διαστήματα με το παλιο router και ο κωδικός ήταν πάντα ίδιος. Αν έχει αλλάξει το user/pass με το καινουργιο router δεν ξέρω.

    Έχω κάνει reset από χθες το βράδυ και το έχω ξανά στήσει. Το VoIP το έχω σε DHCP και 837/0. Στα logs δεν έχει βγάλει κάποιο σφάλμα ολλά ούτε κάποια απόπειρα σύνδεσης. Είμαι με remote στο και κάνω δοκιμές όσο μπορώ ενώ είμαι στην δουλεία
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  13. #1318
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.389
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    να πω και εγω την Μ@κ@κια μου? ναι ειναι απο cosmote αλλα πανω σε voip device
    τα εχω περασει ετσι και παιζει. τα δοκιμασες?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2024-03-29 142631.png 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  18,4 KB 
ID: 255040

  14. #1319
    Εγγραφή
    21-02-2011
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    484
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν έχεις πειράξει πολλά και διάφορα,
    ξεκίνα το από την αρχή βάση του οδηγού του Coolmaster
    https://www.adslgr.com/forum/threads...92#post7560692

    και να το κάνεις με τον σωστό τρόπο στο JSTool..
    Βάζε ένα ένα τα βήματα.. και πιθανόν θα πρέπει να περιμένεις κάποια λεπτά.. μπορεί να μην βάζει αμέσως την καταχώρηση ο server της Nova.
    Το θέμα είναι πως βάζει την MAC; Γιατί σαν ρύθμιση υπάρχει αλλά δεν νομίζω πως έχει σχέση με το MAC για το VOIP είναι κάτω από το servercfg. Reset έκανα από χθες το βράδυ.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Oav051 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να πω και εγω την Μ@κ@κια μου? ναι ειναι απο cosmote αλλα πανω σε voip device
    τα εχω περασει ετσι και παιζει. τα δοκιμασες?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2024-03-29 142631.png 
Εμφανίσεις:  43 
Μέγεθος:  18,4 KB 
ID: 255040
    Δεν σε κατάλαβα.
    •AMD Ryzen™ 9 5900X •ASUS ROG Crosshair VIII Dark Hero •ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti OC 11GB •G.Skill Trident Z RGB 32GB Kit (2x16GB) 4000MHz UDIMM DDR4 CL16
    •2x Samsung 980 PRO PCIe® 4.0 x4, NVMe® SSD 1TB •Corsair HXi Series™ HX1000i High-Performance ATX Power Supply 80 Plus® Platinum Certified •NZXT Kraken X73 RGB •Coolermaster MasterCase H500M

  15. #1320
    Εγγραφή
    10-06-2004
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.389
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ
    Router
    Pfsense+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Prototype Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πως βάζει την MAC; Γιατί σαν ρύθμιση υπάρχει αλλά δεν νομίζω πως έχει σχέση με το MAC για το VOIP είναι κάτω από το servercfg. Reset έκανα από χθες το βράδυ.




    Δεν σε κατάλαβα.
    να βαλεις username μονο το νουμερο με +30

    και το register name νουμερο +30@ (οτι εχει η νοβα)

Σελ. 88 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 68788386878889909398 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας