Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112
Εμφάνιση 166-177 από 177
  1. #166
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.107
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Μετά από εβδομάδες έκανα το τεστ ασύρματης φόρτισης με και χωρίς θήκη.

    Με ανοιχτή οθόνη για να βλέπω το accubatery πήγαινε από 200-400 άντε 500 χωρίς θήκη ενώ περίπου 200mah λιγότερο με την θήκη. Γενικά, λίγο να το κουνήσω σταματούσε και δεν ξανάρχιζε πάντα. Φαντάζομαι όταν οδηγάω αυτό θα συμβαίνει πιο συχνά. Γενικά δεν έχω βάση στη σπίτι και δεν έχω εμπορία για να συγκρίνω πόσο ευαισθητο είναι.
    Αυτό γενικά εξηγεί γιατί το κινητό θα φορτίσει αλλά όχι αρκετά όταν χρειάζεται. Η βάση του αυτοκινήτου φαίνεται μπύρα.

    Μετά άνοιξα και το auto και με ανοιχτό το navigation αλλά στάσιμο το αυτοκίνητο και έβαλα ένα audio player να παίζει. Παρατήρησα ότι όταν ξεκινούν οι εφαρμογές η φόρτιση γινόταν κατανάλωση κοντά στα 500mah, και μετά έπαιζε στα -100 με 100. Όλα αυτά όμως με ανοιχτή οθόνη. Με κλειστή θα έπρεπε να είναι θετική και δεν εξηγεί γιατί αποφορτίζει τόσο πολύ σε πραγματική χρήση με κλειστή οθόνη έστω και αν δεν έχει ενεργοποιηθεί η φόρτιση. Βέβαια ίσως σε πραγματική χρήση να θέλει περισσότερο juice γιατί το αυτοκίνητο κουνιέται αλλά αυτό δεν μπορώ να το ελέγξω για λόγους ασφαλείας. Επίσης συχνά οδηγώ με AmiGo αλλά την τελευταία φορά που είχα σχολιάσει ήμουν με maps.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #167
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.327
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από εβδομάδες έκανα το τεστ ασύρματης φόρτισης με και χωρίς θήκη.

    Με ανοιχτή οθόνη για να βλέπω το accubatery πήγαινε από 200-400 άντε 500 χωρίς θήκη ενώ περίπου 200mah λιγότερο με την θήκη. Γενικά, λίγο να το κουνήσω σταματούσε και δεν ξανάρχιζε πάντα. Φαντάζομαι όταν οδηγάω αυτό θα συμβαίνει πιο συχνά. Γενικά δεν έχω βάση στη σπίτι και δεν έχω εμπορία για να συγκρίνω πόσο ευαισθητο είναι.
    Αυτό γενικά εξηγεί γιατί το κινητό θα φορτίσει αλλά όχι αρκετά όταν χρειάζεται. Η βάση του αυτοκινήτου φαίνεται μπύρα.

    Μετά άνοιξα και το auto και με ανοιχτό το navigation αλλά στάσιμο το αυτοκίνητο και έβαλα ένα audio player να παίζει. Παρατήρησα ότι όταν ξεκινούν οι εφαρμογές η φόρτιση γινόταν κατανάλωση κοντά στα 500mah, και μετά έπαιζε στα -100 με 100. Όλα αυτά όμως με ανοιχτή οθόνη. Με κλειστή θα έπρεπε να είναι θετική και δεν εξηγεί γιατί αποφορτίζει τόσο πολύ σε πραγματική χρήση με κλειστή οθόνη έστω και αν δεν έχει ενεργοποιηθεί η φόρτιση. Βέβαια ίσως σε πραγματική χρήση να θέλει περισσότερο juice γιατί το αυτοκίνητο κουνιέται αλλά αυτό δεν μπορώ να το ελέγξω για λόγους ασφαλείας. Επίσης συχνά οδηγώ με AmiGo αλλά την τελευταία φορά που είχα σχολιάσει ήμουν με maps.
    Είναι υπερβολικά λίγο το 500... ούτε στο Note3 μου δεν είχα 500 μόνο...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #168
    Εγγραφή
    14-11-2005
    Περιοχή
    ΚΕΡΑΜΕ ΡΕΘΥΜΝΗΣ
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    421
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46.90mbps/19.24
    ISP
    OTE RURAL SOUTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΗΛΙ
    Router
    Speedport PLUS
    το Amigo ενημερωνετε συχνα?αξιζει να το βαλω?

    - - - Updated - - -

    TOM TOM AmiGO GPS navigation αυτο ειναι?
    ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΤΥΜΠΑΚΙ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ
    VDSL OTE RURAL SOUTH-DIGEA

  4. #169
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.107
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υπερβολικά λίγο το 500... ούτε στο Note3 μου δεν είχα 500 μόνο...
    Δεν εξαρτάται από την βάση; μια φορά νομίζω το είχα βάλει σε μια και ήταν χαμηλό πολύ. Πάντως η μπαταρία ήταν στο 60%
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #170
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.327
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εξαρτάται από την βάση; μια φορά νομίζω το είχα βάλει σε μια και ήταν χαμηλό πολύ. Πάντως η μπαταρία ήταν στο 60%
    Ναι από τη βάση.. οι παλιές δεν δίνουν πάνω από 650 ... οι νέες βαράνε 1-1.5A
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #171
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.107
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι από τη βάση.. οι παλιές δεν δίνουν πάνω από 650 ... οι νέες βαράνε 1-1.5A
    Κάπου εδώ είναι που έχω διαφωνίες με τα αυτοκίνητα και την έλλειψη τεχνολογικής ευελιξίας. 5 ψηφία πόσο και μένεις με ότι βλακεία έχουν βάλει.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  7. #172
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.327
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου εδώ είναι που έχω διαφωνίες με τα αυτοκίνητα και την έλλειψη τεχνολογικής ευελιξίας. 5 ψηφία πόσο και μένεις με ότι βλακεία έχουν βάλει.
    Εννοείται πως θα είχα κάνει τη βάση ζάρι και θα είχα αντικαταστήσει το μαμά wireless charging με κάτι σοβαρότερο...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #173
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.107
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται πως θα είχα κάνει τη βάση ζάρι και θα είχα αντικαταστήσει το μαμά wireless charging με κάτι σοβαρότερο...
    Είναι εταιρικό. Άστο.

    Εντάξει μην είμαι και αχάριστος. "Τσάμπα"είναι
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #174
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Σε κλήση στο Android Auto που είναι συνδεμένο με το κινητό μου στο αμάξι δεν ακούγεται η φωνή του καλουντος.
    Παίζει καμία ρύθμιση; Πού να κοιτάξω;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #175
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.107
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κλήση στο Android Auto που είναι συνδεμένο με το κινητό μου στο αμάξι δεν ακούγεται η φωνή του καλουντος.
    Παίζει καμία ρύθμιση; Πού να κοιτάξω;
    Τώρα ξαφνικά; Δεν σου δούλευε καιρό τώρα καλά; Να υποθέσω ότι έχει δει το volume στο αυτοκίνητο. Ανάλογα την πηγή, το volume up down ελέγχει διαφορετικά πράγματα και ίσως κατά λάθος έκανες mute τις κλίσεις
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #176
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.398
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα ξαφνικά; Δεν σου δούλευε καιρό τώρα καλά; Να υποθέσω ότι έχει δει το volume στο αυτοκίνητο. Ανάλογα την πηγή, το volume up down ελέγχει διαφορετικά πράγματα και ίσως κατά λάθος έκανες mute τις κλίσεις
    Βασικά γενικά δεν παίρνω κλήσεις στο αμάξι. Όμως είπα πρόσφατα να απαντήσω σε κάποια και δεν άκουγα τίποτα. Θέμα volume πώς να είναι όταν πριν απαντήσω άκουγα τέρμα μουσική.. Για αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάτι ειδικά για κλήσεις.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #177
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.107
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά γενικά δεν παίρνω κλήσεις στο αμάξι. Όμως είπα πρόσφατα να απαντήσω σε κάποια και δεν άκουγα τίποτα. Θέμα volume πώς να είναι όταν πριν απαντήσω άκουγα τέρμα μουσική.. Για αυτό ρωτάω αν υπάρχει κάτι ειδικά για κλήσεις.
    Γιατί τά volume levels διαφέρουν ανά εφαρμογή/source. Έτσι είναι σε όλα τα αυτοκίνητα που είχα τα τελευταία δέκα χρόνια. Βάλε κάποιον να σε πάρει τηλέφωνο και κάνε volume up/down από την συσκευή όμως που περνάει το auto. Long shot αλλά αντί να ψάχνεσαι με το κινητό μπορεί να είναι το πιο απλό και εύκολο.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας