Σελ. 11 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 2382
  1. #151
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    367
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο με πήραν απο το 13800 να μου πουν ότι η προσφορά στο https://eon.nova.gr/ δεν αφορά όλους του συνδρομητές WIND αλλά ούτε και NOVA!!!
    Αν δεν σου έρθει μήνυμα στο κινητό με αυτό το λίνκ ΛΕΝΕ οτι δεν δικαιούσαι να κάνεις αίτηση! Αφορά δηλαδή επιλεγμένους πελάτες και το λινκ δεν είναι δημόσιο.

    Μπορεί να μας πεί κάποιος που πήρε την "προσφορά" τι συμβαίνει;

    Γιατί αν δεν είναι έτσι μιλάμε για ΑΛΗΤΕΣ, ΑΓΥΡΤΕΣ, ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ!
    Έχουμε Wind one στο σπίτι, δεν ήρθε κανένα μήνυμα όσο αναφορά την προσφορά για το EON TV. Στο link έβαλα τα στοιχεία και ήρθε SMS με το username και password.

  2. #152
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    ειμαι Υφιστάμενος συνδρομητης Nova χωρίς TV και εκανα το ιδιο (19 12) και λειτουργει

  3. #153
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    εγώ που έχω EON δεν μπορώ να ενεργοποιήσω προσφορά αλλά στον πατέρα μου που έχει το σταθερό έβαλα κανονικά την προσφορά

  4. #154
    Εγγραφή
    08-07-2006
    Μηνύματα
    272
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainmorf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε Wind one στο σπίτι, δεν ήρθε κανένα μήνυμα όσο αναφορά την προσφορά για το EON TV. Στο link έβαλα τα στοιχεία και ήρθε SMS με το username και password.
    Αυτό λέμε ότι δεν δουλεύει σε εμένα και κοντεύουν να με βγάλουν τρελλό! Να μην προσπαθώ να πάω στο λίνκ χωρίς μύνημα, κακώς είμαι στο λίνκ κτλ κτλ

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι Υφιστάμενος συνδρομητης Nova χωρίς TV και εκανα το ιδιο (19 12) και λειτουργει
    Είπαμε σε εμένα δεν δουλεύει, ούτε σαν συνδρομητής NOVA ούτε σαν WIND και με έχουν περιλάβει τα μαϊμούνια του 13800

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ που έχω EON δεν μπορώ να ενεργοποιήσω προσφορά αλλά στον πατέρα μου που έχει το σταθερό έβαλα κανονικά την προσφορά
    Αγάπη ολούθε, αντέξαμε τόσα χρόνια σε αυτή την τρύπα χώρου-χρόνου, τώρα στα υστερα θα μας σκάσουν;
    Δεν έχω το κουράγιο να δοκιμάσω πάλι, μάλλον δεν θέλω γιατί θα κόψω χριστουγενιάτικα και τις δύο συνδέσεις και θα πάρει φωτιά ο πισινός μου.

    Τελικά δεν άντεξα, ξαναπήρα τηλ! πήρα τα χάπια της πίεσης και ξαναδοκίμασα. Το καινούριο που άκουσα είναι πως δεν υπάρχει προσφορά για εμένα γιατί το κινητό που βάζω δεν είναι Wind. Άρχισα να λέω κι εγώ μπούρδες πως ο γείτονας μου (βασικά εσείς) έχουν πάρει την προσφορά χωρίς να έχουν απαραίτητα κινητό δικό σας.
    Στο μαρκάρισμα απάνω είπε πως έχουν πρόβλημα γιατί η προσφορά τράβηξε πολλούς χρήστες, κλατάρισε το σύστημα και το κάνουν χειροκίνητα ( και θα με πάρουν να δώσουν κωδικούς αν το δικαιούμαι, είπε!

    Update!
    Νενικήκαμεν! Αφού είχα χρόνο για σκότωμα, αποφάσισα να λύσω το πρόβλημα με το loop στο login της WIND πράγμα που έγινε αφού μίλησα με κάμποσους. Κάποια στιγμή λύσαμε το θέμα με το username, πλεον έχω ένα δεκαδικό αριθμό (χαχαχαχα) και μετά πέρασαν τα μυνήματα για την ενεργοποιήση του mywind.
    Μετά έκανα login στο mywind και δοκίμασα με την προσφορά, καθαρά απο περιέργεια.

    ΔΟΥΛΕΨΕ!
    Άρα το θέμα είναι να έχεις ενεργό λογαριασμό, τίποτα άλλο!Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  eon bj.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  84,8 KB 
ID: 244244
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mpokeras : 22-12-22 στις 20:43.
    Αγαπάτε αλλήλους!

  5. #155
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο με πήραν απο το 13800 να μου πουν ότι η προσφορά στο https://eon.nova.gr/ δεν αφορά όλους του συνδρομητές WIND αλλά ούτε και NOVA!!!
    Αν δεν σου έρθει μήνυμα στο κινητό με αυτό το λίνκ ΛΕΝΕ οτι δεν δικαιούσαι να κάνεις αίτηση! Αφορά δηλαδή επιλεγμένους πελάτες και το λινκ δεν είναι δημόσιο.

    Μπορεί να μας πεί κάποιος που πήρε την "προσφορά" τι συμβαίνει;

    Γιατί αν δεν είναι έτσι μιλάμε για ΑΛΗΤΕΣ, ΑΓΥΡΤΕΣ, ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ!
    NOVA KAI WIND ΓINOMAΣTE ENA, ΓIA NA ΣOY ΠPOΣΦEPOYME AKOMA ΠEPIΣΣOTEPA! ΓI AYTO MOΛIΣ AΠOKTHΣEΣ AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ ΣTAΘEPA KAI KINHTA THΣ E.E., ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ΓIA 30 MEPEΣ. ENHMEPΩΣOY ΓIA TO YΠOΛOIΠO ΣOY MEΣA AΠO TO MYWIND APP. Σε εμένα ήρθε μνμ και έκανα την ενεργοποίηση από ότι κατάλαβα αναφέρεται για Ε.Ε.γιατι έτσι και αλλιώς έχω wind one. Όσον αφορά τη δωρεάν eon έκανε ενεργοποίηση γνωστή μου που έχει σταθερή τηλεφωνία wind.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Rage : 22-12-22 στις 21:32.

  6. #156
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.817
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mike112 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τίποτα καινούργιο εδώ. Την υποστήριξη της wind τη ξέρει χρόνια ο κόσμος. Το τι τράβηξα εγώ όταν έκανα αίτηση για 200αρα δε λέγεται. Όλα λάθος... Email λάθος από πλευρά τους, διεύθυνση λάθος από πλευρά τους και πριν λίγες μέρες με ενημέρωσαν ότι και η ημερομηνία γέννησης έχει περαστεί λάθος από πλευρά τους πάλι... Αν δεν είχε τη προσφορά απλά δε θα πατούσα στη wind.
    Νομίζω ότι τα συμβόλαια της WIND τα αναλαμβάνουν συνεργάτες, όχι η ίδια η εταιρία. Κι εμένα μπάχαλο τα είχαν κάνει με την αίτηση. Ας ελπίσουμε η νέα εταιρία να τους ξεκόψει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγο με πήραν απο το 13800 να μου πουν ότι η προσφορά στο https://eon.nova.gr/ δεν αφορά όλους του συνδρομητές WIND αλλά ούτε και NOVA!!!
    Αν δεν σου έρθει μήνυμα στο κινητό με αυτό το λίνκ ΛΕΝΕ οτι δεν δικαιούσαι να κάνεις αίτηση! Αφορά δηλαδή επιλεγμένους πελάτες και το λινκ δεν είναι δημόσιο.

    Μπορεί να μας πεί κάποιος που πήρε την "προσφορά" τι συμβαίνει;

    Γιατί αν δεν είναι έτσι μιλάμε για ΑΛΗΤΕΣ, ΑΓΥΡΤΕΣ, ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ!
    Εγώ έχω WIND VDSL και μου δουλεύει κανονικά η EON, από την 1η μέρα της προσφοράς.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και?

    Είναι η χήνα με τα χρυσά αυγά που αποκλείεται να την πουλήσει?
    Να επιτρέψει η ΕΕΤΤ την πώληση και της Vodafone GR, λίγο δύσκολο. Θα μείνουν μόνο 2 πάροχοι και ακόμα μικρότερος ανταγωνισμός.

  7. #157
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    10.002
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επιτρέψει η ΕΕΤΤ την πώληση και της Vodafone GR, λίγο δύσκολο. Θα μείνουν μόνο 2 πάροχοι και ακόμα μικρότερος ανταγωνισμός.
    Άλλο αυτό κι άλλο το να θέλει να την πουλήσει η Voda UK.

  8. #158
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.645
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πιθανή βλέπω εξαγορά της Vodafone (Greece) από την United, παρά εξαγορά νέας Nova από τη Vodafone.
    Δεν νομίζω να θέλει να πουλήσει το Vodafone Group τη δεύτερη κερδοφόρα εταιρεία τηλεπικοινωνιών της Ελλάδας.
    Αν ήθελε, δεν θα επένδυε άλλωστε. (Επενδύει μεγαλύτερα ποσά από τη United, ειδικά αν αφαιρέσεις τα κόστη της συγχώνευσης).
    mac rulez

  9. #159
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.817
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έβαλα να δω μια on demand ταινία χτες το βράδυ. Τραγική εικόνα, pixel στο pixel έλεοC.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #160
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    571
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Δεν βλέπω κάπου για το παιδικό remote control, δεν το πρόλαβα ή το link είναι καλά χωμένο κάπου;

    UPDATE: Το βρήκα, για όποιον το ψάχνει είναι εδώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gvard : 23-12-22 στις 11:43.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  11. #161
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να θέλει να πουλήσει το Vodafone Group τη δεύτερη κερδοφόρα εταιρεία τηλεπικοινωνιών της Ελλάδας.
    Αν ήθελε, δεν θα επένδυε άλλωστε. (Επενδύει μεγαλύτερα ποσά από τη United, ειδικά αν αφαιρέσεις τα κόστη της συγχώνευσης).
    η Vodafone επενδύει 600εκ και η Wind Nona 1.2δισ
    καμμια περιπτωση να πουληθει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έβαλα να δω μια on demand ταινία χτες το βράδυ. Τραγική εικόνα, pixel στο pixel έλεοC.
    η προσφορά μαλλον δυσφήμηση ειναι ... εμενα εκτος απ τα πιξελ κανει και κολλήματα (σπανια αλλα κανει)

  12. #162
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    Huawei hg8145v5
    Η ποιότητα της EON στην επίσημη εφαρμογή λίγο που δοκίμασα στη tv είναι σαν sd άντε στη καλύτερη σαν 720p. Δε συγκρίνεται καθόλου με δορυφορική ποιότητα ούτε καν επίγεια (για τα επίγεια κανάλια).

  13. #163
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.322
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mpokeras Εμφάνιση μηνυμάτων

    Τελικά δεν άντεξα, ξαναπήρα τηλ! πήρα τα χάπια της πίεσης και ξαναδοκίμασα. Το καινούριο που άκουσα είναι πως δεν υπάρχει προσφορά για εμένα γιατί το κινητό που βάζω δεν είναι Wind. Άρχισα να λέω κι εγώ μπούρδες πως ο γείτονας μου (βασικά εσείς) έχουν πάρει την προσφορά χωρίς να έχουν απαραίτητα κινητό δικό σας.
    Κάτσε τώρα γιατί συγγνώμη κιόλας αλλά εγώ χάθηκα...
    Η ανακοίνωση που παρέθεσαν πιο πάνω μιλάει για προσφορές σε υφιστάμενους συνδρομητές Wind/Nova..
    Εσύ προσπαθούσες να ενεργοποιήσεις την προσφορά δίνοντας σαν κινητό ένα που δεν ανήκει σε Wind/Nova και δεν δούλευε..Λογικό μου φαίνεται...
    Και μετά έβριζες ότι σε κοροϊδεύουν...
    Να με συγχωρείς κιόλας αν καταλαβαίνω κάτι λάθος, αλλά αν έγιναν όπως τα καταλαβαίνω τα πράγματα τότε απλά τους έβριζες χωρίς να φταίνε..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2023/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...
    update2: Διαθεσιμότητα από 29/05/2024...NOT

  14. #164
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    εγω το κινητο πυυ εδωσα ειναι vodafone Η υπηρεσια παιζει κανονικα σε εμενα
    Ti σχεση εχει το κιν που δινεις με αν εισαι συνδρομητης??? Εχω ιντερνετ και σταθερο Νοβα
    Απο σταθερο και ΑΦΜ με πιστοποιουσαν οποτε χρειάστηκε)

  15. #165
    Εγγραφή
    04-02-2010
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και εγω ειχα την εφαρμογη στην σμαρτ τβ και η ποιοτητα ηταν χαλια με πιξελς συνεχεια και σημερα που συνδεσα την συσκευη εον (εκανα νεα συνδεση wind + eon) η ποιοτητα ανεβηκε κανονικα σε επιπεδα hd ποιοτητα.

Σελ. 11 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας