Σελ. 2 από 114 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 1698
  1. #16
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή πως φταίει στην περίπτωση του Wednesday το Netflix. Αφού το στούντιο εξαγοράστηκε από Amazon.
    Δεν φταίει, αλλά μαζί με το βασιλικό ποτίζονται και οι γλάστρες και το παίρνει η μπάλα.

  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν φταίει, αλλά μαζί με το βασιλικό ποτίζονται και οι γλάστρες και το παίρνει η μπάλα.
    Δε σε πιάνω.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #18
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αλλά νέα, το Netflix ακύρωσε το 1899.. μόλις μια μέρα μετά που ξεκίνησα να το βλέπω και σήμερα θα έβλεπα τα 2 τελευταία επεισόδια…
    Εγώ έχω μείνει στο 4ο επεισόδιο εδώ και 1+ μήνα. Το βαριέμαι απίστευτα το 1899, παρότι έχω ακούσει καλά λόγια από γνωστούς.

    Είδαμε 6 σεζόν Lost (που το ξεφτίλισαν), δε θέλουμε και συνέχεια.

  4. #19
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω μείνει στο 4ο επεισόδιο εδώ και 1+ μήνα. Το βαριέμαι απίστευτα το 1899, παρότι έχω ακούσει καλά λόγια από γνωστούς.

    Είδαμε 6 σεζόν Lost (που το ξεφτίλισαν), δε θέλουμε και συνέχεια.
    Το προηγούμενο σου άρεσε;

  5. #20
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σε πιάνω.
    Λέω πως στην περίπτωση του Wednesday ίσως να μη φταίει το Netflix, αλλά αν μέσα σε ένα σύντομο χρονικό διάστημα χαθούν απ'την πλατφόρμα 2 ΑΑ' τίτλοι, τότε τι θα πει ο πελάτης "αχ δε πειράζει εσύ να'σαι καλά"; Γενικά είναι λίγο τεταμένο το κλίμα το θέμα Netflix, επειδή ξεκινάει και το θέμα του password sharing, οπότε είναι ειρωνικό να χάνονται τίτλοι, και εμμέσως να αρχίσεις να πληρώνεις και παραπάνω.

  6. #21
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Το netflix (πηγή), παρότι χάνει subscribers, έχει πάνω από 220 εκ συνδρομητές ακόμα, κύκλο εργασιών 50 δις και κέρδη (ΝΑΙ κέρδη, απορώ γιατί κάποιοι νομίζουν το αντίθετο) 5 δις.

    Το πως μετράει την δημοτικότητα των σειρών του πραγματικά δε μπορώ να ξέρω/καταλάβω. Αυτό που υποπτεύομαι
    όμως είναι ότι, τα 220 εκ (επίσημοι, όχι shared) λογαριασμοί μάλλον κάτι άλλο βλέπουν και όχι αυτά με τα οποία
    εμείς ασχολούμαστε και κάνουμε "θόρυβο". Αν το Wednesday έχει 1εκ φανατικούς που κάνουν "θόρυβο" στα media
    αλλά πχ το 13 Reasons Why το είδαν 200 εκ και κοστίζει λιγότερο... θα συνεχίσει το τελευταίο. Simple maths
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  7. #22
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το netflix (πηγή), παρότι χάνει subscribers, έχει πάνω από 220 εκ συνδρομητές ακόμα, κύκλο εργασιών 50 δις και κέρδη (ΝΑΙ κέρδη, απορώ γιατί κάποιοι νομίζουν το αντίθετο) 5 δις.

    Το πως μετράει την δημοτικότητα των σειρών του πραγματικά δε μπορώ να ξέρω/καταλάβω. Αυτό που υποπτεύομαι
    όμως είναι ότι, τα 220 εκ (επίσημοι, όχι shared) λογαριασμοί μάλλον κάτι άλλο βλέπουν και όχι αυτά με τα οποία
    εμείς ασχολούμαστε και κάνουμε "θόρυβο". Αν το Wednesday έχει 1εκ φανατικούς που κάνουν "θόρυβο" στα media
    αλλά πχ το 13 Reasons Why το είδαν 200 εκ και κοστίζει λιγότερο... θα συνεχίσει το τελευταίο. Simple maths
    Spoiler:


    Αν θες την γνώμη μου έχει ολοκληρωθεί η αντικατάσταση της κλασσικής τηλεόρασης με τα streaming services. Απλά έχει γίνει ενωθεί το broadcast σχεδόν με τον publisher και έχει δημιουργήσει ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα. Με αυτό υπόψη, πάντα είχες οργανισμούς που στοχεύαν στην λαική κατανάλωση ενώ κάποιοι λιγότεροι στην ποιότητα και στα ψυχικά. HBO για παράδειγμα έχει ιστορία αλλά αν δεις το βίντο, μάλλον δεν του έχει βγει σε καλο. Και λογικό.

    Πότε είχαμε σειρές που δεν κοβόντουσαν; Από τότε που αρχισαν όλα να αξιολογουνται με screening και τα statistics κάτω από την ομπρέλα της political correct βλακείας του Αμερικά, πέφτει τσεκούρι χωρίς λόγο και αιτία. Για μένα αυτή ηταν και η διαφορά μεταξύ ταινίας και σειρών. Ήξερες ότι θα δεις όλη την ιστορία. Μέχρι που το έσκισαν και αυτό, και τώρα βλέπεις dune, γουστάρεις και ο θεός να βάλει να το χέρι του.

    Ας φτιαχτεί ένα site που κάνει αξιολογήσεις και να έχει κριτήρια:
    Ποσοστό κομμένων
    Ποσοστό κομμένων με αντίδραση του κοινού.

    Και να δεις για το πότε μαζεύονται. Αν και κατά την γνώμη μου, το μοντέλο θα εξελιχτεί σε ένα sub baseline και ένα άλλο σε rotation. Επίσης θα επανέλθει στεγνά η πειρατεία. Δεν μπορεί ο κόσμος να πληρώνει 50+ το μήνα γιατί έμαθε στο netflix. Για να μην σχολιάσω τις βλακείες με τις γεωγραφικές περιοχές.

  8. #23
    Εγγραφή
    16-01-2008
    Περιοχή
    Dublin
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    948
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    ISP
    UPC
    Απλά να προσθέσω στα παραπάνω ότι για τον αλγόριθμο του Netflix μετράει και το πως βλέπει κάποιος μια σειρά (binge ή ένα επεισόδιο κάθε δυο μέρες π.χ.). Δεν ξέρω γιατί τα διαχωρίζουν έτσι, πάντως απ' όσο ξέρω, το συγκεκριμένο μετράει πολύ στο να θεωρηθεί μια σειρά πετυχημένη ή όχι.
    Υπογραφή

  9. #24
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosswind Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά να προσθέσω στα παραπάνω ότι για τον αλγόριθμο του Netflix μετράει και το πως βλέπει κάποιος μια σειρά (binge ή ένα επεισόδιο κάθε δυο μέρες π.χ.). Δεν ξέρω γιατί τα διαχωρίζουν έτσι, πάντως απ' όσο ξέρω, το συγκεκριμένο μετράει πολύ στο να θεωρηθεί μια σειρά πετυχημένη ή όχι.
    Δεν βγάζουν όμως όλες τις σειρές μαζεμένες. Λίγες βγαίνουν έτσι.

  10. #25
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1440X1080 AMZN webrip. Καλύτερο κατά πολύ από το dvd, αλλά λίγο grainy.

  11. #26
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Προχθές έψαχνα μια σειρά που να είναι ελαφρολαϊκή, ας έχει λίγο σαπουνόπερα αλλά να δίνει και κάποια ουσία και γενικά διασκέδαση.

    Και "ανακάλυψα" το Reasonable Doubt αλλά τη σειρά του 2022 και όχι μια ομώνυμη (με τον Forrest Whittaker) άλλη του 2017 που νομίζω επίσης τρέχει ακόμα (;;; )

    Μια χαρά διασκέδαση και τι φωνάρα () είναι η Emayatzy Corienaldi
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  12. #27
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έχω λιώσει ξανά στο The Expanse.
    Χθες τελείωσα την 4η και αν και παλιά μου είχε φανεί μούφα, αυτή την φορά δεν μου φάνηκε έτσι. Προς το παρών όλες οι σεζόν ειναι εξαιρετικές. Η μόνη που με χαλάει είναι η Ναόμι που καμιά φορά κάνει σαν κοριτσάκι.

    Έχω κάποιες παρατηρήσεις για την απόδοση της φυσικής στην σειρά και θέλω γνώμες.
    Στην σειρά σου δίνεται η αίσθηση ότι από μέσα προς το έξω στο ηλιακό σύστημα θέλει χρόνο το ταξίδι αλλά από την άλλη σου δίνεται η αίσθηση ότι στις εξωτερικές τροχίες όλα είναι "δίπλα".
    Αν οι Μπέλτερς και Αριανοί δεν την παλεύουν σε 1G βαρύτητα, και αν ουσιαστικά χρησικοποιούν το epstein drive για να έχουν βαρύτητα στο ταξίδι, τότε οι γήινοι και τα σκάφοι θα πρέπει να έχουν τεράστιο πλεονέκτημα σε χρόνους ταξιδιών.
    Αν και τα decks θα πρέπει να ειναι stacked κατά μήκος του διαστημόπλοιου (για να δουλεύει η τεχνητή βαρύτητα), η εσωτερική απόδοση σου δίνει συχνά ότι τα δωμάτια ειναι κατά μήκος του σκάφους. Δηλαδή το πάτωμα ειναι στα πλάγια του σκάφους και όχι σαν όροφος αν το διαστημοπλοιο ειναι κάθετο. Κυρίως από το που βρίσκονται τα σκαλιά. Αυτό μάλλον ειναι πολύ υποκειμενικό με την αντίληψη μου.

    Επος σειρά. Την έχω δει και δεν ξεκολάω.

    Αν το περιεχόμενο ειναι καλό, τότε το κινητο μένει στην άκρη και στήνεται ο κώλος χωρίς προσπάθεια. ΠΟυ να μην την είχα δει κιόλας.

  13. #28
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην σειρά σου δίνεται η αίσθηση ότι από μέσα προς το έξω στο ηλιακό σύστημα θέλει χρόνο το ταξίδι αλλά από την άλλη σου δίνεται η αίσθηση ότι στις εξωτερικές τροχίες όλα είναι "δίπλα".
    Σκηνική οικονομία, αλλιώς ένα transit θα ήθελε 3 επεισόδια. Στα βιβλία είναι καλύτερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν οι Μπέλτερς και Αριανοί δεν την παλεύουν σε 1G βαρύτητα, και αν ουσιαστικά χρησικοποιούν το epstein drive για να έχουν βαρύτητα στο ταξίδι, τότε οι γήινοι και τα σκάφοι θα πρέπει να έχουν τεράστιο πλεονέκτημα σε χρόνους ταξιδιών.
    Από την άλλη οι belters έχουν συνηθίσει τα g-force λόγω των συχνότερων ταξιδιών στη ζώνη και στους εξωτερικούς πλανήτες (ice haulers, mining κτλ.)
    Επίσης με αυτήν την λογική έχουν πλεονέκτημα στο float.
    Τέλος, υπάρχουν τα juices για κάθε νόσο και κάθε μαλακία.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και τα decks θα πρέπει να ειναι stacked κατά μήκος του διαστημόπλοιου (για να δουλεύει η τεχνητή βαρύτητα), η εσωτερική απόδοση σου δίνει συχνά ότι τα δωμάτια ειναι κατά μήκος του σκάφους. Δηλαδή το πάτωμα ειναι στα πλάγια του σκάφους και όχι σαν όροφος αν το διαστημοπλοιο ειναι κάθετο. Κυρίως από το που βρίσκονται τα σκαλιά. Αυτό μάλλον ειναι πολύ υποκειμενικό με την αντίληψη μου.
    Ακριβώς αυτό ισχύει στα βιβλία, stacked αρχιτεκτονική για να δουλεύει η τεχνητή βαρύτητα σε acceleration, braking.
    Στη σειρά γίνονται κάποιες παραχωρήσεις, πχ. μακρείς διάδρομοι στο roci, στο pella κτλ., που ως frigate και με βάση την εξωτερική τους εμφάνιση δεν δικαιολογούνται. Αλλά η stacked έκδοση μπορεί να δυσκόλευε τη σκηνοθεσία, την αντίληψη του μέσου θεατή κτλ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επος σειρά. Την έχω δει και δεν ξεκολάω.
    Σου προτείνω να διαβάσεις και τα βιβλία. Είναι αρκετά (9 novels και άλλες τόσες μικρότερες ιστορίες ενδιάμεσα) και τέρατα (600+), αλλά η αίσθηση είναι ακόμη καλύτερη.

    Τώρα είμαι στο τελευταίο (#9, Leviathan Falls, το οποίο δυστυχώς το έπιασα με καθυστέρηση 1 έτους από την κυκλοφορία του) και δεν θέλω να τελειώσει γιατί δεν έχει άλλο. Μόνο μια μικρή ιστορία για σβήσιμο (sins of our fathers).
    Mono No Aware

  14. #29
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Zeronero είμαι από αυτούς που δυσκολεύονται να μετατρέψουν κείμενο σε εικόνα και έχω παραιτηθεί. Ήταν και ο λόγος που σχετικά νωρίς σταμάτησα τα d&d. Προσπάθησα να διαβάσω το πρώτο βιβλίο. Είχα δει ήδη την πρώτη σειρά και με την καμία δεν μπορούσα να φανταστώ από το κείμενο την αρχικη σκηνή που είχα δει. Για μένα το οπτικό δουλεύει πολύ καλύτερα.

  15. #30
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Machos Alpha (Κυρίαρχα αρσενικά) στο netflix. Δυο επεισόδια έχω δει, έχει ενδιαφέρον και αρκετό γέλιο!

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

Σελ. 2 από 114 ΠρώτηΠρώτη 123471222 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας