Σελ. 18 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 1721
  1. #256
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Ξεκινησα το the last of us. Το τρίτο ήταν το πρωτο επεισόδιο που μου άρεσε. Μέχρι εκεί ήμουν σε φάση όχι άλλο zombi και είχα βαρεθεί. Ασε που μου φαίνεται απίστευτα χαζό ότι στην πόλη έχουν μόνο δύο τρόπους να την διασχίσουν και η επιλογή ειναι δύο κτίρια. Το τρίτο επεισόδιο όμως μου άρεσε πολύ. Ελπίζω να συνεχίσει χωρίς πολλά πολλά ζόμπι.

    Ο Πένια ωραίος στον χαρακτήρα. Η μικρή αντιπαθής και κατά την γνώμη μου σε ένα τέτοιο setup δεν θα υπήρχαν παιδιά που θα ήταν τόσο βλαμένα έστω και στην παιδική ηλικία αλλιώς το ανθρώπινο είδος δεν θα ειχε επιζήσει.
    Κι εμένα στα πρώτα 2, το Last Of Us δεν μου έκανε εντύπωση. Από το 3ο επεισόδιο και μετά άρχισε να έχει ενδιαφέρον (αν και έφαγε κράξιμο, για συγκεκριμένο λόγο ). Το 5ο επεισόδιο με το μαυράκι, θεωρώ πως είναι μακράν το καλύτερο από τα 9.

    Το κορίτσι (19 χρόνων in real life) όντως, δεν μου αρέσει. Ούτως ως ηθοποιός, ούτε στη φάτσα. Στο παιχνίδι τη δείχνουν ομορφότερη...

  2. #257
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα στα πρώτα 2, το Last Of Us δεν μου έκανε εντύπωση. Από το 3ο επεισόδιο και μετά άρχισε να έχει ενδιαφέρον (αν και έφαγε κράξιμο, για συγκεκριμένο λόγο ). Το 5ο επεισόδιο με το μαυράκι, θεωρώ πως είναι μακράν το καλύτερο από τα 9.

    Το κορίτσι (19 χρόνων in real life) όντως, δεν μου αρέσει. Ούτως ως ηθοποιός, ούτε στη φάτσα. Στο παιχνίδι τη δείχνουν ομορφότερη...
    Έχει τεράστιο κούτελο και στο κάτω επίπεδα χαρακτηριστικά.

  3. #258
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.200
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει τεράστιο κούτελο και στο κάτω επίπεδα χαρακτηριστικά.
    Αυτό, κουτελιδου την έλεγα εγώ..
    Θα μας την πέσει το MeKoutel κίνημα που κοροϊδεύουμε
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #259
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό, κουτελιδου την έλεγα εγώ..
    Θα μας την πέσει το MeKoutel κίνημα που κοροϊδεύουμε
    Mark my words θα παίξει μια μέρα Klingon

  5. #260
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.200
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mark my words θα παίξει μια μέρα Klingon
    ΧΑ, σωστός.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #261
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Την κόρη του worf όταν θα φτιάξουν το αντίστοιχο Picard.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 18-03-23 στις 02:09.

  7. #262
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Πέθανε ο ηθοποιός, Λανς Ρέντικ στα 60 του.
    Μου άρεσε πολύ από the wire και Fringe, ενώ είχε παίξει και στην πρόσφατη σειρά του Resident evil.
    Πολύ χαρακτηριστική φωνή
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #263
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εξαιρετικό επεισόδιο Picard προχθές.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  9. #264
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.270
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Class of '07

    Το trailer έκανε τη δουλειά του. Θα του δώσω μία ευκαιρία.
    Mono No Aware

  10. #265
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινησα το the last of us. Το τρίτο ήταν το πρωτο επεισόδιο που μου άρεσε. Μέχρι εκεί ήμουν σε φάση όχι άλλο zombi και είχα βαρεθεί. Ασε που μου φαίνεται απίστευτα χαζό ότι στην πόλη έχουν μόνο δύο τρόπους να την διασχίσουν και η επιλογή ειναι δύο κτίρια. Το τρίτο επεισόδιο όμως μου άρεσε πολύ. Ελπίζω να συνεχίσει χωρίς πολλά πολλά ζόμπι.

    Ο Πένια ωραίος στον χαρακτήρα. Η μικρή αντιπαθής και κατά την γνώμη μου σε ένα τέτοιο setup δεν θα υπήρχαν παιδιά που θα ήταν τόσο βλαμένα έστω και στην παιδική ηλικία αλλιώς το ανθρώπινο είδος δεν θα ειχε επιζήσει.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εμένα στα πρώτα 2, το Last Of Us δεν μου έκανε εντύπωση. Από το 3ο επεισόδιο και μετά άρχισε να έχει ενδιαφέρον (αν και έφαγε κράξιμο, για συγκεκριμένο λόγο ). Το 5ο επεισόδιο με το μαυράκι, θεωρώ πως είναι μακράν το καλύτερο από τα 9.
    Το τελείωσα χθες. Βασικά δεν μου έκανε καθόλου εντύπωση η σειρά. Είχε και κάτι απίστευτα χαζά κατά την γνώμη μου. Στο walking dead νομίζω δεν είχε τέτοιες βλακείες. Για παράδειγμα με τους φακούς που για κάποιο λόγο παπούτσι δεν είχε αλλά από μπαταρίες με τα τσουβάλια. Οι infected ήταν γελοίοι κατά την γνώμη μου. Εντάξει καταλαβαίνω ότι έψαχναν μια ζομπιδιά φάση αλλά δεν υπήρχε καμιά σοβαρή αιτιολόγηση. Εφόσον οι infected δεν πήγαιναν στα ακατίκητα μέρη, γιατί δηλαδή δεν είχα μαζευτεί όλοι εκεί; Οι αντιδράσεις του Joel ήταν αψυχολογητές και ειδικά στο τέλος. Γενικά με εξαίρεση το 3ο επεισόδιο που δείχνει αρκετά από το παρελθόν και από το 5 στο Κανσας city το υπόλοιπον μου ήταν πολύ αδιάφορο σεναριακά.

    Αλλες βλακείες είναι η εμμονή να περάσουν από το απίστευτα δύσκολο σημείο/κτίριο αντί να πάνε τριγύρω. Στον χρόνο που έχουν ούτε θα έκανε διαφορά.

    Ίσως το παίζω εκλογικευση σε φάση star wars αλλά τα μη λογικά του μου φάνηκαν πολύ κακά, δείχνοντας το πόσο σενάριο δεν έχει η σειρά.

    Έτσι κακό είναι και στο playstation; Γιατί αν αποδίδεται έτσι ο κόσμος, δεν καταλαβαίνω γιατί έχει πιάσει και νομίζω έχω και την απάντηση μου για το επερχόμενο νομίζω port σε pc.

  11. #266
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Η σειρά ήταν αξιοπρεπής μεν, αλλά σε γενικές γραμμές μέτρια (κατά την γνώμη μου) ως αυτόνομο προϊόν. Το μεγαλύτερο "ατού" της ήταν η πολύ καλή απόδοση της ατμόσφαιρας του παιχνιδιού και η πιστή προσκόλληση στο source material. Αν έχεις παίξει το παιχνίδι της βάζεις 8 κι αν δεν το έχεις παίξει της βάζεις 6.

    Προφανώς η μεγάλη πλειοψηφία των διθυραμβικών κριτικών/βαθμολογιών προέρχεται από τους gamers, που λάτρεψαν την σειρά κυρίως επειδή σεβάστηκε το παιχνίδι που την ενέπνευσε.

  12. #267
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σειρά ήταν αξιοπρεπής μεν, αλλά σε γενικές γραμμές μέτρια (κατά την γνώμη μου) ως αυτόνομο προϊόν. Το μεγαλύτερο "ατού" της ήταν η πολύ καλή απόδοση της ατμόσφαιρας του παιχνιδιού και η πιστή προσκόλληση στο source material. Αν έχεις παίξει το παιχνίδι της βάζεις 8 κι αν δεν το έχεις παίξει της βάζεις 6.

    Προφανώς η μεγάλη πλειοψηφία των διθυραμβικών κριτικών/βαθμολογιών προέρχεται από τους gamers, που λάτρεψαν την σειρά κυρίως επειδή σεβάστηκε το παιχνίδι που την ενέπνευσε.
    Στο παιχνίδι έχει τα χαζά που ανέφερα; Γενικά το σενάριο ειναι το ίδιο ή μόνο ο κόσμος και οι δύο χαρακτήρες;

  13. #268
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο παιχνίδι έχει τα χαζά που ανέφερα; Γενικά το σενάριο ειναι το ίδιο ή μόνο ο κόσμος και οι δύο χαρακτήρες;
    Τα "χαζά" μπορεί να υπάρχουνε, αλλά καλύπτονται από το πέπλο της προσπάθειας για δημιουργία περισσότερου/καλύτερου gameplay & engagement. Στο τηλεοπτικό μέσο που δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος, φαίνονται "χαζά" επειδή τα εισπράττεις ως θεατής κι όχι ως παίχτης.

    Και η υπόθεση και η εξέλιξη της πλοκής, είναι ~90% ίδιες στη σειρά και στο παιχνίδι.

  14. #269
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.083
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα "χαζά" μπορεί να υπάρχουνε, αλλά καλύπτονται από το πέπλο της προσπάθειας για δημιουργία περισσότερου/καλύτερου gameplay & engagement. Στο τηλεοπτικό μέσο που δεν υπάρχει αυτή η παράμετρος, φαίνονται "χαζά" επειδή τα εισπράττεις ως θεατής κι όχι ως παίχτης.

    Και η υπόθεση και η εξέλιξη της πλοκής, είναι ~90% ίδιες στη σειρά και στο παιχνίδι.
    Εγώ πιστεύω ότι θα συγχώρησω περισσότερο ένα παιχνίδι. Πρέπει άλλωστε να δημιουργει σημεία για action και gameplay. Το τηλεοπτικό περιεχόμενο όμως μπορεί να το καλύψει αυτό με διαφορετικό τρόπο. Αλλά αν θέλει να ακολουθήσει πιστά τα παζλ και challenges , ε τότε αναγκαστικά θα κάνει τα ίδια.

    Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

    Ρε τον agent Penia

  15. #270
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σειρά ήταν αξιοπρεπής μεν, αλλά σε γενικές γραμμές μέτρια (κατά την γνώμη μου) ως αυτόνομο προϊόν. Το μεγαλύτερο "ατού" της ήταν η πολύ καλή απόδοση της ατμόσφαιρας του παιχνιδιού και η πιστή προσκόλληση στο source material. Αν έχεις παίξει το παιχνίδι της βάζεις 8 κι αν δεν το έχεις παίξει της βάζεις 6.

    Προφανώς η μεγάλη πλειοψηφία των διθυραμβικών κριτικών/βαθμολογιών προέρχεται από τους gamers, που λάτρεψαν την σειρά κυρίως επειδή σεβάστηκε το παιχνίδι που την ενέπνευσε.
    Η σειρά ήταν πολύ αξιοπρεπής.
    Θα έλεγα 7ρι και δεν έχω παίξει το παιχνίδι.
    Αλλά είχε αρκετά καλούς χαρακτήρες, δεν είδα τελείως άκυρα άτομα, τα εφέ ήταν οκ και κρατούσε το ενδιαφέρον. Προφανώς της έλειπε το δέσιμο με τους χαρακτήρες γιατί είναι αδιάφορη η μικρή σαν ηθοποιός, αλλά κατάφερε να έχει και ένα ενδιαφέρον κλείσιμο και τώρα που ξέρω πώς θα προχωρήσει για τη δεύτερη σεζόν, πιστεύω ότι έχει πολύ μέλλον γενικά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 18 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας