Σελ. 83 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 63737881828384858893103 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.231-1.245 από 1723
  1. #1231
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.201
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ γιατί στο Lost είδα με χαρά τον 1ο κύκλο όταν είχε πρωτοβγεί και μετά όταν ξεκίνησα το 2ο είπα μέσα μου "πωωωωωω νέα Λάμψη μας βρήκε" και το παράτησα? το ίδιο και στο GoT μιλάμε... δεν ξέρω τι παθαίνω με τις σειρές που είναι σαν να της έχει γράψει ο Φώσκολος απλά για να βγαίνουν κύκλοι και να τραβάνε χρόνια ...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #1232
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsavman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με χίλια ζόρια είδα την 1η, και την 2η την παράτησα στα μισά του πρώτου επεισοδίου της.
    Το Lost από την άλλη κατάφερα και το έκανα 2 ολόκληρες θεάσεις, η δεύτερη πριν καμιά 10αριά χρόνια
    Εγώ με το ζόρι είδα τη 2η στο From. Το Lost νομίζω μέχρι την 5η το πήγα, δεν θυμάμαι ακριβώς.

  3. #1233
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Εγώ δεν έχω πρόβλημα με σειρά που θέτει περισσότερα ερωτήματα από ότι απαντάει αρκεί να είναι δομημένη και να έχει ατμόσφαιρα με την ελπίδα κάποια φάση να τα απαντήσει. Πρέπει να βρω τα ονόματα δύο τριών σειρών γιατί τώρα δεν τις θυμάμαι.

    Το λοστ πάντως το είδαμε 25 χρόνια πριν με τελείως διαφορετικές ανοχές και ίσως προσδοκίες. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε. Εγώ πχ είχα ψηθεί με το τροπικό νησί, τα πολύ όμορφα κορίτσια, τον καφρο ρεμπελο και το περίεργο σενάριο. Μέχρι και την 2η μια χαρά τις είδα αν και φαινόταν ότι το σενάριο ήταν ανύπαρκτο. Αλλά το λοστ, μαζί με το 24 ήταν οι σειρές που έκαναν το binge watching κάτι νορμάλ. Περίεργη σύμπτωση που είχε μαζεμένα όλα τα όμορφα αγόρια και κορίτσια.

  4. #1234
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Leftovers *γκουχ γκουχ*

    Δε γίνεται ρε φίλε να φτιαχνεις ένα τέτοιο και τόσο ιντριγκαδόρικο story και να μην το κλείνεις.

    (σημειωτέον, το έχω δει δυο φορές, τόσο μου άρεσε, αλλά το κλείσιμο είναι για να τραβάς τα μεμέ σου μέχρι να χρειάζεσαι στηθόδεσμο)
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  5. #1235
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Leftovers *γκουχ γκουχ*

    Δε γίνεται ρε φίλε να φτιαχνεις ένα τέτοιο και τόσο ιντριγκαδόρικο story και να μην το κλείνεις.

    (σημειωτέον, το έχω δει δυο φορές, τόσο μου άρεσε, αλλά το κλείσιμο είναι για να τραβάς τα μεμέ σου μέχρι να χρειάζεσαι στηθόδεσμο)
    Ποτέ δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα της αλλά ναι αλλά να σου πω κάτι, μιας και μας άρεσε τόσο πολύ, τι προτιμάς, μάπα κλείσιμο ή χωρίς κλείσιμο; εγώ προτιμώ το 2ο και το ταξίδι ήταν το ωραίο κομμάτι. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Ήταν ένα ταξίδι στην ψυχή. Άσε που καμιά φορά δεν φταίνε οι σεναριογράφοι που κλείνουν την σειρά έτσι χύμα.

  6. #1236
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποτέ δεν μπορώ να θυμηθώ το όνομα της αλλά ναι αλλά να σου πω κάτι, μιας και μας άρεσε τόσο πολύ, τι προτιμάς, μάπα κλείσιμο ή χωρίς κλείσιμο; εγώ προτιμώ το 2ο και το ταξίδι ήταν το ωραίο κομμάτι. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Ήταν ένα ταξίδι στην ψυχή. Άσε που καμιά φορά δεν φταίνε οι σεναριογράφοι που κλείνουν την σειρά έτσι χύμα.
    Κοίτα, δεν είμαι από αυτούς τους ανώμαλους ( ) που θα διαβάσουν την τελευταία σελίδα του βιβλίου πρώτα και μετά θα διαβάασουν το υπόλοιπο, από την αρχή ως το τέλος.
    Ανάλογα με την περίπτωση. Το Lost πχ δεν το έχω δει, αλλά στο Leftovers θα ήθελα να μου προσφέρει μια εξήγηση, ιδιαίτερα γιατί έχτισε την διαδρομή ωραία (κατ'εμέ), και θα ήθελα, αφελώς αν θέλεις, μια εξήγηση στο πιάτο. Σε άλλες περιπτώσεις δε θα με πείραζε τόσο. Συγκεκριμένα για το Leftovers, ίσως επειδή με έβαλε τόσο στο σύμπαν του, θα ήθελα κάτι παραπάνω...
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #1237
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Το Lost το είδα φέτος καθώς δεν το είχα δει όταν είχε βγει. ΟΚ αξιόμαχη σειρά γενικά, αλλά...

    Spoiler:
    Πρακτικά θα συνταχθώ με ένα video που είχα δει μετά το τέλος και έλεγε: Καλύτερο θα ήταν να είχαμε 30' Dharma Initiative video που να εξηγεί τα πάντα, γιατί υπήρξε, τι είναι ακριβώς, τι είναι τα ΑΒΓΔΕ πράγματα στο εν λόγω νησί, κτλ και άλλα 30' Jacob συζήτηση η οποία να εξηγεί αντίστοιχα τι έγινε, πώς έγινε και γιατί έγινε. Το ότι άφησε ξέρω γω μεγάλα major ερωτήματα αναπάντητα που αν ήμουν καμένος και μέτραγα και τα minor παίζει να έφταναν σε πολλές δεκάδες, ε εντάξει είναι καφρίλα - και καταλαβαίνω γιατί κράζανε το τέλος/την τελευταία σεζόν γιατί υπήρχε σαφής υπόσχεση πως θα δοθούν απαντήσεις.


    Επίσης θα έβλεπα χαλαρά κωμική σειρά spin-off με τον μεγάλο θεό Dude! (Ξεχνάω πως τον έλεγαν, εγώ dude τον έλεγα) Κρίμα που δεν βγάλανε κάτι τέτοιο.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  8. #1238
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Reacher το 8 επισοδιο λογικα ειναι το τελευταιο της δευτερης season ... παει και για 3

  9. #1239
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, δεν είμαι από αυτούς τους ανώμαλους ( ) που θα διαβάσουν την τελευταία σελίδα του βιβλίου πρώτα και μετά θα διαβάασουν το υπόλοιπο, από την αρχή ως το τέλος.
    Ανάλογα με την περίπτωση. Το Lost πχ δεν το έχω δει, αλλά στο Leftovers θα ήθελα να μου προσφέρει μια εξήγηση, ιδιαίτερα γιατί έχτισε την διαδρομή ωραία (κατ'εμέ), και θα ήθελα, αφελώς αν θέλεις, μια εξήγηση στο πιάτο. Σε άλλες περιπτώσεις δε θα με πείραζε τόσο. Συγκεκριμένα για το Leftovers, ίσως επειδή με έβαλε τόσο στο σύμπαν του, θα ήθελα κάτι παραπάνω...
    Και εγώ αλλά αν δεν είχαν ιδέα, προτιμώ που δεν το έσκισαν με γελοίο τέλος

  10. #1240
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SPIROS1979 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Reacher το 8 επισοδιο λογικα ειναι το τελευταιο της δευτερης season ... παει και για 3
    Λογικό.
    Αφού πήγε τρένο.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #1241
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικό.
    Αφού πήγε τρένο.
    Έχει πολλά βιβλία η σειρά.......
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #1242
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Τελείωσα το Tulsa King. Ωραίο. Μου άρεσε. Και πολύ συμπαθητικός ο Σταλόνε αλλά και μπαρ μαν.
    Γενικά ωραία σειρά

    Spoiler:
    Μιλάμε για πολύ στοκάρία ή bikers που μπήκαν έτσι μέσα από το choke point. Πολύ κακό σημείο στην σειρά, δεδομένου της εξυπνάδας του αρχί μηχανόβιου.
    Στο μπάρ περιμέναν να τους την πέσουν λες και ήταν παλιά σαλούν. Δεν ξέρω αν το έκαναν σκόπιμα οι παραγωγοί σαν αναφορά
    Στις Αμερικάνικες σειρές δείχνουν ένα εκατμύριο δολάρια λες και κέρδισαν το λαχείο για μια ζωή. Σιγά τα λεφτά που της έδωσε; Νομίζω η συμμορία είχε 8. Σιγά τα λεφτά ρε παιδιά; Στο Βέλγιο με 1, θα συνεχίσω την ζωή μου για 15χρόνια μάξ και δεν ζω και τίποτα πλουσιοπάρουχα. Στην Αμερική μιο στραβή να σου τύχει και εντάξει τα λέμε 1εκ.


    Γενικά το τέλος ήταν βιαστικό. Πολύ ξεκάθαρο μαζί με το αριθμό 9 των επεισοδίων.
    Για κάποιο λόγο έχω συνδέσει την προφορά κάποιων αμερικανών με τα φουσκωμένα από το πολύ φαγητό μάγουλα τους, όπως της κόρης.

  13. #1243
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν έχει δει κανείς αυτό το echτρομα το Echo, μπορεί να μου βρει ένα λόγο που υπάρχει σα σειρά;

    Ελπίζω πάντως η κοπελιά να ξεκινησε διατροφή με δαμάσκηνα η κάτι τέτοιο για να ξεπεράσει το πρόβλημα της δυσκοιλιοτητας που είχε σε όλα τα επεισόδια.

    Κρίμα για τον Ονουφριο, στα πρώτα του daredevil ήταν τρομακτική παρουσία, σε αυτό ήταν καρικατούρα.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  14. #1244
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχει δει κανείς αυτό το echτρομα το Echo, μπορεί να μου βρει ένα λόγο που υπάρχει σα σειρά;

    Ελπίζω πάντως η κοπελιά να ξεκινησε διατροφή με δαμάσκηνα η κάτι τέτοιο για να ξεπεράσει το πρόβλημα της δυσκοιλιοτητας που είχε σε όλα τα επεισόδια.

    Κρίμα για τον Ονουφριο, στα πρώτα του daredevil ήταν τρομακτική παρουσία, σε αυτό ήταν καρικατούρα.
    Για ποιο λες γιατί έχει πολλά echo. Νομιζα λες για την σειρά στην apple αλλά δεν βλέπω τον ηθοποιό που λες

  15. #1245
    Εγγραφή
    22-08-2012
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    601
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000 mb / s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πολλά βιβλία η σειρά.......
    ειναι βιβλια δεν το ξερα

Σελ. 83 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 63737881828384858893103 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας