Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 160
  1. #106
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3.830/540
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΡΗΣ
    Router
    D-Link 2750B
    SNR / Attn
    5,9(dB) / 26,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paris2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα.Σημερα ρώτησα και εγώ αν θα σκάψουν τη Χίου και στην αρχή μου είπαν μέχρι τη Νικομήδειας.Μετα ένας άλλος είπε μέχρι τη Νεοφύτου Μεταξά.Τελικα έβαλε το χάρτη από το κινητό στα χέρια του και είπε μέχρι τη Νεοφύτου Μεταξά αν και δεν είμαι σίγουρος ότι τον κοίταζε σωστά και ούτε εγώ μπόρεσα να διακρίνω δρόμους.Παντως δεν πρόσθεσαν καινούργια προειδοποιητικά στη Χίου.Δεν έχω καμία εμπιστοσύνη.Φιλε leop το καφαο σου 333 δεν έχει πλέον σχέση.Αυτο ίσχυε στη vdsl.Τωρα λογικά όλοι θα πάρουμε (όσοι πάρουμε )από την ftth καμπίνα μπροστά από την εκκλησία που μπήκε περσι τα Χριστούγεννα.
    Χαιρετώ.
    Αγαπητέ paris2018 σήμερα σκάφτηκε η μια πλευρά της Κρήτης ( η άλλη είχε πολλά παρκαρισμένα παρά την κόκκινη κορδέλα και την ειδοποίηση).Το σκάψιμο θα συνεχίσει μέχρι Δηλιγιάννη .Θα σκαφτεί και η Σάμου μέχρι Νεοφ.Μεταξά.Το KV μου φυσικά θα παραμείνει ως έχει για όσους έχουν χαλκό αν και υπάρχει μελλοντικό σενάριο αναβάθμισης χάλκινου δικτύου μέσω καμπινών vdsl. Ίνα θα πάρουμε απο την καμπίνα μπροστά στην εκκλησία όπως ακριβώς είπες. Άρχισε ήδη η τοποθέτηση στην Χιου και στο κομμάτι της Κρήτης που σκάφτηκε το πρωί.
    Απ ότι καταλαβαίνω αυτό το συνεργείο θα περάσει την ίνα απο την καμπίνα έως και την αναμονή στο πεζοδρόμιο μπροστά στην είσοδο της πολυκατοικίας.
    Καλή συνέχεια
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leop53 : 20-03-24 στις 14:56.

  2. #107
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Δυστυχώς δεν βλέπω φως για τη Χίου κι έχουν αρχίσει και με ζώνουν τα φίδια αγαπητέ γείτονα.Βλεπω να κατεβαίνουν Σαμου και τη Χίου να την αφήνουν έτσι.Απο το μέχρι τώρα σκάψιμο τους έχουν αφήσει ήδη πολλά κενά οπότε δεν αποκλείεται να αφήσουν άλλο ένα.

    - - - Updated - - -

    Δεν θεωρώ ότι είναι τυχαίο ότι και την Ψαρρών την άφησαν ασκαφτη από πριν τη Νικομήδειας.Θα σκάσω.

    - - - Updated - - -

    Σε ερώτηση μου εχθές στο τσατ μέσα από την εφαρμογή πήρα αυτήν την απαντηση."Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Αρχικά να σας ενημερώσω τοι ο έλεγχος έγινε στην γραμμή σας και όχι στη διεύθυνσης, καθώς δεν μπορούμε να ελεγξουμε βάσει διεύθυνσης τις μελλοντικές εγκαταστάσεις. Όμως, φαίνεται οτι θ;α υπάρξει για την γραμμή σας δυνατότητα αναβάθμισης στο άμεσο μέλλον, οπότε θα κρατησω το ενδιαφέρον σας και θα σας καλέσουμε εμείς μόλις μπορεί να αναβαθμιστεί η γραμμή σας, με μία προσφορά.".

  3. #108
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Μάζεψαν τα πράγματα τους από τη Χίου και τα πήγαν στην Σαμου και την Ψηλορείτη και έβαλαν ανακοινώσεις ότι θα σκάψουν 26-27 του μήνα.Ακομα και στη Σάμου ,οι κορδέλες τελειώνουν δύο πολυκατοικίες πριν τη Νεοφύτου Μεταξά,ακριβώς απέναντι από την είσοδο του σχολείου.Δεν καταλαβαίνω ειλικρινά τι κάνουν και γιατί σκάβουν έτσι.Θελω τη βοήθεια εμπειρων παιδιών να μου που τη γνώμη τους.Εχουν αφήσει 60-70 μέτρα ασκαφτα στην Ψαρρών Αλλά τόσα στη Χίου που είναι το σπίτι μου,και καμία 20αρια στη Σαμου.Υπαερχει περίπτωση να γυρίσουν να σκάψουν τόσα ανορθόδοξα στα κενά που άφησαν;Πέταξε το πουλάκι;Γίνεται να σκάψουν στο μέλλον;Πάντως στα 30 μέτρα από μένα ,Χίου και Σφακίων έχουν πιο χοντρό αυλάκι και έβαλαν μεγάλο φρεατιο.Σημαινει αυτό ότι ακόμα και αν δεν σκάψουν τώρα μπορεί να σκάψουν εύκολα σε μεταγενέστερο χρόνο;Σορι αλλά με έχει πιάσει τρέλα,αν το ζήσω τελικώς και αυτό,ειλικρινά σας το λέω θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και την τσέπη μου για να βγάλω άκρη.

  4. #109
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σκάβουν κάθετες τομές προς τα κτήρια.. ?
    Μήπως απλά ενώνουν καμπίνες και φρεάτια τώρα ?

    Παλιά εδώ σε μένα που έσκαβε η Wind και γενικά υπήρχε ένα παρόμοιο χάλι στα σκαψίματα..

    Πιάνω τον εργοδηγό και τον ρωτάω θα σκάψετε παρακάτω.. ?
    Μου λέει, όχι φεύγουμε πάμε σε άλλη περιοχή..

    - Θα έθει κάποιο άλλο συνεργείο ?
    Δεν ξέρω τίποτα μου λέει..

    Τελικά πέρασαν κάμποσες ημέρες και μετά εμφανίστηκε ένα άλλο συνεργείο!

    Η μόνη οργανωμένη δουλειά έγινε κάποια στιγμή 3 μήνες πριν πάρω σύνδεση!
    Σκάβανε του σκοτωμού για 3 μήνες συνεχώς με την σειρά!!

    22-10-2021
    https://www.adslgr.com/forum/threads...19#post7142919

    31-01-2022 - Πήρα σύνδεση!
    https://www.adslgr.com/forum/threads...43#post7197643
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 23-03-24 στις 20:15.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #110
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Ναι σκάβουν κανονικά τις κάθετες προς τα κτίρια.Το μονοπάτι που διάλεξαν για να κατέβουν σιγά σιγά μέχρι τα όρια του Α/κ που είμαστε εμείς και ο τρόπος που έσκαψαν,μας δείχνει νομίζω πως πάνε να ενώσουν καμπίνες και να βάλουν παράλληλα στους γειτονικους δρόμους κάθετες προς τα κτίρια χωρίς όμως να υπάρχει σχέδιο για όλο το Α/κ.Δεν είναι τυχαίο πως Ηπείρου και Νεοφύτου Μεταξά που υπάρχει vdsl δεν έχουν σκάψει σχεδόν καθόλου.Γιαυτο είχα πει την άλλη φορά πως δείχνουν να πηγαίνουν μόνο όπου δεν υπάρχει vdsl και μάλιστα όχι παντού.Σαν να χτίζουν ένα κορμό ,και όσα κτίρια μπουν έχει καλώς για τα άλλα βκεπουμε.Γιαυτο με έχουν ζώσει τα φίδια.Λες και τους έχει υποχρεώσει κάποιος να δώσουν οπτική σε όλες τις άκρες του Α/κ χωρίς να πολύ ενδιαφέρονται για το πόσα κτήρια θα αποκτήσουν πρόσβαση.Αυτο με το vdsl ειχε λογική αφού αν θυμάμαι καλά η ΕΕΤ τους υποχρεωνε να καλύψουν μόνο το 80 τοις εκατό του εκάστοτε Α/κ.Τωρα γιατί πάνε έτσι τσαπατσουλικα και τι νόημα έχει δεν καταλαβαίνω.Σε ένα σημείο τα λόγια κάποιου μεγάλο παράγοντα της voda που είχαμε συζητήσει και εδώ πριν κανα δυο χρόνια επαληθεύονται,που είχε πει ότι θα πάνε σε περιοχές που είχαν μείνει εκτός της πρώτης αναβάθμισης.Αποτι όμως φαίνεται όχι σε ολες και χωρίς σοβαρό πλάνο. Σαν να το κάνουν με το στανιό.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paris2018 : 23-03-24 στις 20:42.

  6. #111
    Εγγραφή
    10-02-2017
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Πάντως και εδώ που έσκαψαν τον Μαίο που μας πέρασε, κάπως έτσι έγινε, όπως το περιγράφεις...

    Κύριες αρτηρίες πρώτα και μετά τα στενά, αλλά υπήρξαν και περιπτώσεις που κάποιο στενό το παράτησαν στην μέση και το τελείωσαν αφου τελείωσαν κάποιο άλλο πρώτα άσχετο.


    Ελπίζω να σε καλύψουν πάντως...

  7. #112
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    398
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    ειναι πραγματικα ασχημο να περιμενεις τοσο καιρο να ερθουν τελικα να ερχονται αλλα να ειναι για τον διπλανο
    ε μετα δεν εχεις να πεις κατι απλα βαζεις σταρλινκ χαχαχαχαχα

  8. #113
    Εγγραφή
    11-04-2003
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    322
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    D-Link G624T
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    παιδια υπαρχει "εξυπνος" τροπος να τσεκαρουμε αν εχει ερθει η οχι FTTH? πρεπει να μπαινω vodafone διαθεσιμοτητα και να τσεκαρω καθε τοσο??? επισης να μαντεψω οτι η κοσμοτε θα το δωσει αργοτερα γιατι η vodafone ειναι αυτη που κανει τα σκαψιματα αρα το δινει πρωτη? διορθωστε με γιατι μπορει να λεω οτι ναναι, δεν ξερω πως δουλευουν αυτα

  9. #114
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εφόσων κάνουν σωστή δουλειά, η διαθεσιμότητα θα πρέπει να εμφανιστεί άμεσα στο..

    https://www.broadband-assist.gov.gr/...E%AE%22%3A0%7D

    Κανονικά όταν κάποιος πάροχος τελειώσει τα έργα σε μία περιοχή πρέπει να ενημερώσει αμέσως τους άλλους ότι υπάρχει διαθεσιμότητα.
    Τώρα είναι και στην ευχέρια των άλλων αν θα πάρουν χονδρική και πόσο γρήγορα θα δώσουν και εκείνοι.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  10. #115
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Ανάσταση αδέρφια!

    - - - Updated - - -

    Αύριο και μεθαύριο σκάβουν Χίου από το Bazaar μέχρι τη Νεοφύτου Μεταξά ,και τη Νεοφύτου Μεταξά από τη Σάμου μέχρι τη Χίου.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG20240328181159.jpg  


  11. #116
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άντε, με το καλό!

    Πέστους να βάλουν αναμονή στο κτήριο σου!

    - - - Updated - - -

    Αρχίζουν οι συνδέσεις από την Vodafone στο A/K και την Κυψέλη!
    Και κοντά στην Λεωφόρο Αλεξάνδρας!


    31/3/2024

    https://www.broadband-assist.gov.gr/...E%AE%22%3A0%7D
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  12. #117
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Δεν νομίζω ότι ισχύουν αυτά για την γειτονιά μου τουλάχιστον. Πριν δέκα μέρες έγιναν τα σκαψίματα,αποκλείεται να φυσηξαν οπτική και να έδωσαν διαθεσιμότητα τόσο γρήγορα.Τρεις μήνες μου είπε ο μάστορας,πολύ παραπανω το υπολογίζουμε από την εμπειρία μας εδώ μέσα.Δεν έχω καταλάβει για να είμαι ειλικρινής τι δείχνει ο χάρτης. Στοιχεία από τις εταιρίες; Από χρήστες;

  13. #118
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από τους παρόχους ανεβαίνουν τα στοιχεία..
    Και γενικά ισχύουν όπως λένε άλλοι χρήστες..

    Δείχνει ο χάρτης τον δρόμο σου με κόκκινες κουκίδες ?
    Δεν βλέπω κάτι εκεί.. οι κουκίδες είναι πιο πέρα.. Πιπίνου, Κοδριγκτώνος..

    Διεύθυνση: 11251,ΑΝΔΡΕΑ ΠΙΠΙΝΟΥ,46,Δ. ΑΘΗΝΑΙΩΝ
    Πάροχος πρόσβασης: Fiber2All
    Κωδικός κτιρίου: B04420159
    Τύπος πρόσβασης: FTTH/B
    Κάλυψη από: 31/3/2024
    Ανεξάρτητοι χώροι: 1 ℹ️
    Έχει συνδεθεί στο δίκτυο FTTH/B: Όχι
    Υπάρχει οπτική ενδοκτιριακή υποδομή: Όχι ή άγνωστο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 28-03-24 στις 23:06.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #119
    Εγγραφή
    30-10-2007
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    3.830/540
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΡΗΣ
    Router
    D-Link 2750B
    SNR / Attn
    5,9(dB) / 26,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paris2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι ισχύουν αυτά για την γειτονιά μου τουλάχιστον. Πριν δέκα μέρες έγιναν τα σκαψίματα,αποκλείεται να φυσηξαν οπτική και να έδωσαν διαθεσιμότητα τόσο γρήγορα.Τρεις μήνες μου είπε ο μάστορας,πολύ παραπανω το υπολογίζουμε από την εμπειρία μας εδώ μέσα.Δεν έχω καταλάβει για να είμαι ειλικρινής τι δείχνει ο χάρτης. Στοιχεία από τις εταιρίες; Από χρήστες;
    Καλησπέρα.
    Μέσα σε ένα τρίμηνο το αργότερο θα έχει ολοκληρωθεί και θα υπάρξει διαθεσιμότητα όπως μου είπαν.Μετά απο τόσα χρόνια αναμονής χωρίς vdsl, μόνο με adsl ούτε 4 mbps θα περιμένω 3 ακόμα μήνες, δεν έγινε και τίποτα.Μετά θα ακολουθήσει η μάχη με τον δύστροπο διαχειριστή που δεν θέλει την ίνα.

  15. #120
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    200
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Δείχνει Αγίου Παύλου ,Σαχίνη και Κρήτης που έσκαψαν πριν δύο εβδομάδες.Δεν δείχνει 3ης Σεπτεμβρίου,Μιχαήλ Βόδα,Λιοσίων που σίγουρα σκέφτηκαν λίγο νωρίτερα.Δεν ξέρω μου φαίνεται αδύνατο σε δύο εβδομάδες να έδωσαν διαθεσιμότητα και μάλιστα μόνο σε αυτό το σημείο ενώ σε όλη την υπόλοιπη διαδρομή που ακολούθησαν μέχρι να φτάσουν εδώ να μην έχουν δώσει.

Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας