Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι σκοπεύετε να ψηφίσετε στις Εκλογές στις 25 Ιουνίου

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΝΔ

    22 26,51%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    19 22,89%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    3 3,61%
  • ΚΚΕ

    5 6,02%
  • Βελόπουλο

    0 0%
  • ΜΕΡΑ 25

    11 13,25%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    9 10,84%
  • ΝΙΚΗ

    2 2,41%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    1 1,20%
  • 'Αλλο Ακροδεξιό

    1 1,20%
  • Άλλο Ακροαριστερό

    0 0%
  • Λευκό

    0 0%
  • Κασιδιάρη αν κατέβει

    1 1,20%
  • Δεν έχω αποφασίσει

    4 4,82%
  • Δεν θα ψηφίσω

    3 3,61%
  • Άλλο

    2 2,41%
Σελ. 273 από 496 ΠρώτηΠρώτη ... 253263268271272273274275278283293 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 4.081-4.095 από 7437
  1. #4081
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κουκουτσι μυαλο,πριν τις εκλογες δεν τα λενε αυτα Κατρουγκαλε,μετα τις εκλογες τα ανακοινωνουν.
    Εκείνος ο βαρύμαγκας κρητικός που είναι χαμένος βρε παιδια ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  2. #4082
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκείνος ο βαρύμαγκας κρητικός που είναι χαμένος βρε παιδια ?
    Είναι μείον σε Νικοτίνη και δεν μπορεί πια ...

    - - - Updated - - -

    xaxaxax κλαίω μιλάμε...

    Τρίτη αγωγή στην Κεραμέως! – Στα 4.513,16 ευρώ το χρέος της

    Η υπουργός της κυβέρνησης Μητσοτάκη επιμένει να μην πληρώνει τα κοινόχρηστα στο σπίτι που διατηρεί στη Θεσσαλονίκη - Στα κάγκελα οι ένοικοι της πολυκατοικίας
    https://www.newsbreak.gr/parapolitik...to-chreos-tis/
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #4083
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Αμφίπολη
    Μηνύματα
    287
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε κάποια μελέτη που να λέει πως αν λειτουργούσε η τηλεδιοικηση δεν θα γινόταν το ατύχημα? Δεν υπάρχει τέτοια μελέτη κύριοι...


    https://www.kathimerini.gr/society/5...ynevaine-pote/

    Υ.Γ. δεν είναι περίεργο που ο Παπαπετσοχελας τις τελευταίες μέρες βγάζει νορμάλ ειδήσεις? Ξέρουν κάτι από κρυφές δημοσκοπήσεις?

    - - - Updated - - -

    True story level 107
    Για όσες φυσιολογικές ειδήσεις βλέπεις, άλλες τόσες μη φυσιολογικές βγαίνουν σε μορφή άρθρων. Το θέμα όμως είναι το που εμφανίζονται οι φυσιολογικές στην έντυπη έκδοση και που στα social .
    Αν αυτό το άρθρο ας πούμε κυκλοφορεί ευρέως στα σοσιαλ είναι μια καλή αρχή για την εν λόγω εφημερίδα. Αν όμως κυκλοφορεί περισσότερο το άρθρο το τάδε τυχάρπαστου που κατακρίνει τη πολιτική Τσίπρα για το τάδε άρθρο το 2017, υπάρχει ένα θεματακι αξιοπιστίας.
    Ακόμα μια ημέρα πέρασε χωρις να δουμε τα link :-P

  4. #4084
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι σε αυτές τις ηλικίες είναι καλύτερο να συμφωνείς μαζί τους. Είναι τόσο καχύποπτοι που θα τους βάλεις σε σκέψεις
    Αν εννοείς ότι θα τους βάλω σε σκέψεις για τα αναχοάπλυτα σταλινομαδουροκατσαπλιαίικα φρονήματά μου, το ήπιαν νωρίς το πικρό ποτήρι...αλλά έλα που με έχουν ανάγκη, κάνουν την ανάγκη φιλότιμο
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #4085
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί σου αλλά πάμε λίγο παρακάτω. Αυτή τη στιγμή με βάση τις προγραμματικές δηλώσεις, πώς κάποιος γέρος μπορεί να ψηφίσει Κούλη όταν δεν έχει πει αν θα τους δώσει την 13η, αυξήσεις, εξαφανίζει την υγεία και τα λεφτά δεν τους φτάνουν ούτε για ζήτω????


    +1 στα λεγόμενά σου από εμένα.


    Συμφωνούμε απόλυτα σε αυτό. Εμένα ο πατέρας μου ξαφνικά άρχισε να με λέει αριστερό... οπότε το Σαββάτο που ήμουν στο καφενείο μαζί του (κάθε Σαββάτο πρωί πάω στη γωνία στο καφενείο που είναι τα γερόντια) και του έθεσα το ερώτημα στο 1ο quote που ρωτάω τον @DOU, με κοίταζαν σαν Alien μην έχοντας όλοι τι να μου πουν. Φυσικά δεν το τραβάω και τους σέβομαι και στο κάψιμο που έχουν πάθει και στην αποχαύνωση της θέσης 107 που τους ταΐζει όλη μέρα σανό.

    Σήμερα είχα μεγάλη κουβέντα με αδελφικό φίλο και συνάδελφο που ήταν/είναι και θα είναι πωρωμένος με το ΚΚΕ, κεφάλι στο Σωματείο μας και πωρωμένος γενικά στα 51 και αυτός. Ασχέτως για μένα πολιτικών πεποιθήσεων, του έθεσα το απλό ερώτημα "Θες να συνεχίσει αυτό που μας συμβαίνει την επόμενη 4ετία?" έχοντας σαν γνώμονα και το ότι είμαστε 51??. Είναι πάρα πολύ απλή ερώτηση για μένα. Αν ήμουν 20-30 χρονών θα είχα ιδεολογικές συζητήσεις και μπλα μπλα θα στήριζα την οποιαδήποτε πολιτική θεωρία. Πλέον για μένα στα 51 μου με παιδί 10 χρονών τα δεδομένα μου είναι πώς θα φτάσω με καλύτερη σύνταξη σε 10-15 χρόνια, πώς θα σπουδάσει το παιδί μου χωρίς να χρειάζεται να φεσωθεί όλη οι οικογένεια και το ίδιο για το υπόλοιπο της ζωής του, πώς αν πάθω κάτι θα γίνω καλά σε δημόσια δομή χωρίς να μου κοστίσει ο κούκος αηδόνι και τέλος πως θα γίνει η καθημερινότητά μου καλύτερη χωρίς να νοιώθω ότι ζω στην Βόρεια Κορέα.
    Σαν αριστερός μου απάντησε "ε ψήφισε ΚΚΕ" και του εξήγησα πως το ΚΚΕ ζει στο κόσμο της Παπαρούνας όταν το 1ο που λέει είναι να βγούμε από την Ευρωπαϊκή ένωση που είναι κάτι με το οποίο διαφωνώ. Επίσης λέει το ΚΚΕ να γυρίσουμε σε δραχμές.. αυτό το τραίνο όμως χάθηκε με την ευκαιρία του 2015.. πλέον δεν γίνεται χωρίς πολλά χρόνια πίκρας.

    Με λίγα λόγια δεν υπάρχει κάτι αυτή τη στιγμή να ψηφίσω αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να ψηφίσω οτιδήποτε παίρνει 3-9% γιατί βοηθάει τον Κούλη στο τέλος. Τόσο απλά, τόσο καθαρά. Πιθανότερο να μην ψηφίσω, δεν ξέρω.. γιατί ακόμα και αυτό, πάλι τον Κούλη βοηθάει.
    Να ψηφίσεις, άσχετα αν το κόμμα που αισθάνεσαι κοντύτερα είναι εντός ή εκτός βουλής. Σε κάθε εκλογές την ίδια ιστορία έχουμε και γι' αυτό π.χ. τα εκτός βουλής είναι μόνιμα...εκτός. Όλες οι εκλογές είναι κρίσιμες για τους 2 πρώτους κτλ κτλ.

    Εγώ πιθανότατα να κατευθυνθώ σε κόμμα εκτός βουλής και δεν με ενδιαφέρει τι απόλυτο ποσοστό θα πάρει ο πρώτος, ο δεύτερος κτλ.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  6. #4086
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοείς ότι θα τους βάλω σε σκέψεις για τα αναχοάπλυτα σταλινομαδουροκατσαπλιαίικα φρονήματά μου, το ήπιαν νωρίς το πικρό ποτήρι...αλλά έλα που με έχουν ανάγκη, κάνουν την ανάγκη φιλότιμο
    Όχι βρε

    Και εσύ και ο @BlueChris, πείτε τους πως θα το ρίξετε καρφί ΝΔ και πως μόνο ο Κούλης θα μας σώσει. Μια, δυο, τρεις, θα αρχίσουν να μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά τους και θα το ξανασκεφτούν
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  7. #4087
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ψηφίσεις, άσχετα αν το κόμμα που αισθάνεσαι κοντύτερα είναι εντός ή εκτός βουλής. Σε κάθε εκλογές την ίδια ιστορία έχουμε και γι' αυτό π.χ. τα εκτός βουλής είναι μόνιμα...εκτός. Όλες οι εκλογές είναι κρίσιμες για τους 2 πρώτους κτλ κτλ.

    Εγώ πιθανότατα να κατευθυνθώ σε κόμμα εκτός βουλής και δεν με ενδιαφέρει τι απόλυτο ποσοστό θα πάρει ο πρώτος, ο δεύτερος κτλ.
    Σεβαστό και ίσως το κάνω και εγώ.. απλά θέλω να πιέσω τον εαυτό μου να δει τα βραχυπρόθεσμα οφέλη της ψήφου μου και να μου φύγουν οι κουμπαγιά σωτηρίες της χώρας, του λαού και του σύμπαντος....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι βρε

    Και εσύ και ο @BlueChris, πείτε τους πως θα το ρίξετε καρφί ΝΔ και πως μόνο ο Κούλης θα μας σώσει. Μια, δυο, τρεις, θα αρχίσουν να μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά τους και θα το ξανασκεφτούν
    Ώπα σωστός... έχω και την αφίσα του Κούλη τυπωμένη (αν θυμάστε την είχα κολλήσει για καιρό πίσω μου)... θα την ξαναβάλω... τέλος

    - - - Updated - - -

    Εμμ.. τώρα τι θα κάνετε κύριοι της ΝΔ που τρέξατε???

    Το άρθρο-ρουσφέτι της Μαρέβας άνοιξε την όρεξη της ΚΕΔΕ

    Ξεσηκώθηκαν οι δήμαρχοι της χώρας, που ζητούν να διατηρηθούν και σε δικές τους περιοχές τα χαμηλά ύψη των οικιών, όπως προβλέπει η τροπολογία για Ψυχικό - Φιλοθέη - Εκάλη
    https://www.efsyn.gr/ellada/koinonia...orexi-tis-kede

    Όνειρό μου είναι πραγματικά να βγει μια κυβέρνηση και να κάνει εργατικές πολυκατοικίες ή ΔΟΜΗ φιλοξενίας μεταναστών στα ΒΠ!!!!!!!!!!
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #4088
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν τους πω κάτι τέτοιο, θα πέσει πανικός...θα μου ψάχνουν μπλουζίτσα με τα μανίκια να δένουν πίσω.

    Βλέπω, εντελώς συμπτωματικά, άνοιξε το μετρό κει πάνου σήμερα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #4089
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κόκκινο πανί ο Κατρούγκαλος για τους ελεύθερους επαγγελματίες – «Δεν ξεχνάμε τι περάσαμε – Είναι αμετανόητος»

    Ανησυχία στον κόσμο των ελεύθερων επαγγελματιών έχει προκαλέσει η δήλωση του πρώην υπουργού του ΣΥΡΙΖΑ, Γιώργου Κατρούγκαλου λίγες ημέρες πριν τις εκλογές ότι πρέπει να επανέλθει το 20% στις ασφαλιστικές εισφορές των ελεύθερων επαγγελματιών.

    Η δήλωση η οποία έγινε σε πάνελ τηλεοπτικής εκπομπής το βράδυ της Τετάρτης (17/05/2023) δεν διαψεύστηκε από τον ίδιο ο οποίος με ανάρτησή του στο facebook αναφέρει ότι εξέφρασε προσωπικές απόψεις.

    https://www.newsit.gr/politikh/kokki...oitos/3776399/


    Κουκουτσι μυαλο,πριν τις εκλογες δεν τα λενε αυτα Κατρουγκαλε,μετα τις εκλογες τα ανακοινωνουν.
    Διαφωνώ και φέρε μου και τον Άδωνι που το έπαιζε έξυπνος —και όποιον ελεύθερο επαγγελματία θέλεις— να του τα πω ένα χεράκι.

    Σαν μισθωτός πληρώνω εισφορές 13.9%. Αν προσθέσω τις εργοδοτικές εισφορές στον μικτό μου μισθό, πληρώνω συνολικά 29.5% σε ασφαλιστικές εισφορές.
    Υπάρχει δίκαιη κατανομή βαρών σε αυτή τη χώρα;

    Ακόμη χειρότερα, η σύνταξή μου θα είναι μικρότερη από το ποσό που πληρώνω. Αν πλήρωνα ιδιωτική ασφάλιση υγείας (που ήδη πληρώνω btw) και επένδυα τα υπόλοιπα από αυτά τα χρήματα στο πιο απλό χρηματιστηριακό προϊόν (ETFs), η σύνταξη μου θα κατέληγε πολύ μεγαλύτερη.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  10. #4090
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μαθαίνω πως από την Πειραιώς έστειλαν ανθοδέσμη ίσα με το μπόι του Κούλη στον Κατρούγκαλο
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #4091
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πλήρωνα ιδιωτική ασφάλιση υγείας (που ήδη πληρώνω btw) και επένδυα τα υπόλοιπα από αυτά τα χρήματα στο πιο απλό χρηματιστηριακό προϊόν (ETFs), η σύνταξη μου θα κατέληγε πολύ μεγαλύτερη.
    Όχι, ούτε σαν αστείο.

    Από τις συγκεκριμένες κρατήσεις (σου) έχεις εκτός από σύνταξη φάρμακα (δεν σε καλύπτει η ιδιωτική), πρόσβαση παντού χωρίς ψιλά γράμματα (η ιδιωτική θα σου βάλει περιορισμούς, αν δεν έχεις ήδη), τα ίδια έχουν τα παιδιά σου από τη στιγμή της γέννησης μέχρι και μετά την ενηλικίωση αν σπουδάζουν, καλύπτεσαι με τα ίδια άνεργος κλπ.

    Σύνταξη μπορεί (με πολλά-πολλά *) να έπαιρνες μεγαλύτερη, αλλά τα έξοδά σου χωρίς τη συμμετοχή του Δημοσίου θα ήταν αστρονομικά (ακόμα και στην φτηνότατη, σε αυτά, Ελλάδα).

    Όσο για τους Ελ.Επ., μπορούμε πάντα να ανοίξουμε με ρυθμούς fast-track/ζβιιιιινννν μια προσωπική εταιρεία, να έχουμε ένα flat 20-22% και να παρτάρουμε...τί, όχι?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #4092
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι μείον σε Νικοτίνη και δεν μπορεί πια ...

    - - - Updated - - -

    xaxaxax κλαίω μιλάμε...


    https://www.newsbreak.gr/parapolitik...to-chreos-tis/
    Αυτό με την Κεραμέως είναι λάσπη. Είχε βγεί το Νοέμβρη του 2022 από την εφημερίδα Δημοκρατία και το θυμήθηκαν πάλι πρίν τις εκλογές:

    Spoiler:
    Το σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας Δημοκρατία δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Η εφημερίδα γνωρίζει και αποκρύπτει - ή αν δεν το γνωρίζει, τώρα οφείλει να το δημοσιεύσει - ότι το Ειρηνοδικείο Θεσσαλονίκης, με τις αποφάσεις 455/2019 και 174/2021, έχει απορρίψει τις εν λόγω αγωγές και έχει δικαιώσει την οικογένεια Κεραμέως, και ότι η οικογένεια καταβάλλει κανονικά τα κοινόχρηστα και ποσοστό των δαπανών θέρμανσης, όπως προβλέπεται. Και τούτο, παρά το γεγονός οτι το εν λόγω διαμέρισμα στη Θεσσαλονίκη δεν κατοικείται εδώ και 40 χρόνια.

    Η γνωστή μέθοδος της λάσπης στον ανεμιστήρα, με άθλιες επιθέσεις που δεν έχουν σχέση με πραγματικά δεδομένα, δηλητηριάζει την πολιτική ζωή.

    Αυτονοήτως θα ακολουθήσουν όλες οι νόμιμες ενέργειες κατά της εφημερίδας για την αποκατάσταση της αλήθειας.»


    Τη 13η σύνταξη του Τσίπρα την έχεις αναφέρει πόσες φορές εδώ μέσα. Καμία 13η σύνταξη δεν έφερε ούτε θα φέρει ο Τσίπρας, χρησιμοποίησε τον όρο μπας και κοροϊδέψει τον κόσμο. 13η σύνταξη = η σύνταξή σου ολόκληρη άλλη μια φορά. Έπαιρνες 600 θα πάρεις άλλα 600, έπαιρνες 1200 θα πάρεις 1200. Ο Τσίπρας ονόμασε 13η σύνταξη, επίδομα από 317 έως 490€ ανάλογα με το ύψος της σύνταξης.

    Επίδομα 250 ευρώ έδωσε τα Χριστούγεννα του 2022, 250Ε η ΝΔ ενώ έδωσε το Μάρτιο 2023 και το επίδομα προσωπικής διαφοράς 200-300 Ευρώ.

    Αντίστοιχα πράγματα με άλλο όνομα.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  13. #4093
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με την Κεραμέως είναι λάσπη. Είχε βγεί το Νοέμβρη του 2022 από την εφημερίδα Δημοκρατία και το θυμήθηκαν πάλι πρίν τις εκλογές:

    Spoiler:
    Το σημερινό δημοσίευμα της εφημερίδας Δημοκρατία δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Η εφημερίδα γνωρίζει και αποκρύπτει - ή αν δεν το γνωρίζει, τώρα οφείλει να το δημοσιεύσει - ότι το Ειρηνοδικείο Θεσσαλονίκης, με τις αποφάσεις 455/2019 και 174/2021, έχει απορρίψει τις εν λόγω αγωγές και έχει δικαιώσει την οικογένεια Κεραμέως, και ότι η οικογένεια καταβάλλει κανονικά τα κοινόχρηστα και ποσοστό των δαπανών θέρμανσης, όπως προβλέπεται. Και τούτο, παρά το γεγονός οτι το εν λόγω διαμέρισμα στη Θεσσαλονίκη δεν κατοικείται εδώ και 40 χρόνια.

    Η γνωστή μέθοδος της λάσπης στον ανεμιστήρα, με άθλιες επιθέσεις που δεν έχουν σχέση με πραγματικά δεδομένα, δηλητηριάζει την πολιτική ζωή.

    Αυτονοήτως θα ακολουθήσουν όλες οι νόμιμες ενέργειες κατά της εφημερίδας για την αποκατάσταση της αλήθειας.»


    Τη 13η σύνταξη του Τσίπρα την έχεις αναφέρει πόσες φορές εδώ μέσα. Καμία 13η σύνταξη δεν έφερε ούτε θα φέρει ο Τσίπρας, χρησιμοποίησε τον όρο μπας και κοροϊδέψει τον κόσμο. 13η σύνταξη = η σύνταξή σου ολόκληρη άλλη μια φορά. Έπαιρνες 600 θα πάρεις άλλα 600, έπαιρνες 1200 θα πάρεις 1200. Ο Τσίπρας ονόμασε 13η σύνταξη, επίδομα από 317 έως 490€ ανάλογα με το ύψος της σύνταξης.

    Επίδομα 250 ευρώ έδωσε τα Χριστούγεννα του 2022, 250Ε η ΝΔ ενώ έδωσε το Μάρτιο 2023 και το επίδομα προσωπικής διαφοράς 200-300 Ευρώ.

    Αντίστοιχα πράγματα με άλλο όνομα.
    Μπορεί να τα παίρνει μόνιμα ο πατέρας μου? και ονόμασέ την εσύ όπως θες. Πες το και προεκλογικό καθρεφτάκι δεν με νοιάζει.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #4094
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fact είναι ότι αυτό το 5% του εκλογικού σώματος του 2019 δεν θα ψηφίσει το 2023
    και θα αναπληρωθεί από αυτούς που ήταν 4 χρόνια νεώτεροι το 2019. Η μεταβολή εξαιτίας της υπερβάλλουσας
    θνησιμότητας είναι αρκετά διαφορετική από ότι στις προηγούμενες αναμετρήσεις. Ας μείνουμε σ' αυτό.
    Οι δημοσκοπήσεις έχουν αυτό το challenge που δεν νομίζω να είχαν ποτέ στο παρελθόν.
    Κρίμα που (αυτό) το post σου πέρασε στα ψιλά ενώ έπρεπε να το δουν (ίσως) περισσότεροι.

    Κάθε χρόνο πεθαίνουν 120 χιλ ψηφοφόροι (στρογγυλεύω τους αριθμούς για λόγους απλότητας μια και είναι
    αριθμός που αλλάζει ετήσια, πχ το 1998 ήταν 90 χιλ και τώρα με το covid ανέβηκε σχετικά).

    Κάθε τετραετία "χάνονται" σχεδόν 500 χιλιάδες ψηφοφόροι, οι οποίοι σχεδόν αντικαθίστανται από νέους που,
    σε ποσοστό Χ % δεν έχουν διάθεση να ψηφίσουν. Το 2019 η συμμετοχή ήταν 57,78%, άντε τώρα να είναι 55%
    Στους νέους ίσως η συμμετοχή να είναι μόλις 30%.

    Το υπουργείο ( https://www.ypes.gr/dynami-eklogikou-somatos-2023/ ) δίνει εκλογικό σώμα 9.813.595
    και 112.236 17άρηδες που θα πρωτοψηφίσουν. Στην πραγματικότητα αυτοί που θα πρωτοψηφίσουν είναι
    περίπου 4πλάσιοι (έγιναν 17 εντός τετραετίας)

    200.000 εντελώς "νέα" άτομα θα ψηφίσουν, ακόμα και με αποχή 70%.

    Για να δούμε τι έχουν να πουν...
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  15. #4095
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.197
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zardoz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα που (αυτό) το post σου πέρασε στα ψιλά ενώ έπρεπε να το δουν (ίσως) περισσότεροι.

    Κάθε χρόνο πεθαίνουν 120 χιλ ψηφοφόροι (στρογγυλεύω τους αριθμούς για λόγους απλότητας μια και είναι
    αριθμός που αλλάζει ετήσια, πχ το 1998 ήταν 90 χιλ και τώρα με το covid ανέβηκε σχετικά).

    Κάθε τετραετία "χάνονται" σχεδόν 500 χιλιάδες ψηφοφόροι, οι οποίοι σχεδόν αντικαθίστανται από νέους που,
    σε ποσοστό Χ % δεν έχουν διάθεση να ψηφίσουν. Το 2019 η συμμετοχή ήταν 57,78%, άντε τώρα να είναι 55%
    Στους νέους ίσως η συμμετοχή να είναι μόλις 30%.

    Το υπουργείο ( https://www.ypes.gr/dynami-eklogikou-somatos-2023/ ) δίνει εκλογικό σώμα 9.813.595
    και 112.236 17άρηδες που θα πρωτοψηφίσουν. Στην πραγματικότητα αυτοί που θα πρωτοψηφίσουν είναι
    περίπου 4πλάσιοι (έγιναν 17 εντός τετραετίας)

    200.000 εντελώς "νέα" άτομα θα ψηφίσουν, ακόμα και με αποχή 70%.

    Για να δούμε τι έχουν να πουν...
    Ναι, ξαναδιάβασα ποιο ήρεμα και το έκανα και σε χαρτί αυτό που λέει ο Stel67 και νομίζω έχει δίκιο τελικά... από εκεί και πέρα στο ποιος θα τους πάρει τους ψήφους δεν ξέρω, αλλά νοιώθω πως λόγο ηλικίας θα τους πάρει ο ποιο trendy στα μάτια τους που είναι κάτι Βαρουφάκηδες ή το ΚΚΕ οπότε οκ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 273 από 496 ΠρώτηΠρώτη ... 253263268271272273274275278283293 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας