Σελ. 40 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 203035383940
Εμφάνιση 586-597 από 597
  1. #586
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα τουτού μου και τις μηχανές μου, προφανώς και θέλω να γνωρίζω τι έχουν κ να καταλαβαίνω και τι γίνεται. Ίσως και πριν το πάω στον μάστορα...
    Αυτος που δεν γνωριζει ? Ο υπολοιπος κοσμος ? Πρεπει να κανει αυτο που περιεγραψα για να μην παει κατα διαολου η ανθρωποτητα ?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβες γρι τι είπα για το ταξίδι, οπότε συνέχισε να αγοράζεις καινούργιο τουτού κάθε 2 χρόνια, να έχεις τις κάρτες σου στο κόκκινο χρεωμένες και να νομίζεις ότι είσαι οκ όταν πληρώνεις κάθε μήνα το ελάχιστο ποσό που σου βγάζει η τράπεζα και, φυσικά, να χρησιμοποιείς mac. Όταν αντιληφθείς ότι η ζωή δεν είναι μία μισθωτή σκλαβιά για να μπορείς να καταναλώνεις πιθανόν θα είναι πολύ αργά...
    Αυτα που λες μας τα ειπανε και αλλοι που την ειχαν πιο μεγαλη. Και αυτοι οπως και εσυ δεν καταλαβαινεις οτι το πισι ειναι ενα εργαλειο και καποιοι ζουν απο αυτο. Δεν μπορουν να καθονται 2 μερες να σεταρουν το λειτουργικο , οποιο και αν ειναι αυτο γιατι πρεπει να το παιξουν ψευτοφιλοσοφοι. Το αυτοκινητο μου ειναι του 2003 , δεν με ενδιαφερει πως λειτουργει η μηχανη του αρκει να ξερει ο μηχανικος μου πως λειτουργει η μηχανη του και να μου το εχει στην πενα , και χρησιμοποιω πισι με windows και linux γιατι κοιταω να κανω την δουλεια μου. Bloated και τα δυο για να μην φαω τα νιατα που δεν εχω σε σεταρισματα. Ο,τι γνωση ηταν να παρω την πηρα ή θα την παρω σε κανα VM που θα στησω. Εχω αντιληφθει οτι η ζωη δεν ειναι μια μισθωτη σκλαβια , και οταν αποκτησω τα χρηματα σου , θα γινω CEO στην δικη μου πολυεθνικη για να το κανω και πραξη αυτο που αντιληφθηκα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα βαθύτερα νοήματα άστα για κάποιους λίγο περισσότερο σκεπτόμενους!
    Το να παλευεις δυο μερες με το compiz δεν σε κανει περισσοτερο σκεπτομενο ετοιμο να κατανοησεις βαθυτερα νοηματα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NicM1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ που σας διακόπτω, εγώ θα έτρεχα ένα live ubuntu να δω τι βάζει και μετά θα έπραττα τα ανάλογα.
    Εσυ δεν εισαι ετοιμος για βαθυτερα νοηματα

  2. #587
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    650
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Βεβαίως, έχεις δίκιο, λαμβάνουμε υπόψιν την άποψη σου και σε ευχαριστούμε για την κατάθεση της.

    Δέξου ως αξίωμα το ναδίρ του iq σου συγκρινόμενο με οποιονδήποτε μέσο χρήστη λινουξ κ θα έχεις πολύ λιγότερα πράγματα για να αγχώνεσαι στη ζωή σου...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NicM1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σορρυ που σας διακόπτω, εγώ θα έτρεχα ένα live ubuntu να δω τι βάζει και μετά θα έπραττα τα ανάλογα.
    Μα δεν έχεις καταλάβει ότι σηκώνει κανονικά X χωρίς πρόβλημα και έχω γραφικό περιβάλλον κανονικό ξεκινώντας από login manager με transparency κλπ.

    Και εγκατεστημένο κανονικά αλλά και από live usb. Το πρόβλημα δεν είναι εκεί, είναι η βελτιοποίηση των ρυθμίσεων για να τρέχω αυτά που θέλω εγώ, όχι αυτά που θέλει ένα πλήρες DE.

  3. #588
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βεβαίως, έχεις δίκιο, λαμβάνουμε υπόψιν την άποψη σου και σε ευχαριστούμε για την κατάθεση της.

    Δέξου ως αξίωμα το ναδίρ του iq σου συγκρινόμενο με οποιονδήποτε μέσο χρήστη λινουξ κ θα έχεις πολύ λιγότερα πράγματα για να αγχώνεσαι στη ζωή σου...
    Το μονο που με αγχωνει στην ζωη μου ειναι αν τελικα τρεχει καποιον compositor το ο,τι εχεις καταφερει να στησεις στο πισι σου ! Το ναδιρ του iq μου δεν μπορει να το αντιληφθει , το ζενιθ του δικου σου τι λεει ?

  4. #589
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    650
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    πήγαινε φιλαράκο μου πίσω στο section του mac, ήρθες εδώ για καυλάντα.

    Χρήσιμες οι απόψεις σου, βεβαίως όλοι τις εκτιμήσαμε, πήγαινε πες τες εκεί μαζί με τα σεφερλίσια αστειάκια σου...

  5. #590
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πήγαινε φιλαράκο μου πίσω στο section του mac, ήρθες εδώ για καυλάντα.

    Χρήσιμες οι απόψεις σου, βεβαίως όλοι τις εκτιμήσαμε, πήγαινε πες τες εκεί μαζί με τα σεφερλίσια αστειάκια σου...
    Mac forever !! Νομιζεις οτι αν ειχα mac θα καθομουν να τρωω ποπ κορν παρακολουθωντας το νημα του debian ολο αγωνια αν εχεις compositing ή οχι ?

  6. #591
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    650
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    να σου πάρουμε έναν, αν είναι να πας στο εκεί section να τους διασκεδάσεις και αυτούς ρε φιλαράκι

  7. #592
    Εγγραφή
    11-11-2021
    Μηνύματα
    298
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ δεν εισαι ετοιμος για βαθυτερα νοηματα


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα δεν είναι εκεί, είναι η βελτιοποίηση των ρυθμίσεων για να τρέχω αυτά που θέλω εγώ, όχι αυτά που θέλει ένα πλήρες DE
    Μήπως να κοιτάξεις κάποια άλλη διανομή πιο ευέλικτη στην βελτιστοποίηση; Χωρίς να θέλω να προσβάλω την debian και τους φίλους της.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mac forever !!
    fedora o Μερακλής ! γουα-i νοτ open suse ;

  8. #593
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σου πάρουμε έναν, αν είναι να πας στο εκεί section να τους διασκεδάσεις και αυτούς ρε φιλαράκι
    Mε τον M3 θα τον ηθελα. Και σου υποσχομαι οτι θα στησω debian χωρις compositing γιατι ολα ειναι δρομος και ο δρομος ειναι η γνωση και αν την απορριπτουμε στο ονομα της ευκολιας , που θα φτασουμε ως ανθρωποτοτητα ? Με μαθηματικη ακριβεια στην καταστροφη !!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NicM1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    fedora o Μερακλής ! γουα-i νοτ open suse ;
    Ηταν στα υποψη μου καποτε , ειδικα το TW που ειναι rolling και δεν θα ειχα αγχη στις αναβαθμισεις. Δεν θυμαμαι γιατι δεν πηγα προς τα κει. Το yast αν και ειναι υπερ-εργαλειο με ξενιζει λιγο ως φιλοσοφια. Γενικως το openSUSE ειναι enterprise oriented και με ξενιζει γενικοτερα. Κατα τα αλλα , την θεωρω το ιδιο καλη , στο επιπεδο του Fedora.

  9. #594
    Εγγραφή
    11-11-2021
    Μηνύματα
    298
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειδικα το TW που ειναι rolling και δεν θα ειχα αγχη στις αναβαθμισεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το yast αν και ειναι υπερ-εργαλειο με ξενιζει λιγο ως φιλοσοφια
    Δώσε μια ευκαιρία αν έχεις χρόνο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mphxths Εμφάνιση μηνυμάτων
    το openSUSE ειναι enterprise oriented
    με το yast θα το κάνεις αρνάκι

  10. #595
    Εγγραφή
    14-12-2005
    Μηνύματα
    650
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως μπλεχτηκες ετσι? X -configure ειχα να κανω απο τοτε που ειχα gnome, και το παρατησα το 2009! Γιατι να τα κανεις ολα αυτα? Το log του xorg δεν λεει τιποτα σημαντικο?
    Τα νεώτερα φίλε μου τζιμ. Μετά τη δημιουργία config και δηλωμένο glx. σηκώθηκε κανονικά compiz μέσω slim και με την επιλογή TearFree στο true παίζει σουπερ. Επίσης με τα settings από το παλιό /home παίζει ακριβώς σα να έχω κάνει μεταφορά το παλιό σύστημα στα settings του. Αύριο θα κάτσω να δω και το ssh στον σερβερ. Εάν σε ενδιαφέρει στείλε πμ να σου πω...

    ΥΓ προς κακοπροαίρετα πιτσιρίκια: ρε, μην χρησιμοποιείτε αδελφίστικες διανομές θα κολλήσετε τπτ

  11. #596
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    3.913
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Εγω δεν εχω πειράξει το configuration του xorg, είναι κενό, και το σύστημα το έκανα copy από ένα παλαιότερο (πολύ παλιό, με phenom 965) όταν εκανα αναβάθμιση. Κανενα θεμα με τα γραφικά και την κάρτα. Κατι μικροπροβληματάκια ειχα με το ήχο που δεν ελεγε να ενεργοποιήσει την έξοδο Line-Out του motherboard και παιδευτικα λίγο, κατα τα άλλα όλα πήγαν ρολόι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 04-05-24 στις 02:32.

  12. #597
    Εγγραφή
    21-08-2011
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Router
    Nokia G-2425G-A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jojos170304 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ προς κακοπροαίρετα πιτσιρίκια: ρε, μην χρησιμοποιείτε αδελφίστικες διανομές θα κολλήσετε τπτ
    Μην ανησυχεις , δεν τρεχουμε Debian !

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NicM1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δώσε μια ευκαιρία αν έχεις χρόνο
    Ηταν δικαιο και εγινε πραξη. Εχασα λιγο απο την ομορφια του booting που ειχε το Fedora (plymouth / encryption password ) μιας και στο opensuse υπαρχουν μικρα παρατραγουδα. Στα υπολοιπα , ειμαι στα ιδια.

Σελ. 40 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 203035383940

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας