Σελ. 9 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 210
  1. #121
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ απλά να αναφέρω ότι στο επόμενο διάστημα, φαντάζομαι 3-4 χρόνια, θα ξεκινήσουν σίγουρα να καταργούν το δίκτυο χαλκού όπου είναι τεχνικά εφικτό οι πάροχοι, και θα επικεντρωθούν στην ίνα για όλους.

    Οπότε, θα προέτρεπαν όποιον έχει τη δυνατότητα να πάει προς τα εκεί, δεν είναι κάτι που αποφεύγεται για πολύ ακόμα, απλά αναβάλλεται. Ήδη εδώ και καιρό είναι φθηνότερες οι προτάσεις σε ίνα για αυτόν ακριβώς το λόγο και εκτιμώ ότι θα συνεχιστεί αυτή η τάση ακάθεκτη.
    Όπου υπάρχει κάλυψη με ίνα
    δεν βρίσκω κανέναν λόγο να μένει κάποιος ακόμα σε χαλκό.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #122
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μου ήρθε SMS στο κντ.



    Εφόσον δίνουν 3πλασια gb για 7 μέρες τότε νταξει μωρέ.
    Τους είχαμε παρεξηγήσει...
    Δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ προσωπικά δεν θα δεχτώ 50αρα στα 29€ και θα βαρεσω κανόνι μόλις δω την αύξηση στο λογαριασμό...
    Με αυτόν τον ΟΤΕ δεν ξέρω τι πάει στραβά και οπότε τον προτιμώ καταλήγω να κάθομαι ένα χρόνο μόνο πάντα.... Φεύγω πάντα λόγω τιμολογιακων αλλαγών...
    Τώρα 3 είναι τα σενάρια, μιλάω για το εξοχικό, η πτώση σε 24αρα με το χαμηλότερο πάγιο σε άλλο πάροχο, η μετάβαση σε οπτική με χαμηλότερο πάγιο κ μεγαλύτερη ταχύτητα σε άλλο πάροχο η διακοπή και μετάβαση σε κινητή... Πάντα χωρίς μεγάλα έξοδα..
    Τώρα αν μου κάνουν γερή αντιπρόταση για να μείνω.... Αλλάζει..... Για να δούμε τι θα δούμε στο μέλλον...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μου ήρθε SMS στο κντ.



    Εφόσον δίνουν 3πλασια gb για 7 μέρες τότε νταξει μωρέ.
    Τους είχαμε παρεξηγήσει...
    Α.. Και ξέχασα, το bonus, ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδιάφορο.... Τι να τα κάνουμε για 7 ημέρες.... Μια τρύπα στο νερό...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    18€ παρά κάτι πληρώνω εγώ στη βόντα την 50άρα,
    κάνε φορητότητα όπου θες
    και δε θα χρειαστεί να ρίξεις καν την ταχύτητα

    άκου 2023 και 29€ η 50άρα VDSL...
    Τραγικές καταστάσεις;
    Στο εξοχικό επειδή είμαι κοντά στο α.κ έβαλαν ftth... Fttc πήραν αυτοί πιο μακριά από το α.κ...
    Επομένως δεν έχω επιλογές να το κάνω αυτό...
    Οι άλλοι δίνουν 24 μόνο και vdsl έως 50 ο ΟΤΕ... Αλλά 29€ δεν παλεύεται με τη καμιά... Κάτι πρέπει να κάνω...
    Αλλά αυτό το ftth να μη ξεκινάει κανένας στη πολυκατοικία να το βάλουν; Εμένα περιμένουν;
    Τώρα το τι μένει να κάνω είναι από πάνω...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ απλά να αναφέρω ότι στο επόμενο διάστημα, φαντάζομαι 3-4 χρόνια, θα ξεκινήσουν σίγουρα να καταργούν το δίκτυο χαλκού όπου είναι τεχνικά εφικτό οι πάροχοι, και θα επικεντρωθούν στην ίνα για όλους.

    Οπότε, θα προέτρεπαν όποιον έχει τη δυνατότητα να πάει προς τα εκεί, δεν είναι κάτι που αποφεύγεται για πολύ ακόμα, απλά αναβάλλεται. Ήδη εδώ και καιρό είναι φθηνότερες οι προτάσεις σε ίνα για αυτόν ακριβώς το λόγο και εκτιμώ ότι θα συνεχιστεί αυτή η τάση ακάθεκτη.
    Όταν και αν ποτέ γίνει αυτό, ας αναλάβουν να στελνουν και κάποιον να μιλήσει σε διαχείριση και συνελεύσεις και να μη βάζουν εμας να βγάζουμε τη τρύπα από το φίδι....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπου υπάρχει κάλυψη με ίνα
    δεν βρίσκω κανέναν λόγο να μένει κάποιος ακόμα σε χαλκό.
    Σωστός, αλλά ποιος περνάει το Γολγοθά των διαδικασιών; Μόνο εύκολο δεν είναι....
    Πρέπει να κυνηγάς το διαχειριστή να υπογράψει και αν δεν το κάνει να περάσει το θέμα από γενική συνέλευση....
    Μετά είναι και οι παράξενοι για το πώς θα γίνουν τα έργα και μετά η διαρρύθμιση μέσα στο σπίτι που θα θέλει αλλαγή....
    Το πέρασα μια φορά στο σπίτι στην Αθήνα...
    Για να μη το περάσω ξανά και στο εξοχικό ήμουν πρόθυμος να μείνω με χαλκό σε 50αρα και να βάλω και μπουστερ από πάνω.... Αλλά οι τιμές του ΟΤΕ απλά δεν λέει.....
    Κάτι πρέπει να κάνω πριν το τέλος του χρόνου....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 30-08-23 στις 01:06.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #123
    Εγγραφή
    31-07-2017
    Περιοχή
    χανια κρητη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    937
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΔΩΝΑΣ
    Router
    fritzbox 5530 fiber
    Οπότε λογικά με αυτό, θα μπορεί κάποιος να αλλάξει πρόγραμμα και να πάει σε μικρότερο με ποιο χαμηλό πάγιο αν θέλει, η ακόμα να αλλάξει και παροχο, ενώ πριν θα έπρεπε να πληρώσει ποινή η να περιμένει να λήξει το συμβόλαιο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_288.png 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  63,1 KB 
ID: 250374

  4. #124
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Δρόμο να σωθείτε.....
    Είναι αδιανόητο τη σήμερον ημέρα να χρεώνουν μια 50αρα 29€.... Τη στιγμή που ο ανταγωνισμός είναι 10€ κάτω.... Μιλάμε για πολύ χρήμα....
    Η μετά την οπτική Νόβα&βοντα νομίζω την κατοσταρα την έχουν 26€....
    Στην Αθήνα για 500αρα Νόβα δίνω 26... Οι άλλοι 2 πόσο την έχουν; Πάνε καλά; Ας έκαναν και αυτοί τις ίδιες τιμές στα ιδιόκτητα δίκτυα... Αλλιώς κουνάμε μαντήλι... Δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #125
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός, αλλά ποιος περνάει το Γολγοθά των διαδικασιών; Μόνο εύκολο δεν είναι....
    Πρέπει να κυνηγάς το διαχειριστή να υπογράψει και αν δεν το κάνει να περάσει το θέμα από γενική συνέλευση....
    Μετά είναι και οι παράξενοι για το πώς θα γίνουν τα έργα και μετά η διαρρύθμιση μέσα στο σπίτι που θα θέλει αλλαγή....
    Το πέρασα μια φορά στο σπίτι στην Αθήνα...
    Για να μη το περάσω ξανά και στο εξοχικό ήμουν πρόθυμος να μείνω με χαλκό σε 50αρα και να βάλω και μπουστερ από πάνω.... Αλλά οι τιμές του ΟΤΕ απλά δεν λέει.....
    Κάτι πρέπει να κάνω πριν το τέλος του χρόνου....
    Προφανώς και υπάρχουν διαδικασίες.
    Αλλά όλα αυτά έχουν να κάνουν με το πόσο σοβαρά παίρνεις το θέμα της υπηρεσίας.
    πχ για εμένα είναι εργαλείο
    για κάποιον άλλον μπορεί να είναι απλά ένα σερφάρισμα στο yt.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #126
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Επίσης οι διαδικασίες δεν είναι όσο τραγικές φαίνονται, στην ουσία αν δεν υπάρχει ομόφωνη απόφαση των ιδιοκτητών να *μην* περάσει οπτική ίνα, αυτομάτως προχωρούν.

    Είναι με βάση την ίδια νομοθεσία όπως και με το φυσικό αέριο, αν υπάρχει κάποιο στραβόξυλο δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να το αποτρέψει. Στην ουσία ούτε συνέλευση δε χρειάζεται αρκεί να συμφωνεί ότι θέλει να μπει ίνα ακόμα και 1 ιδιοκτήτης από το κτίριο (δεν απαιτείται πλειοψηφία κτλ δηλαδή).
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  7. #127
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης οι διαδικασίες δεν είναι όσο τραγικές φαίνονται, στην ουσία αν δεν υπάρχει ομόφωνη απόφαση των ιδιοκτητών να *μην* περάσει οπτική ίνα, αυτομάτως προχωρούν.

    Είναι με βάση την ίδια νομοθεσία όπως και με το φυσικό αέριο, αν υπάρχει κάποιο στραβόξυλο δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να το αποτρέψει. Στην ουσία ούτε συνέλευση δε χρειάζεται αρκεί να συμφωνεί ότι θέλει να μπει ίνα ακόμα και 1 ιδιοκτήτης από το κτίριο (δεν απαιτείται πλειοψηφία κτλ δηλαδή).
    Πλέον δεν κοιτάνε τίποτε από αυτά γιατί αυτοαναιρούνται.
    Όπως είπες η μόνη περίπτωση για να μην προχωρήσει είναι να γίνει γενική συνέλευση
    και να υπογράψει και ο ενδιαφερόμενος να μην προχωρήσει η διαδικασία (τρελό).
    Πλέον στο σημείο υπογραφής του διαχειριστή υπογράφει ακόμα και ο ενδιαφερόμενος.
    Διαχειριστή θα χρειαστείς αν δεν είναι το σπίτι δικό σου.
    Ο μόνος λόγος που το θέλουν είναι να τους υποδείξει το σημείο που θα περάσει η οπτική.
    Αν το έχεις συζητήσει μαζί του ή με κάποιον άλλον ιδιοκτήτη απλά προχωράς μπαίνοντας εσύ ως υπεύθυνος του έργου.
    Αν σου δημιουργήσει το οποιοδήποτε θέμα ο οποιοσδήποτε καλύτερα να πάρεις εσύ την αστυνομία παρά να προλάβει να την καλέσει αυτός.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #128
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Μου ήρθε πριν λίγο το sms ενημέρωσης.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #129
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.719
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Και εδώ sms
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #130
    Εγγραφή
    03-05-2007
    Περιοχή
    ::1
    Μηνύματα
    3.273
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από terism69 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε λογικά με αυτό, θα μπορεί κάποιος να αλλάξει πρόγραμμα και να πάει σε μικρότερο με ποιο χαμηλό πάγιο αν θέλει, η ακόμα να αλλάξει και παροχο, ενώ πριν θα έπρεπε να πληρώσει ποινή η να περιμένει να λήξει το συμβόλαιο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_288.png 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  63,1 KB 
ID: 250374


    yes yes


    Επιτελους θα φυγω απο κοσμοτε που εχει την οπτικη 100 στα 33.90 και θα παω βοντα στα 200 με 31.9 και με απεριοριστα στα κινητα!

    Αυτο που ηθελα !!


  11. #131
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    yes yes


    Επιτελους θα φυγω απο κοσμοτε που εχει την οπτικη 100 στα 33.90 και θα παω βοντα στα 200 με 31.9 και με απεριοριστα στα κινητα!

    Αυτο που ηθελα !!
    Να επικεντρωθούμε στο θέμα της συζήτησης;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #132
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς και υπάρχουν διαδικασίες.
    Αλλά όλα αυτά έχουν να κάνουν με το πόσο σοβαρά παίρνεις το θέμα της υπηρεσίας.
    πχ για εμένα είναι εργαλείο
    για κάποιον άλλον μπορεί να είναι απλά ένα σερφάρισμα στο yt.
    Εγώ πιθανότητα θα το υποβιβασω πάλι σε 24αρι με 18,60 στη βοντα... Έτσι για να έχω μια τυπική γραμμή...
    Έτσι κ αλλιώς εξοχικό είναι... Αν και περνάω το μισό χρόνο εκεί, το μοιράζομαι και με άλλα μέλη της οικογένειας καθώς είναι οικογενειακή οικία... Οπότε τα μισά πάγια, δλδ οι μισοί μήνες πάνε χαμένοι...
    Όσο ήταν 28 που το είχα κλείσει να πω τρωγόταν; Not.... Μετά που έβαλα την οπτική στο σπίτι Αθήνα και έδινα 26 τα 500 με έτρωγαν τα 28 για τα 50....
    Και τώρα θα μου πεις σιγά το 1€ αλλά για μένα ήταν το κερασάκι στη τούρτα...
    Για περισσότερα θα στηριχτώ στη κινητή...
    Η κοτε με το onthego 80€ απεριόριστα για λίγο και 200γιγα μετά, θερίζει από ταχύτητα....
    Και οοοοοταν το αποφασίσω για οπτική βλέπουμε....
    Πάντως από τη πολυκατοικία δεν βλέπω ενδιαφέρον για οπτική.....
    Και υπάρχει και τεχνικός ΟΤΕ εκεί.... Τον ρώτησα, μου λέει μεν τα έργα κόστισαν πολλά μύρια αλλά τον καλύπτει η 24αρα... Τι να πω.... Εκεί είμαστε συνολικά 22 διαμερίσματα, θέμα να έχουμε οι 7 τηλέφωνο....
    Δεν ξέρω.... Μάλλον θα το κάνω όπως είπα....
    Και βλέπουμε....
    Η οπτική θέλει όπως είπα και διαδικασίες που μάλλον δεν θέλω να κάνω ακόμα....
    Μέχρι το τέλος του χρόνου πρέπει να έχει λυθεί αυτή η υπόθεση.... Μπορεί και να μου στρίψει η βίδα και να πάω κατευθείαν σε οπτική αλλά με τα τώρα δεδομένα δεν το βλέπω.....
    Τώρα αν από την άλλη η κοτε όταν λάβει την αίτηση φορητότητας μου κάνει καμία γενναία έκπτωση μπορεί να μείνω....

    Αλλά.....
    Σημαντικό....

    Α) πως ακυρώνεις φορητότητα σε εξέλιξη;
    Κάτι λέγαμε εδώ νομίζω; Ότι υπάρχει παραθυράκι, αλλά όταν υπογράφεις την άμεση ενεργοποίηση και απώλεια της υπαναχώρησης μου φαίνεται δύσκολο....

    Β) Σήμερα μου έσκασε το sms για αύξηση από 1/10....
    Από πότε έχω το δικαίωμα να βαρεσω κανόνι;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nemesis1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις μου ήρθε SMS στο κντ.



    Εφόσον δίνουν 3πλασια gb για 7 μέρες τότε νταξει μωρέ.
    Τους είχαμε παρεξηγήσει...
    Σε αυτό το μήνυμα αναφέρομαι..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης οι διαδικασίες δεν είναι όσο τραγικές φαίνονται, στην ουσία αν δεν υπάρχει ομόφωνη απόφαση των ιδιοκτητών να *μην* περάσει οπτική ίνα, αυτομάτως προχωρούν.

    Είναι με βάση την ίδια νομοθεσία όπως και με το φυσικό αέριο, αν υπάρχει κάποιο στραβόξυλο δεν μπορεί να κάνει τίποτα για να το αποτρέψει. Στην ουσία ούτε συνέλευση δε χρειάζεται αρκεί να συμφωνεί ότι θέλει να μπει ίνα ακόμα και 1 ιδιοκτήτης από το κτίριο (δεν απαιτείται πλειοψηφία κτλ δηλαδή).
    Επίσης αν δεν υπογράψει ο διαχειριστής δεν...
    Σε εμάς στην Αθήνα δεν υπέγραφε και το θέμα πήγε στη συνέλευση...
    Τέθηκε το θέμα, ο κόσμος φοβόταν μήπως ήταν υποχρεωτική η μετάβαση, ξεκαθαρίστηκε πως όποιος θέλει μένει σε χαλκό... Ότι όλα θα γίνουν ωραία και δωρεάν και υπέγραψε....
    Αλλά ήταν ένα απίστευτο γαϊτανάκι μέχρι να συνεννοηθούν όλοι διαχείριση με πάροχο και ανάδοχο έργου κλπ κλπ κλπ με πολύ κυνήγι και τηλέφωνα μέχρι να γίνουν όλα....
    Αλλά ευτυχώς έγιναν...
    Το θέμα είναι όμως να υπάρχουν και άλλοι που θέλουν.... Και εδώ όμως εγώ το ανακινησα μαζί με 2-3 άλλους και πήρε μπρος.... Και είμαστε και 15... Ούτε οι μισοί δηλαδή με οπτική....

    Όσο για το αέριο το έβαλα τότε που ο νόμος έλεγε ότι δεν χρειαζόταν απόφαση συνέλευσης για να μπει... Νομός του 17 ήταν νομίζω...
    Άσε το τι κυνήγι έπεσε και απειλές για αστυνομία από μέρους μου σε περίπτωση που δεν συμμορφωθούν με το νόμο και τότε καθώς αρνούνταν να δώσουν πρόσβαση σε κοινόχρηστους χώρους και το λεβητοστάσιο προκειμένου να αποσυνδεθω και να αυτονομηθω....

    Με λίγα λόγια... Δόξα το Θεό που έγιναν αλλά δεν πέρασα καθόλου ωραία....
    Τα πράγματα δεν είναι πάντα τόσο εύκολα όσο δείχνουν.... Θέλει υπομονή και επιμονή...
    Καλά εδώ που ήταν η κύρια κατοικία μου βαρεσα τα κανόνια του ναβαρονε... Το εξοχικό είναι άλλη υπόθεση.... Τα έγραψα....

    Και για να γυρίσουμε ξανά στην οπτική....
    Εγώ να κάνω μια απόπειρα, αλλά δίχως υπογραφή ότι ενημερώθηκε ο διαχειριστής δεν προχωράει απολύτως τίποτα......
    Μη σου πω ότι σε εμας στην Αθήνα ζήτησαν και κάποια έγγραφα από τη διαχείριση που δεν θυμάμαι τώρα..... Νομίζω και υπογραφές όσων συμφωνούσαν η το πρακτικό της συνέλευσης... Πραγματικά δεν θυμάμαι τώρα...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον δεν κοιτάνε τίποτε από αυτά γιατί αυτοαναιρούνται.
    Όπως είπες η μόνη περίπτωση για να μην προχωρήσει είναι να γίνει γενική συνέλευση
    και να υπογράψει και ο ενδιαφερόμενος να μην προχωρήσει η διαδικασία (τρελό).
    Πλέον στο σημείο υπογραφής του διαχειριστή υπογράφει ακόμα και ο ενδιαφερόμενος.
    Διαχειριστή θα χρειαστείς αν δεν είναι το σπίτι δικό σου.
    Ο μόνος λόγος που το θέλουν είναι να τους υποδείξει το σημείο που θα περάσει η οπτική.
    Αν το έχεις συζητήσει μαζί του ή με κάποιον άλλον ιδιοκτήτη απλά προχωράς μπαίνοντας εσύ ως υπεύθυνος του έργου.
    Αν σου δημιουργήσει το οποιοδήποτε θέμα ο οποιοσδήποτε καλύτερα να πάρεις εσύ την αστυνομία παρά να προλάβει να την καλέσει αυτός.
    Πώς θα υπογράψεις ως διαχειριστής; Δεν υπάρχει νομικό κόλλημα;
    Τη διαχείριση στο εξοχικό τη δώσαμε πρόσφατα έξω σε εταιρία...
    Τίποτα συμβουλές αν πάρω την απόφαση για το μεγάλο βήμα;
    Αν και είμαι 99% σίγουρος ότι θα πάει το θέμα στη συνέλευση και πραγματικά δεν έχω τη διάθεση να μπλέξω τώρα αυτή τη περίοδο....
    Υγ. Ιδιοκτήτης είμαι, αν και κατά το ήμισυ....
    Θα είναι πρόβλημα αυτό;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ήρθε πριν λίγο το sms ενημέρωσης.
    Και εμένα....
    Από πότε μπορούμε να βαρεσουμε κανόνι;
    Από αρχές; Η είναι νωρίς; Να περιμένω να το δω στο λογαριασμό πρώτα;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από farcry Εμφάνιση μηνυμάτων
    yes yes


    Επιτελους θα φυγω απο κοσμοτε που εχει την οπτικη 100 στα 33.90 και θα παω βοντα στα 200 με 31.9 και με απεριοριστα στα κινητα!

    Αυτο που ηθελα !!
    Υπάρχει και 100 με 26 νομίζω...
    Μιλάω για Νόβα... Για βοντα δεν θυμάμαι...
    Αν και δεν είναι μόνο η τιμή....
    Υπάρχουν και τα τεχνικά θέματα που αφορούν εμένα... Όπως ddns, port forwarding κλπ κλπ....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να επικεντρωθούμε στο θέμα της συζήτησης;
    Μέσα στη συζήτηση είναι και αυτό...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  13. #133
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς θα υπογράψεις ως διαχειριστής; Δεν υπάρχει νομικό κόλλημα;
    Πέρυσι τέτοια εποχή το χαρτί που μου έδωσαν έγραφε "διαχειριστής/εκπρόσωπος πολυκατοικίας"
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #134
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρυσι τέτοια εποχή το χαρτί που μου έδωσαν έγραφε "διαχειριστής/εκπρόσωπος πολυκατοικίας"
    Και υπέγραψες εκεί;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #135
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και υπέγραψες εκεί;
    Φυσικά.
    Πήγα σε δύο άτομα με τα οποία υπήρχε κοινή γλώσσα επικοινωνίας,
    τους ενημέρωσα ότι προτίθεμαι να αναλάβω εγώ και αν είχαν καμιά διαφωνία,
    μου έδωσαν το οκ
    και έγραψα την υποτιθέμενη διαχειρίστρια της κακιάς ώρας... να μην σου πω που.
    Λούφαξε και δεν έβγαλε μιλιά.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 9 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας