Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 22
  1. #1
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Περιοχή
    Down Under
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000/4500
    ISP
    Other
    Router
    F@ST3864AC
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Πριν απο 2 με 3 μηνες , μου στειλαν λαθος χρεωσεις.

    Δεν ανοιξα θεμα , δεν τους κατηγγειλα , δεν τους ειπα απατεώνες , δεν το εκανα θεμα τελος πάντων (μόνο καποιες νυξεις σε θεματα αλλων μελών)

    Μετα από απιστευτη ταλαιπωρια με το απαραδεκτο cc τους , 3 mail , 3 fax , ώρες αναμονή στο τηλέφωνο (3 ευρώ χρεωση οι κλησεις σε αυτούς με βάση τον αναλυτικό που ελαβα από τον ΟΤΕ) , προσπάθεια να με ξεγελάσουν με αοριστίες και υπεκφυγές , μόνο ύστερα από απειλη για καταγγελία σε ΙΝΚΑ και ΕΕΤΤ αναγνωρισαν το λαθος τους

    Εκει θεωρησα οτι εληξε το ζητημα

    Φυσικά, εκανα διακοπή και τελος η Altec για μένα

    Ομως ...

    Τηλέφωνο στο κινητό μου σήμερα οτι εχω ανεξόφλητο υπόλοιπο ...

    Ημουν και πνιγμένος στη δουλεια και τα ακουσε κανονικά η ερμη που τηλεφώνησε (της ζητησα συγγνώμη βεβαια και διευκρίνησα οτι το ξεχεστηριο ήταν για την Altec και οχι για την ιδια που δεν μου εφταιγε σε τίποτα)

    Οταν της ειπα οτι εχω στα χερια μου , ολη την αλληλογραφία και τα εγγραφα που αναγνωρίζουν οτι δε χρωστάω τιποτα , μου ζήτησε να τα στείλω με fax.

    Εξήγησα οτι δεν είμαι υπάλληλος τους , οτι δεν προκειται να στειλω τίποτα και να την βρουν στα αρχεία τους.

    Και αν δε τη βρουν, επειδή δεν είμαι κακος, αν θελουν ας ερθουν σπίτι μου και ευχαριστως να τους τα δείξω.

    Αν post-αρω σήμερα δεν είναι για να ασχοληθώ μαζί τους.
    Καταθέτω απλά την εμπειρία μου , και οποιος θελει ας το σκεφτεί οταν πάει να επιλέξει το πάροχο του ...

  2. #2
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Αγαπητέ μου δυστυχώς η Altec έχει καταντήσει πλέον να είναι από τις χειρότερες εταιρείες, ειδικά στην επαφή - επικοινωνία με τους πελάτες της.
    Εδώ και καιρό τη χαρακτηρίζω μπακάλικο. Αλλά διαπίστωσα ότι τελικά είχα λάθος. Δεν είναι μπακάλικο, είναι συνοικιακό μπακάλικο.
    Πως περιμένεις λοιπόν από ένα συνοικιακό μπακάλικο να έχει τεφτέρι με την αλληλογραφία του.

    Πήγα στα γραφεία τους να κάνω αίτηση διακοπής τη Δευτέρα 2 Ιουλίου η "αίτηση" που μου έδωσε η υπάλληλος να συμπληρώσω ήταν μια κόλλα Α4 που έγραψα το όνομα μου το όνομα χρήστη και ότι ζητώ διακοπή. Ούτε καν μια Α4 με τυπωμένο το όνομα της εταιρείας και ούτε φυσικά κάποιο αποδεικτικό ότι έκανα την αίτηση.
    Μου είπε δε, ότι θα με χρεώσουν και τον Αύγουστο γιατί επειδή πήγα στις 2 του μηνός (Η πρώτη ήταν αργία αλλά μάλλον δεν έχει σημασία γι΄αυτούς) και θα έχω σύνδεση μέχρι τις 31 Αυγούστου.
    Δε πειράζει λέω αφού τους λείπουν 35 ευρώ ας τα πάρουν και αυτά, μιας και έχει έξοδα το μπακάλικο. Εξάλλου ολόκληρη Α4 χάλασα για την αίτηση διακοπής,από κάπου πρέπει να βγει το έξοδο.
    Σήμερα το απόγευμα 29 Αυγούστου γύρισα σπίτι μου και η σύνδεσή μου ήταν εκτός. Μάλλον για το μπακάλικο ο μήνας Αύγουστος τελειώνει στις 29.
    Τυπικοί λοιπόν στη μια ημέρα του Ιουλίου για να πάρουν και το 35άρι του Αυγούστου αλλά καθόλου τυπικοί στη λήξη της συνδρομής μου. Δεν με νοιάζουν οι δυο ημέρες αλλά η κουτοπόνηρη συμπεριφορά τους.


    Ας είναι καλύτερα έτσι μια ώρα αρχύτερα μακρυά από το συνοικιακό μπακάλικο.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-03-2007
    Περιοχή
    Βόλος
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    SNR / Attn
    (dB) / 20(dB)
    μα και εσύ φίλε μου citizen78 αν ήθελες μπακάλικο γιατί δεν πήγαινες σε ένα κοντά σου στην Altec βρήκες να πας?

  4. #4
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    κριμα ρε παιδια για τους πελατες που την εμπιστευτηκαν και για τους υπαλληλους που δουλευουν εκει.
    αν και πιστευα οτι καποια στιγμη αυτη η εταιρεια θα εφευγε απο το βουρκο που βρεισκοταν τωρα πια ειναι ειναι ολοφανερο οτι δεν θα την γλυτωσει .
    απλα παιδια να κρατατε ολους τους λογαριασμους που εχετε πληρωσει, εγω κραταω λογαριασμους 2 ετων πισω. εμενα μου εστειλαν χρεωσεις 1 χρονου πισω που τις ειχα πληρωσει και μαλιστα μου την ειχαν στειλει την ιδα χρεωση 3 φορες .

  5. #5
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Περιοχή
    Down Under
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000/4500
    ISP
    Other
    Router
    F@ST3864AC
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από liomelissinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μα και εσύ φίλε μου citizen78 αν ήθελες μπακάλικο γιατί δεν πήγαινες σε ένα κοντά σου στην Altec βρήκες να πας?

    Το σφάλειν ανθρώπινον ...

  6. #6
    Εγγραφή
    28-10-2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου.
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gkosto Εμφάνιση μηνυμάτων
    κριμα ρε παιδια για τους πελατες που την εμπιστευτηκαν και για τους υπαλληλους που δουλευουν εκει.
    αν και πιστευα οτι καποια στιγμη αυτη η εταιρεια θα εφευγε απο το βουρκο που βρεισκοταν τωρα πια ειναι ειναι ολοφανερο οτι δεν θα την γλυτωσει .
    απλα παιδια να κρατατε ολους τους λογαριασμους που εχετε πληρωσει, εγω κραταω λογαριασμους 2 ετων πισω. εμενα μου εστειλαν χρεωσεις 1 χρονου πισω που τις ειχα πληρωσει και μαλιστα μου την ειχαν στειλει την ιδα χρεωση 3 φορες .

    Μέχρι και το κουτί από το ρούτερ (το οποίο έχω αγοράσει αλλά με αυτούς όλα είναι πιθανά) έχω γιατί αυτοί οι απίθανοι λιγούρηδες μπορεί να μου το ζητήσουν πίσω μπας και το δώσουν σε κανένα νέο πελάτη.
    Οι υπάλληλοι είναι σίγουρα οι μόνοι που δε φταίνε. Ευγενέστατοι και όσο τους δίνεται η δυνατότητα από τους προϊσταμένους του εξυπηρετικοί.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από citizen78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σφάλειν ανθρώπινον ...
    Σωστά αρκεί να μη γίνει "το δις εξαμαρτείν"

  7. #7
    Εγγραφή
    04-06-2007
    Περιοχή
    καλαμαρια,θεσσαλονικη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    13.234/862
    ISP
    ΗOL - DOUPLE PLAY
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 28.9(dB)
    εγω παντως μεχρι τωρα δεν ειχα καποιο προβλημα με την εν λογω εταιρεια, ευχομαι στο μελλον να μη γινει τιποτα αντιστοιχο και σε μενα

  8. #8
    Το avatar του μέλους tasdoc
    tasdoc Guest
    Απαλαχτηκα από σένα,απαλάχτηκα
    Τώρα με HOL πολύ καλύτερα και οικονιμικά!

  9. #9
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Δυό φορές που με πήραν σπίτι να γραφτώ στην εταιρεία με φλομώσαν στο ψέμα.

    Από την άλλη 3 φορές που έκανα τον ενδιάμεσο το τελευταίο διάστημα με κάποια υπεύθυνη λογιστηρίου για να ξεμπλέξουνν κάποιοι ταλαίπωροι (2 από μαλακ.. ΟΤΕ και ένας από μαλακ..της Altec) ομολογώ ότι η εξυπηρέτηση ήταν άμεση.

    Πάντως υπάρχει κινητικότητα από την εταιρεία και μάλλον αύξηση των πωλήσεων από τις κοπέλες της Teleperformance που δουλεύουν για την Altec στη Θησέως

    (ΥΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ)
    Μαγικό και άκρως σουρεαλιστικό. Από χθες ενημερώθηκαν οι τηλεφωνητές της Teleperformance (Τράπεζες, Tellas, Altec κλπ, όλοι τσουβάλι στο ίδιο κτίριο), ότι οι τουαλέτες στο κτίριο θα είναι κλειδωμένες από Σεπτέμβρη και όποιος θέλει να απομονωθεί και να διαλογισθεί, θα πρέπει να ζητάει το κλειδί από τον υπεύθυνο, ο οποίος τον χρονομετρά κιόλας για να μην καθυστερεί.

  10. #10
    Εγγραφή
    01-09-2006
    Περιοχή
    Δ.Ν.Τ.λανδία
    Μηνύματα
    2.067
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13.900 / 1.000
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΚΟΡΔΕΛΙΟ)
    Router
    Linksys WAG200G
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων

    (ΥΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ)
    Μαγικό και άκρως σουρεαλιστικό. Από χθες ενημερώθηκαν οι τηλεφωνητές της Teleperformance (Τράπεζες, Tellas, Altec κλπ, όλοι τσουβάλι στο ίδιο κτίριο), ότι οι τουαλέτες στο κτίριο θα είναι κλειδωμένες από Σεπτέμβρη και όποιος θέλει να απομονωθεί και να διαλογισθεί, θα πρέπει να ζητάει το κλειδί από τον υπεύθυνο, ο οποίος τον χρονομετρά κιόλας για να μην καθυστερεί.

    Ασχετο μεν αλλά το πιο σχετικό για το που βαδίζουμε και τις εργασιακές συνθηκες που αρχίζουν να επικρατούν!!!

    Μήπως και στο τέλος του μήνα για τον χρόνο που σπαταλήσανε στην τουαλέτα τους παρακρατουν από τον μισθό και στο χαρτί μισθοδοσίας αναφέρει αναλυτικά πόσο το κατουρ..., και πόσο το χεσ... ;

    ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ

    Υ.Γ. Τα μαστίγια και oi βούρδουλες από πιό μήνα ξεκινούν;

    Intel Core 2 Quad Q9450@2.66 GHz (O/C 3.40 GHz), Asus P5Q Pro, Thermalright Ultra 120 Extreme, Enerman Pro82+ 425W,
    Mushkin XP2-8500 2x2024MB DDR2 1066 [5-5-5-15], Gainward Nvidia 8500GT 512MB, Intel SSD X25-M 80GB + WD Caviar Black 1TB

  11. #11
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Στην Teleperformance από παλιά χρονομετρούσαν πόση ώρα κάθεται κάποιος στην τουαλέτα.
    Το κλειδί είναι η καινοτομία.


    Όσον αφορά την Altec, ναι, παλεύει να κρατηθεί πουλώντας φύκια για μεταξωτές κορδέλες, αλλά είναι η τελευταία εταιρία που θα ταλαιπωρήσει τον κόσμο που θέλει να φύγει.

  12. #12
    Εγγραφή
    31-01-2003
    Περιοχή
    Καβρός Δ. Αποκόρωνα Χανίων
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΠΙΣΚΟΠΗ
    Router
    tp-link td-w8980
    SNR / Attn
    (dB) / 51(dB)
    καλά όλα αυτα που λέτε αλλα ποιά άλλη εταιρία δεν έχει cap;
    http://www.deals24.gr κερδίστε χρήματα ανεβάζοντας προσφορές
    http://www.findapro.gr ψάχνετε κάποιον επαγγελματία ; γίνετε εσείς ο επαγγελματίας που ψάχνουν

  13. #13
    Το avatar του μέλους blizard
    blizard Guest
    Εγώ την είχα πάρα πολύ καιρό και πιστεύω ήταν αυτό το καιρό η πιο σταθερή από όλους στις υπηρεσίες ιντερνετ... ελάχιστα προβλήματα , full ταχύτητες και μια χαρά helpdesk.

    Από οργάνωση βέβαια δεν σκίζουν, αλλά δεν έτυχα σε κάτι πολύ σε κακό...
    Πήρε και ένας γνωστός μου πακέτο με φτηνό δωρεάν modem και του έστειλαν ένα καλύτερο wireless, αλλά όχι pstn που ήθελε....
    (το άλλαξαν με την pstn έκδοση του wireless όταν πήγε από εκεί)

  14. #14
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Περιοχή
    Down Under
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    453
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24000/4500
    ISP
    Other
    Router
    F@ST3864AC
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blizard Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....και μια χαρά helpdesk.
    Σε εταιρεία που συνεργαζόμουν είχαν εγκαταστήσει Altecnet VPN για ενώσουν δύο υποκαταστήματα. Πληρωθηκαν συνδεσεις , rooters, εγκατάσταση και οταν ήρθε η ωρα να χρησιμοποιηθεί τα PC δεν "συνομιλούσαν"

    Σκεφτομαι οτι η gateway που εβγαζε μέσω αλλης συνδεσης στο public internet φταιει αλλά "ας παρω και ενα τηλεφωνο για λεπτομέρεις ή ιδιαιτερότητες"

    Καλώ το corporate support τους και μου βεβαιωνουν οτι το VPN λειτουργει (αυτό το ηξερα).
    Ερωτ. "Χρειαζεται να ξερω κατι για να συνδεσω τα PC ? Καποια ιδιαιτερότητα ισως ?"
    Απάντ. "Αυτό είναι πολύπλοκο , δεν μπορει να γινει μεσω τηλεφωνου. Πρεπει να ερθει τεχνικός μας"
    Ερωτ. "Γιατί δεν εγινε οταν κάνατε την εγκατασταση , γιατι δεν δώσατε ενα manual τι πρεπει να γίνει ?"
    Απαντ. "Εχει γινει (μπραβο σιγουρια) , ισως καποιος το χαλασε. Είναι πολυπλοκη διαδικασία , μονο εξειδικευμένο προσωπικό μπορεί να την κάνει"

    Ανταπάντηση. " Καταλαβα , ευχαριστώ"

    Η πολύπλοκη εργασία που απαιτουσε τεχνικό με 10 πτυχία, 5 master και 3 διδακτορικά , ήταν μία τρομερά δυσνόητη ακολουθία εντολών και μάλιστα επρεπε να γίνει και στα δύο υποκαταστηματα :

    route -p add 10.1.χ.0 mask 255.255.255.0 10.1.y.1 metric 1
    (10.1.χ.0 η απομακρυσμενη διευθυνση και 10.1.y.1 η ip του τοπικού router)


    ΥΓ.1. Δεν μ'αρέσει να ξεμπροστιάζω , αλλά τα εχω πάρει με την απαράδεκτη συμπεριφορά τους

    ΥΓ.2. Προβλήματα τεχνικής φύσεως (ταχύτητα , αποσυνδέσεις) παραδεχομαι οτι αντιμετωπισα ελάχιστα και στη δική μου σύνδεση , κα στο VPN , και ενός φίλου που είχε Altec και τον βοηθούσα.
    Απλά οποτε χρειαστηκε επικοινωνία μαζι τους ήταν χαος και δεν πηρα καμμία βοηθεια.
    Μάλλον εχουν έναν αξιόλογο γνώστη που τα στηνει και τα κραταει , και απο εκει και περα σκοτάδι ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος citizen78 : 01-09-07 στις 14:02.

  15. #15
    Εγγραφή
    15-03-2007
    Περιοχή
    Μαρκόπουλο Μεσογαίας
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    9.106
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49000/4998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
    Router
    I don't remember
    SNR / Attn
    (dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sexrazat Εμφάνιση μηνυμάτων
    (ΥΣ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟ)
    Μαγικό και άκρως σουρεαλιστικό. Από χθες ενημερώθηκαν οι τηλεφωνητές της Teleperformance (Τράπεζες, Tellas, Altec κλπ, όλοι τσουβάλι στο ίδιο κτίριο), ότι οι τουαλέτες στο κτίριο θα είναι κλειδωμένες από Σεπτέμβρη και όποιος θέλει να απομονωθεί και να διαλογισθεί, θα πρέπει να ζητάει το κλειδί από τον υπεύθυνο, ο οποίος τον χρονομετρά κιόλας για να μην καθυστερεί.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tedd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασχετο μεν αλλά το πιο σχετικό για το που βαδίζουμε και τις εργασιακές συνθηκες που αρχίζουν να επικρατούν!!!

    Μήπως και στο τέλος του μήνα για τον χρόνο που σπαταλήσανε στην τουαλέτα τους παρακρατουν από τον μισθό και στο χαρτί μισθοδοσίας αναφέρει αναλυτικά πόσο το κατουρ..., και πόσο το χεσ... ;

    ΣΑ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ

    Υ.Γ. Τα μαστίγια και oi βούρδουλες από πιό μήνα ξεκινούν;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Teleperformance από παλιά χρονομετρούσαν πόση ώρα κάθεται κάποιος στην τουαλέτα.
    Το κλειδί είναι η καινοτομία.
    Ούτε σε όλους έχει αφαιρεθεί με βάναυσο-γκεμπελικό χειρουργείο, το μέρος του εγκεφάλου που συμπαθεί τον Επίτιμο.



Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποια εταιρεια η λυση;
    Από xmanhattan στο φόρουμ Isdn - Pstn
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-08, 18:50
  2. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΟΝ
    Από papasub στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-08, 23:41
  3. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ
    Από Maidenx στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-08, 15:12
  4. Ποια εταιρεια?
    Από mlab στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-04-07, 12:22
  5. ΝΕΟΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
    Από teo25 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-02-07, 14:47

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας