Σελ. 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 221
  1. #196
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκυρο εντελώς το ποστ σου.
    Με την ίδια λογική να μην βάζουμε λινκς από ξένα φόρουμ, να μη μιλάμε για ξένες ρομ, κλπ, κλπ.
    Yes please κλπ
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #197
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ακαδημαϊκά.. επειδή από την απαρχή που εμφανίστηκαν τα avi κλπ ήταν μια ανείπωτη ταλαιπωρία οι Ελληνικοί υπότιτλοι.. και ειδικά από το 2014 και μετά που έβαλα netflix με vpn, πλέον βλέπω τα πάντα με τους embedded ... συνήθως δεν τους κοιτάω καν απλά ΔΕΝ έχω ζήσει έξω ποτέ.. οπότε κάποιες αργκό δεν τις πιάνω και κοιτάω τους εγγλέζικους.

    Ηρέμισε η ψυχή μου με το ελληνικό πανηγύρι των υπότιτλων. Πλέον ο μικρός σπίτι που είναι 11 σχεδόν... και θέλει ελληνικούς που είναι λογικό... κάποια πράγματα σιγά σιγά του τα βάζω σε αγγλικά για προπόνηση... σε 1-1.5 χρόνο θα τον κάνω αστέρι.

    Ο 2ος λόγος που δεν θέλω υπότιτλους και πάλεψα τότε πολύ, είναι για το blooming στις LCD τηλεοράσεις που δεν την παλεύουν στις σκοτεινές σκηνές να βγαίνουν υπότιτλοι.. με τις Oled/QDOled/Woled δεν υπάρχει θέμα. Έχω OCD χοντρό με αυτό αλλά και με το καλιμπράρισμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #198
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκυρο εντελώς το ποστ σου.
    Με την ίδια λογική να μην βάζουμε λινκς από ξένα φόρουμ, να μη μιλάμε για ξένες ρομ, κλπ, κλπ.
    Ότι να ναι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακαδημαϊκά.. επειδή από την απαρχή που εμφανίστηκαν τα avi κλπ ήταν μια ανείπωτη ταλαιπωρία οι Ελληνικοί υπότιτλοι.. και ειδικά από το 2014 και μετά που έβαλα netflix με vpn, πλέον βλέπω τα πάντα με τους embedded ... συνήθως δεν τους κοιτάω καν απλά ΔΕΝ έχω ζήσει έξω ποτέ.. οπότε κάποιες αργκό δεν τις πιάνω και κοιτάω τους εγγλέζικους.

    Ηρέμισε η ψυχή μου με το ελληνικό πανηγύρι των υπότιτλων. Πλέον ο μικρός σπίτι που είναι 11 σχεδόν... και θέλει ελληνικούς που είναι λογικό... κάποια πράγματα σιγά σιγά του τα βάζω σε αγγλικά για προπόνηση... σε 1-1.5 χρόνο θα τον κάνω αστέρι.

    Ο 2ος λόγος που δεν θέλω υπότιτλους και πάλεψα τότε πολύ, είναι για το blooming στις LCD τηλεοράσεις που δεν την παλεύουν στις σκοτεινές σκηνές να βγαίνουν υπότιτλοι.. με τις Oled/QDOled/Woled δεν υπάρχει θέμα. Έχω OCD χοντρό με αυτό αλλά και με το καλιμπράρισμα.
    Έχεις τα δικιά σου και μένα δεν με χαλάνε οι αγγλικοί αλλά θα ήθελα να ήταν επιλογή όχι ανάγκη...

    Επίσης λόγω μειωμένης ακοής θέλω οπωσδήποτε υπότιτλους ακόμα και σε ελληνική ταινία
    VAMOS ARIS

  4. #199
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι να ναι.

    - - - Updated - - -



    Έχεις τα δικιά σου και μένα δεν με χαλάνε οι αγγλικοί αλλά θα ήθελα να ήταν επιλογή όχι ανάγκη...

    Επίσης λόγω μειωμένης ακοής
    θέλω οπωσδήποτε υπότιτλους ακόμα και σε ελληνική ταινία
    Πακέτο κιαι γερνάμε με το φόρουμ.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #200
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πακέτο κιαι γερνάμε με το φόρουμ.
    Εγώ μεγάλωσα έτσι

    Αλλά ναι, συμβιβασμοι
    VAMOS ARIS

  6. #201
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Σε τηλεόραση Samsung πως βλέπουμε τα add-ons στο stremio; Έχει γίνει εγκατάσταση πρώτα σε υπολογιστή με windows, στην τηλεόραση συνδέονται στον ίδιο λογαριασμό, πάω εκεί που λέει για sync addons πατάω λέει ότι έχει γίνει αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  7. #202
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τηλεόραση Samsung πως βλέπουμε τα add-ons στο stremio; Έχει γίνει εγκατάσταση πρώτα σε υπολογιστή με windows, στην τηλεόραση συνδέονται στον ίδιο λογαριασμό, πάω εκεί που λέει για sync addons πατάω λέει ότι έχει γίνει αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα.
    Βγαίνεις, ξαναμπαίνεις και δεν?
    Δοκίμασε να σεταρεις και με android συσκευή και μετά sync Αν έχεις. Αν και συνήθως αρκεί ένα μπες βγες
    VAMOS ARIS

  8. #203
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγαίνεις, ξαναμπαίνεις και δεν?
    Δοκίμασε να σεταρεις και με android συσκευή και μετά sync Αν έχεις. Αν και συνήθως αρκεί ένα μπες βγες
    Τελικά βρήκα τι βλακεία έκανα,για κάποιο λόγο είχα δημιουργήσει δυο λογαριασμούς και στον ένα δεν είχα addon και έκανα sync αυτόν....
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  9. #204
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Επειδή θα βρεθώ σε χώρο με κακό wifi, σκέφτομαι να κατεβάζω τα αρχεία τοπικά από σημεία με καλό δίκτυο.
    Όμως, επειδή έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ, ποιο player χρειάζομαι για τοπική αναπαραγωγή; Τελευταία φορά που με απασχόλησε το θέμα υπήρχε ο mpc και κάποιες παραλλαγές. Δεν ψάχνω κάτι τρελό, απλά να παίζει να σύγχρονα βίντεο ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων. Και προσωρινά.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  10. #205
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή θα βρεθώ σε χώρο με κακό wifi, σκέφτομαι να κατεβάζω τα αρχεία τοπικά από σημεία με καλό δίκτυο.
    Όμως, επειδή έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ, ποιο player χρειάζομαι για τοπική αναπαραγωγή; Τελευταία φορά που με απασχόλησε το θέμα υπήρχε ο mpc και κάποιες παραλλαγές. Δεν ψάχνω κάτι τρελό, απλά να παίζει να σύγχρονα βίντεο ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων. Και προσωρινά.
    Με MPC-HC με όλα τα codecs μια χαρά θα είσαι.. αλλά για έξτρα ασφάλεια βάλε και ένα VLC που τα ξυρίζει όλα και τέλος.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #206
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή θα βρεθώ σε χώρο με κακό wifi, σκέφτομαι να κατεβάζω τα αρχεία τοπικά από σημεία με καλό δίκτυο.
    Όμως, επειδή έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ, ποιο player χρειάζομαι για τοπική αναπαραγωγή; Τελευταία φορά που με απασχόλησε το θέμα υπήρχε ο mpc και κάποιες παραλλαγές. Δεν ψάχνω κάτι τρελό, απλά να παίζει να σύγχρονα βίντεο ώστε να μην βρεθώ προ εκπλήξεων. Και προσωρινά.
    Ο MPC-HC (από το GitHub που παίρνει ακόμα ενημερώσεις) είναι μια χαρά.

  12. #207
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με MPC-HC με όλα τα codecs μια χαρά θα είσαι.. αλλά για έξτρα ασφάλεια βάλε και ένα VLC που τα ξυρίζει όλα και τέλος.
    Πρέπει να κατεβάσω codecs? με τα τελευταία MPC-HC δεν χρειαζόταν τουλάχιστον για τα στάνταρ
    Από ότι βλέπω, δύο βίντεο τα έπαιξε μια χαρα που δεν έπαιζαν

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο MPC-HC (από το GitHub που παίρνει ακόμα ενημερώσεις) είναι μια χαρά.
    Ευχαριστώ
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #208
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να κατεβάσω codecs? με τα τελευταία MPC-HC δεν χρειαζόταν τουλάχιστον για τα στάνταρ
    Δεν ξέρω αν χρειάζεται.. εγώ πάντα βάζω έξτρα το k-lite codec pack για σιγουριά....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #209
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.933
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Εγώ δεν έχω κατεβάσει τίποτα επιπλέον, και δεν έχω βρει τίποτα που να μην ανοίγει. Ειδικά με τα torrent release που πάνω κάτω είναι στα ίδια στάνταρ όλα εδώ και χρόνια, δεν θα έχεις θέμα.

  15. #210
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ευχαριστώ.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

Σελ. 14 από 15 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας