Σελ. 1 από 15 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 221
  1. #1
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ξεκινώ το νήμα για το https://www.stremio.com/

    Από τα θετικά του ειναι ότι ειναι πολύ γρήγορο και ότι έχει centralized configuration, με το οποίο συγχρονίζουν διαφορετικές συσκευές. Μέχρι και web player έχει.

    - - - Updated - - -

    Έχει βρει κάποιος πως να έχει το trakt progress?

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Το βάζω τώρα στη δουλειά να το δω...

    - - - Updated - - -

    Ok το έβαλα... μια χαρά το βλέπω... έβαλα και σύνδεση με το trakt και real debrid μέσο του Torrentio και λειτουργεί σωστά.
    Εκ πρώτης μου λείπει το ότι δεν μπορώ να βάλω τα credentials μου για το opensubtitles αλλά από ότι φαίνεται κατεβάζει υπότιτλους. Επίσης στην επιλογή υπότιτλου την ώρα που παίζει κάτι, δεν έχει ανάλυση... πχ εγώ βλέπω με English SDH πολλές φορές .. αλλά οκ, ξέρω πως το 2ο English που βγάζει είναι αυτό...

    Είχε το ERTFlix που είναι καλό όπως το κόβω...

    Γενικά μου αρέσει.. είναι απίστευτα γρήγορο γενικά απλά αυτό που με χαλάει είναι πως για να κάνεις κάτι με addon συνήθως σε πάει σε site και πρέπει να βάλεις εκεί τα στοιχεία σου που δεν είναι εμπιστοσύνης η όλη φάση.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκινώ το νήμα για το https://www.stremio.com/

    Από τα θετικά του ειναι ότι ειναι πολύ γρήγορο και ότι έχει centralized configuration, με το οποίο συγχρονίζουν διαφορετικές συσκευές. Μέχρι και web player έχει.

    - - - Updated - - -

    Έχει βρει κάποιος πως να έχει το trakt progress?
    Μα εμένα κανονικά με ρώτησε για trakt integration μόλις το πέρασα στο Firestick.

    Έχω πάθει πλάκα με το υλικό που βρίσκει, ενώ με γνωστά Kodi add-ons δεν γινόταν τίποτα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #4
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το βάζω τώρα στη δουλειά να το δω...

    - - - Updated - - -

    Ok το έβαλα... μια χαρά το βλέπω... έβαλα και σύνδεση με το trakt και real debrid μέσο του Torrentio και λειτουργεί σωστά.
    Εκ πρώτης μου λείπει το ότι δεν μπορώ να βάλω τα credentials μου για το opensubtitles αλλά από ότι φαίνεται κατεβάζει υπότιτλους. Επίσης στην επιλογή υπότιτλου την ώρα που παίζει κάτι, δεν έχει ανάλυση... πχ εγώ βλέπω με English SDH πολλές φορές .. αλλά οκ, ξέρω πως το 2ο English που βγάζει είναι αυτό...

    Είχε το ERTFlix που είναι καλό όπως το κόβω...

    Γενικά μου αρέσει.. είναι απίστευτα γρήγορο γενικά απλά αυτό που με χαλάει είναι πως για να κάνεις κάτι με addon συνήθως σε πάει σε site και πρέπει να βάλεις εκεί τα στοιχεία σου που δεν είναι εμπιστοσύνης η όλη φάση.
    Δεν έχω χρειαστεί subtitles εδώ και καιρό πέρα από τα embedded στο stream και βασικά μόνο αγγλικούς.

    Το αξιοπεριέργο ειναι ότι στην αρχή του playback βγαίνει μια ενημέρωση στο CGTV ότι θέτει την ανάλυση και την συχνότητα. Βέβαια η εικόνα δεν φαίνεται να αλλάζει αλλά μου κάνει εντύπωση.
    Ειναι πραγματικά πολύ γρήγορο.

    Η φάση με τα addon ειναι πολύ περίεργη πράγματι. Αυτό που φαίνεται ότι κάνουν είναι ότι κωδικοποιούν τις παραμέτρους μέσα στο url το οποίο εκτελεί javascript και τα διαβάζουν από εκεί. Από την μια εμένα μου φαινεται πρωτοποριακή αλλά από την άλλη χμμμ. Εγώ δεν έχω βάλει credentials καθε αυτά, αλλά για μένα api keys το ίδιο κάνουν για μένα.

    Στο ertflix φαίνεται να έχει πολύ περιεχόμενο και αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάτι καλό και ποιοτικό να δω. Καμιά φορά έχουμε κάποια καλά. Αγαπημένη Ελληνική σειρά

    Πάντως live τηλεόραση δεν έπαιξε 99% λόγω geolocation.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα εμένα κανονικά με ρώτησε για trakt integration μόλις το πέρασα στο Firestick.

    Έχω πάθει πλάκα με το υλικό που βρίσκει, ενώ με γνωστά Kodi add-ons δεν γινόταν τίποτα.
    Ναι και μένα. Είχα γράψει παλαιότερο ένα ποστ αλλά το ζουμί τις υπόθεσης ειναι ότι ουσιαστικά σου δείχνει watchlist series & movies αλλά δεν δείχνει πουθενά το progress όπως κάνεις σαν επιλογή σε όλα τα kodi addon.
    Το ίδιο κρατάει μια λίστα με το τι βλέπεις αλλά μόνο με ότι έχεις δει από το stremio. Αν πχ θέλω να συνεχίσω το Star Trek και δεν το έχω δει σε stremio και δεν το έχω σε κάποια λίστα, τότε κάπως πρέπει να το βρω. Μόλις ανοίξει η σειρά ξέρει τι έχεις δει. Απλά λείπει το progress ή απλά εγώ δεν το βλέπω.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχω πολλή εμπειρία γιατί προτιμώ άλλους τρόπους να βρίσκω τι να βλέπω. Με εντυπωσίασε η ευχρηστία - σε σύγκριση με kodi και διάφορα plugins. Από κει και πέρα έχει τα ίδια θέματα, ψάχνεις στα τυφλά για υπότιτλους με τον σωστό συγχρονισμό, πόσες πηγές υπάρχουν που εξαρτάται από τους ίδιους παράγοντες με το kodi, αν και για trial and error (αν βρήκες το σωστό αρχείο βίντεο) νομίζω είναι πιο γρήγορο. Είναι και πολύ καλό που δεν έχει πολύπλοκες ρυθμίσεις σε αρχεία του λειτουργικού κ.λπ., ότι ρυθμίσεις κάνεις στη μία συσκευή τις βλέπει με τη μία και στην άλλη, αρκεί να έχεις συνδεθεί με τα ίδια credentials.
    hnesne

  6. #6
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω πολλή εμπειρία γιατί προτιμώ άλλους τρόπους να βρίσκω τι να βλέπω. Με εντυπωσίασε η ευχρηστία - σε σύγκριση με kodi και διάφορα plugins. Από κει και πέρα έχει τα ίδια θέματα, ψάχνεις στα τυφλά για υπότιτλους με τον σωστό συγχρονισμό, πόσες πηγές υπάρχουν που εξαρτάται από τους ίδιους παράγοντες με το kodi, αν και για trial and error (αν βρήκες το σωστό αρχείο βίντεο) νομίζω είναι πιο γρήγορο. Είναι και πολύ καλό που δεν έχει πολύπλοκες ρυθμίσεις σε αρχεία του λειτουργικού κ.λπ., ότι ρυθμίσεις κάνεις στη μία συσκευή τις βλέπει με τη μία και στην άλλη, αρκεί να έχεις συνδεθεί με τα ίδια credentials.
    Έχω δει αρκετές διαφορετικές σειρές και μάλλον είμαι τυχερός αλλά πάντα οι υπότιτλοι (αγγλικοί) βγαίνουν 100% σωστοί.

    Έχει κανείς να προτείνει κάποιο addon με αρκετά 4κ για νέες σειρές;
    Όσα έχω βγάζουν κυρίως 1080.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  7. #7
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Είχα κάποιες υποψίες και τις επιβεβαιώσα χθες για την ποιότητα αναπαραγωγής video σε CGTV
    Το πρόσεξα πολύ έντονα όταν έβλεπα star trek strange new worlds αλλά και μετά στο platonic.
    Ουσιαστικά φαινεται σαν να ζορίζεται και όταν κινείται η εικόνα, η ροή δεν ειναι ομαλή. Δεν βλέπεις σπασίματα αλλά καταλαβαίνεις ότι κάτι ειναι περιέργο.
    Εβαλα λοιπόν το ίδιο επεισόδιο και σημείο στο kodi και δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Κάποιος σε ένα άλλο νήμα ειχε ρωτήσει για την μέθοδο αναπαραγωγής. Αρχίζω να σκέφτομαι ότι ίσως να έχει σημασία.

  8. #8
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα κάποιες υποψίες και τις επιβεβαιώσα χθες για την ποιότητα αναπαραγωγής video σε CGTV
    Το πρόσεξα πολύ έντονα όταν έβλεπα star trek strange new worlds αλλά και μετά στο platonic.
    Ουσιαστικά φαινεται σαν να ζορίζεται και όταν κινείται η εικόνα, η ροή δεν ειναι ομαλή. Δεν βλέπεις σπασίματα αλλά καταλαβαίνεις ότι κάτι ειναι περιέργο.
    Εβαλα λοιπόν το ίδιο επεισόδιο και σημείο στο kodi και δεν υπάρχει πρόβλημα.

    Κάποιος σε ένα άλλο νήμα ειχε ρωτήσει για την μέθοδο αναπαραγωγής. Αρχίζω να σκέφτομαι ότι ίσως να έχει σημασία.
    Το έβαλα χτες στο FireTV4K και έπαιξε λαμπάδα...στο PC σπίτι δεν το έβαλα γιατί δεν το χρησιμοποιώ πλέον για ταινίες....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #9
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Πληροφορία από την κόρη (κινηματογράφος)

    Για πολύ σύγχρονες ταινίες υπάρχουν πολλοί που στριμάρουν.
    Για παλιές, πολύ λίγοι.

    Κατά τα άλλα άψογο, ακόμα και για ταινίες που δεν έχουν έρθει στην Ελλάδα πχ ταινίες που παίχτηκαν στο γαλλικό ινστιτουτο ή στο κέντρο κινηματογράφου.
    Το χρησιμοποιώ παρέα με cinobo και βλέπω καλές ταινίες με stremio. To cinobo το έχω για ενημέρωση.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #10
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έβαλα χτες στο FireTV4K και έπαιξε λαμπάδα...στο PC σπίτι δεν το έβαλα γιατί δεν το χρησιμοποιώ πλέον για ταινίες....
    Συμφωνώ.
    Βρήκα και 4κ να δω σήμερα σε κάποια σειρά και στο Firestick 4k max παίζει μια χαρά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  11. #11
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έβαλα χτες στο FireTV4K και έπαιξε λαμπάδα...στο PC σπίτι δεν το έβαλα γιατί δεν το χρησιμοποιώ πλέον για ταινίες....
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ.
    Βρήκα και 4κ να δω σήμερα σε κάποια σειρά και στο Firestick 4k max παίζει μια χαρά.
    Και εγώ στην αρχή δεν ειχα θέμα ή δεν το είχα προσέξει.

  12. #12
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Μπείτε στο discord... https://discord.gg/YXPZvj4U
    και μετά στην ενότητα #νέα_κοινότητας-πρόσθετα για ένα ολοκληρωμένο σούπερ αναλυτικό οδηγό που θα σας λύσει όλες σας τις απορίες !!!
    https://discord.com/channels/5579982...95315720044664
    Εδώ για την ενημέρωση v1.5.11 σε Android TV που γίνεται και αναφορά επιπλέον για την εκπληκτική υπηρεσία Easynews.
    https://discord.com/channels/5579982...11677474906132

    Μπείτε κι εδώ και για άλλους σούπερ αναλυτικούς οδηγούς όπως τις εφαρμογές Syncler, CloudStream, wako κλπ. και γενικά οτιδήποτε συμβαίνει στη media κοινότητα θα το βρίσκεται στην ενότητα #νέα_κοινότητας-πρόσθετα !!!
    https://discord.com/channels/5579982...79721057206302
    Καλή μελέτη !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xalaros10 : 07-07-23 στις 16:34.

  13. #13
    Εγγραφή
    18-02-2008
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Κανένα σχόλιο, καμία κριτική θετική ή αρνητική, κανένα ευχαριστώ

  14. #14
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xalaros10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα σχόλιο, καμία κριτική θετική ή αρνητική, κανένα ευχαριστώ
    Εεε what?

  15. #15
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xalaros10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανένα σχόλιο, καμία κριτική θετική ή αρνητική, κανένα ευχαριστώ
    Μια χαρά λειτουργεί από την ημέρα που μας το είπε ο @chat1978 και το βάλαμε, κανένα πρόβλημα από μεριά μου μέχρι τώρα.

    Το βασικότερο καλό του είναι για μένα πως συνεχίζεις να βλέπεις αυτό που βλέπεις σε οποιαδήποτε συσκευή έχεις, μαγικό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 1 από 15 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας