Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 124
  1. #61
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχω επιβεβαιώσει, αλλά ακούγεται πως σε καινούριους λογαριασμούς δε σε αφήνει "εκτός" Τουρκίας να δεις. Κοινώς αν ξεκινήσεις καινούριο λογαριασμό ακούγεται πως πρέπει να χρησιμοποιήσεις για 1 μήνα VPN για να βλέπεις.

    Από εκεί και πέρα, είτε ξεκινάς καινούριο λογαριασμό και ξεκινάς να πληρώνεις με δωροκάρτες Τουρκίας, είτε εκδίδεις μια κάρτα FUPS και αν στην πάρει όλα ωραία όλα καλά συνεχίζεις να πληρώνεις με αυτή.
    Υπάρχει και η λύση να αφήσεις να λήξει η συνδρομή σου η ελληνική, και μετά να συνδεθείς με vpn για να την ενεργοποιήσεις ξανά μέσω Τουρκίας.

    Τώρα ακριβώς στο ερώτημά σου, αν πας μέσω VPN να συνδεθείς Τουρκία και θελήσεις να πληρώσεις, τότε ναι θα πρέπει οι δωροκάρτες να είναι κάρτες για την Τουρκία.
    δούλεψε σε ευχαριστώ πολύ!

    Δοκίμασα και για το disney plus και το gdrive αλλα δεν προχωράει

  2. #62
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 8anos Εμφάνιση μηνυμάτων
    δούλεψε σε ευχαριστώ πολύ!

    Δοκίμασα και για το disney plus και το gdrive αλλα δεν προχωράει
    ε πες και τον τρόπο

  3. #63
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Εγώ πάντως για οτιδήποτε έχει συνδρομή αλλά και για αγορές έχω φτιάξει μια oldubil κάρτα (χωρίς ταυτοποίηση έχεις μέγιστο 2750 λίρες διαθέσιμο) και τη φορτώνω με wise μέσω τουρκικού iban που μου έχει δώσει η τελευταία με 1€ προμήθεια. Την έχω βάλει παντού να πληρώνει κι είμαι κομπλε.

    Σε νέο λογαριασμό netflix είναι υποχρεωτικό το vpn για τον 1ο μήνα, μετά παίζει κανονικά

  4. #64
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Την oldubil την εξέδωσες από το mobile app ή από το site;
    Ανυπόγραφος

  5. #65
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε πες και τον τρόπο
    Γενικά έκανα αυτά που προτείνονται στο νήμα αλλά το καινούργιο ήταν ότι εβγαλα μια fups ακολουθώντας τις οδηγίες ενός βίντεο.

    https://m.twitch.tv/videos/1794684785

    Ολα με vpn, δεν έχω δοκιμάσει χωρίς να πω την αλήθεια.

    Όσοι έχουν fups την δέχεται το Google play ως τρόπο πληρωμής;
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  6. #66
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την oldubil την εξέδωσες από το mobile app ή από το site;
    Απευθείας από το mobile app.

  7. #67
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Update!

    Με την τεχνογνωσία που απέκτησα για να βγάλω την fups γύρισα και δημιούργησα ένα εντελώς νέο λογαριασμό google Τουρκίας.

    Απεγκατεστησα την εφαρμογή της disney +και την εγκατέστησα ξανά μέσω του νέου λογαριασμού.
    Τώρα μπόρεσα να πληρώσω για τη συνδρομή.
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  8. #68
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Αυτός ο τσάτσος έχει σώσει κόσμο και κοσμάκη! Με τον google λογαριασμό Τουρκίας που δημιούργησες, δοκίμασε να κατεβάσεις bluestacks για να έχεις εικονικό android στον υπολογιστή σου, και δοκίμασε από εκεί να δεις αν θα σου βγάζει τιμές Τουρκίας για google drive.

  9. #69
    Εγγραφή
    10-06-2011
    Περιοχή
    offroad
    Μηνύματα
    2.621
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    800/150
    ISP
    Get Norway
    Router
    OPNsense
    Για να πάρω τουρκικό αριθμό δεν δουλεύει καμία κάρτα μου

  10. #70
    Εγγραφή
    03-04-2004
    Μηνύματα
    92
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από treli@ris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως για οτιδήποτε έχει συνδρομή αλλά και για αγορές έχω φτιάξει μια oldubil κάρτα (χωρίς ταυτοποίηση έχεις μέγιστο 2750 λίρες διαθέσιμο) και τη φορτώνω με wise μέσω τουρκικού iban που μου έχει δώσει η τελευταία με 1€ προμήθεια. Την έχω βάλει παντού να πληρώνει κι είμαι κομπλε.

    Σε νέο λογαριασμό netflix είναι υποχρεωτικό το vpn για τον 1ο μήνα, μετά παίζει κανονικά
    Ωραία περίπτωση η oldubill και όντως φαίνεται τούρκικη σαν κάρτα, δεν "γεμίζε" όμως με κάτι άλλο; πρέπει αποκλειστικά να φορτωθεί από τουρκικά iban ?

  11. #71
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από medias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία περίπτωση η oldubill και όντως φαίνεται τούρκικη σαν κάρτα, δεν "γεμίζε" όμως με κάτι άλλο; πρέπει αποκλειστικά να φορτωθεί από τουρκικά iban ?
    Γεμίζει και μέσω binance για παράδειγμα αν αγοράσεις από κάποιον try πουλώντας usdt και του δώσεις αριθμό κάρτας να στα βάλει. Αλλά έχεις μεγαλύτερη χασούρα. Γέμιζε πριν κανά μήνα και με Revolut με προμήθεια ανάλογη του ποσού της μεταφοράς αλλά πλέον την έκοψαν.

  12. #72
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτός ο τσάτσος έχει σώσει κόσμο και κοσμάκη! Με τον google λογαριασμό Τουρκίας που δημιούργησες, δοκίμασε να κατεβάσεις bluestacks για να έχεις εικονικό android στον υπολογιστή σου, και δοκίμασε από εκεί να δεις αν θα σου βγάζει τιμές Τουρκίας για google drive.

    Μου έδωσε κατευθείαν από το ανδροιτ του κινητού

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από patch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πάρω τουρκικό αριθμό δεν δουλεύει καμία κάρτα μου
    Σου στέλνω πμ
    "Από την άλλη ακούω: ου δύνασθε Θεώ δουλεύειν και μαμωνά. […]. Οταν ένας πολιτισμός αφήνει το Θεό και βάζει το μαμωνά (παντού το βλέπομε) για ανώτατο αγαθό, summum bonum, καταλαβαίνετε τι πολιτισμός πρέπει να είναι αυτός. Διαλέξαμε, φαίνεται, τον πολιτισμό που μας άξιζε. […]"

    Ζ.Λορεντζάτος,
    COLLECTANEA

  13. #73
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Έχω το Google drive 200gb εδώ και 2 χρόνια.
    Απλά με τούρκικο VPN έφτιαξα τουρκικό gmail και μετά έβαλα revolut με διεύθυνση Ελλάδος χωρίς θέμα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  14. #74
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Αυτά μάλλον πάνε last year. Λοιπόν, είπα να προσθέσω άλλο ένα χρόνο συνδρομή στο youtube premium μιας και είναι στα 10€ περίπου, αλλά και για να δοκιμάσω τι γίνεται με την πληρωμή. Την Ν26 που είχα εξαρχής και είχα πληρώσει δεν τη δέχτηκε και ήθελε κάρτα από τη χώρα. Δοκίμασα και τη revolut και ξανά τζίφος. Τελικά έβαλα τη μία fups που είχα και όλα καλά. Πλέον συνδρομή έως το 2025.

  15. #75
    Εγγραφή
    08-05-2006
    Μηνύματα
    11.506
    Downloads
    70
    Uploads
    5
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά μάλλον πάνε last year. Λοιπόν, είπα να προσθέσω άλλο ένα χρόνο συνδρομή στο youtube premium μιας και είναι στα 10€ περίπου, αλλά και για να δοκιμάσω τι γίνεται με την πληρωμή. Την Ν26 που είχα εξαρχής και είχα πληρώσει δεν τη δέχτηκε και ήθελε κάρτα από τη χώρα. Δοκίμασα και τη revolut και ξανά τζίφος. Τελικά έβαλα τη μία fups που είχα και όλα καλά. Πλέον συνδρομή έως το 2025.
    Έχει κολλήματα η revolut με τους Τούρκους. Σε άλλους να περνάει και σε άλλους οχι. Για n26 δεν έχω άποψη.

    - - - Updated - - -

    Το cloud της tplink , tapo care , έχει το ετήσιο premium προσφορά για 10 συσκευές στις 1330 λίρες , περίπου 45€ σχεδόν 3 φορές κάτω απο το στάνταρ εκτός Τουρκίας.

Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας