Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 97
  1. #31
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Νομίζω πρέπει να βάλουμε ένα pinned post, το οποίο να αναγράφει ανά πάσα ώρα και στιγμή -λαμβάνοντας υπόψιν τις διάφορες αλλαγές- (και να το κάνουμε update περιοδικώς) ως προς την πιο φθηνή / ευφυή στρατηγική διατήρησης υπολοίπου καρτοκινητών. Είναι πολύ δύσκολο πλέον κάποιος να παρακολουθεί τι πρέπει να κάνει. Συνεχώς, μα συνεχώς αλλάζουν τα πακέτα επί τα χείρω.

  2. #32
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Για οικονομικοτερες λύσεις φρογκ και f2g. Η καρτοκινητή της βονταφον απο Σεπτέμβρη/Οκτώβρη θα είναι ασύμφορη.

  3. #33
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για οικονομικοτερες λύσεις φρογκ και f2g. Η καρτοκινητή της βονταφον απο Σεπτέμβρη/Οκτώβρη θα είναι ασύμφορη.
    Μια στιγμή, ξέρεις τί είναι το Vodafone Cashback;
    Από αυτό που ξέρω εγώ με 1€ επιστροφή ανανεώνεις καρτοκινητή της Vodafone
    και παραπάνω επιβεβαιώνουν πως ανανέωσαν ακόμα και με 0,1€.
    To πιο φτηνό που υπάρχει λέμε κι από F2G κι από Frog (δηλαδή Frog με πόσα ανανεώνεις; ).
    Δεν προσφέρει καμία άλλη εταιρεία κάτι ανάλογο και όταν υπάρχει το Vodafone Cashback, δεν ασχολείσαι με ακριβότερες επιλογές ανανέωσης.
    Δεν καταργείται το Vodafone Cashback ούτε τώρα ούτε Σπετέμβρη εκτός αν ξέρει κανείς περισσότερα και να το δούμε και να πάμε F2G που είναι η αμέσως επόμενη φτηνότερη επιλογή ανανέωσης. Αλλά δεν άκουσα κάτι κάπου.

  4. #34
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια στιγμή, ξέρεις τί είναι το Vodafone Cashback;
    Από αυτό που ξέρω εγώ με 1€ επιστροφή ανανεώνεις καρτοκινητή της Vodafone
    και παραπάνω επιβεβαιώνουν πως ανανέωσαν ακόμα και με 0,1€.
    To πιο φτηνό που υπάρχει λέμε κι από F2G κι από Frog (δηλαδή Frog με πόσα ανανεώνεις; ).
    Δεν προσφέρει καμία άλλη εταιρεία κάτι ανάλογο και όταν υπάρχει το Vodafone Cashback, δεν ασχολείσαι με ακριβότερες επιλογές ανανέωσης.
    Δεν καταργείται το Vodafone Cashback ούτε τώρα ούτε Σπετέμβρη εκτός αν ξέρει κανείς περισσότερα και να το δούμε και να πάμε F2G που είναι η αμέσως επόμενη φτηνότερη επιλογή ανανέωσης. Αλλά δεν άκουσα κάτι κάπου.
    Μια χαρά ξέρω το cash back και το χρησιμοποιώ, αλλά εγώ είμαι τυχερός επειδή αγοράζω τις συγκεκριμένες σαλάτες που δίνουν επιστροφή. Για κάποιον που δεν αγοράζει τα συγκεκριμένα προιοντα που δίνουν επιστροφή (τα οποία προιοντα τα έχει μειώσει κατά πολυ η εταιρία) δεν βολευει. Ασε που θέλει ολόκληρη διαδικασία να ψάξεις στην εφαρμογή ποιά προιοντα δίνουν επιστροφή, να πας στο σουπερμάρκετ να τα βρεις διαθέσιμα, να τα αγοράσεις, να πας σπίτι να σκανάρεις από το κινητό την απόδειξη, να περιμενεις 2 μέρες να μπει η επιστροφή και να θυμηθείς να την εξαργυρώσεις και μετά να ξαναμπείς στο liquid, αφου θα πρεπει να βγεις απο το liquid διότι το cash back γίνεται μόνο όταν είσαι απλό CU και όχι liquid. Ασε που πρεπει πριν κλεισεις μήνα στο liquid να θυμάσαι να αλλάζεις την μπάρα αυτόματης χρέωσης κάρτας. Γενικά εάν έχεις πολυ ελευθερο χρόνο, θα έχεις κάτι να ασχολείσαι.

    Στο frog βάζω 10ε και έχω ομιλία για 3 μήνες και τον πρωτο μήνα δώρο 1,5gb.

    Το F2G είναι το πιο ξεκουραστο για απλή συντήρηση υπόλοιπου και αριθμού αφου επιτρέπει ανανέωση 1 ευρώ κάθε 2 μήνες.

  5. #35
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sakis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται. Τα έχουν προβλέψει όλα.Προσεξε.Υπαρχει κίνδυνος να σου χαθούν τα χρήματα μια μέρα πριν γίνει η ανανέωση στο δίμηνο
    μπορεις να μου το εξηγησεις καλυτερα ; για να το καταλαβω; .

  6. #36
    Εγγραφή
    28-02-2013
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1/1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    UDM-Pro
    Ως χρήστης CU liquid με τα 8€/μήνα, η ανακοίνωση (αν και αναμενόμενη) «πονάει» αρκετά.
    Πάλι καλά που υπάρχει το CU smart pocket ώστε να χρησιμοποιώ το περισσευούμενο υπόλοιπο σε e-food ή κάτι τέτοιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jimios : 12-08-23 στις 14:58.

  7. #37
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο frog βάζω 10ε και έχω ομιλία για 3 μήνες και τον πρωτο μήνα δώρο 1,5gb.
    Την κουβέντα την κάνουμε για την ελάχιστη ανανέωση, που μόνο σκοπό έχει τη συντήρηση αριθμού.
    Και έχω δίκιο ότι το Frog δε χωρά στην κουβέντα γιατί είναι ασύμφορο για συντήρηση κινητού.
    Δεν έχει δυνατότητα να ανανεώσεις με ποσά της τάξης του 1€
    δυνατότητα που την έχουν το F2G και τα καρτοκινητά της VF.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά ξέρω το cash back και το χρησιμοποιώ, αλλά εγώ είμαι τυχερός επειδή αγοράζω τις συγκεκριμένες σαλάτες που δίνουν επιστροφή. Για κάποιον που δεν αγοράζει τα συγκεκριμένα προιοντα που δίνουν επιστροφή (τα οποία προιοντα τα έχει μειώσει κατά πολυ η εταιρία) δεν βολευει. Ασε που θέλει ολόκληρη διαδικασία να ψάξεις στην εφαρμογή ποιά προιοντα δίνουν επιστροφή, να πας στο σουπερμάρκετ να τα βρεις διαθέσιμα, να τα αγοράσεις, να πας σπίτι να σκανάρεις από το κινητό την απόδειξη, να περιμενεις 2 μέρες να μπει η επιστροφή και να θυμηθείς να την εξαργυρώσεις και μετά να ξαναμπείς στο liquid, αφου θα πρεπει να βγεις απο το liquid διότι το cash back γίνεται μόνο όταν είσαι απλό CU και όχι liquid. Ασε που πρεπει πριν κλεισεις μήνα στο liquid να θυμάσαι να αλλάζεις την μπάρα αυτόματης χρέωσης κάρτας. Γενικά εάν έχεις πολυ ελευθερο χρόνο, θα έχεις κάτι να ασχολείσαι.
    Το CU Liquid δεν αφορά όλα τα καρτοκινητά VF.
    Απεναντίας όλα τα καρτοκινητά VF τα αφορά κανονικά το Cashback.

    Τώρα παράδειγμα για Cashback
    έχει με 1€ πασάτα ΜπαρμπαΣτάθης που σου επιστρέφει 0,50 € αυτή τη βδομάδα.

    Αν κάποιος νομίζει ότι δεν του αρέσει το εμπόρευμα, μπορεί να το πετάξει στα σκουπίδια,
    μια φορά στο καρτοκινητό του θα περαστούν 50 λεπτά και ανανέωση για 2 μήνες.

    Κι αν κάποιος νομίζει ότι του είναι κόπος για να τον συμφέρει αυτό
    αλλά του φαίνονται λιγότερος μπελάς τα 10ευρα σε κάρτες ανανέωσης,
    λυπάμαι δεν έχω να προσθέσω κατι σε μια κουβέντα για το ποσό της ελάχιστης ανανέωσης και την οικονομία στην τσέπη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από VIPdriver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το F2G είναι το πιο ξεκουραστο για απλή συντήρηση υπόλοιπου και αριθμού αφου επιτρέπει ανανέωση 1 ευρώ κάθε 2 μήνες.
    Για πιο ξεκούραστη και φτηνή ανανέωση συμφωνώ, το F2G είναι η πρώτη επιλογή.
    Εναλλακτική επιλογή είναι και το VF Cashback.

    Πέραν αυτών, ουδέν για οικονομική συντήρηση κινητού που αφορά το θέμα «ελάχιστο τιμήμα ανανέωσης».

    Το ότι η VF αυξάνει το κατώφλι των ποσών ανανέωσης για κάποιον που ανανεώνει με κάρτες,
    ευθέως δεν αφορά τον χρήστη που επιδιώκει την οικονομικότερη ανανέωση
    γιατί στη VF οι κάρτες δεν είναι η οικονομικότερη μέθοδος ανανέωσης.
    Ο χρήστης που θέλει την οικονομικότερη ανανέωση,
    έχει το Cashback για να ανανεώσει .
    Αν καταργηθεί το Cashback, εδώ είμαστε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος antonis_ : 12-08-23 στις 15:14.

  8. #38
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    To F2G πόσο κρατά απο ελάχιστη ανανέωση χωρίς να γίνει φραγή ?

  9. #39
    Εγγραφή
    28-11-2018
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να μου το εξηγησεις καλυτερα ; για να το καταλαβω; .
    Είναι απλό.
    Ας υποθέσουμε ότι βάζεις 5 Σεπτεμβρίου αυτόματη ανανέωση.
    Το ποσό που θα σου ανανεώσει λήγει στις 4 Νοεμβρίου.
    Έλα όμως που 5 Νοεμβρίου θα κάνει ανανέωση και θα έχει μηδενίσει το υπόλοιπο σου.
    Εκτός αν ασχοληθεις να αλλαξεις την μπάρα.
    Μετά όμως γίνεται κάπως πολύπλοκο κατά την γνώμη μου γιατί πρέπει να αλλάζεις μπάρες και να κλειδώνεις ξεκλειδώνει κάρτες.Φεξε μου και γλυστρισα.

  10. #40
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sakis206 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι απλό.
    Ας υποθέσουμε ότι βάζεις 5 Σεπτεμβρίου αυτόματη ανανέωση.
    Το ποσό που θα σου ανανεώσει λήγει στις 4 Νοεμβρίου.
    Έλα όμως που 5 Νοεμβρίου θα κάνει ανανέωση και θα έχει μηδενίσει το υπόλοιπο σου.
    Εκτός αν ασχοληθεις να αλλαξεις την μπάρα.
    Μετά όμως γίνεται κάπως πολύπλοκο κατά την γνώμη μου γιατί πρέπει να αλλάζεις μπάρες και να κλειδώνεις ξεκλειδώνει κάρτες.Φεξε μου και γλυστρισα.
    το εχω δοκιμασει να κλειδωσω την καρτα και ερχεται sms οτι δεν εγινε η συνναλλαγη και οτι θα γινει προσπαθεια ξανα . Νομιζω 2-3 φορες την ιδια ημερα γινεται προσπαθεια.
    θα δοκιμασω να αλλαζω την μπαρα και τις ημερομηνιες κοιτωντας πρωτα την ημερομηνια ληξης του ποσου σε ευρω .

  11. #41
    Εγγραφή
    02-02-2008
    Μηνύματα
    408
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Άρα πάμε για minimum ανανέωση 15€ από 12. Δεν παίζονται.
    Edit: Μόλις είδα ότι έχουν και 13€ ανανέωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος honda22 : 13-08-23 στις 11:01.

  12. #42
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    τα cashback δινονται για αγορές μέσω χρεωστικών καρτών μόνο η και με μετρητά μόνο με την απόδειξη;

    Ενα υπόλοιπο που έχω 7 ευρώ σε VF CU που εχω μεσα, πώς μπορώ να το απελευθερώσω χωρίς να κάνω καταγγελία; Αποστολή σε άλλο αριθμο κάτι και μεταφορά σε τραπεζα;

    Το ρωτάω γιατί δεν ξερω κανεναν που να το χρειάζεται, και γω δεν πρόκεται να το καταναλώσω

  13. #43
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ουσιαστικά σκανάρεις την απόδειξη που γράφει τα είδη που αγόρασες.. δεν παίζει ρόλο ο τρόπος αγοράς..
    Όσα έχουν την προσφορά παίρεις πίσω ένα ποσό.

    Εγώ χρησιμοποιώ το Pockee για αυτά έως τώρα, θα το δοκιμάσω και εδώ..

    Για το πόσο που έχεις μέσα τώρα..
    - Θα μπορούσες να το ξοδέψεις στο SmartPocket, αλλά υπάρχoυν προϋποθέσεις, σχετικά με ανανέωση χρόνου και άλλα..
    - Θα μπορούσες να το μεταφέρεις σε άλλο Vodafone, αλλά και πάλι έχει προϋποθέσεις σχετικά με ανανέωση χρόνου..

    Εάν το έχεις πολύ καιρό έτσι, μάλλον δεν μπορείς να το κάνεις κάτι άλλο..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 19-08-23 στις 13:18.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #44
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Τελευταία ανανέωση Ιουνιο του 2022, γι αυτό εβαλα (προσφατα) 23/06/23, 8 ευρώ βγάζοντας φραγή - θα συμπλήρωνε 12μηνο. Είπα να κανω ανανεωση γιατί αρχισε να φαινεται εκτός δικτύου.

    Θα έπρεπε να είχα βαλει με cashback...

    Δεν εχω αλλο Vodafone και δεν ξερω κόσμο να έχει. Είναι μή διαθέσιμο λες για τράμπα σε άλλο; Αλλά και παλι δεν ξερω κάποιον.

    Thanks για το smartpocket, αλλά δεν βλεπω να ξοδευω κατι εκεί.

    Edit - again κατι βρηκα στο e-fresh. Μαλλον θα δω τις πρυποθεσεις για να βγαλω smartpocket. Το υπόλοιπο λήγει 21/12/23, οπότε εχω χρονο να αποφασισω λογικά. Εχουν ελαχιστη παραγγελία 55 ευρώ - δεν παίζει.

    Ο λογος που το κρατώ είναι οτι εχει καποια data ο αριθμός που δεν λήγουν (μηνιαία)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MyISLM : 19-08-23 στις 14:53.

  15. #45
    Εγγραφή
    27-06-2023
    Μηνύματα
    135
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταία ανανέωση Ιουνιο του 2022, γι αυτό εβαλα (προσφατα) 23/06/23, 8 ευρώ βγάζοντας φραγή - θα συμπλήρωνε 12μηνο. Είπα να κανω ανανεωση γιατί αρχισε να φαινεται εκτός δικτύου.

    Θα έπρεπε να είχα βαλει με cashback...

    Δεν εχω αλλο Vodafone και δεν ξερω κόσμο να έχει. Είναι μή διαθέσιμο λες για τράμπα σε άλλο; Αλλά και παλι δεν ξερω κάποιον.

    Thanks για το smartpocket, αλλά δεν βλεπω να ξοδευω κατι εκεί.

    Edit - again κατι βρηκα στο e-fresh. Μαλλον θα δω τις πρυποθεσεις για να βγαλω smartpocket. Το υπόλοιπο λήγει 21/12/23, οπότε εχω χρονο να αποφασισω λογικά. Εχουν ελαχιστη παραγγελία 55 ευρώ - δεν παίζει.

    Ο λογος που το κρατώ είναι οτι εχει καποια data ο αριθμός που δεν λήγουν (μηνιαία)
    Μπορείς κάθε 2μηνο να συντηρείς το υπόλοιπο με cashback.

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας