Σελ. 228 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233238248 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.406-3.420 από 5771
  1. #3406
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέτοια σαλάτα fake news για τα Εξάρχεια καιρό έχω να διαβάσω. Λες και ζούμε σε άλλη πόλη. Go on.
    Το αυτό... εντάξ.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  2. #3407
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Σχετικό-άσχετο, ελπίζω να συμφωνούμε όλοι ότι υπάρχει τρόπος να μαζέψει τους ποινικούς η αστυνομία χωρίς να καταπατάει το σύνταγμα.
    Και η δικαιολογία ότι οι αστυνομικοί τους πιάνουν και η δικαιοσύνη τους αφήνει έξω δεν είναι δικαιολογία για να πλακώνουν στο ξύλο πολίτες (δηλαδή μας λέει ότι ξεσπάει στον τυχαίο άτυχο αξύριστο μαλλιά που περνάει μπροστά του επειδή την προηγούμενη εβδομάδα συνέλαβε έναν εγκληματία και τον άφησε έξω η δικαιοσύνη; ).

    Και η αστυνομία και η δικαιοσύνη όργανα της πολιτείας είναι, να κόψει το λαιμό της να τα βάλει να κάνουν το ρόλο τους.

  3. #3408
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικό-άσχετο, ελπίζω να συμφωνούμε όλοι ότι υπάρχει τρόπος να μαζέψει τους ποινικούς η αστυνομία χωρίς να καταπατάει το σύνταγμα.
    Και η δικαιολογία ότι οι αστυνομικοί τους πιάνουν και η δικαιοσύνη τους αφήνει έξω δεν είναι δικαιολογία για να πλακώνουν στο ξύλο πολίτες (δηλαδή μας λέει ότι ξεσπάει στον τυχαίο άτυχο αξύριστο μαλλιά που περνάει μπροστά του επειδή την προηγούμενη εβδομάδα συνέλαβε έναν εγκληματία και τον άφησε έξω η δικαιοσύνη; ).

    Και η αστυνομία και η δικαιοσύνη όργανα της πολιτείας είναι, να κόψει το λαιμό της να τα βάλει να κάνουν το ρόλο τους.
    Να φαγωθούν μόνοι τους ψηφίζω εγώ... επίσης να τους δανείσουν τα ΕΚΑΜ τους χώρους που κάνουν εκπαίδευση σε κλειστούς χώρους να είμαστε ποιο σίγουροι πως δεν θα φύγει καμιά ξόφαλτση.

    Το αποτέλεσμα μπορεί να μπει και στο στοίχημα... και με Χ μέσα αν πεθάνουν όλοι
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #3409
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και η αστυνομία και η δικαιοσύνη όργανα της πολιτείας είναι, να κόψει το λαιμό της να τα βάλει να κάνουν το ρόλο τους.
    Το προβλημα ειναι ο νομοθετης, ουτε η αστυνομια αλλα ουτε κι η δικαιοσυνη.
    Πρεπει οι αναστολες να ξεκινησουν να κοβονται, οσο αυτο δεν γινεται η καθε κυβερνηση κλεινει το ματι στους μπαχαλακηδες.

    Ναι μεν ειναι καλυτερη η κατασταση αλλα ειναι καλυτερη γιατι υπαρχει εντονη παρουσια αστυνομιας (παλια ουτε καν) ενω ο στοχος πρεπει να ειναι να μην υπαρχει η αναγκη για παρουσια της αστυνομιας. Εδω θα συμφωνησω με οτι εχει ειπωθει.

  5. #3410
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Για ποιους μπαχαλάκηδες μιλάτε ωρέ; Ως "αιτία" για την υποβάθμιση Εξαρχείων; Αν ναι, από αυτό και μόνο φαίνεται ότι η μόνη εικόνα που έχετε για την "υποβάθμιση" είναι από ρεπορτάζ του ΣΚΑΙ.

    Ειδάλλως, ψάχτε σε συμμορίες που πουλάνε ναρκωτικά και ποιοι προφανώς καλύπτουν διάφορους εκεί στην περιοχή και πώς - ώ, τι θαύμα ήταν αυτό, τι τεράστιο θαύμα και πώς έγινε κάτι τέτοιο - όλοι αυτοί εξαφανίστηκαν (δλδ μεταφέρθηκαν αλλού) όταν ξαφνικά η περιοχή πλέον έχει μπει σε full gentrification mode.

    Και περιμένετε να κάνει η αστυνομία "το έργο της" όταν..... το έχει κάνει ήδη nudge nudge wink wink.

    Συνεχίσετε να λέτε για καταλήψεις και αναρχικούς, άλλωστε στον ΣΚΑΙ (και όχι μόνο) θα βρείτε τέτοιο υλικό μπόλικο

    Μη λέτε μερικοί εδώ όμως ψέματα ότι ξέρετε πετώντας κάτι τέτοια μαργαριτάρια....
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #3411
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Μα τι λέτε μωρέ ;

    Σε ποιους απευθύνεστε ; Μόνο σε αυτούς ΔΕΝ μένουν Αθήνα ή μόνο σε αυτους που δεν έχουν ΙΔΕΑ ουτε καν που πέφτουν τα Εξάρχεια;

    Τα εξάρχεια τα υποβάθμισαν οι "μπαχαλάκηδες" όσο την Ομόνοια οι Γλυφαδιώτες!

    Εγιναν αφήγημα στο στόμα του κάθε ακροδεξιού ( Πλεύρη πχ ) για να κάνει βιντεάκια 10'' στις 05.30 κοιτώντας δεξιά - αριστερά τρομαγμένος.
    Socii stamus Cadimus dividui

  7. #3412
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα τι λέτε μωρέ ;

    Σε ποιους απευθύνεστε ; Μόνο σε αυτούς ΔΕΝ μένουν Αθήνα ή μόνο σε αυτους που δεν έχουν ΙΔΕΑ ουτε καν που πέφτουν τα Εξάρχεια;

    Τα εξάρχεια τα υποβάθμισαν οι "μπαχαλάκηδες" όσο την Ομόνοια οι Γλυφαδιώτες!

    Εγιναν αφήγημα στο στόμα του κάθε ακροδεξιού ( Πλεύρη πχ ) για να κάνει βιντεάκια 10'' στις 05.30 κοιτώντας δεξιά - αριστερά τρομαγμένος.
    6.30 ήταν φίλος, μη διαδίδεις fake news
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  8. #3413
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    6.30 ήταν φίλος, μη διαδίδεις fake news
    Σορρυ φίλος πηγαινα με την παλιά ώρα
    Socii stamus Cadimus dividui

  9. #3414
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Γράφω για τελευταία φορά για το θέμα Εξάρχεια γιατί δεν έχει νόημα να το συνεχίζω από την στιγμή που οι περισσότεροι διαφωνούν, ούτε οι δικές μου απόψεις θα αλλάξουν ούτε εγώ θα αλλάξω τις απόψεις άλλων.

    Τα Εξάρχεια ήταν μια από τις καλύτερες περιοχές της Αθήνας μέχρι κάποιο σημείο, ο καθένας έχει το δικό του χρονικό σημείο με βάση αυτά που έχει ακούσει / ξέρει κτλ. Εγώ λέω μέχρι το 80 οριακά. Από εκεί ξεκίνησε μια ήπια υποβάθμιση με τον ερχομό των ναρκωτικών που βρήκαν ευκαιρία λόγω του φοιτητοκοσμου. Οι αναρχικοί που υπήρχαν εδώ οι περισσότεροι ήταν της περιοχής και ότι έκαναν, αν έκαναν κάτι ακόμα και επεισόδια με τα ΜΑΤ σεβοντουσαν την περιοχή τους και τις περιουσίες των κατοικων, πρόσεχαν ποτε και όταν θα πετάξουν κάτι κτλ. Επίσης έδιωχναν κάποιους αν καταλάβαιναν ότι ήταν διακινητες. Τα Εξάρχεια λοιπόν αποτέλεσαν μια περιοχή μεν προβληματική για κάποιους, σε μερίδα του κόσμου δεν άρεσαν αλλά η κατάσταση ήταν ανεκτή. Δεν κινδυνευες από κανέναν.

    Όλα τα παραπάνω χονδρικά μέχρι το 2005-6. Τότε πυκνωσαν τα επεισόδια εναντίον των ΜΑΤ, πολλοί αναρχικοί που παλαιά είχαν ενεργό δράση αποσύρθηκαν και την θέση τους πήραν μετανάστες και νεότερες γενιές που ήρθαν εδώ και μερικοί από αυτοί άρχισαν να έχουν πάρε δώσε με κυκλώματα διακίνησης ναρκωτικών.

    Με την έναρξη των συμβατών μετά την δολοφονία του Γρηγοροπουλου μαζεύτηκαν εδώ όλη η σαρα και η μαρα από όλη την Αττική και η περιοχή τα επόμενα χρόνια γινόταν η φωλιά όσων ήθελαν και γούσταραν να πλακώνουν μπάτσους και να ξεσπανε στην αστυνομία γιατί δεν είχανε τι άλλο να κάνουν στην ζωή τους. Μέσα στους νέοαναρχικούς - μπαχαλακιδες προστέθηκαν χοτλιγκανοι, άτομα του κοινού ποινικου δικαίου, μπραβοι, τσιράκια και παρατρεχαμενοι από κυκλώματα διακίνησης, κάποιοι άκυροι μετανάστες Πακιστανοί που ένας θεός ξέρει ποιος τους πλήρωσε η τι τους είπε για να πάρουν μέρος στα επεισόδια.

    Κατι πήγε να γίνει το 2009-10 όταν ανέλαβε ο Χρυσοχοιδης αλλά σταμάτησε σύντομα τόσο λόγω του ότι τον άλλαξε ο ΓΑΠ όσο και λόγω των ολοένα και περισσότερων αντιδράσεων στο κέντρο για τα μνημόνια που μετά από πορείες μαζευοντουσαν όλοι αυτοί στο ΕΜΠ και στα Εξάρχεια και έκαναν επεισόδια με τα ΜΑΤ.

    Πλέον όταν γινόταν πορεία στο κέντρο ερχόντουσαν εδώ όλοι και τα έκαναν γυαλιά καρφια, μολότοφ σε πολυκατοικιες, πέτρες σε ΙΧ και μπαλκονια κοκ. Όλα τα παραπάνω παράλληλα με την ένταση της διακίνησης ναρκωτικών.

    Από το 2015 μέχρι το 2019 ήταν η χειρότερη περίοδος αυτής της περιοχής με αύξηση και επιδείνωση όλων των παραπάνω φαινομένων, σχεδόν κάθε 2-3 άγνωστοι έβαζαν φωτιές σε κάδους και είχαμε προβλήματα από τον καπνό.
    Τα ηνία πλέον είχαν οι διακινητες ναρκωτικών οι οποίοι προκαλούσαν τα επεισόδια ώστε να δίνουν την εικόνα ΣΤΑ ΜΜΕ πως όποιος ήθελε μπορούσε να έρχεται εδώ για να πάρει την δόση του.

    Κάποιοι λίγοι αναρχικοί που υποστήριζαν ότι μόνοι τους πολίτες και κάτοικοι έπρεπε να βρουν αυτοοργανωμένο τρόπο για να διώξουν τα ναρκωτικά δεν κατάφεραν τίποτα. Από την μία δεν ήθελαν καταστολή και κρατική παρέμβαση από την άλλη δεν μπορεί να τα βάλει ο μέσος πολίτης με το οργανωμένο έγκλημα.
    Ταυτόχρονα στην περιοχή βλέπαμε άτομα να το παίζουν αναρχικοί αλλά στην πραγματικότητα ήταν διακινητες και σύχναζαν και μέσα στους χώρους του ΕΜΠ. Βλέπουμε ξεκάθαρα ότι ο αναρχικός χώρος δεν έχει καταφέρει να περιφρουρησει το κίνημα του, από την μία υποστηρίζει ότι είναι υπέρ της καλλιέργειας και χρήσης ουσιών μόνο για ιδιοχρηση και από την άλλη είχανε πάρε δώσε με διακινητες άρα ενισχύουν το παράνομο εμπόριο ναρκωτικών.

    Τα υπόλοιπα με τις καταλήψεις για στέγαση μεταναστών τα έγραψα δεν τα λέω πάλι, οι μετανάστες έγιναν βορά για τα κυκλώματα ναρκωτικών που δραστηριοποιούνταν εδώ, μαζί με όλα τα προηγούμενα προστέθηκαν οι συμμορίες κλεφτών, ληστών, διαρρηκτών τα διαμερίσματα που έκρυβαν κλοπιμαια μαζί με άλλα για ναρκωτικά κοκ.


    Όσοι μένουν εδώ τα ξέρουν και τα έζησαν 100% αυτά που λέω. Από εκεί και πέρα ας πιστεύει ο καθένας για εμένα ότι νομίζει, ότι είμαι κρυφοδεξιος, ότι έβλεπα πολύ ΣΚΑΙ η ότι είμαι και φασιστας με χαμηλό IQ όπως μου έχουν πει από το facebook. Η κατάσταση ωμης τρομοκρατίας που βίωσα με ηθικούς αυτουργους πρωτίστως την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ και δευτερευοντως όσους υπερασπιστηκαν τις πολιτικές αυτές, από εμένα δεν ξεχνιέται.

    Ευτυχώς για εμένα και τους περισσότερους γειτονους μου η κατάσταση της περιοχης μας έχει βελτιωθεί σημαντικά. Ο ερχομός του μετρό θα την αλλάξει ακόμα προς το καλύτερο.

  10. #3415
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κατάσταση ωμης τρομοκρατίας που βίωσα με ηθικούς αυτουργους πρωτίστως την κυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ και δευτερευοντως όσους υπερασπιστηκαν τις πολιτικές αυτές, από εμένα δεν ξεχνιέται.

    Ευτυχώς για εμένα και τους περισσότερους γειτονους μου η κατάσταση της περιοχης μας έχει βελτιωθεί σημαντικά. Ο ερχομός του μετρό θα την αλλάξει ακόμα προς το καλύτερο.
    Αντιλαμβάνομαι τα αίσθηματα ανασφάλειας και φόβου που βίωναν συχνά οι κάτοικοι της περιοχής εξ αιτίας περιθωριακών στοιχείων.
    Την ωμή τρομοκρατία και μάλιστα από αυτούς που το κοινωνικό συμβόλαιο τους εμπιστεύεται τη χρήση βίας αν απαιτηθεί, την ωμή κρατική τρομοκρατία που βίωσε η οικογένεια Ινδαρέ, που εισέβαλαν στο σπίτι τους, τους ξυλοκόπησαν, τους έβγαλαν δεμένους σαν κοινούς εγκληματίες και τους παρέπεμψαν με το μισό ποινικό κώδικα για να αθωωθούν μήνες μετά στο δικαστήριο, τη θεωρώ ακόμη χειρότερη.

  11. #3416
    Εγγραφή
    05-01-2021
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    cosmote
    Όχι ρε η τρομοκρατία από τους μπάτσους δεν μετράει για τους κρυφοδεξιούς που θέλουν να κρυφτούν αλλά η χαρά δεν τους αφήνει.
    Και τα λένε και μόνοι τους δλδ ότι τρώνε κράξιμο για την εικονική πραγματικότητα που θέλουν να μας παρουσιάσουν,αλλά εκεί οι ψευτονοικοκυραίοι να μας πείσουν ότι τα Εξάρχεια έγιναν ,Μέξικο Σίτυ Ριο Ντε Τζανέιρο και Γιοχάνεσμπουργκ.

    Επίσης τα μισά επεισόδια που τάχα μου γινότανε από μπαχαλάκηδες ήταν οι ίδιοι οι μπάτσοι, που άλλαζαν στολές κατά το δοκούν πότε με την μπαντάνα και πότε με την ασπίδα και έχουν πιαστεί στα πράσα να αλλάζουν "στολή" ουκ ολίγες φορές.Με κάτι τέτοιους παραμυθάδες και διαστρεβλωτές της πραγματικότητας ο Πρετεντέρης και ο Πορδοσάλτε πρέπει να αισθάνονται υπερήφανοι για την παρακαταθήκη που άφησαν στο 20 % του εκλογικού σώματος επί των ψηφισάντων όπου έβγαλαν τους ακροδεξιούς πάλι ως κυβέρνηση.

    Αλλά παρόλη την αδιαμφισβήτητη ευθύνη που έχουν όσοι δεν πάνε να ψηφίσουν η προπαγάνδα του λώκου δεν περνάει στο 75% των εν δυνάμει ψηφοφόρων της χώρας, μόνο σε κάτι νοικοκυραίους της πλάκας και μπατριωτών της φακής περνάνε αυτά.

  12. #3417
    Εγγραφή
    09-11-2006
    Μηνύματα
    2.252
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    26(dB) / 2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Ταυτόχρονα στην περιοχή βλέπαμε άτομα να το παίζουν αναρχικοί αλλά στην πραγματικότητα ήταν διακινητες και σύχναζαν και μέσα στους χώρους του ΕΜΠ. Βλέπουμε ξεκάθαρα ότι ο αναρχικός χώρος δεν έχει καταφέρει να περιφρουρησει το κίνημα του, από την μία υποστηρίζει ότι είναι υπέρ της καλλιέργειας και χρήσης ουσιών μόνο για ιδιοχρηση και από την άλλη είχανε πάρε δώσε με διακινητες άρα ενισχύουν το παράνομο εμπόριο ναρκωτικών....
    Βασίλη στέκομαι λίγο σε αυτό.
    Θεωρώ πως -ίσως- η πλειοψηφία των αναρχικών είναι κατά των ουσιών (ενθεογόνα πάσης φύσεως, οπιοειδή κλπ), με κάποιες εξαιρέσεις πχ. thc, μιας και θεωρούν τις ουσίες συστημικές. Στο μυαλό του αναρχικού η λογική λέει πως είναι καλύτερο να χάσεις την μάχη γιατί ηττήθηκες παρά επειδή επέλεξες την αυτοκαταστροφή. Άποψη μου πάντα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον όταν γινόταν πορεία στο κέντρο ερχόντουσαν εδώ όλοι και τα έκαναν γυαλιά καρφια, μολότοφ σε πολυκατοικιες, πέτρες σε ΙΧ και μπαλκονια κοκ. Όλα τα παραπάνω παράλληλα με την ένταση της διακίνησης ναρκωτικών.
    Ο πραγματικός αναρχικός δεν σπάει την περιουσία του απλού κόσμου και η βία είναι αντίθετη στην ιδεολογία του παρά μόνο αν χρειαστεί σε αυτοάμυνα. Ο φασισμός είναι βία. Ένας αναρχικός που -εξ' ορισμού- αποστρέφεται τον φασισμό, είναι κατά της βίας γιατί ο ίδιος είναι κατά του φασισμού. Ο αναρχικός δεν προχωράει μπροστά μέσω της βίας αλλά μέσω του αγώνα του για την ισότητα και την διαφορετικότητα και μέσω της αλληλεγγύης και της αυτοδιαχείρισης. Αυτοί που αναφέρεις -και που όλοι γνωρίζουμε..- είναι σε μεγάλο ποσοστό τσιράκια των μπάτσων, με ένα και μόνο σκοπό, να ξεκινήσουν τα μπάχαλα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Εξάρχεια ήταν μια από τις καλύτερες περιοχές της Αθήνας μέχρι κάποιο σημείο, ο καθένας έχει το δικό του χρονικό σημείο με βάση αυτά που έχει ακούσει / ξέρει κτλ. Εγώ λέω μέχρι το 80 οριακά. Από εκεί ξεκίνησε μια ήπια υποβάθμιση με τον ερχομό των ναρκωτικών που βρήκαν ευκαιρία λόγω του φοιτητοκοσμου.
    Spoiler:
    Ντίλια παίζανε στα Εξάρχεια όπως παίζανε και σε πολλές άλλες περιοχές του κέντρου (ή μη κέντρου πχ περισσός και εκεί γύρω). Μιλάμε για ντίλια όμως κάτι τάληρα φούντα ή ψημένο ή πολύ πιο σπάνια κάτι χάρτες με κάνα ψειρισμένο g πρέζα. Τα πραγματικά ντίλια αγαπητέ Βασίλη όμως δεν γινόντουσαν στα Εξάρχεια ή στις ανάλογες περιοχές του κέντρου αλλά στις περιοχές που ζούσαν πιο ευκατάστατοι. Εκεί δεν πηγαίναν να ψωνίσουν g αλλά μπάρες. Τα ντίλια των πιο επικίνδυνων ουσιών (δεν αναφέρομαι σε κόκες) καθώς και τις μεγαλύτερες ποσότητες, τα έχω δει στις -και καλά- "καλόφημες" περιοχές (μην πιάσουμε τώρα το πως τα ξέρω). Το πρόβλημα με τις -ας πούμε- "κακόφημες" περιοχές είναι η αύξηση χρήσης των συνθετικών κάτι το οποίο όμως οφείλεται αφενώς στην φτωχοποίηση του κόσμου και αφετέρου στην μη αποποινικοποίηση βασικών ουσιών.

  13. #3418
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τέτοια σαλάτα έχω καιρό να διαβάσω.

    Ανακατεύεις χρήστες, βαπορακια, εμπορους, μπραβους, παραβατικους κάθε είδους, αναρχικούς, "αναρχικούς", μπαχαλους, "αερομεταφερόμενες ταξιαρχιες", τσογλάνια, μετανάστες νόμιμους, μετανάστες παρατυπους, μετανάστες παράνομους, κι όποια άλλη κατηγορία δεν έχω ακόμα αναφέρει και τους αποδίδεις κάποια σαφώς τρομακτικά και επικίνδυνα συμβάντα.

    Καταλαβαίνω τη δυσφορία, την ανησυχία, το φόβο κι ότι άλλο βιώσατε, αλλά τί σχέση έχει με αυτό που ανέφερα?

    Όλοι στην ίδια σούπα ανεξαιρέτως, συγγνώμη, δεν το δέχομαι.

    Το ότι η πολιτεία συνειδητά άφησε τα "Εξάρχεια" να γίνουν (κάποιες φορές) χάος εδώ και κάποιες δεκαετίες ρίχνοντας τα πάντα στους μπαχαλους (έτσι γενικά, έστω κι αν έχει αποδειχθεί ότι κάποιες φορές οι μπαχαλοι ήταν κάτι άλλο, κάτι που επίσης ξεκινά από μπα- και τελειώνει σε -οι) και αρνούμενη συστηματικά να κάνει έστω και το ελάχιστο χρέος της, δεν δικαιολογεί ούτε σαν αστείο τη σημερινή κατάσταση εκεί και πολύ περισσότερο την παντελή αδιαφορία (αν όχι συγκάλυψη) προς το πραγματικό, το οργανωμένο έγκλημα.

    Οι τύποι ανοίγουν (ή και βάζουν) πυρ σε γειτονιές, σε πλατείες, σε μαγαζιά, σε δρόμους, σε σπίτια και η ξεφτιλισμένη η ΕΛΑΣ κρύβεται και κοιτάζει πώς θα φτάσει με τη μεγαλύτερη δυνατή καθυστέρηση, μην τυχόν πέσει πάνω σε κανένα γνωστό (μια δίκη Greek Mafia, αν σου λέει κάτι).

    Έχουμε ήδη τραυματισμούς περαστικών/άσχετων, οι θάνατοι είναι απλά υπόθεση στατιστικής να έρθουν.

    Ο πόνος των μπάτσων τα τελευταία χρόνια είναι το δέντρο του Ζαμπόν (του απελθόντα, όχι του εκτελεσμένου) και το εργοτάξιο, όχι εσύ κι εγώ.

    - - - Updated - - -



    Πες το βρε ότι πήρε αξία η περιουσία επιτέλους.
    Εντωμεταξύ δεν υπάρχει εγκληματική οργάνωση που σέβεται τον εαυτό της, να μην αποτελείται από μπάτσους. Δεν υπάρχει ρεπορτάζ σε εξυχνίαση που να μην ήταν μπάτσοι συνεργοί.

    Μου θυμίζει τα κάνουν σεξ στις πυλωτές.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων


    Βασίλη στέκομαι λίγο σε αυτό.
    Θεωρώ πως -ίσως- η πλειοψηφία των αναρχικών είναι κατά των ουσιών (ενθεογόνα πάσης φύσεως, οπιοειδή κλπ), με κάποιες εξαιρέσεις πχ. thc, μιας και θεωρούν τις ουσίες συστημικές. Στο μυαλό του αναρχικού η λογική λέει πως είναι καλύτερο να χάσεις την μάχη γιατί ηττήθηκες παρά επειδή επέλεξες την αυτοκαταστροφή. Άποψη μου πάντα.



    Ο πραγματικός αναρχικός δεν σπάει την περιουσία του απλού κόσμου και η βία είναι αντίθετη στην ιδεολογία του παρά μόνο αν χρειαστεί σε αυτοάμυνα. Ο φασισμός είναι βία. Ένας αναρχικός που -εξ' ορισμού- αποστρέφεται τον φασισμό, είναι κατά της βίας γιατί ο ίδιος είναι κατά του φασισμού. Ο αναρχικός δεν προχωράει μπροστά μέσω της βίας αλλά μέσω του αγώνα του για την ισότητα και την διαφορετικότητα και μέσω της αλληλεγγύης και της αυτοδιαχείρισης. Αυτοί που αναφέρεις -και που όλοι γνωρίζουμε..- είναι σε μεγάλο ποσοστό τσιράκια των μπάτσων, με ένα και μόνο σκοπό, να ξεκινήσουν τα μπάχαλα.



    Spoiler:
    Ντίλια παίζανε στα Εξάρχεια όπως παίζανε και σε πολλές άλλες περιοχές του κέντρου (ή μη κέντρου πχ περισσός και εκεί γύρω). Μιλάμε για ντίλια όμως κάτι τάληρα φούντα ή ψημένο ή πολύ πιο σπάνια κάτι χάρτες με κάνα ψειρισμένο g πρέζα. Τα πραγματικά ντίλια αγαπητέ Βασίλη όμως δεν γινόντουσαν στα Εξάρχεια ή στις ανάλογες περιοχές του κέντρου αλλά στις περιοχές που ζούσαν πιο ευκατάστατοι. Εκεί δεν πηγαίναν να ψωνίσουν g αλλά μπάρες. Τα ντίλια των πιο επικίνδυνων ουσιών (δεν αναφέρομαι σε κόκες) καθώς και τις μεγαλύτερες ποσότητες, τα έχω δει στις -και καλά- "καλόφημες" περιοχές (μην πιάσουμε τώρα το πως τα ξέρω). Το πρόβλημα με τις -ας πούμε- "κακόφημες" περιοχές είναι η αύξηση χρήσης των συνθετικών κάτι το οποίο όμως οφείλεται αφενώς στην φτωχοποίηση του κόσμου και αφετέρου στην μη αποποινικοποίηση βασικών ουσιών.
    Παίζει να έχουν παίξει ξύλο αναρχικοί με εμπόρους στα εξάρχεια και να τρέχει η αστυνομία να συλλάβει τους... αναρχικούς.

    - - - Updated - - -

    Παρά το ότι η ακροδεξιά κυβέρνηση δέρνει φοιτητές και αισθάνονται πιο ασφαλείς στα Εξάρχεια οι νοικοκύρηδες, κάποιοι αλήτες στην Ευρώπη, πετάνε λάσπη.

    https://www.news247.gr/politiki/vomv...ratos-dikaiou/

    Οι ορμπανολαγνοι, είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ότι αξίζει σε αυτή τη χώρα. Μέχρι τέλους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #3419
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FuS Εμφάνιση μηνυμάτων


    Βασίλη στέκομαι λίγο σε αυτό.
    Θεωρώ πως -ίσως- η πλειοψηφία των αναρχικών είναι κατά των ουσιών (ενθεογόνα πάσης φύσεως, οπιοειδή κλπ), με κάποιες εξαιρέσεις πχ. thc, μιας και θεωρούν τις ουσίες συστημικές. Στο μυαλό του αναρχικού η λογική λέει πως είναι καλύτερο να χάσεις την μάχη γιατί ηττήθηκες παρά επειδή επέλεξες την αυτοκαταστροφή. Άποψη μου πάντα.



    Ο πραγματικός αναρχικός δεν σπάει την περιουσία του απλού κόσμου και η βία είναι αντίθετη στην ιδεολογία του παρά μόνο αν χρειαστεί σε αυτοάμυνα. Ο φασισμός είναι βία. Ένας αναρχικός που -εξ' ορισμού- αποστρέφεται τον φασισμό, είναι κατά της βίας γιατί ο ίδιος είναι κατά του φασισμού. Ο αναρχικός δεν προχωράει μπροστά μέσω της βίας αλλά μέσω του αγώνα του για την ισότητα και την διαφορετικότητα και μέσω της αλληλεγγύης και της αυτοδιαχείρισης. Αυτοί που αναφέρεις -και που όλοι γνωρίζουμε..- είναι σε μεγάλο ποσοστό τσιράκια των μπάτσων, με ένα και μόνο σκοπό, να ξεκινήσουν τα μπάχαλα.



    Spoiler:
    Ντίλια παίζανε στα Εξάρχεια όπως παίζανε και σε πολλές άλλες περιοχές του κέντρου (ή μη κέντρου πχ περισσός και εκεί γύρω). Μιλάμε για ντίλια όμως κάτι τάληρα φούντα ή ψημένο ή πολύ πιο σπάνια κάτι χάρτες με κάνα ψειρισμένο g πρέζα. Τα πραγματικά ντίλια αγαπητέ Βασίλη όμως δεν γινόντουσαν στα Εξάρχεια ή στις ανάλογες περιοχές του κέντρου αλλά στις περιοχές που ζούσαν πιο ευκατάστατοι. Εκεί δεν πηγαίναν να ψωνίσουν g αλλά μπάρες. Τα ντίλια των πιο επικίνδυνων ουσιών (δεν αναφέρομαι σε κόκες) καθώς και τις μεγαλύτερες ποσότητες, τα έχω δει στις -και καλά- "καλόφημες" περιοχές (μην πιάσουμε τώρα το πως τα ξέρω). Το πρόβλημα με τις -ας πούμε- "κακόφημες" περιοχές είναι η αύξηση χρήσης των συνθετικών κάτι το οποίο όμως οφείλεται αφενώς στην φτωχοποίηση του κόσμου και αφετέρου στην μη αποποινικοποίηση βασικών ουσιών.
    Τα ντίλια των πλουσίων δεν γίνονται στον δρόμο αλλά μέσα σε σπίτια, οπότε δεν τα βλέπει ο κοζμάκης να φοβάται.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  15. #3420
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εντωμεταξύ, στήνουν που στήνουν συνεντεύξεις και βίντεο αλλά το κάνουν και τόσο άγαρμπα που στο τέλος της ημέρας, σου έρχεται και κρίμα για το 41%, που αυτά περιμένει και αυτά θέλει να βλέπει από δαύτους.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

Σελ. 228 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 208218223226227228229230233238248 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας