Σελ. 127 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 107117122125126127128129132137147 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.891-1.905 από 5773
  1. #1891
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.779
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Χωρίς να θέλω να πάρω θέση υπέρ Κασ, αν όλοι αυτοί οι ξαφνικοι πολυλογαδες μίλαγαν και εμφανιζοντουσαν όταν υποτίθεται ότι έπρεπε, ίσως να είχε νόημα το τώρα που κάνουν. Όλοι οι "αντί", εξαφανισμενοι ήταν πριν τις εκλογές.
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  2. #1892
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά κάνουν. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος άλλωστε, είναι απλώς ένα αμερικανοφερμένο πολιτικό project, που έχει τόση σχέση με την αριστερά, όση σχέση έχω εγώ με την κβαντομηχανική.

    Τα έλεγα άλλωστε, πριν ακόμα εκλεγεί πρόεδρος (ένας θεός ξέρει πως). Όταν βλέπεις έναν άνθρωπο που προμοτάρεται και διαφημίζεται σε καθημερινή βάση από τα σαπιοκάναλα της λίστας Πέτσα, μια λέξη μου έρχεται αντανακλαστικά στο μυαλό. ΜΑΚΡΙΑ!
    To θέμα δεν είναι ο άνθρωπος αυτός. Αν στην τελική είχε κατεβεί με τα δικά του κάκαλα, αν είχε οργανώσει ρεύμα, αν είχε άποψη / όραμα / τοποθέτηση, θα έλεγα καλώς έγινε αρχηγός. Τώρα, ό,τι και να έχει, το κόμμα το τρέχει ο Πολάκης ο οποίος τον "φύτεψε" στη θέση και προφανώς ο κόσμος απογοητευμένος από την ήττα, θυμωμένος από τα διάφορα παραμάγαζα που έκαναν αριστερή "γυμναστική", με έναν Τσίπρα που μάλλον προ πολλού έδωσε ό,τι είχε να δώσει, έ προς τον "μεσσία" στράφηκε.

    Δεν συνυπολογίζω τους όσους απλά έδωσαν ένα 2ευρο και τώρα απολαμβάνουν το τρολλάρισμα από τον καναπέ (και που σιγά μην ποτέ ξαναψηφίσουν ο,τιδήποτε σχετικό με Σύριζα).

    Τα 108, μην αυταπατάσαι, καμία προβολή δεν του έκαναν, ίσα-ίσα που τον παρουσιάζουν ως πτηνό εξωτικό, μάλιστα με δεδομένο ότι είναι και ανοικτά ο πρώτος gay αρχηγός αξ. αντιπολίτευσης (και τουλάχιστον στη θεωρία - και στην επιστημονική φαντασία έτσι που πάει - δυνάμει πρωθυπουργός).
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #1893
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    522
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Με τον Κασελάκη κάποιος μπορεί να βρει χίλιους δυο λόγους για να διαφωνήσει. Αλλά, αν είμαι σε ένα κόμμα που μόλις εκλέχτηκε αρχηγός από τη βάση του, και οι απόψεις μας διαφέρουν κατά 101%, γιατί να το κουράζω και να παραμένω σε αυτό το κόμμα; Και ο ΓΑΠ έφυγε κάποτε από το ΠΑΣΟΚ και έκανε άλλο κόμμα, και η Ντόρα είχε φύγει από τη ΝΔ. Τέτοια σκηνικά, να τους διώχνουν και αυτοί να μη φεύγουν, και να βρίζουν στα κανάλια όλη μέρα, να πω την αλήθεια δε θυμάμαι. Εδώ τι αλλάζει; Κομματικός μισθός; Περιουσία του κόμματος; Ασφαλές και γνώριμο περιβάλλον;

  4. #1894
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Ακούω τώρα ράδιο και λένε τους τίτλους των εφημερίδων, οι μισές και παραπανω λένε για τα εσωκομματικα του ΣΥΡΙΖΑ.

    Κατι ακούω αλλά δεν το συγκράτησα, ότι θα αλλάξει όνομα το κόμμα και θα μπει η λέξη ομπρέλα μαζί με κάτι άλλο. Ποια ομπρέλα ρε παιδιά....

    Στο μεταξύ έτσι όπως πάνε τα πράγματα, φαίνεται πως η διάλυση θα γίνει συντομότερα από όσο περίμενα, αλλά βγαίνουν αλήθεια αυτά που μου έλεγε ένας συνωμοσιολαγνος φίλος μου, ότι ο Κασσελακης τοποθετήθηκε εκεί με εντολή των Αμερικανών για να διαλυθεί η αριστερά. Το αν τον έβαλαν οι Αμερικανοί δεν το ξέρω, αλλά ότι πάει ολοταχώς προς διάλυση το κόμμα είναι σίγουρο.

  5. #1895
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τη μια πλευρά θλίψη επειδή ο Συριζα είναι πλέον σε περιδίνηση και με αρχηγό Πολάκη το πράγμα εξευτελίζεται καθημερινά.

    Από την άλλη όμως δεν μπορώ να μην πω ότι το ξεκαθάρισμα που γίνεται τώρα ιδιαίτερα με Φίλη και Σκουρλέτη (και υπάρχουν και άλλοι) αν το είχε κάνει ο Τσίπρας χρόνια τώρα, ίσως και να μην έφτανε εκεί το πράγμα. Και προφανώς να είχε στη λίστα για ξεκαθάρισμα και τον Πολάκη.

    Τώρα που κάνει κουμάντο αυτός τετέλεσται
    Εγώ γιατί νιώθω πως έχει τη πλήρη στήριξη του Τσίπρα ο οποίος χαίρεται γιατί ο νέος κάνει ότι δεν μπορούσε να κάνει αυτός?
    Όπως και να έχει αποδεικνύεται πως τελικά χωρίς κρέμα, μπουγάτσα δεν κάνουν, πως το είχε πει ακριβώς δεν θυμάμαι

  6. #1896
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ γιατί νιώθω πως έχει τη πλήρη στήριξη του Τσίπρα ο οποίος χαίρεται γιατί ο νέος κάνει ότι δεν μπορούσε να κάνει αυτός?
    Όπως και να έχει αποδεικνύεται πως τελικά χωρίς κρέμα, μπουγάτσα δεν κάνουν, πως το είχε πει ακριβώς δεν θυμάμαι
    Αν εξαιρέσεις κάποιες καταστάσεις με τον πρώην καπνιστή, δε νομίζω ότι είχαν βγει μαχαίρια στον ΣΡΖ, ή τουλάχιστον όχι στον βαθμό που να έχω πάρει χαμπάρι εγώ. Τώρα, αν ο Τσίπρας είχε και τέτοιους εσωκομματικούς πολέμους και μου είχε διαφύγει, τί να πω.
    Αν και, μετά από συνεχόμενες εκλογικές σφαλιάρες μόνο εντύπωση δεν θα έκανε η ύπαρξη αυξημένης γκρίνιας.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  7. #1897
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον Κασελάκη κάποιος μπορεί να βρει χίλιους δυο λόγους για να διαφωνήσει. Αλλά, αν είμαι σε ένα κόμμα που μόλις εκλέχτηκε αρχηγός από τη βάση του, και οι απόψεις μας διαφέρουν κατά 101%, γιατί να το κουράζω και να παραμένω σε αυτό το κόμμα; Και ο ΓΑΠ έφυγε κάποτε από το ΠΑΣΟΚ και έκανε άλλο κόμμα, και η Ντόρα είχε φύγει από τη ΝΔ. Τέτοια σκηνικά, να τους διώχνουν και αυτοί να μη φεύγουν, και να βρίζουν στα κανάλια όλη μέρα, να πω την αλήθεια δε θυμάμαι. Εδώ τι αλλάζει; Κομματικός μισθός; Περιουσία του κόμματος; Ασφαλές και γνώριμο περιβάλλον;
    Συμφωνώ 100%


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  8. #1898
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εξαιρέσεις κάποιες καταστάσεις με τον πρώην καπνιστή, δε νομίζω ότι είχαν βγει μαχαίρια στον ΣΡΖ, ή τουλάχιστον όχι στον βαθμό που να έχω πάρει χαμπάρι εγώ. Τώρα, αν ο Τσίπρας είχε και τέτοιους εσωκομματικούς πολέμους και μου είχε διαφύγει, τί να πω.
    Αν και, μετά από συνεχόμενες εκλογικές σφαλιάρες μόνο εντύπωση δεν θα έκανε η ύπαρξη αυξημένης γκρίνιας.
    Θες να πεις ότι δεν έχεις δει τις τρικλοποδιές που έβαζαν με τα λόγια τους αυτοί οι διανοούμενοι "αριστεροί" τόσα χρόνια? Οκ
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #1899
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες να πεις ότι δεν έχεις δει τις τρικλοποδιές που έβαζαν με τα λόγια τους αυτοί οι διανοούμενοι "αριστεροί" τόσα χρόνια? Οκ
    Σε τέτοιο βαθμό που βλέπουμε τώρα; Όχι.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  10. #1900
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον Κασελάκη κάποιος μπορεί να βρει χίλιους δυο λόγους για να διαφωνήσει. Αλλά, αν είμαι σε ένα κόμμα που μόλις εκλέχτηκε αρχηγός από τη βάση του, και οι απόψεις μας διαφέρουν κατά 101%, γιατί να το κουράζω και να παραμένω σε αυτό το κόμμα; Και ο ΓΑΠ έφυγε κάποτε από το ΠΑΣΟΚ και έκανε άλλο κόμμα, και η Ντόρα είχε φύγει από τη ΝΔ. Τέτοια σκηνικά, να τους διώχνουν και αυτοί να μη φεύγουν, και να βρίζουν στα κανάλια όλη μέρα, να πω την αλήθεια δε θυμάμαι. Εδώ τι αλλάζει; Κομματικός μισθός; Περιουσία του κόμματος; Ασφαλές και γνώριμο περιβάλλον;
    Αν είσαι στο συγκεκριμένο κόμμα και στον συγκεκριμένο πολιτικό χώρο για 20-30 χρόνια, τότε όχι απλά δεν φεύγεις αλλά οφείλεις να αγωνιστείς. Ειδικά όταν νιώθεις πως ο Κασσελακης δεν εκλέχθηκε μέσα από τις κλασικές διεργασίες αλλά και με "δόλιο" τρόπο.
    Υπάρχει και η περίπτωση να είναι ιδεολογικά τα κίνητρα και όχι ωφελιμιστικα.

    Πάντως απο άποψη ηθικής, η Ομπρέλα έχει σαφές πλεονέκτημα, ειδικά απέναντι σε Πολακη, Παππά και κάτι Χατζησαββες.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  11. #1901
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Περιοχή
    Κάπου....
    Μηνύματα
    445
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    TG585v7
    SNR / Attn
    10(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντωμεταξύ γιατί βάζουν τρικλοποδιές αν λένε ότι ο μετεωρίτης όχι μόνο δεν έχει σχέση με αριστερά με αυτά που λέει τώρα αλλά και τα απίστευτα που έγραφε παλαιότερα.

    Και άλλοι φάγαμε ερωτικές απογοήτευσεις αλλά δεν θέλαμε μαζικές απολύσεις από παντού.

    Και στην τελική οκ μιλανε οι άσχετοι και κάνουν ζημιά συνέχεια.

    Οι σχετικοί που τους βάζουν στην θέση τους είναι οι Πολάκηδες;


    Είναι τραγικά αυτά που γίνονται στον Συριζα. Θα την πληρώσει η χώρα κυρίως

  12. #1902
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τέτοιο βαθμό που βλέπουμε τώρα; Όχι.
    Ε ναι, το έκαναν πιο "διακριτικά" να μην φάνε και κράξιμο... τώρα λύσαξαν!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είσαι στο συγκεκριμένο κόμμα και στον συγκεκριμένο πολιτικό χώρο για 20-30 χρόνια, τότε όχι απλά δεν φεύγεις αλλά οφείλεις να αγωνιστείς. Ειδικά όταν νιώθεις πως ο Κασσελακης δεν εκλέχθηκε μέσα από τις κλασικές διεργασίες αλλά και με "δόλιο" τρόπο.
    Υπάρχει και η περίπτωση να είναι ιδεολογικά τα κίνητρα και όχι ωφελιμιστικα.

    Πάντως απο άποψη ηθικής, η Ομπρέλα έχει σαφές πλεονέκτημα, ειδικά απέναντι σε Πολακη, Παππά και κάτι Χατζησαββες.
    Βρε ας πάνε όπου αλλού θέλουν, έχουν και "ηθικό πλεονέκτημα"! Ας είχαν κάνει συνέδριο όπως τους έλεγαν κάποιοι πριν την εκλογή προέδρου, να κατατεθούν προτάσεις, λύσεις, να δεσμευτούν όλοι σε μία κατεύθυνση, αλλά αυτοί έλεγαν όχι, γιατί νόμιζαν ότι είχαν εξασφαλισμένη την εκλογή του δικού τους προσώπου (άντρα ή γυναίκα)! Και την πάτησαν την μπανανόφλουδα, και βγαίνουν κι από πάνω τώρα! Βγήκαν κι χθες σε ανακοίνωση οι "ομπρελάδες", να λένε ότι δεν έγινε λέει καμία συζήτηση, εννοώντας τώρα, μετά την εκλογή νέου αρχηγού, κάτι βέβαια που έπρεπε να γίνει πριν, αλλά κάνουν τους χαζούς ότι δεν το καταλαβαίνουν! Ουστ...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  13. #1903
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Διαγράφεστε όλοι.

    XO
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  14. #1904
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Από πλευράς διασκέδασης, μια χαρά τα πάμε. Αφού μέχρι και εγώ είχα σκεφτεί να πάω να ψηφίσω President Stefanos για το ποπ κορν και το χάζι (δεν πήγα, σκέφτηκα ότι θα βγει στους πρώτους 2 και χωρίς να πάω) και όλα μια χαρά. Είναι εμφανές ότι ο ΣΥΡΙΖΑ or whatever this party will be called in the future δεν έχει νόημα να συνεχίσει με ξέρω γω Σκουρλέτη, Φίλη και δεν ξέρω ποιον άλλον που η φάτσα του έχει χαραγμένη στο κούτελο το "Κόμμα του 3% ας ρίξουμε D20 να δούμε αν μπαίνουμε στη Βουλή ξανά".

    Φυσικά, επειδή η φύση απεχθάνεται τα κενά, αυτό το κενό στην κεντροαριστερά θα γεμίσει, τώρα αν θα γεμίσει με το next-gen President Stefanos party ή με κάτι νέο, θα δούμε. Σίγουρα δεν θα λείψουν οι εν λόγω "παλιοφρουροί" σε κάποιον εκτός από τους πιστούς ακόλουθους του Κόμματος που όμως είναι αλλεργικοί στο ΚΚΕ και θέλουν watered down παλαιοκομμουνισμό με ένα εσάνς ανανέωσης.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #1905
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαγράφεστε όλοι.

    XO


    Σου έχω καλύτερο!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  diagr.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  64,0 KB 
ID: 251644
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

Σελ. 127 από 385 ΠρώτηΠρώτη ... 107117122125126127128129132137147 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας