Σελ. 189 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 169179184187188189190191194199209 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.821-2.835 από 5781
  1. #2821
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Πλέον παίρνω την εκδίκησή μου από όλα τα γερόντια του 41τακατό. Πήγα να πω κάτι το πρωί στον πατέρα μου που ήταν στο καφενείο της γειτονιάς και μου την έπεσαν να τους πω τι να κάνουν με το ρεύμα όλοι, τους είπα πως ότι ήταν να κάνετε το κάνατε τον Ιούνιο, και έφυγα
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #2822
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον παίρνω την εκδίκησή μου από όλα τα γερόντια του 41τακατό. Πήγα να πω κάτι το πρωί στον πατέρα μου που ήταν στο καφενείο της γειτονιάς και μου την έπεσαν να τους πω τι να κάνουν με το ρεύμα όλοι, τους είπα πως ότι ήταν να κάνετε το κάνατε τον Ιούνιο, και έφυγα

  3. #2823
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον παίρνω την εκδίκησή μου από όλα τα γερόντια του 41τακατό. Πήγα να πω κάτι το πρωί στον πατέρα μου που ήταν στο καφενείο της γειτονιάς και μου την έπεσαν να τους πω τι να κάνουν με το ρεύμα όλοι, τους είπα πως ότι ήταν να κάνετε το κάνατε τον Ιούνιο, και έφυγα
    Story of my life, καθε μερα.

  4. #2824
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμας δε τολμάει ο Μωυσής. Μονο στους νέους εκπαιδευτικούς πήγε να κάνει και έχει ηδη αποτυχει πανηγυρικά.

    Ηταν η φάση που ζητησαν να μπουν κάμερες στις τάξεις για να μπορει η άριστη άεργη μανουλα να βλέπει το παιδάκι της οταν πινει τη καφεδάρα της, αλλά το πηραν πισω γιατι ο κοσμος απαιτησε κάμερες και μέσα στα γραφεια των υπουργών.

    Αντε Μωυση...φέρε κι εδω αξιολογηση. Πρωτοι και καλυτεροι οι της ΕΛ.ΑΣ και μετά οι κολλητοι σας, εκει κάτι γραμματεις κτλ στα υπουργεια.
    Αλλά θα επιθεωρουν άσχετοι όπως και στην εκπαιδευση...ο κυρ Κωστας ο υδραυλικος κτλ, οχι τα κολλητάρια σας...

    Ουπς...δε βολευει...
    - - - Updated - - -

    Γιατί θα δεχτεί ο εκπαιδευτικός 15-20-25 χρόνια στο κουρμπετι,διορισμένος,που και στις παχιες αγελάδες έβγαζε εξτραδακια μαύρα από ιδιαίτερα,να αξιολογηθεί,θα πέσουν τα συνδικάτα να τους φάνε με κινητοποιήσεις και απεργίες.Το ίδιο θα έκανα αν ερχόταν οποιοσδήποτε να με αξιολογήσει κατόπιν εορτής μετά από 2 δεκαετίες,με τις ντομάτες είτε είναι κεραμεως είτε φίλης η γαβρογλου κοκ.Την αξιολόγηση στην Ελλάδα,κανένας δεν την ήθελε ποτέ,γιατί είναι πολλοί οι άχρηστοι και ανικανοι που θα έπαιρναν πόδι,γιατί είναι αρκετές οι ψήφοι επίσης.

    Περιμένω να δω αν περάσει η μελονι αυτό το νομοσχέδιο για τους υπαλλήλους του δημοσίου στην Ιταλία,όπου θα καθορίζει μισθό ανάλογα με την αποδοτικότητα τους,τι αντιδράσεις θα έχουν οι φορείς και τα συνδικάτα για αυτό.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Cassander Εμφάνιση μηνυμάτων

    Καταλαβαίνεις οτι όσο ο Συριζα πεφτει σε μονάδες, τόσο δεν υπάρχει δικαιολογία για οτι κάνουν αυτοι που ψηφισες.
    Πόλεμο δεν έχουμε, χρεοκοπημένοι δεν ειμαστε (και καλά...το 2033 ειναι κοντά), εξακολουθουμε να έχουμε τις ακριβοτερες τιμές της ευρωπης ομως και ο Αδωνης απλά ουρλιάζει χωρις να μπορει να δικαιολογισει τα καρτέλ.
    Ο Άδωνις θα κουνάει δάχτυλο και θα ουρλιάζει όσο κανένας δεν υπάρχει να του κόψει το βήχα,όπως δεν υπήρχε καμία δικαιολογία για αυτά έκαναν αυτοί που ψήφισες εσύ και οι όμοιοι σου.


    41τακατο...αλλά όσο κοιτάς πίσω και βλέπεις τα συντρίμμια των αντιπολιτευτικων κομμάτων,τόσο κυριαρχεί η μιζερια και η απογοήτευση για μη εναλλακτικές,αντικουληκες,αντινδ επιλογές. Η νέα αριστερά και η παλιά αριστερά,σαμπάνιες στο ΚΙΝΑΛ ανοίγουν για την κατάληψη της 2ης θέσης στα δημοσκοπικα γκάλοπ,σου λέει εμείς είμαστε πλέον η αντιπολίτευση,οι άλλοι διαλύθηκαν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον παίρνω την εκδίκησή μου από όλα τα γερόντια του 41τακατό. Πήγα να πω κάτι το πρωί στον πατέρα μου που ήταν στο καφενείο της γειτονιάς και μου την έπεσαν να τους πω τι να κάνουν με το ρεύμα όλοι, τους είπα πως ότι ήταν να κάνετε το κάνατε τον Ιούνιο, και έφυγα
    Καλά είπες,ας περιμένουν την επόμενη φορά,που ίσως οι μισοί δεν προλάβουν κιόλας.Ποσο ανέβηκε ο ελληνικός καφές στο καφενείο?

  5. #2825
    Εγγραφή
    14-05-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    42
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    250/40
    ISP
    Vodafone
    H γνωστή καραμέλα με τους ΔΥ που περνάνε ζωάρα με τους φόρους μας.
    Όχι ότι δεν υπαρχουν περιπτωσεις που ξυνονται, αλλά όλως τυχαίως επιλέγεται μία γενίκευση.

    Πάντως, αν ήμουν κι εγώ ΔΥ, αξιολόγηση από αυτό το κομματικό σύστημα; No thanks. (το έβαλα και σε bold, για να αποφύγω τις αναμενόμενες απαντήσεις)
    Πού θα πάει, πού θα πάει τούτη η ρόδα που κολλάει
    κι όλο στην αρχή γυρνάει
    πού θα πάει θα ξεκολλήσει
    κι ο κόσμος σα σαράβαλο γι'αλλού θα ροβολήσει

  6. #2826
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.636
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath

    copy paste καταστροφη , αναφορες στα αιτια των πλημμυρων με σχεδια υποαναπτυκτης εμπνευσης και κοντοφθαλμης βλεψης .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #2827
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον παίρνω την εκδίκησή μου από όλα τα γερόντια του 41τακατό. Πήγα να πω κάτι το πρωί στον πατέρα μου που ήταν στο καφενείο της γειτονιάς και μου την έπεσαν να τους πω τι να κάνουν με το ρεύμα όλοι, τους είπα πως ότι ήταν να κάνετε το κάνατε τον Ιούνιο, και έφυγα
    Το 90% των Ελλήνων δεν ξέρει τι πρόγραμμα να επιλέξει, ελάχιστοι θα ψαχτουν ούτε και παίζει να καθίσουν να υπολογίζουν τιμές με σενάρια μέσα από τύπους.
    Οποίος και να έβγαινε κυβέρνηση τα ίδια προβλήματα θα είχαμε με τα τιμολόγια. Αλλιώς ας κάνουν απαλλοτρίωση όλη την ΔΕΗ και να ξεκινήσουν να καίνε λιγνιτη.

  8. #2828
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον παίρνω την εκδίκησή μου από όλα τα γερόντια του 41τακατό. Πήγα να πω κάτι το πρωί στον πατέρα μου που ήταν στο καφενείο της γειτονιάς και μου την έπεσαν να τους πω τι να κάνουν με το ρεύμα όλοι, τους είπα πως ότι ήταν να κάνετε το κάνατε τον Ιούνιο, και έφυγα
    Να ρωτήσουν τον Μητσοτάκη.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #2829
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.323
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Ακόμα παίζουν ξύλο και ρίχνουν μολότοφ, αλλά δεν ακούγεται τίποτα, τέτοια τάξη και αλφαδιά, δεν έχω ξαναδεί!

  10. #2830
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsioy Εμφάνιση μηνυμάτων
    H γνωστή καραμέλα με τους ΔΥ που περνάνε ζωάρα με τους φόρους μας.
    Όχι ότι δεν υπαρχουν περιπτωσεις που ξυνονται, αλλά όλως τυχαίως επιλέγεται μία γενίκευση.

    Πάντως, αν ήμουν κι εγώ ΔΥ, αξιολόγηση από αυτό το κομματικό σύστημα; No thanks. (το έβαλα και σε bold, για να αποφύγω τις αναμενόμενες απαντήσεις)
    Δηλαδη η αξιολογηση ειναι ζητημα κομματικου συστηματος; No thanks;
    Για αυτο δεν παμε μπροστα κι απολαμβανουμε τις υπηρεσιες που μας αξιζουν.

  11. #2831
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη η αξιολογηση ειναι ζητημα κομματικου συστηματος; No thanks;
    Για αυτο δεν παμε μπροστα κι απολαμβανουμε τις υπηρεσιες που μας αξιζουν.
    Από τη στιγμή που το κομματικό σύστημα προωθεί/τοποθετεί "Άριστους" 80χρονους για διοικητές νοσοκομείων με μόνο κριτήριο τα ζα που έχει φέρει να ψηφίσουν το κόμμα, προφανώς και είναι πρόβλημα η αξιολόγηση.

    Από τη στιγμή που το κομματικό σύστημα φέρνει τον 3ο-4ο υποψήφιο (όπως προκύπτει από τα τυπικά προσόντα του) για μια ανώτερη θέση, 1ο μέσω της περίφημης "προσωπικής συνέντευξης", είναι τεράστιο πρόβλημα η αξιολόγηση.

    Οι ίδιοι που αναφέρω παραπάνω (ο 80χρονος, ο 4ος που έγινε 1ος και αυτοί που τον "ανέδειξαν") είναι αυτοί που θα έχουν μεγαλύτερο ή μικρότερο ρόλο στην αξιολόγηση των υπολοίπων.

    Όχι απλά πρόβλημα και κομματικό ζήτημα, απαγορευτικό απόλυτο.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  12. #2832
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη η αξιολογηση ειναι ζητημα κομματικου συστηματος; No thanks;
    Για αυτο δεν παμε μπροστα κι απολαμβανουμε τις υπηρεσιες που μας αξιζουν.
    Αξιολόγηση τύπου ιδιωτικού τομέα στο δημόσιο, με την παρούσα κατάσταση που επικρατεί, αμφιβάλλω αν θα είναι εφαρμόσιμη.

    Μιλάμε για μία κατάσταση που ένας ΔΥ μπορεί να μην εμφανίζεται στην εργασία του για μήνες/χρόνια και να μην τρέχει τίποτα.

    Μπορεί ένας ΔΥ να κάνει χοντρές μλκίες και να μην τον αγγίζει τίποτα.

    Επίσης, σκέψου πόσες ενστάσεις, απεργίες, κινητοποιήσεις θα έχουν να γίνουν αν κάποιοι ΔΥ μπορεί να θιχτούν απ'την αρνητική αξιολόγηση που μπορεί να δεχτούν.

    Μιλάμε για μία χώρα που κάποιος προσλαμβάνεται στο δημόσιο με σύμβαση ορισμένου χρόνου και διαδηλώνει για τη μονιμοποίησή του και μονιμοποιείται...

    Αυτό που θα μπορούσε να εφαρμοστεί, τουλάχιστον για την υφιστάμενη φουρνιά ΔΥ, είναι να δωθούν κίνητρα/μπόνους αν πχ ο ΔΥ δεν λείπει απ'την εργασία του περισσότερες από Χ ημέρες τον χρόνο, αν πετυχαίνει κάποιους predefined στόχους παραγωγικότητας, κλπ.

    Αν θέλουμε το δημόσιο να αλλάξει και να είναι πιο παραγωγικό και ουσιώδες, πρέπει να αλλάξει η κουλτούρα στους μελλοντικούς ΔΥ που θα ξεκινήσουν, με αυστηρούς όρους στις συμβάσεις, χωρίς κομματικές παρεμβάσεις, χωρίς χάρες, αλλά εντάξει, Ελλάδα είσαι, δεν παίζει τέτοια φάση. Οπότε κουβέντα να γίνεται

    Οι του ιδιωτικού τομέα ζούμε κάθε μέρα με το άγχος της απόλυσης, της αξιολόγησης, αλλάζουμε δουλειές κάθε Χ χρόνια για να φύγουμε απ'τον ένα βούρκο και να πάμε σε άλλο βούρκο, αλλά οι ΔΥ είναι κάποιου είδους ιερής αγελάδας και μη τυχόν και τους στεναχωρήσουμε και τους ζορίσουμε
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #2833
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Κοντά δυομιση δεκαετίες στον ΙΤ, η ασυδοσία, ο νεποτισμός, οι βολεμένοι, οι φυτευτοί που έχω δει δεν περιγράφονται. Σχεδόν το μισό διάστημα από αυτό στον τραπεζικό κλάδο, σε σοβαρούς (μη χέσω) οργανισμούς (εκεί και αν είδαν τα μάτια μου, πχ διευθυντικές θέσεις με το καλημέρα, συγγενής πολιτικού σογιού μέσα στην ΝΔ με θεσάρα σε συστημική τράπεζα, έχω δουλέψει μαζί της, μιλάμε για μυαλό νούμερο 42, αν δεν ήταν από τζάκι ούτε για ταμίας σουπερμάρκετ δεν έκανε)

    Όλες οι ωραίες παθογένειες της ελληνικής κοινωνίας μια χαρά υπάρχουν στον ΙΤ.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  14. #2834
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αξιολόγηση τύπου ιδιωτικού τομέα στο δημόσιο, με την παρούσα κατάσταση που επικρατεί, αμφιβάλλω αν θα είναι εφαρμόσιμη.

    Μιλάμε για μία κατάσταση που ένας ΔΥ μπορεί να μην εμφανίζεται στην εργασία του για μήνες/χρόνια και να μην τρέχει τίποτα.

    Μπορεί ένας ΔΥ να κάνει χοντρές μλκίες και να μην τον αγγίζει τίποτα.

    Επίσης, σκέψου πόσες ενστάσεις, απεργίες, κινητοποιήσεις θα έχουν να γίνουν αν κάποιοι ΔΥ μπορεί να θιχτούν απ'την αρνητική αξιολόγηση που μπορεί να δεχτούν.

    Μιλάμε για μία χώρα που κάποιος προσλαμβάνεται στο δημόσιο με σύμβαση ορισμένου χρόνου και διαδηλώνει για τη μονιμοποίησή του και μονιμοποιείται...

    Αυτό που θα μπορούσε να εφαρμοστεί, τουλάχιστον για την υφιστάμενη φουρνιά ΔΥ, είναι να δωθούν κίνητρα/μπόνους αν πχ ο ΔΥ δεν λείπει απ'την εργασία του περισσότερες από Χ ημέρες τον χρόνο, αν πετυχαίνει κάποιους predefined στόχους παραγωγικότητας, κλπ.

    Αν θέλουμε το δημόσιο να αλλάξει και να είναι πιο παραγωγικό και ουσιώδες, πρέπει να αλλάξει η κουλτούρα στους μελλοντικούς ΔΥ που θα ξεκινήσουν, με αυστηρούς όρους στις συμβάσεις, χωρίς κομματικές παρεμβάσεις, χωρίς χάρες, αλλά εντάξει, Ελλάδα είσαι, δεν παίζει τέτοια φάση. Οπότε κουβέντα να γίνεται

    Οι του ιδιωτικού τομέα ζούμε κάθε μέρα με το άγχος της απόλυσης, της αξιολόγησης, αλλάζουμε δουλειές κάθε Χ χρόνια για να φύγουμε απ'τον ένα βούρκο και να πάμε σε άλλο βούρκο, αλλά οι ΔΥ είναι κάποιου είδους ιερής αγελάδας και μη τυχόν και τους στεναχωρήσουμε και τους ζορίσουμε
    Το να πριμοδοτώ δημ. υπαλλήλους γιατί ειναι συνεπείς στη παρουσία τους στην εργασία, καλύτερα να μου κοπούν και τα 2 χέρια.
    Το να δίνω bonus αντίστοιχα όπου δίνονται και στον ιδιωτικό τομέα, κοινώς όταν ξεπερνούν τους στόχους που έχουν συμφωνήσει ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ και όχι απλά μιας συζήτησης τύπου καφενείου, φυσικά και θα το έβλεπα σωστό.

    Από κει και πέρα όμως, επιτέλους κάποια στιγμή το όλο απόστημα του δημοσίου - και αναφέρομαι σε όλα όσα έχουν αναφερθεί και όχι ειδικά στους δημοσίους υπαλλήλους για να μη παρεξηγηθώ, πρέπει να σπάσει.
    Και για να γίνω σαφής:
    Αν το πρόβλημα λοιπόν είναι ο κομματικός χαρακτήρας (που σίγουρα είναι, όλοι το ξέρουμε), αυτό -προσωπική αποψη- δεν θα εκλείψει τελείως, μπορεί όμως να μειωθεί.
    Από κει και πέρα , σίγουρα πρέπει να τελειώνουμε με τη μονιμότητα. Οποιος γνωρίζει ότι δεν υπάρχει περίπτωση απολυσης, απλά αδιαφορεί. Και όποιος αδιαφορεί απλά δεν ειναι αποτελεσματικός.
    Η αξιολογηση οφείλει να υπάρχει. Ας φτιαχτεί κάποιο σύστημα από εταιρία τύπου KPMG/EY κλπ αν δεν εμπιστευόμαστε (δικαίως θα πω) τους γνωστούς.
    Από κει και πέρα, ανάλογα με τη κρίση θα πρέπει να υπάρχουν επανεκπεδεύσεις αλλά και rewards.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοντά δυομιση δεκαετίες στον ΙΤ, η ασυδοσία, ο νεποτισμός, οι βολεμένοι, οι φυτευτοί που έχω δει δεν περιγράφονται. Σχεδόν το μισό διάστημα από αυτό στον τραπεζικό κλάδο, σε σοβαρούς (μη χέσω) οργανισμούς (εκεί και αν είδαν τα μάτια μου, πχ διευθυντικές θέσεις με το καλημέρα, συγγενής πολιτικού σογιού μέσα στην ΝΔ με θεσάρα σε συστημική τράπεζα, έχω δουλέψει μαζί της, μιλάμε για μυαλό νούμερο 42, αν δεν ήταν από τζάκι ούτε για ταμίας σουπερμάρκετ δεν έκανε)

    Όλες οι ωραίες παθογένειες της ελληνικής κοινωνίας μια χαρά υπάρχουν στον ΙΤ.
    Υπάρχουν τραπεζες και τράπεζες (31 πάω στα 32 και γύρω από το τραπεζικο, σε transaction processor εδώ).
    Σε κάποιες οι οικογένειες βολοδέρνουν να το πω απλά.
    Η διαφορά είναι πως η εισοδος είναι εύκολη αλλά αν γίνει η στραβή , επίσης εύκολη ειναι η έξοδος (έχω παραδείγματα).


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  15. #2835
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ας φτιαχτεί κάποιο σύστημα από εταιρία τύπου KPMG/EY κλπ αν δεν εμπιστευόμαστε (δικαίως θα πω) τους γνωστούς.
    Ποιός θα τη ζητήσει αυτή και θα πάει να την εφαρμόσει? Αυτός που έχει διορίσει τα τελευταία 45 χρόνια με κάθε τρόπο τους δικούς του? Αυτός που έδωσε επιδόματα για κάθε νόσο και για πόσες μλκίες για να πριμοδοτεί πάλι τους πελάτες του για να τον ξαναβγάλουν? Αυτός που με στοιχεία έχει δώσει αργομισθίες, έχει κάνει τους μετακλητούς "δικούς του" να σπάσουν κάθε ρεκόρ, αυτός που αρνείται συστηματικά να προσλάβει οποιονδήποτε σε μόνιμη θέση εκτός κι αν είναι μπάτσος (με την πιο εμετική έννοια της λέξης)?

    Αυτός θα ζητήσει τέτοιο σύστημα αξιολόγησης? Αυτός θα το εφαρμόσει?

    Αυτός ο κόπανος (και πολλοί ακόμα), πριν κάποια χρόνια πέρασε απόφαση/νόμο που έβαζε πρόστιμο στους γιατρούς που δεν έγραφαν μέσω της Ηλ. Συνταγογράφησης αλλά συνέχιζαν τα μπλοκάκια των ταμείων...σε χωριά που δεν είχαν ρεύμα σε όλα τα κτίρια, όχι internet...
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 189 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 169179184187188189190191194199209 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας