Σελ. 226 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 206216221224225226227228231236246 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.376-3.390 από 5779
  1. #3376
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αφήστε ήσυχα τα παιδιά, γαμώ.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  2. #3377
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Ωραία η συζήτηση ως τώρα, αλλά δεν έχετε αναφέρει ακόμη τα φοιτητικά δάνεια. Στις ΗΠΑ είναι και τα μόνα δάνεια από τα οποία δεν μπορείς να απαλλαγείς ακόμη και αν πτωχεύσεις... Είναι πολλά τα λεφτά.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  3. #3378
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.818
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία η συζήτηση ως τώρα, αλλά δεν έχετε αναφέρει ακόμη τα φοιτητικά δάνεια. Στις ΗΠΑ είναι και τα μόνα δάνεια από τα οποία δεν μπορείς να απαλλαγείς ακόμη και αν πτωχεύσεις... Είναι πολλά τα λεφτά.
    Ε γι'αυτο ερχονται πλεον στα εδω κολλεγια που ειναι cheaper (μαζι με τη διαβιωση). Σου λεει παω 3 χρονια ελλαντα, κανω σπουδες, κανω ζωαρα και μου μενουν και 50k στη τσεπη

    Οσοι δανειστηκαν πολλα λεφτα, tough luck, ας ερχονταν ελλαδα

  4. #3379
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.692
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όποιος δεν έχει λεφτά για εκπαίδευση, υγεία κλπ και ψάχνει ακόμα για κοινωνικό κράτος με δημόσιες, δωρεάν παροχές να πάει να ζήσει στην βόρεια Κορέα, να τα έχει όλα αυτά δωρεάν. Ακούς εκεί δωρεάν, δημόσιο και άλλα τέτοια κομμουνιστικά, εδώ λειτουργεί η ελεύθερη αγορά και ο ανταγωνισμός !
    Jazz is the teacher, Funk is the preacher !

  5. #3380
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.195
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jazzer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όποιος δεν έχει λεφτά για εκπαίδευση, υγεία κλπ και ψάχνει ακόμα για κοινωνικό κράτος με δημόσιες, δωρεάν παροχές να πάει να ζήσει στην βόρεια Κορέα, να τα έχει όλα αυτά δωρεάν. Ακούς εκεί δωρεάν, δημόσιο και άλλα τέτοια κομμουνιστικά, εδώ λειτουργεί η ελεύθερη αγορά και ο ανταγωνισμός !
    με το 1/4 με 1/3 της χώρας να ζει με κουπόνια και pass δεν νομίζω πως απέχουμε και πολύ από την Β. Κορέα. Εν το μεταξύ το ποσοστό αυτό είναι σχεδόν το ποσοστό των πολιτών που ψήφισαν ΝΔ .. γύρο στο 20-21% του πληθυσμού τι είπα τώρα ε?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #3381
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Υπάρχει κάπου η επίσημη εξήγηση για το ποια προβλήματα έρχονται τα ιδιωτικά πανεπιστήμια να λύσουν?

    Δηλαδή με εξαίρεση πέντε έξι φίλους του κούλη, ποιος θα επωφεληθεί? Θα δώσει δηλαδή τα χιλιάρικα ο πατέρας του κανακάρη που δε θέλει να διαβάσει όπως οι ταπεινοί φτωχοί για να τα πάρει κάποιος, που θα τα στείλει ελβετία?

    Υπάρχει πάνω από ένας λόγος που μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία, εκτός από το πλιάτσικο κάποιας παλιοπαρέας?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #3382
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.918
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάπου η επίσημη εξήγηση για το ποια προβλήματα έρχονται τα ιδιωτικά πανεπιστήμια να λύσουν?

    Δηλαδή με εξαίρεση πέντε έξι φίλους του κούλη, ποιος θα επωφεληθεί? Θα δώσει δηλαδή τα χιλιάρικα ο πατέρας του κανακάρη που δε θέλει να διαβάσει όπως οι ταπεινοί φτωχοί για να τα πάρει κάποιος, που θα τα στείλει ελβετία?

    Υπάρχει πάνω από ένας λόγος που μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία, εκτός από το πλιάτσικο κάποιας παλιοπαρέας?
    Εγω ακουσα κανα δυο. Ειναι αντιστοιχα επιχειρηματα με την ΔΕΗ και τον Φωτοπουλο. Κομματικες παραταξεις (βεβαια το οτι τα μεγαλυτερα εκτροπα τα κανανε μελη φοιτητικων παραταξεων ΔΑΠ και ΠΑΣΠ - δηλαδη οσων κυβερνουν τωρα - το προσπερναμε), το χτισιμο της πορτας και διαφοροι φουκαραδες που βρισκονται εντος του χωρου (το παρεμποριο και τους ναρκεμπορους δεν τα αναφερω γιατι τα εχουν λυσει). Κατα βαση δηλαδη απευθυνεται στους κομπλεξικους ναψοφησειηκατσικατουγειτονακηδες. Ε τωρα αν το πληρωσουν καποτε και αυτοι δεν εγινε και τιποτα, οι αλλοι να μην ειναι καλα.

  8. #3383
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κάπου η επίσημη εξήγηση για το ποια προβλήματα έρχονται τα ιδιωτικά πανεπιστήμια να λύσουν?

    Δηλαδή με εξαίρεση πέντε έξι φίλους του κούλη, ποιος θα επωφεληθεί? Θα δώσει δηλαδή τα χιλιάρικα ο πατέρας του κανακάρη που δε θέλει να διαβάσει όπως οι ταπεινοί φτωχοί για να τα πάρει κάποιος, που θα τα στείλει ελβετία?

    Υπάρχει πάνω από ένας λόγος που μπαίνουμε σε αυτή τη διαδικασία, εκτός από το πλιάτσικο κάποιας παλιοπαρέας?
    Τα προβλήματα της δημόσιας παιδείας δεν τα λύνουν τα ιδιωτικά. Τους λόγους που θα γίνουν τους είπε ο Μητσοτάκης και η κυβέρνηση.

  9. #3384
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.099
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω ακουσα κανα δυο. Ειναι αντιστοιχα επιχειρηματα με την ΔΕΗ και τον Φωτοπουλο. Κομματικες παραταξεις (βεβαια το οτι τα μεγαλυτερα εκτροπα τα κανανε μελη φοιτητικων παραταξεων ΔΑΠ και ΠΑΣΠ - δηλαδη οσων κυβερνουν τωρα - το προσπερναμε), το χτισιμο της πορτας και διαφοροι φουκαραδες που βρισκονται εντος του χωρου (το παρεμποριο και τους ναρκεμπορους δεν τα αναφερω γιατι τα εχουν λυσει). Κατα βαση δηλαδη απευθυνεται στους κομπλεξικους ναψοφησειηκατσικατουγειτονακηδες. Ε τωρα αν το πληρωσουν καποτε και αυτοι δεν εγινε και τιποτα, οι αλλοι να μην ειναι καλα.
    Κατάλαβα. Σανό
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #3385
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ισχύουν οι φήμες, το CVC θέλει/έχει ήδη στα σκαριά Ιατρική Σχολή.
    Σε σημερινή κουβέντα με φίλο/συνειδικευόμενο που μαζί δουλεύαμε σε μαγαζιά του ομίλου, έχουν ήδη ξεκινήσει ήδη άτυπες ενημερώσεις για το τί ετοιμάζουν.

    Περισσότερα, με κάθε ανταπόκριση.

    Σε άλλα νέα, όχι τόση Τάξη&Ασφάλεια, παιδιά...αφήστε λιγάκι το έγκλημα να ανασάνει, μην είστε τόσο αμείλικτοι!

    Εκεί στα Εξάρχεια με το σταθμό το σώσαμε το πράγμα, νιώθουμε αρκετά ασφαλείς πλέον, τα λύσαμε όλα?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  11. #3386
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    με το 1/4 με 1/3 της χώρας να ζει με κουπόνια και pass δεν νομίζω πως απέχουμε και πολύ από την Β. Κορέα. Εν το μεταξύ το ποσοστό αυτό είναι σχεδόν το ποσοστό των πολιτών που ψήφισαν ΝΔ .. γύρο στο 20-21% του πληθυσμού τι είπα τώρα ε?
    Nαι ομως,η αραχωβα,τα 3-5 πηγαδια,οι χιονοδρομικοι/χειμερινοι προορισμοι ειχαν 100% πληροτητα και οταν τελειωσουν αυτα,γυρναμε στην ακριβεια,στον πληθωρισμο,στα 400 δις χρεος κοκ.

  12. #3387
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Αν σταματησουν οι "επαναστατες διχως λογο" να απειλουν να σπασουν το εργοταξιο του Μετρο στα Εξαρχεια τοτε θα φυγει κι η αστυνομια (ΟΠΚΕ για την ακριβεια) να παει εκει που ειναι πραγματικη η αναγκη.
    Ειναι τερμα ανοητο both ways να φυλανε το εργοταξιο ΟΠΚΕ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    με το 1/4 με 1/3 της χώρας να ζει με κουπόνια και pass δεν νομίζω πως απέχουμε και πολύ από την Β. Κορέα. Εν το μεταξύ το ποσοστό αυτό είναι σχεδόν το ποσοστό των πολιτών που ψήφισαν ΝΔ .. γύρο στο 20-21% του πληθυσμού τι είπα τώρα ε?
    Ειναι πραγματι τοσο; Να πω την αληθεια (κι οπως εχει ηδη ειπωθει) αμφιβαλλω πολυ αν ο μεσος Ελληνας τα φερνει δυσκολα περα.
    Σιγουρα καποιοι τα φερνουν δυσκολα περα αλλα αμφιβαλλω αν ειναι 1/4.

    Εγω βλεπω παντου καλοπεραση, ταξιδια, πληροτητες σε χειμερινους προορισμους κτλ και περα απο τον δικο μου κυκλο.

  13. #3388
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.195
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε σημερινή κουβέντα με φίλο/συνειδικευόμενο που μαζί δουλεύαμε σε μαγαζιά του ομίλου, έχουν ήδη ξεκινήσει ήδη άτυπες ενημερώσεις για το τί ετοιμάζουν.

    Περισσότερα, με κάθε ανταπόκριση.

    Σε άλλα νέα, όχι τόση Τάξη&Ασφάλεια, παιδιά...αφήστε λιγάκι το έγκλημα να ανασάνει, μην είστε τόσο αμείλικτοι!

    Εκεί στα Εξάρχεια με το σταθμό το σώσαμε το πράγμα, νιώθουμε αρκετά ασφαλείς πλέον, τα λύσαμε όλα?
    Ξέρουν σημάδι όμως και δεν κινδυνεύουν περαστικοί οπότε σαν ΕΛΑΣ τους αφήνουμε να βγάλουν μεταξύ τους τα μάτια τους. Αυτοί μειώνονται και η αστυνομία δεν κινδυνεύει, win-win.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι ομως,η αραχωβα,τα 3-5 πηγαδια,οι χιονοδρομικοι/χειμερινοι προορισμοι ειχαν 100% πληροτητα και οταν τελειωσουν αυτα,γυρναμε στην ακριβεια,στον πληθωρισμο,στα 400 δις χρεος κοκ.
    Τρώνε τα κουπόνια για είσοδο στο χιονοδρομικό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πραγματι τοσο; Να πω την αληθεια (κι οπως εχει ηδη ειπωθει) αμφιβαλλω πολυ αν ο μεσος Ελληνας τα φερνει δυσκολα περα.
    Σιγουρα καποιοι τα φερνουν δυσκολα περα αλλα αμφιβαλλω αν ειναι 1/4.

    Εγω βλεπω παντου καλοπεραση, ταξιδια, πληροτητες σε χειμερινους προορισμους κτλ και περα απο τον δικο μου κυκλο.
    Ναι, πέρα από πλάκα βλέπω ο κόσμος να αρχινα να φεσωνεται χωρίς να ξέρω γιατί. Το λέω γιατί ένας φίλος προσεχτικος γενικά, πήγε και φεσωθηκε καινούργιο αμάξι 35000€ με 900€ καθαρά.
    Πώς πήρε δάνειο δεν το καταλαβαίνω και του το ενέκριναν. Έχω και άλλους τέτοιους.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #3389
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, πέρα από πλάκα βλέπω ο κόσμος να αρχινα να φεσωνεται χωρίς να ξέρω γιατί. Το λέω γιατί ένας φίλος προσεχτικος γενικά, πήγε και φεσωθηκε καινούργιο αμάξι 35000€ με 900€ καθαρά.
    Πώς πήρε δάνειο δεν το καταλαβαίνω και του το ενέκριναν. Έχω και άλλους τέτοιους.
    Αν δωσεις εξασφαλιση θα στο εγκρινουν ευκολα. Ισως ειναι αυτο που λες κιολας, δεν ξερω.
    Αλλα το χουμε εμεις αυτο, ειτε 900€ ειτε 5900€ δεν μιζεριαζουμε ποτε, ξοδευουμε

  15. #3390
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, πέρα από πλάκα βλέπω ο κόσμος να αρχινα να φεσωνεται χωρίς να ξέρω γιατί. Το λέω γιατί ένας φίλος προσεχτικος γενικά, πήγε και φεσωθηκε καινούργιο αμάξι 35000€ με 900€ καθαρά.
    Πώς πήρε δάνειο δεν το καταλαβαίνω και του το ενέκριναν. Έχω και άλλους τέτοιους.
    Έχεις δίκιο, το έχω προσέξει και εγώ. Παρατηρώ από αρκετούς, μια επίπλαστη εικόνα καλοπέρασης (με δανεικά φυσικά) με αυτοκίνητα, ταξίδια κτλ, που μου θυμίζει εποχές παχέων αγελάδων mid 2000es ολυμπιακών αγώνων. Όλοι βέβαια θυμόμαστε, τι είχε ακολουθήσει μετά...
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

Σελ. 226 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 206216221224225226227228231236246 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας