Σελ. 150 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 130140145148149150151152155160170 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.236-2.250 από 5779
  1. #2236
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάπου έχω χαθεί.. νόμιζα πως οι Τρόικα είχε πει να μαζέψουμε λεφτά όσο ήταν ο Σύριζα... ο Σύριζα το παράκανε και σκίζοντας τους πάντες μάζεψε 37 δις μαξιλάρι.. όλοι το έλεγαν και η ΝΔ μόλις ανέλαβε και αργότερα το ανέφερε.
    Σήμερα μαθαίνω πως δεν ήταν τίποτα και πως τελικά ο Τσακαλώτος το σκίσιμο σε όλους μας το έκανε τσάμπα? οκ .. όσο γερνάω μαθαίνω..
    Το "μαξιλάρι" δεν ήταν κάποια λεφτά σε έναν κουμπαρά, δεν ήταν τίποτε μετρητά στην τράπεζα.

    Ήταν δικαιώματα δανεισμού νομίζω από τον ESM, διαθέσιμα φορέων δημοσίου τομέα κλπ.... Το τι απέγινε το μαξιλάρι και πού βρισκόμαστε σήμερα, παραπέμπω (και) στην επιστολή Παπαδόπουλου που έχει γίνει αβαβά από όλους
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #2237
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αυτή η καραμέλα που το ΣΥΡΙΖΑ μάζεψε λεφτά και νοικοκυρεψε τα δημόσιονομικα για να βρει η ΝΔ στρωμένο δρόμο, εντάξει μας κούρασε όσο δεν πάει. Μάζεψαν λεφτά με υπερφορολογηση και με αυτά που μας επέβαλλαν ΕΕ και Γερμανοί μετά τις αποτυχημένες ψευτομαγκιες με το δημοψήφισμα, την δήθεν έξοδο και τα CC.

    Οσο για αυτούς που ψάχνουν να φύγουν από το ΣΥΡΙΖΑ για να πάνε σε άλλο μαντρί. Μόνο στο ΠΑΣΟΚ έχουν πιθανότητα να τους πάρουν. Το ΚΚΕ δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί κανέναν.

  3. #2238
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η καραμέλα που το ΣΥΡΙΖΑ μάζεψε λεφτά και νοικοκυρεψε τα δημόσιονομικα για να βρει η ΝΔ στρωμένο δρόμο, εντάξει μας κούρασε όσο δεν πάει. Μάζεψαν λεφτά με υπερφορολογηση και με αυτά που μας επέβαλλαν ΕΕ και Γερμανοί μετά τις αποτυχημένες ψευτομαγκιες με το δημοψήφισμα, την δήθεν έξοδο και τα CC.

    Οσο για αυτούς που ψάχνουν να φύγουν από το ΣΥΡΙΖΑ για να πάνε σε άλλο μαντρί. Μόνο στο ΠΑΣΟΚ έχουν πιθανότητα να τους πάρουν. Το ΚΚΕ δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί κανέναν.
    Τελικά μάζεψε ή δεν μάζεψε? ρωτάω μην βρίζουμε τον Τσακαλώτο ρε παιδί μου τσάμπα....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #2239
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η καραμέλα που το ΣΥΡΙΖΑ μάζεψε λεφτά και νοικοκυρεψε τα δημόσιονομικα για να βρει η ΝΔ στρωμένο δρόμο, εντάξει μας κούρασε όσο δεν πάει. Μάζεψαν λεφτά με υπερφορολογηση και με αυτά που μας επέβαλλαν ΕΕ και Γερμανοί μετά τις αποτυχημένες ψευτομαγκιες με το δημοψήφισμα, την δήθεν έξοδο και τα CC.

    Οσο για αυτούς που ψάχνουν να φύγουν από το ΣΥΡΙΖΑ για να πάνε σε άλλο μαντρί. Μόνο στο ΠΑΣΟΚ έχουν πιθανότητα να τους πάρουν. Το ΚΚΕ δεν υπάρχει περίπτωση να δεχτεί κανέναν.
    Δες μόλις ένα ποστ πριν το δικό σου.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  5. #2240
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μάζεψε ή δεν μάζεψε? ρωτάω μην βρίζουμε τον Τσακαλώτο ρε παιδί μου τσάμπα....
    Απάντησα, μάζεψε με φορολογικό ξεσκισμα των πολιτών. Του δουλειά που του υπαγόρευσαν οι ξένοι την έκανε.

    Να βρίσω δεν πρόκειται όχι κάτι άλλο αλλά δεν κερδίζω τίποτα.

  6. #2241
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντησα, μάζεψε με φορολογικό ξεσκισμα των πολιτών. Του δουλειά που του υπαγόρευσαν οι ξένοι την έκανε.

    Να βρίσω δεν πρόκειται όχι κάτι άλλο αλλά δεν κερδίζω τίποτα.
    Άρα μαζέψε οκ, ευχαριστώ. Γιατί να βρίσεις? Κουβέντα κάνουμε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  7. #2242
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντησα, μάζεψε με φορολογικό ξεσκισμα των πολιτών. Του δουλειά που του υπαγόρευσαν οι ξένοι την έκανε.

    Να βρίσω δεν πρόκειται όχι κάτι άλλο αλλά δεν κερδίζω τίποτα.
    Και τώρα ετοιμάζεται το part 2 με το επερχόμενο φορολογικό νομοσχέδιο. Αλλά τυπικά δεν είμαστε σε μνημόνια πλέον. Έχουμε και επενδυτική βαθμίδα.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  8. #2243
    Εγγραφή
    30-10-2018
    Μηνύματα
    29
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Περί «μαξιλαριού» μιας και είναι αρκετά τεχνικό θέμα…

    https://www.euro2day.gr/specials/dr_...-kommaton.html

  9. #2244
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από requiem_for_a_dream Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περί «μαξιλαριού» μιας και είναι αρκετά τεχνικό θέμα…

    https://www.euro2day.gr/specials/dr_...-kommaton.html
    Thanks αυτό περίπου έλεγα και εγώ, δεν υπήρξε ποτέ μαξιλάρι ως κάποιος κουμπαράς με μετρητά, δανεικά ήταν (και πολιτικό σανό) και μάλιστα μου είχε διαφύγει και το ετήσιο κόστος δανεισμού για το "μαξιλάρι" αυτό
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  10. #2245
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.193
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Να ρωτήσω κάτι? Εχω κάτι που όλοι αυτοί οι σημαιοφόροι της αριστεράς με τις ομπρέλες κλπ, που χαίρομαι αν πάνε όλοι στο χρονοντούλαπο της ιστορίας? Δλδ αυτοί οι τυποι πιστεύουν ακόμα πως δεν φέρουν καμία ευθύνη για τίποτα και για όλα φταίει ο Τσίπρας πριν και τώρα ο Κασελακης? Ας πανε όπου θέλουν αν δεν τους αρέσει.
    Αυτά δεν τα λέω γιατί γουστάρω Κασελακη αλλά δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που γίνεται. Δηλαδή ένας ψηφίσθηκε και από την επόμενη τον θάβουν.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #2246
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks αυτό περίπου έλεγα και εγώ, δεν υπήρξε ποτέ μαξιλάρι ως κάποιος κουμπαράς με μετρητά, δανεικά ήταν (και πολιτικό σανό) και μάλιστα μου είχε διαφύγει και το ετήσιο κόστος δανεισμού για το "μαξιλάρι" αυτό
    Βλακείες γράφει το αρθρο. Αυτά έχουν γραφτεί δεκάδες φορές και υπάρχουν εκατοντάδες αναφορές στον τύπο.
    Το 1/2 μαξιλαράκι ήταν η τελευταία δόση του 3ου μνημονίου (αυτό που τρέχει με χαμηλά επιτόκια) και το άλλο μισό είναι τα αποτέλεσμα της υπερφορολόγησης πέρα από αυτά που ζητούσαν τα μνημόνια. Σε δεσμευμένο λογαριασμό και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο αν συμφωνήσει κάποιος και εφόσον η χώρα βρεθεί εκτός αγορών λόγω υψηλών επιτοκίων. Κοινώς είναι το γουρουνάκι κουμπαράς που θα σπάσει όταν ξεμείνουμε.

  12. #2247
    Εγγραφή
    08-05-2003
    Περιοχή
    Москва/Афины
    Μηνύματα
    2.949
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100МБит/сек
    ISP
    Cosmote
    Router
    Sercomm
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλακείες γράφει το αρθρο. Αυτά έχουν γραφτεί δεκάδες φορές και υπάρχουν εκατοντάδες αναφορές στον τύπο.
    Το 1/2 μαξιλαράκι ήταν η τελευταία δόση του 3ου μνημονίου (αυτό που τρέχει με χαμηλά επιτόκια) και το άλλο μισό είναι τα αποτέλεσμα της υπερφορολόγησης πέρα από αυτά που ζητούσαν τα μνημόνια. Σε δεσμευμένο λογαριασμό και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο αν συμφωνήσει κάποιος και εφόσον η χώρα βρεθεί εκτός αγορών λόγω υψηλών επιτοκίων. Κοινώς είναι το γουρουνάκι κουμπαράς που θα σπάσει όταν ξεμείνουμε.
    Κάτι τέτοιο θυμάμαι και εγώ σε μέσες άκρες....

  13. #2248
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να βρίσεις? Κουβέντα κάνουμε.
    Εννοώ, επειδή είπες άμα τσάμπα βρίζουμε τον Τσακαλώτο, εννοώ πως δεν υπάρχει λόγος να βρίζω πολιτικούς. Αυτοί θα κάνουν ότι νομίζουν στην ζωή τους ασχέτως τι θα πω εγώ ή εσύ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τώρα ετοιμάζεται το part 2 με το επερχόμενο φορολογικό νομοσχέδιο. Αλλά τυπικά δεν είμαστε σε μνημόνια πλέον. Έχουμε και επενδυτική βαθμίδα.
    Ναι κάτι τέτοιο στο περίπου. Μου θύμισε μνημονιακα χρόνια αυτό το μέτρο. Απλά τα πράγματα, με τόσα επιδόματα που δίνει η κυβέρνηση, κοιτάει από που να βγάλει τα σπασμένα. Δεν συμφέρει να καταργήσει επιδόματα γιατί θα χάσει δημοσκοπικα.

  14. #2249
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοώ, επειδή είπες άμα τσάμπα βρίζουμε τον Τσακαλώτο, εννοώ πως δεν υπάρχει λόγος να βρίζω πολιτικούς. Αυτοί θα κάνουν ότι νομίζουν στην ζωή τους ασχέτως τι θα πω εγώ ή εσύ.

    - - - Updated - - -



    Ναι κάτι τέτοιο στο περίπου. Μου θύμισε μνημονιακα χρόνια αυτό το μέτρο. Απλά τα πράγματα, με τόσα επιδόματα που δίνει η κυβέρνηση, κοιτάει από που να βγάλει τα σπασμένα. Δεν συμφέρει να καταργήσει επιδόματα γιατί θα χάσει δημοσκοπικα.
    Το αστείο είναι ότι ο ΣΥΡΙΖΑ καταστράφηκε στις εκλογές γιατί έγινε ΑΝΑΦΟΡΑ στους Ελ.Επ. (όχι οτι θα νικούσε, αλλά παίζει να έχασε κοντά διψήφιο) και τώρα θα γίνει του κουτρούλη ο γάμος.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #2250
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά δεν τα λέω γιατί γουστάρω Κασελακη αλλά δεν μου αρέσει καθόλου αυτό που γίνεται. Δηλαδή ένας ψηφίσθηκε και από την επόμενη τον θάβουν.
    Ψηφίστηκε ή φυτεύτηκε;

    Γιατί εγώ και η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου νομίζω, πριν τον Σεπτέμβρη, δεν είχαμε καν ακουστά αυτόν τον τύπο.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

Σελ. 150 από 386 ΠρώτηΠρώτη ... 130140145148149150151152155160170 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας