Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 80
  1. #61
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Εντάξει ο Gregoir είναι πολύ τυχερός σε αυτό το θέμα, του έκατσε μοντέλο που τα πάει καλά με τα διάφορα συμβατά και δεν χαμπαριάζει, σπάνιο την τελευταία δεκαετία για inkjet. Δεν μας έγραψε και τι είναι και πόσα χρόνια έχει σταματήσει να κυκλοφορεί στην αγορά.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά την ταπεινή μου άποψη ο γάμος (εσύ και ο inkjet) είναι λίγο αταίριαστος
    Θα συμφωνήσω. @GregoirX23: Αν αποφασίσεις το διαζύγιο θα συνεισφέρουμε όλοι να σου κάνουμε ένα διαδικτυακό πάρτυ, αυτή είναι η νέα μόδα.
    hnesne

  2. #62
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved

  3. #63
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επειδή στο 90% των περιπτώσεων οι εκτυπώσεις στο σπίτι δεν χρειάζεται να είναι έγχρωμες, θεωρώ ότι για το σπίτι ο inkjet δεν συμφέρει..
    Αν τυπώνεις πολλά δεν συμφέρουν τα μελάνια..
    Αν τυπώνεις πολύ λίγα, τις περισσότερες φορές τα μελάνια στεγνώνουν και ενώ δεν τα έχεις ουσιαστικά χρησιμοποιήσει, πας για άλλα... been there done that..
    Για τους παραπάνω λόγους, προσωπικά έχω έναν μικρό hp laserjet m402dn και νο πρόμπλεμ..

    Τώρα αν θες και έγχρωμο, πας και σε έγχρωμο λέιζερ, αλλά ανεβαίνει πολύ το κόστος..
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  4. #64
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα αν θες και έγχρωμο, πας και σε έγχρωμο λέιζερ, αλλά ανεβαίνει πολύ το κόστος..
    Κοίτα, τα τελευταία 2-3 χρόνια ψιλοεκτοξεύτηκε στα περίπου 250€ το κόστος. Πιο πριν, όταν πρωτοβγήκε πχ ο Kyocera P5021cdn, το κόστος του ήταν 98€ (ναι, δεν είναι λάθος, ενενήντα οκτώ ευρώ). Εγώ τον πήρα στα 160€. Ωστόσο πρέπει να λαμβάνει υπόψη ο καταναλωτής ότι οι laser υπερέχουν σχεδόν σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς, συγκρίνοντας πάντα ink tank και laser στην ίδια τιμή, πχ 250€. Ταχύτητα, ποιότητα κατασκευής, αξιοπιστία, αυτόματη διπλή όψη, επεξεργαστής, μνήμη, επιπλέον χαρακτηριστικά (wifi, ethernet) όλα είναι υπέρ του laser. Με ένα μικρό κόστος, 70-80€ η τετράδα με 2.500 σελίδες χοντρικά το κάθε χρώμα, καθάρισες.

  5. #65
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα, τα τελευταία 2-3 χρόνια ψιλοεκτοξεύτηκε στα περίπου 250€ το κόστος. Πιο πριν, όταν πρωτοβγήκε πχ ο Kyocera P5021cdn, το κόστος του ήταν 98€ (ναι, δεν είναι λάθος, ενενήντα οκτώ ευρώ). Εγώ τον πήρα στα 160€. Ωστόσο πρέπει να λαμβάνει υπόψη ο καταναλωτής ότι οι laser υπερέχουν σχεδόν σε ΟΛΟΥΣ τους τομείς, συγκρίνοντας πάντα ink tank και laser στην ίδια τιμή, πχ 250€. Ταχύτητα, ποιότητα κατασκευής, αξιοπιστία, αυτόματη διπλή όψη, επεξεργαστής, μνήμη, επιπλέον χαρακτηριστικά (wifi, ethernet) όλα είναι υπέρ του laser. Με ένα μικρό κόστος, 70-80€ η τετράδα με 2.500 σελίδες χοντρικά το κάθε χρώμα, καθάρισες.
    Εμένα έχει κανονικά ethernet και δεν θα έπαιρνα ποτέ χωρίς. Το wifi ΟΚ είναι αλλά προτιμώ το καλώδιο.. USB σε καμία περίπτωση, καθώς τον δικτυακό τον βάζεις όπου θες*
    Σχετικά με το τόνερ, τώρα, το άλλαξα περίπου στις 3500 σελίδες, έχω τυπώσει καμιά 150αριά και ακόμη στο 100% λέει πως είναι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  HP.JPG 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  22,3 KB 
ID: 250344

    Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι δεν είχα πάρει πολυμηχάνημα, αλλά όσες φορές χρειάστηκα σκανάρισμα έβγαλα μια καλή φωτό με το κινητό. Άλλωστε τότε που τον πήρα ήταν πολύ ακριβότερα και πολύ πιο ογκώδη
    Αν χαλάσει πάλι σε laser θα πάω.. Και αν μπορώ να τα φέρω βόλτα χωροταξικά, σε έγχρωμο πολυμηχάνημα.. φτηνό δεν είναι ακόμη, σίγουρα φτηνότερο από τότε που πήρα τον 402, αλλά αντίστοιχο ίνκτζετ πολυμηχάνημα (με Ethernet, διπλή όψη κλπ ) δεν είναι τραγικά φτηνότερο (π.χ. βλέπω το HP Smart Tank 790 από €320, ενώ το HP LaserJet Pro MFP M479dw από €405 περίπου.) Μόνο στο μέγεθος κερδίζει το ινκτζετ που και εκεί η σημαντική διαφορά είναι μόνο στο ύψος, βάθος και πλάτος οι διαφορές δεν είναι τρελές..


    *
    Spoiler:
    (ΟΚ και τον usb, στήνεις ένα VM, τον κάνεις shared και ΟΚ, αλλά ο μέσος χρήστης δεν έχει τέτοια δυνατότητα. Ακόμη και αυτός που την έχει, δεν είναι απαραίτητο ότι εκεί που έχει τον host θα έχει χώρο γι ατον εκτυπωτη)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ChriZ : 28-08-23 στις 16:59.
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  6. #66
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα έχει κανονικά ethernet και δεν θα έπαιρνα ποτέ χωρίς. Το wifi ΟΚ είναι αλλά προτιμώ το καλώδιο.. USB σε καμία περίπτωση, καθώς τον δικτυακό τον βάζεις όπου θες*
    Σχετικά με το τόνερ, τώρα, το άλλαξα περίπου στις 3500 σελίδες, έχω τυπώσει καμιά 150αριά και ακόμη στο 100% λέει πως είναι
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  HP.JPG 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  22,3 KB 
ID: 250344

    Το μόνο που μετανιώνω είναι ότι δεν είχα πάρει πολυμηχάνημα, αλλά όσες φορές χρειάστηκα σκανάρισμα έβγαλα μια καλή φωτό με το κινητό. Άλλωστε τότε που τον πήρα ήταν πολύ ακριβότερα και πολύ πιο ογκώδη
    Αν χαλάσει πάλι σε laser θα πάω.. Και αν μπορώ να τα φέρω βόλτα χωροταξικά, σε έγχρωμο πολυμηχάνημα.. φτηνό δεν είναι ακόμη, σίγουρα φτηνότερο από τότε που πήρα τον 402, αλλά αντίστοιχο ίνκτζετ πολυμηχάνημα (με Ethernet, διπλή όψη κλπ ) δεν είναι τραγικά φτηνότερο (π.χ. βλέπω το HP Smart Tank 790 από €320, ενώ το HP LaserJet Pro MFP M479dw από €405 περίπου.) Μόνο στο μέγεθος κερδίζει το ινκτζετ που και εκεί η σημαντική διαφορά είναι μόνο στο ύψος, βάθος και πλάτος οι διαφορές δεν είναι τρελές..


    *
    Spoiler:
    (ΟΚ και τον usb, στήνεις ένα VM, τον κάνεις shared και ΟΚ, αλλά ο μέσος χρήστης δεν έχει τέτοια δυνατότητα. Ακόμη και αυτός που την έχει, δεν είναι απαραίτητο ότι εκεί που έχει τον host θα έχει χώρο γι ατον εκτυπωτη)
    Καταρχήν, ΑΝ έχεις την πολυτέλεια του χώρου, μην προτιμάς πολυμηχάνημα. Επίσης συμφωνώ απόλυτα πως οι μονόχρωμοι laser είναι η απόλυτη λύση για όσους βέβαια δεν χρειάζονται χρώμα. Θέλουν μόνο ΠΟΛΛΗ προσοχή στα firmware updates και στα bot updates. Φιλική άποψη: ΜΑΚΡΙΑ από την HP. Είναι η εταιρεία με τη χειρότερη πολιτική στο θέμα των συμβατών. Προτίμησε καλύτερα Kyocera ή Brother που είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που δείχνουν κάποια ανοχή.

  7. #67
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή στο 90% των περιπτώσεων οι εκτυπώσεις στο σπίτι δεν χρειάζεται να είναι έγχρωμες, θεωρώ ότι για το σπίτι ο inkjet δεν συμφέρει..
    Αν τυπώνεις πολλά δεν συμφέρουν τα μελάνια..
    Αν τυπώνεις πολύ λίγα, τις περισσότερες φορές τα μελάνια στεγνώνουν και ενώ δεν τα έχεις ουσιαστικά χρησιμοποιήσει, πας για άλλα... been there done that..
    Για τους παραπάνω λόγους, προσωπικά έχω έναν μικρό hp laserjet m402dn και νο πρόμπλεμ..

    Τώρα αν θες και έγχρωμο, πας και σε έγχρωμο λέιζερ, αλλά ανεβαίνει πολύ το κόστος..
    Συμφωνώ σε όλα εκτός του τελευταίου
    που για λόγους σωστότερης απεικόνισης χρωμάτων δεν θα πρότεινα ποτέ laser.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  8. #68
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ένα μικρό κόστος, 70-80€ η τετράδα με 2.500 σελίδες χοντρικά το κάθε χρώμα, καθάρισες.
    Επειδή είχα ψάξει πρόσφατα και δεν βρήκα: Θα σε παρακαλούσα 2-3 παραδείγματα, έστω και 1, laser που θεωρείς αξιόπιστο και έχει τέτοιο κόστος αναλωσίμων. Ας είναι και πάνω από τα 250 η τιμή αγοράς, αρκεί να κυκλοφορεί σήμερα στην αγορά.
    hnesne

  9. #69
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Πριν 6 περίπου χρόνια, ως άφραγκος διδακτορικός φοιτητής, πήρα τον 2022w για 5 λίρες από το ebay. Τον έχω ακόμα. Τύπωσα πάνω του τον πατέρα του και τη μάνα του και ακόμα το κάνω για τους λόγους που έγραψα πιο πισω.

    Τώρα που διάβαζα τη συζήτηση και κοιτούσα τι υπάρχει στην αγορά από Brother και από Kyocera, λέω δεν ψάχνω και αυτό τον ταλαίπωρο έτσι για να δώ που είμαστε;

    Ο πιο φθηνός 2022w, 70 λίρες...

    Τελικά την ξέσκισαν την αγορά οι μεγαλοεταιρίες με τα proprietary αναλώσιμα. Και είναι να απορείς ακόμα και από την άποψη της κυκλικής οικονομίας, πως αφήνει η νομοθεσία να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Ντροπή το όλο θέμα.

  10. #70
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είχα ψάξει πρόσφατα και δεν βρήκα: Θα σε παρακαλούσα 2-3 παραδείγματα, έστω και 1, laser που θεωρείς αξιόπιστο και έχει τέτοιο κόστος αναλωσίμων. Ας είναι και πάνω από τα 250 η τιμή αγοράς, αρκεί να κυκλοφορεί σήμερα στην αγορά.
    Θα στο στείλω pm.

  11. #71
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.308
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Καλοδεχούμενα κι αυτά
    hnesne

  12. #72
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχήν, ΑΝ έχεις την πολυτέλεια του χώρου, μην προτιμάς πολυμηχάνημα. Επίσης συμφωνώ απόλυτα πως οι μονόχρωμοι laser είναι η απόλυτη λύση για όσους βέβαια δεν χρειάζονται χρώμα. Θέλουν μόνο ΠΟΛΛΗ προσοχή στα firmware updates και στα bot updates. Φιλική άποψη: ΜΑΚΡΙΑ από την HP. Είναι η εταιρεία με τη χειρότερη πολιτική στο θέμα των συμβατών. Προτίμησε καλύτερα Kyocera ή Brother που είναι από τις ελάχιστες εταιρείες που δείχνουν κάποια ανοχή.
    Δυστυχώς στο σπίτι ΔΕΝ έχω την πολυτέλεια του χώρου...(τον έχω κάτω από το γραφείο μου σε DIY βάση). Και αν πάω ποτέ για πολυμηχάνημα θα κοιτάξω για παρόμοιου footprint μηχάνημα (από ύψος με παίρνει, πλάτος και βάθος δεν με παίρνει για πολύ μεγαλύτερο από περίπου 40x40 που έχω τώρα.) Θα συμφωνήσω πάντως ότι τα πολυμηχανήματα είναι πιο "ευαίσθητα".
    Τώρα, την ΗΡ παραδόξως την προτιμάω, γιατί σε γενικές γραμμές είναι αξιόπιστη (για τον εκτυπωτή λέω συγκεκριμένα, αλλά και γενικώς τα πιο "commercial" μηχανάκια της δεν με έχουν προβληματίσει - π.χ. έχω πολλά χρόνια στο σπίτι ένα procurve και για την ώρα είναι σκυλί μαύρο).
    Σχετικά με τα αναλώσιμα δεν με νοιάζει να πάω σε λύση συμβατού να πω την αλήθεια.. το τόνερ που έχω τώρα το πήρα πριν κανα 4μηνο 130ευρώ και το προηγούμενο με έβγαλε πάνω από 2 χρόνια (και δούλεψε υπερωρίες εν μέσω covid που χρειαζόταν για τα σχολεία πολύ περισσότερες εκτυπώσεις από το φυσιολογικό). Αν ήμουν με λύση inkjet σίγουρα ακριβότερα θα μου έβγαιναν τα αναλώσιμα (φίλος με inkjet ήθελε σχεδόν κάθε μήνα 25άρι για μελάνια εκείνη την περίοδο, εμένα μου κόστισε €65 το χρόνο το τόνερ, ίσως και λιγότερο)


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε όλα εκτός του τελευταίου
    που για λόγους σωστότερης απεικόνισης χρωμάτων δεν θα πρότεινα ποτέ laser.
    Στη δουλειά έχω έγχρωμους HP Enterprise και Konica Minolta. Σε έγχρωμες εκτυπώσεις φωτογραφιών, για "προσωπική" χρήση, τυπώνουν τέλεια και με πολύ πιο ζωντανα χρώματα από κάποιους -υποτίθεται- photo inkjets.
    Βέβαια αν πιάσουμε την κουβέντα για περιπτώσεις υψηλών απαιτήσεων (ICC profiles, color calibration και άλλα ψιψιψίνια και κοκόψαρα που χρησιμοποιούν π.χ. οι επαγγελματίες φωτογράφοι ή τα τυπογραφεία), εκεί ναι, πάσο, ίσως να υπάρχουν λύσεις μακράν καλύτερες από έναν "απλό" laser γραφείου. Αλλά για προσωπική χρήση νομίζω ότι ο έγχρωμος laser είναι μια χαρά...
    Από το 2014 VDSL περιμένω...
    1216-4241216ΙΛΙΟΝ424FTTH-GPON2023/Q1
    2022/Q2: Για το Q1 είμαι σίγουρος.. για το 2023, από την άλλη, καθόλου..

    2023/Q3 update: Ολίσθηση πλάνου για 2024/Q1...
    2024/Q2 update: Επιτέλους ξεκίνησαν το σκάψιμο... Να δούμε σε ποιο Q θα υπάρξει διαθεσιμότητα ...

  13. #73
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη δουλειά έχω έγχρωμους HP Enterprise και Konica Minolta. Σε έγχρωμες εκτυπώσεις φωτογραφιών, για "προσωπική" χρήση, τυπώνουν τέλεια και με πολύ πιο ζωντανα χρώματα από κάποιους -υποτίθεται- photo inkjets.
    Βέβαια αν πιάσουμε την κουβέντα για περιπτώσεις υψηλών απαιτήσεων (ICC profiles, color calibration και άλλα ψιψιψίνια και κοκόψαρα που χρησιμοποιούν π.χ. οι επαγγελματίες φωτογράφοι ή τα τυπογραφεία), εκεί ναι, πάσο, ίσως να υπάρχουν λύσεις μακράν καλύτερες από έναν "απλό" laser γραφείου. Αλλά για προσωπική χρήση νομίζω ότι ο έγχρωμος laser είναι μια χαρά...
    Εννοείται ότι για προσωπική χρήση είναι μια χαρά.
    Εγώ εννοούσα έγχρωμες φωτο με έγχρωμο laser όπου εκεί θέλεις όσο δυνατόν καλύτερη απεικόνιση χρωμάτων.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #74
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται ότι για προσωπική χρήση είναι μια χαρά.
    Εγώ εννοούσα έγχρωμες φωτο με έγχρωμο laser όπου εκεί θέλεις όσο δυνατόν καλύτερη απεικόνιση χρωμάτων.
    Συμφωνώ, δεν υπάρχει laser με σωστό χρώμα, είναι πανηγύρια και το λέω γιατί έχω προσπαθήσει να καλιμπραρω laser έγχρωμους για φίλους γραφίστες χωρίς επιτυχία. Για ποιότητα χρώματος μόνο inkjet (μεγάλα μοντέλα πάντα).

    Παρόλα αυτά για χρήση γραφείου και όχι φωτογραφείου, οι color laser είναι ότι καλύτερο.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  15. #75
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.359
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλα αυτά για χρήση γραφείου και όχι φωτογραφείου, οι color laser είναι ότι καλύτερο.
    Φυσικά.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας