Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    18-08-2023
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova 200/20
    Καλησπέρα,

    Πριν δυο μήνες περίπου έκανα σε ένα νέο σπίτι σύνδεση για 24άρα στην Nova να σημειωθεί πως ήταν πρώτη φόρα που έκανα την αίτηση για σύνδεση γιατί το σπίτι ήταν κλείστο.Μου έρχεται μήνυμα οτι η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε πάω βάζω το modem αλλά τιποτα πέρνω τηλ το τεχνίκο τμήμα και το δηλώνουν ως βλάβη μετά απο κάποιες μέρες έρχεται τέχνικος και μου είπε απ την μερία μου είμαι οκ το οποίο το περίμενα λόγο της ανακαίνησης που έγινε μιας και μπορούσα άλλαξα και το καλώδιο που έρχεται απ τον κεντρικό κατανεμητή παέι έξω ΚΑΦΑΟ από οτι είπε και βλεπει οτί η βλάβη είναι έξω απο το κτήριο δεν μου διευκρίνισε το που και το δήλωσε ως βλάβη στον ΟΤΕ γιατί αυτός είναι υπέυθυνος μου είπε γίατι τον ρώτησα να πω την αλήθεια γιατί το δήλωσε στον ΟΤΕ.Τελος πάντον μέχρι και τώρα δεν έχει αλλάξει τίποτα και θέλω να τους κάνω μια καταγγελία μπήκα στο site της ΕΕΤΤ και λέει να κάνω πρώτα μια γραπτή καταγγελία (αν δεν κάνω λάθος) στον πάροχο.Πήγα απο εκεί και μου λένε οτι πρέπει να μπω στο site της NOVA και να την κάνω μπήκα αλλα δεν βρήκα κατι οπότε αν ξέρει κάποιος σας παρακαλώ να μου πει πως γίνετε.Επίσης ξανα πήγα τους λέω δεν βρίσκω κάτι μέσα στο site και μου λεεί εκεί η υπάλληλος ότι δεν το κάνω μέσω του site αλλά μεσω του συνήγορου του πολίτη και είμαι σίγουρος ότι αν ξανα πάω θα μου πουν αλλα.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ είναι η φόρμα επικοινωνίας της Nova
    https://nova.gr/eksipiretisi-pelatwn...a-epikoinonias

    Και εδώ της ΕΕΤΤ
    https://www.eett.gr/katanalotes/tile...amp-diadiktyo/

    Στέλνεις πρώτα στην εταιρεία και είναι υποχρεωμένοι να σου απαντήσουν και μετά στέλνεις και στην ΕΕΤΤ αναλυτικά τι έχει συμβεί. Μπορείς να τα κάνεις και τα δύο ταυτόχρονα
    Eπιτελους VDSL

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας