Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 55
  1. #31
    Εγγραφή
    13-02-2008
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Καλησπέρα σε όλους.Εχθές μίλησα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone (13840) για να ρωτήσω αν θα πρέπει να συνεννοηθώ μαζί τους για το θέματων κωδικών της τηλεφωνίας επειδή θέλω να αλλάξω το modem/router. H απάντηση ήταν ότι οι οδηγίες μετά την 1η Οκτωβρίου είναι ότι θα μπορούν να μου δώσουν τον κωδικό μετα από επικοινωνία μαζί τους. Εγώ έχω αγοράσει το Fritz 7530 και το συμβόλαιο μαζί τους λήγει την 08/10/2023 και σκέφτομαι αν θα πρέπει να μείνω στην Vodafone ή να πάω στην Cosmote. Και οι δύο στην περιοχή μου (Μαρούσι όρια με κάτω Πεύκη) είναι εντάξει, επιπρόσθετα είμαι στην vodafone από το 1999 με dial up επί hol, και εκτός μίας φοράς που κάποιο συνεργείο άλλης εταιρείας έκοψε τα καλώδια δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.Τελευταία δε που μετακόμισα έκαναν μόνο 3 ημέρες να με συνδέσουν στο νέο σπίτι ενώ μου έλεγαν στο τηλέφωνο 20 εργάσιμες.Γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα και σκέφτομαι τι να κάνω. Μεγαλύτερο πρόβλημα είχα και έχω με την ΔΕΔΗΕ που συχνά πυκνά μας κόβει το ρεύμα και έχω αναγκαστεί να βάλω ups στο modem/router.

  2. #32
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.773
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα.
    Το κινητό σου σε ποιον πάροχο το έχεις ?
    Καλό είναι να είναι και τα 2 στον ίδιο πάροχο ώστε να σου δώσουν δωρεάν Data σε περίπτωση βλάβης στο σταθερό..

    Από εκεί και πέρα μπορείς να δεις τι προσφορές θα σου δώσουν και οι 2..
    Για την Vodafone μπορείς να πάρεις να τους ρωτήσεις και από τώρα πιστεύω.

    Και οι 2 πιστεύω μπορούν να δώσουν καλύτερες προσφορές από αυτά που έχουν στο site..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  3. #33
    Εγγραφή
    13-02-2008
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Στα κινητά είμαστε Cosmote γιατι στην περιοχή έχει κανονική κάλυψη. Οι υπόλοιποι όχι τόσο. Εντός των ημερών θα επικοινωνήσω και με τις δύο να δώ τι παίζει. Σε κατάστημα Cosmote η τιμή που μου είπαν είναι 28,90 (Mbps 50,σταθερά απεριόριστα και 500λεπτά κινητά) ενώ τώρα πληρώνω 31,50 για τα ίδια και για αυτό το σκέφτομαι. Αν δεν γινόταν η απελευθέρωση χρήσης εξοπλισμού από 1ης Οκτωβρίου δεν θα το σκεφτόμουν καν θα πήγαινα κατευθείαν cosmote. Με το zte έχουμε πρόβλημα,θέλει stop start κάθε 3-4 ημέρες για αυτό πήρα και το fritz.

  4. #34
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.894
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oempclt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε κατάστημα Cosmote η τιμή που μου είπαν είναι 28,90 (Mbps 50,σταθερά απεριόριστα και 500λεπτά κινητά) ενώ τώρα πληρώνω 31,50 για τα ίδια και για αυτό το σκέφτομαι.
    Άφησα το σταθερό μου αριθμό στο site της Cosmote για να με καλέσουν, φορητότητα από Nova/Wind.

    Είχα σκοπό να ζητήσω το Fiber 100XL (VDSL) στα 33.9, αλλά μου έκαναν προσφορά το Fiber 100 Unlimited (VDSL) από 37.9 στα 28.9 και δώρο κάθε μήνα 10 ευρώ και 3GB στο WhatsUP κινητό για 24 μηνες.

    Οπότε προτείνω να μην πας σε κατάστημα, εκτός αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα για 100αρα.

  5. #35
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oempclt Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα πληρώνω 31,50 για τα ίδια και για αυτό το σκέφτομαι. Αν δεν γινόταν η απελευθέρωση χρήσης εξοπλισμού από 1ης Οκτωβρίου δεν θα το σκεφτόμουν καν θα πήγαινα κατευθείαν cosmote. Με το zte έχουμε πρόβλημα,θέλει stop start κάθε 3-4 ημέρες για αυτό πήρα και το fritz.
    Συγνώμη τώρα για αυτό που εσύ πληρώνεις 31,5
    εγώ δίνω 18 .
    Στην ίδια εταιρεία.
    Και γενικά δύσκολα πετυχαίνεις τόσο υψηλές τιμές στη συγκεκριμενη εταιρεία. Εϊναι σα να μη σου έχουν δώσει τιμή προσφορας.
    Άρα θεωρω ότι δεν έχεις διαπραγματευιθεί
    και έχεις τεράστιο περιθώριο να το κάνεις.

    Όσο για το ΖΤΕ δεν ξέρω για ποιό μοντέλο μιλάμε.
    Εγώ έχω το H268Q και έχω να πω ότι είναι το πιο αξιόπιστο από τα ρούτερ της Vodafone.

    Όσο για το κινητό,
    δεν έχει σημασία αν δεν είσαι Vodafone για να πάρεις ρεζέρβα επικοινωνίας.
    Άνετα πιστεύω σε περίπτωση βλάβης, μπορείς να κάνεις αίτημα να σου δώσουν προσωρινή SIM για ρεζέρβα τηλεφωνίας-ίντερνετ .

  6. #36
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.671
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oempclt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.Εχθές μίλησα με το τεχνικό τμήμα της Vodafone (13840) για να ρωτήσω αν θα πρέπει να συνεννοηθώ μαζί τους για το θέματων κωδικών της τηλεφωνίας επειδή θέλω να αλλάξω το modem/router. H απάντηση ήταν ότι οι οδηγίες μετά την 1η Οκτωβρίου είναι ότι θα μπορούν να μου δώσουν τον κωδικό μετα από επικοινωνία μαζί τους. Εγώ έχω αγοράσει το Fritz 7530 και το συμβόλαιο μαζί τους λήγει την 08/10/2023 και σκέφτομαι αν θα πρέπει να μείνω στην Vodafone ή να πάω στην Cosmote. Και οι δύο στην περιοχή μου (Μαρούσι όρια με κάτω Πεύκη) είναι εντάξει, επιπρόσθετα είμαι στην vodafone από το 1999 με dial up επί hol, και εκτός μίας φοράς που κάποιο συνεργείο άλλης εταιρείας έκοψε τα καλώδια δεν αντιμετώπισα πρόβλημα.Τελευταία δε που μετακόμισα έκαναν μόνο 3 ημέρες να με συνδέσουν στο νέο σπίτι ενώ μου έλεγαν στο τηλέφωνο 20 εργάσιμες.Γενικά δεν είχα ποτέ πρόβλημα και σκέφτομαι τι να κάνω. Μεγαλύτερο πρόβλημα είχα και έχω με την ΔΕΔΗΕ που συχνά πυκνά μας κόβει το ρεύμα και έχω αναγκαστεί να βάλω ups στο modem/router.
    Το fritz παίζει από τώρα σε vodafone. Και η τηλεφωνία.

    Το μόνο που δεν παίρνει αυτόματα είναι ο sip server, που τον περνάς χειροκίνητα και παίζει επιτόπου. ngn.hol.net είναι αν θυμάμαι καλά.

  7. #37
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.773
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Άμα έχεις τα κινητά Cosmote θα κοίταζα σίγουρα και την Cosmote.

    Όπως είπε ο φίλος ThReSh ζήτα τους να σε καλέσουν..
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/call_us.html

    Δες και τις τιμές που έχουν στο site ώστε να ξέρεις τι προσφορά θα σου κάνουν.

    Πάντως μάλλον θα ζήταγα πρώτα προσφορά από Vodafone, ώστε να μπορώ να συγκρίνω..
    (Πάλι από το τηλ)
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : Qnap: QHora-301W - 10GbE

  8. #38
    Εγγραφή
    13-02-2008
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Σας ευχαριστώ όλους. Θα ξεκινήσω με τηλ. στην Vodafone και μετά στην Cosmote. Εφόσον το fritz παίζει και στις δύο εταιρείες δεν έχω πρόβλημα.Θα πάω στον φτηνότερο.

  9. #39
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oempclt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ όλους. Θα ξεκινήσω με τηλ. στην Vodafone και μετά στην Cosmote. Εφόσον το fritz παίζει και στις δύο εταιρείες δεν έχω πρόβλημα.Θα πάω στον φτηνότερο.
    Θα δεις οτι αν κανεις αιτημα να φυγεις απο την Vodafone θα σου κανουν παρα πολυ καλη τιμη για να μεινεις. Μου εχει συμβει αρκετες φορες και παντα μεταξυ Cosmote και Vodafone παντα οι δευτεροι κανουν τις καλυτερες αντιπροσφορες

  10. #40
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Ωραία όλα αυτά, αλλά αυτό που με χαλάει είναι το +1,5 της αναπροσαρμογής...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δεις οτι αν κανεις αιτημα να φυγεις απο την Vodafone θα σου κανουν παρα πολυ καλη τιμη για να μεινεις. Μου εχει συμβει αρκετες φορες και παντα μεταξυ Cosmote και Vodafone παντα οι δευτεροι κανουν τις καλυτερες αντιπροσφορες
    Από προσφορά καλά πάνε... Από δίκτυο δεν ξέρω πως πάνε.... Στη κινητή αναφέρομαι κυρίως..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #41
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Σαλόνικα City - Αγ. Παύλος
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.728
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ZTE F6600P
    SNR / Attn
    ~(dB) / ~(dB)
    Καλημέρα σας.

    Αυτή η αλλαγή στους όρους, μας δίνει το δικαίωμα να καταγγείλουμε το συμβόλαιο και να αποχωρήσουμε αζημίως πρόωρα ?

  12. #42
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Artemius Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας.

    Αυτή η αλλαγή στους όρους, μας δίνει το δικαίωμα να καταγγείλουμε το συμβόλαιο και να αποχωρήσουμε αζημίως πρόωρα ?
    Αν εννοείς τις τιμαριθμικές αναπροσαρμογές, αναμένουμε το νέο Κανονισμό της ΕΕΤΤ.
    Πολλοί νομίζουν ότι τελειώσαμε και δεν πρόκειται να προχωρήσουν,
    στην πραγματικότητα όμως υπήρξε μια αναβολή και θα επανέλθει η ΕΕΤΤ σε μερικές εβδομάδες.
    Η ενσωμάτωση σχετικής πρόνοιας στους όρους των συμβάσεων της Vodafone από Οκτώβριο 2023 και εντεύθεν,
    δεν έχει γίνει χωρίς λόγο και τυχαία αλλά επιβεβαιώνει ακριβώς ότι δεν τελειώσαμε με το θέμα.

    Για την ιστορία του πράγματος, η διατύπωση έχει ως εξής
    8.13. Στην Αίτηση σύνδεσης παρατίθεται η χρέωση του συνδρομητή σε μηνιαία βάση (ανά χρονική περίοδο ισχύος εντός του ορισμένου χρόνου της σύμβασης σε περίπτωση που αυτή διαφοροποιείται), κατόπιν εκπτώσεων, σύμφωνα με τις επιλογές του Συνδρομητή κατά την ημερομηνία σύναψης της σύμβασης. Σε περίπτωση προσαύξησης σύμφωνα με την Αίτηση στην τελική τιμή του μηναίου παγίου εντός του ορισμένου χρόνου της σύμβασης, αυτή διαμορφώνεται λαμβάνοντας υπόψη την ετήσια επένδυση του δικτύου και τον πληθωρισμό και δεν θα ξεπερνά το €1,50 ανά μήνα (με ΦΠΑ, φόρο σταθερής και Internet & φόρο συνδρομητικής τηλεόρασης, όπου προβλέπονται). Το ακριβές ποσό της προσαύξησης το οποίο θα ενσωματώνεται στο μηναίο πάγιο τον 13ο μήνα από την έναρξη της σύμβασης, θα κοινοποιείται μέσω ενημερωτικού γραπτού μηνύματος (SMS) στον Συνδρομητή πριν την ενσωμάτωσή του. Ο Συνδρομητής αποδέχεται ότι η ως άνω κοινοποίηση είναι ενημερωτικού χαρακτήρα και δεν αποτελεί τροποποίηση του τιμοκαταλόγου.
    8.3 Κατ’ εξαίρεση η Εταιρεία διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης του ισχύοντος τιμοκαταλόγου και κατά την Ελάχιστη Διάρκεια της Σύμβασης βάσει του ισχύοντος Κανονιστικού Πλαισίου, σε περίπτωση που εξαιτίας τεχνολογικών αλλαγών και εφόσον η Εταιρεία αναγκαστεί (ελλείψει εναλλακτικών τεχνικών λύσεων) να αναβαθμίσει τις παρεχόμενες υπηρεσίες της προς τον Πελάτη υποκείμενη σε σημαντικά αυξημένο κόστος χονδρικής και κατόπιν σχετικής ενημέρωσης της ΕΕΤΤ.
    δηλαδή εννοεί πως οι όροι θα πρέπει να συμφωνούν με το Κανονιστικό Πλαίσιο (βλέπε ΕΕΤΤ)

    και πως
    - αν η Αίτηση του Πελάτη προβλέπει εξαρχης την τιμαριθμική προσαύξηση, δε θα δικαιούται καταγγελία της σύμβασης
    - αν η Αίτηση του Πελάτη ΔΕΝ προβλέπει τιμαριθμική προσαύξηση, ενδεχομένως θα δικαιούται την καταγγελία της σύμβασης
    (κάτι αντίστοιχο ορίζει και η πρόταση της ΕΕΤΤ άλλωστε).

    Αυτά καταλαβαίνω εγώ.
    Τώρα αν κάποιος θελήσει να ακολουθήσει διαφορετική νομική οδό, εννοείται πως διατηρεί κάθε δικαίωμα και μπορεί να δοκιμάσει την τύχη του.

  13. #43
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εννοείς τις τιμαριθμικές αναπροσαρμογές, αναμένουμε το νέο Κανονισμό της ΕΕΤΤ.
    Πολλοί νομίζουν ότι τελειώσαμε και δεν πρόκειται να προχωρήσουν,
    στην πραγματικότητα όμως υπήρξε μια αναβολή και θα επανέλθει η ΕΕΤΤ σε μερικές εβδομάδες.
    Η ενσωμάτωση σχετικής πρόνοιας στους όρους των συμβάσεων της Vodafone από Οκτώβριο 2023 και εντεύθεν,
    δεν έχει γίνει χωρίς λόγο και τυχαία αλλά επιβεβαιώνει ακριβώς ότι δεν τελειώσαμε με το θέμα.

    Για την ιστορία του πράγματος, η διατύπωση έχει ως εξής


    δηλαδή εννοεί πως οι όροι θα πρέπει να συμφωνούν με το Κανονιστικό Πλαίσιο (βλέπε ΕΕΤΤ)

    και πως
    - αν η Αίτηση του Πελάτη προβλέπει εξαρχης την τιμαριθμική προσαύξηση, δε θα δικαιούται καταγγελία της σύμβασης
    - αν η Αίτηση του Πελάτη ΔΕΝ προβλέπει τιμαριθμική προσαύξηση, ενδεχομένως θα δικαιούται την καταγγελία της σύμβασης
    (κάτι αντίστοιχο ορίζει και η πρόταση της ΕΕΤΤ άλλωστε).

    Αυτά καταλαβαίνω εγώ.
    Τώρα αν κάποιος θελήσει να ακολουθήσει διαφορετική νομική οδό, εννοείται πως διατηρεί κάθε δικαίωμα και μπορεί να δοκιμάσει την τύχη του.
    Αυτήν την αύξηση την έχει εφαρμόσει η Vodafone εδώ και ένα χρόνο
    Eπιτελους VDSL

  14. #44
    Εγγραφή
    12-12-2022
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτήν την αύξηση την έχει εφαρμόσει η Vodafone εδώ και ένα χρόνο
    Όχι, είναι από το Φεβρουάριο δηλαδή σχεδόν μισό χρόνο.
    Για όλες τις αιτήσεις που καταχωρούνται από 5/2/23 και έπειτα, η τιμή προσφοράς θα ισχύει για τους 12 πρώτους μήνες του συμβολαίου. Από τον 13 μήνα και έως τη λήξη του συμβολαίου, θα υπάρξει αναπροσαρμογή στην τιμή του παγίου με την προσθήκη έως 1,5 ευρώ επιπλέον, λόγω πληθωρισμού και επενδύσεων δικτύου.
    Βέβαια και από το Φεβρουάριο κι εντεύθεν, πάλι η Vodafone προέτρεχε των αποφάσεων της ΕΕΤΤ, όντας ένας από τους παράγοντες της αγοράς που παρασκηνιακά πίεζαν ώστε να επιτραπούν οι τιμαριθμικές αναπροσαρμογές.
    Πριν το Φεβρουάριο, η Vodafone δεν είχε ενσωματώσει καμία ρήτρα αναπροσαρμογής στις προσφορές της.

    Σε κάθε περίπτωση, έρχεται η ΕΕΤΤ και προτείνει να μπει αναδρομικά σε όλους τους παλιούς και νέους συνδρομητές η οψιόν ρήτρας αναπροσαρμογής
    και η αζήμια καταγγελία να μην επιτρέπεται παρά μόνο άπαξ στους παλιούς συνδρομητές κι αυτό ως μεταβατική διάταξη.

  15. #45
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, είναι από το Φεβρουάριο δηλαδή σχεδόν μισό χρόνο.

    Βέβαια και από το Φεβρουάριο κι εντεύθεν, πάλι η Vodafone προέτρεχε των αποφάσεων της ΕΕΤΤ, όντας ένας από τους παράγοντες της αγοράς που παρασκηνιακά πίεζαν ώστε να επιτραπούν οι τιμαριθμικές αναπροσαρμογές.
    Πριν το Φεβρουάριο, η Vodafone δεν είχε ενσωματώσει καμία ρήτρα αναπροσαρμογής στις προσφορές της.

    Σε κάθε περίπτωση, έρχεται η ΕΕΤΤ και προτείνει να μπει αναδρομικά σε όλους τους παλιούς και νέους συνδρομητές η οψιόν ρήτρας αναπροσαρμογής
    και η αζήμια καταγγελία να μην επιτρέπεται παρά μόνο άπαξ στους παλιούς συνδρομητές κι αυτό ως μεταβατική διάταξη.
    Ωραία πράγματα.... Αν μπει σε όλα τα συμβόλαια... Πολύ ωραία... Τι να πει κανείς; Δλδ +1,5€ πάνω δικαίωμα κάθε μήνα μετά το 12μηνο; Και περιμένουν να το υπογράψει κόσμος αυτό;
    Έλεγα τη βοντα περίεργη που το είχε στους όρους.... Αλλά αν γίνει σε όλα.... Δέσαμε που λένε...
    Έχω 2 σταθερά, αν γίνει έτσι, ευκαιρία ψάχνω να φύγει το ένα...
    https://youtu.be/GCSYlx-X9Mk?si=m9pvs5oThM8sJUnQ
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας