Σελ. 86 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 66768184858687889196106 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.276-1.290 από 1626
  1. #1276
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.461
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nodasz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διέγραψε λογαριασμό email , μόνο το email
    Σιγα μην τρέχω στο ΑΤ για αυτή τη δουλειά, εδώ που μένω θέλω 20 λεπτά οδήγημα το πήγαινε και 20 το έλα (Μαρούσι). Καλύτερα να κλείσω νεο ραντεβου.
    Ευχαριστώ, ελπίζω να έρθει επιβεβαιωτικο email.
    Αν έχετε κρατημένο το ιστορικό στον browser, μπορείτε να αναζητήσετε εκεί το link του ραντεβου. Ψάξτε για outlook.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  2. #1277
    Εγγραφή
    15-08-2006
    Περιοχή
    Ίλιον
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.266
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    2x 8192/1024
    ISP
    Wind ADSL & Nova ADSL
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΟΝ
    Router
    Zyxel AMG1312 /Sophos XG
    SNR / Attn
    7,1(dB) / 33,1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μην κουράζεσαι άδικα..
    Έρχεται email υπενθύμισης
    Σε εμένα που είχα κλείσει για το γιο μου ήρθε απο
    ΤΑ Ιλίου - myELASlive
    http://www.astynomia.gr/

    Γεια σας τάδε,
    Έχετε μια επερχόμενη κράτηση

    Και αν θυμάμαι καλά ήρθε την προηγούμενη μέρα και επίσης ακόμα ένα 2 ώρες πριν το ραντεβού

  3. #1278
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Περιοχή
    ΜΑΡΟΥΣΙ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
    Router
    MODEM FRITZ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην κουράζεσαι άδικα..
    Έρχεται email υπενθύμισης
    Σε εμένα που είχα κλείσει για το γιο μου ήρθε απο
    ΤΑ Ιλίου - myELASlive
    http://www.astynomia.gr/

    Γεια σας τάδε,
    Έχετε μια επερχόμενη κράτηση

    Και αν θυμάμαι καλά ήρθε την προηγούμενη μέρα και επίσης ακόμα ένα 2 ώρες πριν το ραντεβού
    Ευχαριστώ.

  4. #1279
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρώ απαράδεκτο να μην δέχονται την ομάδα αίματος από την ώρα που η παλιά μου ταυτότητα το γραφει και δινω επισημο κρατικό εγραφο. Με αυτό το σκεπτικό ούτε η τράπεζα μου ανοίγει λογαριασμό γιατί δεν είναι σίγουρη για τα στοιχεία της ταυτότητας. Ωστόσο είχα την παλιά βεβαίωση που είχα στην παλιά ταυτότητα αλλά είπα να εμπιστευτώ αυτά που γράφει η ταυτότητα.
    Και γω σου λέω ότι κάποτε γράφανε ότι τους έδινες. Χωρίς απαραίτητα να είναι σωστό.
    Καλά κάνουν
    VAMOS ARIS

  5. #1280
    Εγγραφή
    10-06-2020
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    300/50 Mbps
    ISP
    ΒΤ
    Router
    ASUS RT-AC86U
    Παρέλαβα σήμερα. Επιτέλους ανθρώπινη ταυτότητα! Για όποιον ενδιαφέρεται για χρόνους, να πω ότι σε κεντρικό Α.Τ. Αθηνών ήταν οι εξής:

    Ραντεβού: 21/12
    Ημ. Έκδοσης στην ταυτότητα: 27/12
    Ειδοποίηση παραλαβής (email): 30/12

    Τώρα στο KYC του gov.gr δεν αντλεί καμία πληροφορία ταυτότητας (μέχρι χθες είχε την παλιά).

  6. #1281
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και γω σου λέω ότι κάποτε γράφανε ότι τους έδινες. Χωρίς απαραίτητα να είναι σωστό.
    Καλά κάνουν
    Ενοείται ότι καλά κάνουν . Αλλά εγώ δεν τους είπα από το μυαλό μου μία ομάδα αίματος αλλά τους προσκόμισα δημόσιο έγραφο . Την ταυτότητα μου . Αν δεν δέχεσαι την ομάδα αίματος στην ταυτότητα γιατί δεν έχει εμπιστοσύνη στα γραφόμενα και μάλιστα από τον εκδότη της την ελλ. αστυνομία γιατί να σου ανόιξει η τράπεζα λογαριασμό με τα στοιχεία της ίδιας ταυτότητας ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NihlusGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρέλαβα σήμερα. Επιτέλους ανθρώπινη ταυτότητα! Για όποιον ενδιαφέρεται για χρόνους, να πω ότι σε κεντρικό Α.Τ. Αθηνών ήταν οι εξής:

    Ραντεβού: 21/12
    Ημ. Έκδοσης στην ταυτότητα: 27/12
    Ειδοποίηση παραλαβής (email): 30/12

    Τώρα στο KYC του gov.gr δεν αντλεί καμία πληροφορία ταυτότητας (μέχρι χθες είχε την παλιά).
    Πολύ γρήγορα σου ήρθε . Την ίδια ημερομηνία έκανα αίτητση και εγώ αλλά εμένα μου είπα σε 15 ημέρες . ΑΤ. Δραπετσώνας - Κεραστινίου .
    London for ever

  7. #1282
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    616
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Fun fact: η ομαδα αιματος μπορει να αλλαξει. Σπανιο αλλα γινεται.

  8. #1283
    Εγγραφή
    10-06-2020
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    300/50 Mbps
    ISP
    ΒΤ
    Router
    ASUS RT-AC86U
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ γρήγορα σου ήρθε . Την ίδια ημερομηνία έκανα αίτητση και εγώ αλλά εμένα μου είπα σε 15 ημέρες . ΑΤ. Δραπετσώνας - Κεραστινίου .
    Αν αναλογιστείς ότι μεσολάβησαν τα Χριστούγεννα, ήταν πραγματικά γρήγορα. Φαντάζομαι ο χρόνος όλο και θα μειώνεται στο μέλλον που δε θα έχει τόση ζήτηση. Πάντως το είχα λίγο άγχος κι εγώ γιατί δε μένω στην Ελλάδα και σε λίγες μέρες πετάω πίσω. Τέλος καλό, όλα καλά. Το πραγματικά δύσκολο ξεκινάει με επικαιροποίηση στην Πειραιώς (θεωρητικά εύκολο, πρακτικά εύκολο και ελληνική τράπεζα δε πάνε μαζί)

  9. #1284
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrismasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενοείται ότι καλά κάνουν . Αλλά εγώ δεν τους είπα από το μυαλό μου μία ομάδα αίματος αλλά τους προσκόμισα δημόσιο έγραφο . Την ταυτότητα μου . Αν δεν δέχεσαι την ομάδα αίματος στην ταυτότητα γιατί δεν έχει εμπιστοσύνη στα γραφόμενα και μάλιστα από τον εκδότη της την ελλ. αστυνομία γιατί να σου ανόιξει η τράπεζα λογαριασμό με τα στοιχεία της ίδιας ταυτότητας ;



    Πολύ γρήγορα σου ήρθε . Την ίδια ημερομηνία έκανα αίτητση και εγώ αλλά εμένα μου είπα σε 15 ημέρες . ΑΤ. Δραπετσώνας - Κεραστινίου .
    Και ο πατέρας μου δημόσιο εγραφο με λάθος ομάδα αίματος έχει. Την ταυτότητα του.

    Μην το ψάχνεις, εκτός από τα σημαντικά, όνομα, αριθμός, πολλά είναι λάθος.
    Υψος, ακόμα και λάθος όνομα πατρός έχω δει
    VAMOS ARIS

  10. #1285
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fun fact: η ομαδα αιματος μπορει να αλλαξει. Σπανιο αλλα γινεται.
    Τι μαθαίνει κανείς! Πραγματικά δεν το γνώριζα.

  11. #1286
    Εγγραφή
    17-09-2003
    Μηνύματα
    1.540
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14445/945
    ISP
    Vodafone
    Router
    TP-LINK VR 600
    SNR / Attn
    6(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fun fact: η ομαδα αιματος μπορει να αλλαξει. Σπανιο αλλα γινεται.
    Αυτό θα το δεχόμουν σαν σοβαρό λόγο να φέρω χαρτί από διαγνωστικό

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NihlusGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αναλογιστείς ότι μεσολάβησαν τα Χριστούγεννα, ήταν πραγματικά γρήγορα. Φαντάζομαι ο χρόνος όλο και θα μειώνεται στο μέλλον που δε θα έχει τόση ζήτηση. Πάντως το είχα λίγο άγχος κι εγώ γιατί δε μένω στην Ελλάδα και σε λίγες μέρες πετάω πίσω. Τέλος καλό, όλα καλά. Το πραγματικά δύσκολο ξεκινάει με επικαιροποίηση στην Πειραιώς (θεωρητικά εύκολο, πρακτικά εύκολο και ελληνική τράπεζα δε πάνε μαζί)
    Καλορίζικη για την νέα σου ταυτότητα και καλή τύχη με τα διαδικαστικά στην Πειραιώς.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blade_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ο πατέρας μου δημόσιο εγραφο με λάθος ομάδα αίματος έχει. Την ταυτότητα του.

    Μην το ψάχνεις, εκτός από τα σημαντικά, όνομα, αριθμός, πολλά είναι λάθος.
    Υψος, ακόμα και λάθος όνομα πατρός έχω δει
    Η αλήθεια είναι ότι εγώ προσκόμισα βεβαίωση διαγνωστικού για την ομάδα αίματος. Αλλά έχεις δίκιο. Γιατί αυτό που αναφέρεις έγινε με το υψος μου . Επειδή είμαι πάνω από 2 μέτρα με ρώτησε προφορικά το ύψος μου . Όταν του έδωσα την απάντηση ότι είμαι 2,03 δεν με μέτρησε γιατί το μηχάνημα που έχει μετράει μέχρι 2 μέτρα. Άρα ότι του είπα το πίστεψε. Βέβαια εγώ την αλήθεια του είπα.
    London for ever

  12. #1287
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    616
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Αν εχουν "σκοτωσει" τελειως το μυελο των οστων λογω πολλων και δυνατων ακτινοβολιων σε περιπτωση καρκινου. Τοτε ναι, υπαρχει περιπτωση να χρειαζεσαι νεο μυελο των οστων. Οποτε βρισκουν συμβατο δοτη (τσεκαρουν το HLA) να ειναι οσο πιο κοντα γινεται στου ασθενη για να υπαρχει "συμβατοτητα". Aν ειναι διαφορετικης ομαδα αιματος ο δωρητης τοτε ναι μπορει να γινει. Ειναι αρκετα σπανιο. Αυτο που συνηθως συμβαινει ειναι μετα την μεταμοσχευση ειναι ο ληπτης για λιγο καιρο να εχει 2 ομαδες αιματος. Μετα σταθεροποιειται στην δικια του. (του ληπτη)

  13. #1288
    Εγγραφή
    16-07-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.059
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE w300i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fun fact: η ομαδα αιματος μπορει να αλλαξει. Σπανιο αλλα γινεται.
    Έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκιο, κάποιες Λευχαιμίες, μεταμοσχεύσεις μυελού κλπ το προκαλούν και είναι παροδική
    η αλλαγή, είναι πάρα πολύ σπάνιο δε να είναι μόνιμη η αλλαγή ομάδας.
    Όλα τα παιχνίδια android που έχω φτιάξει περιγράφονται και κατεβαίνουν
    από εδώ: https://play.google.com/store/apps/d...=Carbon+People

  14. #1289
    Εγγραφή
    10-06-2020
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    300/50 Mbps
    ISP
    ΒΤ
    Router
    ASUS RT-AC86U
    Fun fact: Για όποιον είχε την παραμικρή αμφιβολία, ο μόνος λόγος που έχουμε σύγχρονες ταυτότητες είναι η ΕΕ, καθώς τον Ιούλιο εξέδωσε παράβαση σε Ελλάδα, Βουλγαρία και Πορτογαλία για τις ταυτότητες και έδωσε διορία δύο μηνών για συμμόρφωση:

    Free movement: Commission calls on BULGARIA, GREECE and PORTUGAL to comply with EU rules on identity cards and residence documents
    The European Commission decided to open an infringement procedure by sending a letter of formal notice to Bulgaria (INFR (2023)2001), Greece (INFR(2023)2003) and Portugal (INFR(2023)2002) for failing to comply with EU rules on identity cards and residence documents issued to EU citizens and their family members (Regulation(EU)2019/1157). These rules aim to facilitate free movement in the EU by reinforcing the security and format standards for identity cards and residence documents. The Commission considers that the three Member States do not issue identity cards or residence documents in a format that complies with the Regulation, which entered into application in August 2021. In the case of Bulgaria, this concerns identity cards, residence documents issued to EU citizens and residence cards issued to non-EU family members. In the case of Greece, this concerns identity cards. And in the case of Portugal, this concerns identity cards and residence documents issued to EU citizens. Bulgaria, Greece and Portugal now have two months to take the necessary measures to address the shortcomings identified by the Commission. In the absence of a satisfactory response, the Commission may decide to send a reasoned opinion.
    https://www.pubaffairsbruxelles.eu/e...key-decisions/

    Φυσικά θα θυμάστε ότι ο Μηταράκης ανακοίνωσε απ' το πουθενά (φαινομενικά, γιατί κανένα ελληνικό μέσο δε μετέδωσε τα περί παράβασης) τον Ιούλιο τη διαθεσιμότητα των νέων ταυτοτήτων 2 μήνες μετά...

  15. #1290
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NihlusGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fun fact: Για όποιον είχε την παραμικρή αμφιβολία, ο μόνος λόγος που έχουμε σύγχρονες ταυτότητες είναι η ΕΕ, καθώς τον Ιούλιο εξέδωσε παράβαση σε Ελλάδα, Βουλγαρία και Πορτογαλία για τις ταυτότητες και έδωσε διορία δύο μηνών για συμμόρφωση:



    https://www.pubaffairsbruxelles.eu/e...key-decisions/

    Φυσικά θα θυμάστε ότι ο Μηταράκης ανακοίνωσε απ' το πουθενά (φαινομενικά, γιατί κανένα ελληνικό μέσο δε μετέδωσε τα περί παράβασης) τον Ιούλιο τη διαθεσιμότητα των νέων ταυτοτήτων 2 μήνες μετά...
    Ψιλογνωστό ήταν, δεν ξέρω πόσο καλά είχε αποτυπωθεί στα Ελληνικά μέσα.
    Ούτως ή άλλως χρεώνεται ως μία από τις μεγαλύτερες ολιγωρίες της κυβέρνησης, δεδομένου ότι:
    • είχε ανακοινώσει τις ταυτότητες ως προτεραιότητα με την έναρξη της 4ετίας
    • μία από τις πρώτες της ενέργειες ήταν να ακυρώσει τον διαγωνισμό προμήθειας που είχε ξεκινήσει η προηγούμενη κυβέρνηση, για να τον κάνει "καλύτερα"

    Τελικά δεν έγινε τίποτα, και με το πιστόλι στον κρόταφο αποκτήσαμε νέες "προσωρινές" ταυτότητες, γιατί πάλι δεν έχουν τα χαρακτηριστικά που ευαγγελίζονταν τόσα χρόνια, αλλά τουλάχιστουν πληρούν τις απαιτήσεις της ΕΕ.

Σελ. 86 από 109 ΠρώτηΠρώτη ... 66768184858687889196106 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας