Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-53 από 53
  1. #46
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι σε αυτά ισχύει... στο ΥΤ δεν έχει υπολογαριασμούς.. ή δεν το ξέρω εγώ... αλλά έχεις δίκιο, του έφτιαξα ένα gmail σαν παιδί μου μόλις και αυτό θα βάλω στην TV... έχω άλλα εγώ πάνω στην TV να δω YT αν θέλω.
    Μπελά στο κεφάλι σου πας να βάλεις με υπολογαριασμούς, αλλά αν ψήνεσαι, δοκίμασε τα containers στον firefox. Τα χρησιμοποιώ στη δουλειά και είναι κορυφαία: ανάλογα με το ποιος χρήστης συνδέεται πρέπει να χρησιμοποιεί το δικό του container, και τα containers δεν επικοινωνούν μεταξύ τους. Μου έχει λύσει τα χέρια που σε διαφορετικά tabs έχω διαφορετικούς google accounts συνδεδεμένους!

  2. #47
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπελά στο κεφάλι σου πας να βάλεις με υπολογαριασμούς, αλλά αν ψήνεσαι, δοκίμασε τα containers στον firefox. Τα χρησιμοποιώ στη δουλειά και είναι κορυφαία: ανάλογα με το ποιος χρήστης συνδέεται πρέπει να χρησιμοποιεί το δικό του container, και τα containers δεν επικοινωνούν μεταξύ τους. Μου έχει λύσει τα χέρια που σε διαφορετικά tabs έχω διαφορετικούς google accounts συνδεδεμένους!
    Δηλαδή έχει πολλαπλά isolation για το ίδιο account? Εγώ χρησιμοποιώ διαφορετικους browser με διαφορετικά account με κοινό password manager αλλά αν χρειαζομουν πολλά περιβάλλοντα τότε πρόβλημα. Σούπερ ιδέα. Θα το έχω υπόψη μελλοντικά για τεστερς.

  3. #48
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπελά στο κεφάλι σου πας να βάλεις με υπολογαριασμούς, αλλά αν ψήνεσαι, δοκίμασε τα containers στον firefox. Τα χρησιμοποιώ στη δουλειά και είναι κορυφαία: ανάλογα με το ποιος χρήστης συνδέεται πρέπει να χρησιμοποιεί το δικό του container, και τα containers δεν επικοινωνούν μεταξύ τους. Μου έχει λύσει τα χέρια που σε διαφορετικά tabs έχω διαφορετικούς google accounts συνδεδεμένους!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή έχει πολλαπλά isolation για το ίδιο account? Εγώ χρησιμοποιώ διαφορετικους browser με διαφορετικά account με κοινό password manager αλλά αν χρειαζομουν πολλά περιβάλλοντα τότε πρόβλημα. Σούπερ ιδέα. Θα το έχω υπόψη μελλοντικά για τεστερς.
    Καλό δεν το ήξερα thx
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #49
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή έχει πολλαπλά isolation για το ίδιο account? Εγώ χρησιμοποιώ διαφορετικους browser με διαφορετικά account με κοινό password manager αλλά αν χρειαζομουν πολλά περιβάλλοντα τότε πρόβλημα. Σούπερ ιδέα. Θα το έχω υπόψη μελλοντικά για τεστερς.
    Δεν ξέρω τι εννοείς "πολλαπλά isolation για το ίδιο account". Αυτό που κάνει είναι να μπορείς να συνδεθείς με πολλούς λογαριασμούς από την ίδια υπηρεσία στον ίδιο browser, χωρίς να μπερδεύονται οι λογαριασμοί.

  5. #50
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι εννοείς "πολλαπλά isolation για το ίδιο account". Αυτό που κάνει είναι να μπορείς να συνδεθείς με πολλούς λογαριασμούς από την ίδια υπηρεσία στον ίδιο browser, χωρίς να μπερδεύονται οι λογαριασμοί.
    Για να το κάνει αυτό, κάποιας μορφής απομόνωση έχει στο storage και σαν το private session, με την διαφορά ότι εκεί το storage είναι ephemeral και δεν θα κρατηθεί.

    Από ότι καταλαβαίνω, γιατί δεν έχω Firefox, ουσιαστικά το tab ανοίγει με επιλεγμένο κάποιο container που ουσιαστικά έχει διαφορετικό storage container, απομονώνοντας έτσι τα διάφορα tab. Στον chrome για παράδειγμα μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο ξεκινώντας με διαφορετικό χρήστη, αλλά εκεί τα πάντα είναι διαφορετικά, πχ extension, bookmarks, pwd κτλ.

  6. #51
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να το κάνει αυτό, κάποιας μορφής απομόνωση έχει στο storage και σαν το private session, με την διαφορά ότι εκεί το storage είναι ephemeral και δεν θα κρατηθεί.

    Από ότι καταλαβαίνω, γιατί δεν έχω Firefox, ουσιαστικά το tab ανοίγει με επιλεγμένο κάποιο container που ουσιαστικά έχει διαφορετικό storage container, απομονώνοντας έτσι τα διάφορα tab. Στον chrome για παράδειγμα μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο ξεκινώντας με διαφορετικό χρήστη, αλλά εκεί τα πάντα είναι διαφορετικά, πχ extension, bookmarks, pwd κτλ.
    Μάλλον το ίδιο λέμε, αλλά με άλλες λέξεις. Αυτό που λες εσύ account είναι το profile στον firefox; Εγώ όταν λέω account εννοώ πχ me@gmail.com, you@gmail.com, someone_else@gmail.com.

  7. #52
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.597
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό δεν το ήξερα thx
    https://itsfoss.com/firefox-containers/

  8. #53
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον το ίδιο λέμε, αλλά με άλλες λέξεις. Αυτό που λες εσύ account είναι το profile στον firefox; Εγώ όταν λέω account εννοώ πχ me@gmail.com, you@gmail.com, someone_else@gmail.com.
    Ναι

    Originally, I was using Google Chrome’s ability to have multiple accounts, which worked, but was a tad too tedious to manage, and it felt a bit clunky to create an entire new Google account just to do what I considered something that should be able to be done from a single account.

    This is the point where I moved to Firefox’s Multi-Account Containers feature.
    Επειδή δεν πάω σε firefox, εν αναμονή να βγει σε κανένα brave.

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας