Σελ. 23 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 3131821222324252833 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 331-345 από 544
  1. #331
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsaki125 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη για κωδικούς voip (εχω επαγγελματικό πρόγραμμα) και μου ανέφεραν οτι εντός 2 μηνών θα μπορούν να τους δίνουν γιατί είναι σε φάση αναβάθμισης των συστημάτων τους για να μπορούν να το υποστηρίξουν. Για να δούμε...
    απο τον Οκτωβριου μου σε 10 μερες
    τον Νοέμβριο σε 10 μερες
    τον Δεκέμβριο μεχρι τελος του μηνα
    τον Ιανουάριο λενε τον Μαρτιο !!!!!!

    6 μηνες παράνομοι
    αν εγω 6 μηνες παρανομισω και δε πληρωσω τι θα κανουν αραγε

    ε τους αξιζει να κλεισουν
    δουλεουν το κοσμο

  2. #332
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Προφανώς κοιτάνε να το τρενάρουν, μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο, δηλαδή μέχρι να πέσει το πρώτο χοντρό πρόστιμο (αν πέσει βέβαια ποτέ).
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  3. #333
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς κοιτάνε να το τρενάρουν, μέχρι εκεί που δεν παίρνει άλλο, δηλαδή μέχρι να πέσει το πρώτο χοντρό πρόστιμο (αν πέσει βέβαια ποτέ).
    ε ναι
    βλεπουν κιολας οτι δεν του κανει κανεις τιποτα οποτε λενε γιατι να μην το κανουμε...
    εκπαιδεύουν το πελατη οτι ετσι ειναι (δλδ η εταιρια μπορει να ειναι παρανομη χωρις ποινη ενω ο πελατης δε μπορει να πει καποιος μηνες δε πληρωνω γιατι και εγω εχω ενα προβλημα αυτη την πεςριοδο)
    μετα θα βγει η αλλη εταιρια και θα πει γιατι να εφαρμόσω και εγω τον αλλο νομο αφου δεν κουνουν τιποτα οποτε ολοι ....

  4. #334
    Εγγραφή
    29-08-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ναι
    βλεπουν κιολας οτι δεν του κανει κανεις τιποτα οποτε λενε γιατι να μην το κανουμε...
    εκπαιδεύουν το πελατη οτι ετσι ειναι (δλδ η εταιρια μπορει να ειναι παρανομη χωρις ποινη ενω ο πελατης δε μπορει να πει καποιος μηνες δε πληρωνω γιατι και εγω εχω ενα προβλημα αυτη την πεςριοδο)
    μετα θα βγει η αλλη εταιρια και θα πει γιατι να εφαρμόσω και εγω τον αλλο νομο αφου δεν κουνουν τιποτα οποτε ολοι ....
    δείχνει ανοχή η ΕΕΤΤ γιατί ενώ θέλει η NOVA να τους δώσει (που σιγά αν θες τους βρίσκεις μόνος σου) δεν θα λειτουργήσουν στον μέσο πελάτη γιατί θέλει ειδικό setup για το voip, άλλο PVC, άλλο vlan ειδικό "πρόθεμα" στο request του DHCP (client specific dnsdomain /dhcp requests fix client id) κλπ. πρέπει να ρίξουν πολύ δουλειά για να τα κάνουν εντελώς απλά, όπως στον ote για παράδειγμα

  5. #335
    Εγγραφή
    03-09-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Επειδή είμαι άλλο ένα θύμα της nova και είμαι στα μαχαίρια εδώ και 3 περίπου μήνες , ζητάω τους κωδικούς voip μέχρι σήμερα είχα τις ίδιες παπαριές δικαιολογίες, σήμερα για κάποιον περίεργο λόγο μου ζητάνε το serian number από το router που θα βάλω , σε ερώτηση μου τι το θέλουν , ακόμη περιμένω απάντηση.... λέτε να μου ζητήσουν και root pass για να έχουν τον έλεγχο , ωρέ τι ζούμε στην μπανανία....
    Υ.Γ. μετά από πολύ υπομονή μου απαντήσανεχωρίς ίχνος ντροπής τα ζώα το παρακάτω , λες και μιλάνε σε ούγκανους

    Τηλεφωνία δεν θα έχετε αν συνδέσετε δικό σας router. Αν σας ενημέρωσε κάποιος ότι υπάρχει κάποιος κωδικός που σας δίνουμε για να έχετε υπηρεσίες τηλεφωνίας με δικό σας ρούτερ, σας ενημέρωσε λάθος.

    και μετά λένε γιατί τα βριζω τα δίποδα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lost2 : 25-01-24 στις 22:07.

  6. #336
    Εγγραφή
    29-08-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lost2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είμαι άλλο ένα θύμα της nova και είμαι στα μαχαίρια εδώ και 3 περίπου μήνες , ζητάω τους κωδικούς voip μέχρι σήμερα είχα τις ίδιες παπαριές δικαιολογίες, σήμερα για κάποιον περίεργο λόγο μου ζητάνε το serian number από το router που θα βάλω , σε ερώτηση μου τι το θέλουν , ακόμη περιμένω απάντηση.... λέτε να μου ζητήσουν και root pass για να έχουν τον έλεγχο , ωρέ τι ζούμε στην μπανανία....
    Υ.Γ. μετά από πολύ υπομονή μου απαντήσανεχωρίς ίχνος ντροπής τα ζώα το παρακάτω , λες και μιλάνε σε ούγκανους

    Τηλεφωνία δεν θα έχετε αν συνδέσετε δικό σας router. Αν σας ενημέρωσε κάποιος ότι υπάρχει κάποιος κωδικός που σας δίνουμε για να έχετε υπηρεσίες τηλεφωνίας με δικό σας ρούτερ, σας ενημέρωσε λάθος.

    και μετά λένε γιατί τα βριζω τα δίποδα.
    μια χαρά έχεις τηλεφωνία με δικό σου ρούτερ αν έχεις τους κωδικούς, ειδικά με fritz και δεν χρειάζεται να κάνουν από την μεριά τους τίποτα.

  7. #337
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Demonasgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    δείχνει ανοχή η ΕΕΤΤ γιατί ενώ θέλει η NOVA να τους δώσει (που σιγά αν θες τους βρίσκεις μόνος σου) δεν θα λειτουργήσουν στον μέσο πελάτη γιατί θέλει ειδικό setup για το voip, άλλο PVC, άλλο vlan ειδικό "πρόθεμα" στο request του DHCP (client specific dnsdomain /dhcp requests fix client id) κλπ. πρέπει να ρίξουν πολύ δουλειά για να τα κάνουν εντελώς απλά, όπως στον ote για παράδειγμα
    δεν τους ειχε ειδοποίηση απο πριν να εινα ιετοιμοι 1/10/23 ?
    εμενα η Νοβα θα δειξει την ιδια κατανοηση αν μου προκυψει προβλημα και 5 μηνες δεν εχω να την πληρωσω ?
    οι νομοι ειναι στο περιπου ? δλδ αν ψηφιστεί ενας νομος εγω μπορω να 5,6 μηνες να μη τον εφαρμοζω ? η νοαβ γιατι μπορει ?
    οι αλλοι που εριξαν δουλεια και πληρωσαν τεχνικους (δεν εξοβαν απο εκει για μεγαλυτερα κερδη) ειναι χαζοι ? (στη Ελλαδα μαλλον ειναι)
    Γιατι αν εγω βαλω τους κωδικους παιζουν μια χαρα ?

    Δεν το βλεπω ετσι αλλα φυσικα ο καθενας εχει δικαιωμα οπως και εσυ ετσι και εγω να βλεπουμε διαφορετικα τα πραγματα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lost2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή είμαι άλλο ένα θύμα της nova και είμαι στα μαχαίρια εδώ και 3 περίπου μήνες , ζητάω τους κωδικούς voip μέχρι σήμερα είχα τις ίδιες παπαριές δικαιολογίες, σήμερα για κάποιον περίεργο λόγο μου ζητάνε το serian number από το router που θα βάλω , σε ερώτηση μου τι το θέλουν , ακόμη περιμένω απάντηση.... λέτε να μου ζητήσουν και root pass για να έχουν τον έλεγχο , ωρέ τι ζούμε στην μπανανία....
    Υ.Γ. μετά από πολύ υπομονή μου απαντήσανεχωρίς ίχνος ντροπής τα ζώα το παρακάτω , λες και μιλάνε σε ούγκανους

    Τηλεφωνία δεν θα έχετε αν συνδέσετε δικό σας router. Αν σας ενημέρωσε κάποιος ότι υπάρχει κάποιος κωδικός που σας δίνουμε για να έχετε υπηρεσίες τηλεφωνίας με δικό σας ρούτερ, σας ενημέρωσε λάθος.

    και μετά λένε γιατί τα βριζω τα δίποδα.

    ο νομος σε ενημερωσε λαθος !!!!!


    το εχω πει πολλες φορες οι ανθρωποι δεν υπαρχουν εκει στη Νοβα Απ το κακο στο χειροτερο
    ΟΙ πραξεις τους τα λενε οχι εγω

  8. #338
    Εγγραφή
    29-08-2023
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    τι ρουτερ θέλεις να βάλεις ;

  9. #339
    Εγγραφή
    24-12-2004
    Περιοχή
    Λαμπρινή
    Μηνύματα
    416
    Downloads
    36
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    29(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατί δεν πάτε στη cosmote ή στη Vodafone παρά κάθεστε στη Nova που δεν σας δίνει τους κωδικούς και σας σπάνε τα νεύρα ; Πληρώστε το πρόστιμο και στο καλό γιατί στους ψυχιάτρους θα δώσετε πιο πολλά .

  10. #340
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    οταν συζητάς για κατι δεν σημαινει απαραίτητα οτι το εχεις
    επισης οταν συζητας για κατι βοηθας και αλλους να ξερουν και μαθαινεις και ο ιδιος απο αλλους

  11. #341
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    295
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από incisiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί δεν πάτε στη cosmote ή στη Vodafone παρά κάθεστε στη Nova που δεν σας δίνει τους κωδικούς και σας σπάνε τα νεύρα ; Πληρώστε το πρόστιμο και στο καλό γιατί στους ψυχιάτρους θα δώσετε πιο πολλά .
    Διοτι εχουν γεμισει τα κουτια.

  12. #342
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.531
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Αν υπάρχει κάποιος που να έχει βρει τους κωδικούς ας μας στείλει μήνυμα να τους βρούμε κι εμείς.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  13. #343
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υπάρχει κάποιος που να έχει βρει τους κωδικούς ας μας στείλει μήνυμα να τους βρούμε κι εμείς.
    οι κωδικοι voip ειναι μοναδικοι για καθε γραμμη Δε μπορει να τους ξερει αλλος δλδ δεν υπαρχει περιπτωση να στους στειλει καποιος εκτος απ το παροχο γιατι δεν τους ξερει

  14. #344
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.531
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι κωδικοι voip ειναι μοναδικοι για καθε γραμμη Δε μπορει να τους ξερει αλλος
    Δεν κατάλαβες.

    Κάπως τους βρήκε, ας μας πει πώς ώστε να τους βρούμε κι εμείς
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  15. #345
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβες.

    Κάπως τους βρήκε, ας μας πει πώς ώστε να τους βρούμε κι εμείς
    υπαρχει τροπος με καποια ρουτερ οχι με ολα (εμενα αν και εχω ρουτερ που μπορει δυστηχος δεν δουλεψε οποτε ΑΝ εχεις το καταλληλο ρουτερ εχεις πολλες πιθανοτητες αλλα οχι 100% να τους αποσαπασεις)
    υπαρχουν thread εδω μεσα με οδηγίες

Σελ. 23 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 3131821222324252833 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας