Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 32
  1. #16
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο καθένας με τον πόνο του θα μου πεις αλλά επειδή είχαμε πρόσφατα συνέλευση οικοδομής, έχω να πω πως οι (περισσότεροι) ιδιοκτήτες διαμερισμάτων που τα έχουν για εκμετάλλευση είναι οι χειρότεροι στη συνεννόηση και νομίζουν πως εμείς είμαστε εδώ για να φροντίζουμε να παίρνουν αυτοί το εισόδημά τους. Στις συνελεύσεις έρχονται ΜΟΝΟ όταν πρέπει να πληρώσουν για κάτι, ώστε να κάνουν ότι μπορούν για να το αποφύγουν.
    Προφανώς και δεν κατηγορώ εσένα γιατί δεν σε γνωρίζω προσωπικά, και δεν βρίσκω ούτε ένα λάθος σε ότι αναφέρεις επάνω. Απλά το έχω πρόσφατο

    Κοίτα, προφανώς υπάρχουν πολλά παρτάλια εκεί έξω, είτε ιδιοκτήτες είτε ενοικιαστές. Αλλά όπως το είπες, ο καθένας με τον πόνο του!
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  2. #17
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Δεν καταλαβαίνω από πού κι ως πού θα μου ζητήσει ένα μεσιτικό γραφείο αμοιβή ως ενοικιαστή εκτός και αν έχω υπογράψει συγκεκριμένη σύμβαση για τις υπηρεσίες του.

    Ειδάλλως, το κόστος είναι 100% με τον ιδιοκτήτη
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #18
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από K1m0n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ότι αφορά την δική μου αναφορά περί νομιμότητος:
    η μη-νομιμότητα μπορεί να υπάρχει όταν ο χ μεσίτης δείχνει/προωθεί/προτείνει το ψ ακίνητο
    χωρίς να έχει σχετική εντολή (έστω προφορική) εκ του ιδιοκτήτη.
    Ακούγεται παράδοξο, ενίοτε συμβαίνει και αυτό (προφανώς όχι στις ενοικιάσεις όμως, σε οικόπεδα/κτίρια),
    το σκεπτικό του μεσίτη είναι:
    "δείχνω το χ σπίτι/οικόπεδο και άν βρω αγοραστή που το θέλει/πληρώνει, άμα πάω στον ιδιοκτήτη με προσφορά θα συμφωνήσει με την ανάμιξη μου".

    Και εννοείται ο χ μεσίτης πρέπει να είναι νόμιμος στην λειτουργία του (άδεια/έδρα/εφορία/τπυ/κλπ),
    γιατί έχει και ανθρώπους που δουλεύουν "μαύρα".
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω από πού κι ως πού θα μου ζητήσει ένα μεσιτικό γραφείο αμοιβή ως ενοικιαστή εκτός και αν έχω υπογράψει συγκεκριμένη σύμβαση για τις υπηρεσίες του.

    Ειδάλλως, το κόστος είναι 100% με τον ιδιοκτήτη
    Στο παραπανω μηνυμα μου, ενταξει δεν ηθελα να γραψω ολοκληρη εκθεση ιδεων, πολυ συνοπτικα προσπαθησα να εξηγησω οτι στην σημερινη περιοδο, μια περιοδο βεβαια που εχει ως αρχη το πρωτο μνημονιο, την καταρρευση των αξιων οπως και το στερεμα της πηγης των "ευκολων" τραπεζικων δανειων παντως τυπου, και που εξελισσεται εως και σημερα με διαφορες φασεις και βασικα με μια τεραστια ανωμαλια που αν καθησετε και σκεφτειτε θα διαπιστωσετε πως το ολο παει απο το υψος στο βαθος κι απο το βαθος στο υψος και τουμπαλιν και χωρις μια σταθεροτητα ή μεση γραμμη, ευδοκιμουν μοιραια διαφορα παιχνιδια και μηχανες.

    Ενα απο αυτα ειναι η εκμεταλλευση της ανεργιας με τις σταθερα παμπολλες αγγελιες αναζητησης "πωλητων" και "μεσιτων" με αμοιβη βασικα του τυπου "πουλα και θα εισπραξεις αλλιως ουτε καν...", η προσπαθεια διαφορων επιτηδειων, ειτε επαγγελματιων ειτε απο αναγκη, που δηλωνουν μεσιτες για να βγαλουν κερδος κι οπως οπως, και τελικα ολο αυτο εχει ως αποτελεσμα φαινομενα τετοιου τυπου. Προσπαθωντας λοιπον να εξηγησω το ατοπο κατ εμε της οποιας αναφορας σε νομιμοτητα ή παρανομια, ο καθεις μιας και δεν υπαρχει θεσμικο πλαισιο, προσοχη οχι νομικο αλλα ενα ολοκληρο πλαισιο που να καθοριζει απο τις αμοιβες ενος μεσολαβητη, το ποτε κι αν αυτος θα τις παρει εως και εκεινο της δικαιοσυνης εαν μια κατασταση στραβωσει, ο καθεις λοιπον πορευεται οπως μπορει.

    Ψαχνω λοιπον σπιτι ή μαγαζι; Το βρηκα μονος μου και συζητω με τον ιδιοκτητη. Μου το βρηκε αλλος που δεν με νοιαζει πως τον λενε αλλα που ζητα αμοιβη; Κρινω, αποφασιζω και δεχομαι ή απορριπτω. Παλιες μεθοδοι του στυλ οταν ενα ακινητο μεσιτευεται την αμοιβη την πληρωνει εκεινος που το αναθετει ή παντοτε ο ιδιοκτητης ή η μεθοδος καθορισμου του ενοικιου σε ενα ακινητο χοντρικα ειναι το 5% της αξιας του, απλα σημερα ΔΕΝ υπαρχουν. Ειπαμε, ανωμαλη κατασταση και δυσκολα τα πραματα.

  4. #19
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω από πού κι ως πού θα μου ζητήσει ένα μεσιτικό γραφείο αμοιβή ως ενοικιαστή εκτός και αν έχω υπογράψει συγκεκριμένη σύμβαση για τις υπηρεσίες του.

    Ειδάλλως, το κόστος είναι 100% με τον ιδιοκτήτη
    Προτού σου δείξει το σπίτι, θα σε αναγκάσει να υπογράψεις τη σύμβαση, αλλιώς δεν θα στο δειξει

  5. #20
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.169
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Δεν υπάρχει κάποια ρυθμιστική αρχή για τα μεσιτικά στην Ελλάδα; Ή λέω ανέκδοτα;

    Πάντως το να επωμίζεται ο ενοικιαστής πχ το κόστος του μεσίτη που ενεργεί για λογαριασμό του landlord, που δεν το ήξερα και το διαβάζω εδώ, ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω με τίποτα.

  6. #21
    Εγγραφή
    24-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps / 1Gbps
    ISP
    Forthnet
    Αν βρω σπίτι μέσω αγγελίας του μεσίτη, πρέπει να τον πληρώσω. Αυτό ισχύει στην Ελληνική αγορά, καλώς ή κακώς.

    Αλλιώς, μπορώ κάλλιστα να ψάχνω σπίτι σε ομάδες "χωρίς μεσίτη" ή απευθείας από ιδιώτες σε πόρταλς τύπου Σπιτόγατου, ΧΕ κλπ κλπ.

    Ο (καλός) μεσίτης, την αμοιβή του "την βγάζει" υπερπολλαπλάσια.

    Στην πώληση, γιατί έχει τον κατάλληλο τρόπο να διαπραγματευτεί την τιμή για λογαριασμό του αγοραστή, οπότε εξοικονομώ (σαν αγοραστής) ένα σεβαστό ποσό σε σχέση με την αρχικά ζητούμενη τιμή του ιδιοκτήτη.
    Στην ενοικίαση αντίστοιχα, αν σε ένα σπίτι πχ των 700€ καταφέρω και το κλείσω στα 600€ λόγω της διαπραγμάτευσης του μεσίτη μου, έχω κέρδος 3.000€ στην τριετία (3.600 - 600 μεσιτική αμοιβή). Καταλαβαίνω πως στην ενοικίαση είναι πιο δύσκολο, στην σημερινή αγορά λόγω της μεγάλης ζήτησης και της έλλειψης ακινήτων.
    Και όποιοι μου απαντήσουν "μπορώ και μόνος μου", φυσικά αλλά δεν μπορούν να το κάνουν όλοι αυτό και με το ίδιο αποτέλεσμα. Επίσης, ο μεσίτης που έχει γνώση της αγοράς στην περιοχή που δραστηριοποιείται έχει όλα τα στοιχεία για να τεκμηριώσει την προσφορά προς τον ιδιοκτήτη για λογαριασμό μας.

    Το πρόβλημα είναι πως στον συγκεκριμένο κλάδο, πολλοί βλέπουν την δουλειά αυτή καθαρά ευκαιριακά και "ό,τι πάρω", πράγμα που οδηγεί στην σημερινή κατάσταση με μεγάλο αριθμό κακών επαγγελματιών.

    Η συμβουλή μου είναι αν ψάχνετε ακίνητο για αγορά, βρείτε έναν μεσίτη που εμπιστεύεστε και δώστε του το ελεύθερο να "τρέξει" για λογαριασμό σας.
    Ό,τι ακίνητα βρείτε και από άλλα μεσιτικά στην περιοχή, απευθυνθείτε σε αυτόν και να κανονίσει να συνεργαστεί με τον συνάδελφό του. (Η πλειοψηφία των μεσιτικών συνεργάζονται μεταξύ τους και ο καθένας πληρώνεται στο τέλος από τον πελάτη του).
    Εσείς θα έχετε έναν έμπιστο συνεργάτη, αυτός θα έχει έναν καλό πελάτη που θα πληρωθεί εγγυημένα όταν με το καλό βρούμε το σωστό ακίνητο.

  7. #22
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Ακόμη και να πληρώνει ο ιδιοκτήτης τον μεσίτη, τι τον εμποδίζει να μετακυλίσει το κόστος στον ενοικιαστή; Έστω και συγκαλυμμένα με περαιτέρω αύξηση του ζητούμενου ενοικίου;
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  8. #23
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω από πού κι ως πού θα μου ζητήσει ένα μεσιτικό γραφείο αμοιβή ως ενοικιαστή εκτός και αν έχω υπογράψει συγκεκριμένη σύμβαση για τις υπηρεσίες του.

    Ειδάλλως, το κόστος είναι 100% με τον ιδιοκτήτη
    Α) Δεν υπάρχουν πλέον αγγελίες χωρίς μεσίτη. Και αυτές οι λίγες που υπάρχουν είναι οι "τηλεφωνικές" που τις ανεβάζουν στο site
    Πχ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Aggelia.PNG 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  41,4 KB 
ID: 251414

    β) Για να δεις το σπίτι, αν ανταποκρίθείς σε αγγελία " επαγγελματία" τότε αναγκαστικά υπογράφεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από steli0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βρω σπίτι μέσω αγγελίας του μεσίτη, πρέπει να τον πληρώσω. Αυτό ισχύει στην Ελληνική αγορά, καλώς ή κακώς.

    Αλλιώς, μπορώ κάλλιστα να ψάχνω σπίτι σε ομάδες "χωρίς μεσίτη" ή απευθείας από ιδιώτες σε πόρταλς τύπου Σπιτόγατου, ΧΕ κλπ κλπ.
    Σε site τύπου xe.gr / spitogatos.gr θέλει πληρωμή για να αποκλείεις αγγελίες επαγγελματιών και επίσης αυτά τα σπίτια ειναι ελάχιστα


    Επίσης μιλάμε για ενοικίαση. Η αγορά είναι άλλο κομμάτι
    Socii stamus Cadimus dividui

  9. #24
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α) Δεν υπάρχουν πλέον αγγελίες χωρίς μεσίτη. Και αυτές οι λίγες που υπάρχουν είναι οι "τηλεφωνικές" που τις ανεβάζουν στο site
    Πχ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Aggelia.PNG 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  41,4 KB 
ID: 251414

    β) Για να δεις το σπίτι, αν ανταποκρίθείς σε αγγελία " επαγγελματία" τότε αναγκαστικά υπογράφεις



    Σε site τύπου xe.gr / spitogatos.gr θέλει πληρωμή για να αποκλείεις αγγελίες επαγγελματιών και επίσης αυτά τα σπίτια ειναι ελάχιστα


    Επίσης μιλάμε για ενοικίαση. Η αγορά είναι άλλο κομμάτι
    (c) All of the above.

    Έχει εκτραχυνθεί η κατάσταση με δαύτους τα τελευταία χρόνια. Είναι ζήτημα ένα στα δέκα σπίτια που νοικιάζονται να είναι από απευθείας αγγελία ιδιοκτήτη πια, απλά δεν υπάρχουν.

    Κάτι λίγες πιθανότητες υπάρχουν για στόμα με στόμα περιπτώσεις, για λίγες μέρες πριν μπει αγγελία, αν τυχόν ο ιδιοκτήτης θέλει να βάλει στο διαμέρισμα κάποιον γνωστό/γνωστό γνωστού για να έχει μια κάποια στοιχειώδη εξασφάλιση σε σχέση με κάποιον εντελώς άγνωστο (ναι, εννοείται ότι έχουν χίλια δίκια και οι ιδιοκτήτες με τις περιπτωσάρες που αντιμετωπίζουν).

    Φεύγει φιλικό ζευγάρι με τα παιδιά τους από ένα αντίστοιχο (το είχαν νοικιάσει πριν παντρευτούν ακόμα) και εδώ και πόσο καιρό πετάνε συνέχεια "σπόντες" στους ιδιοκτήτες για το πόσο καλό παιδί είναι ο αδερφός μου, μπας και γίνει το θάμα.

    Αν θέλω εγώ τις υπηρεσίες μεσίτη, αν εγώ απευθυνθώ, καλώς να γίνουν τα προβλεπόμενα. Σε κάθε άλλη περίπτωση είναι καθαρό νταβατζιλίκι.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #25
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Το σπίτι που νοικιάζω το βρήκα καθαρά απο τύχη.

    Εχω βάλει λυτούς και δεμένους στην περιοχή που θέλω να μου πουν ΑΝ εχουν ακούσει κάτι και επιπλέον όποτε μπορώ κόβω βόλτες με τα πόδια κοιτάζοντας κολώνες και εισόδους πολυκατοικιών μπας και πάρει το μάτι μου τιποτα.


    Λέτε να κάνουμε ένα καινούργιο thread βάζοντας εδώ πληροφορίες για σπίτια που ξέρουμε απο τυχόν ιδιοκτήτες ;
    Socii stamus Cadimus dividui

  11. #26
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.453
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apok Εμφάνιση μηνυμάτων


    Λέτε να κάνουμε ένα καινούργιο thread βάζοντας εδώ πληροφορίες για σπίτια που ξέρουμε απο τυχόν ιδιοκτήτες ;
    Και μετά να ζητάμε προμήθεια
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  12. #27
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μετά να ζητάμε προμήθεια
    Εξυπακούεται
    Socii stamus Cadimus dividui

  13. #28
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    432
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  aggelia.jpg 
Εμφανίσεις:  36 
Μέγεθος:  121,7 KB 
ID: 251432

  14. #29
    Εγγραφή
    10-06-2015
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω, σε οσα απο τα παραπανω σχολια σας το αναφερουν, ειναι η αναφορα σε καποια "νομιμοτητα". Δεν υπαρχει κατι τετοιο, απλα και ξεκαθαρα. Ουτε νομιμοτητα ουτε και παρανομια. Απλα ο μεσολαβητης, οταν υπαρχει και οπως κι αν λεγεται, παρεχει μια υπηρεσια ή εστω τον χρονο του και ζητα την πληρωμη αυτου. Σε καμια περιπτωση ομως δεν υπαρχει καποιος "τριτος" μεταξυ ενος ιδιοκτητη κι ενος ενοικιαστη που παρεμβαλεται ετσιθελικα αλλα επειδη καποιος, ενας απο τους δυο ή καμια φορα κι οι δυο του ανεθεσαν να το κανει. Και με την συμφωνια απο που και ποιον οπως και πως θα πληρωθει. Ελευθερη η αγορα και καθεις επιλεγει ελευθερα.

    Θεωρητικο φυσικα το τελευταιο στην εν Ελλαδι εκφραση του καπιταλισμου και των περιφημων "νομων της αγορας" αλλα βασικα ετσι εχει το πραμα. Συνυπολογιζοντας φυσικα το προβλημα της στεγης που παντοτε υπηρχε αλλα στην περιοδο που διανυουμε ειναι εξαιρετικα πιο εντονο λογω της ακριβειας, της μεγαλης φορολογικης επιβαρυνσης, των χαμηλων μισθων και εσοδων γενικως οπως φυσικα και των ........συνεφοπερπατουντων που εαν ειναι ιδιοκτητες νομιζουν πως ενα ενοικιο θα τους εξασφαλισει απο εισοδημα και διακοπες εως και καινουργιο αυτοκινητο καθε χρονο ή υποψηφιοι ενοικιαστες που νομιζουν πως καποιος θα δανεισει χρηματα σε εναν αγνωστο ( αυτο βασικα ειναι το ενοικιο, ενας δανεισμος ) χωρις εξασφαλισεις, δωρεαν και με ελευθερα ολα τα δικαιωματα και καθολου υποχρεωσεις.

    Κι ενα τελευταιο. Τα τελευταια 3-4 χρονια εχω κανει αρκετες ενοικιασεις ως ιδιοκτητης, εχω υποστει τεραστιες οικονομικες ζημιες με την πλεον προσφατη να εχει ξεπερασει τα 7000€, εχω μιλησει με καμποσους υποψηφιους ενοικιαστες και μπορω με απολυτη βεβαιοτητα να πω πως στο στατιστικο δειγμα οι 8 στους 10 και κυριολεκτω δεν υπηρχε περιπτωση ποτε να βρουν σπιτι. Και παντα χωρις παρεμβαση μεσιτη, καθως απερριπτα σταθερα τις "ευγενικες προσφορες" τους οπως και τα ταξιματα μιας και γνωριζω πως αυτα και απευθυνονται ΚΑΙ στις δυο πλευρες οπως και ειναι τουλαιστον κατα το ημισυ ψεματα ή παραφουσκωματα. Σε τεοιο βαθμο που οταν η φαση στραβωσει, δινει καποια παραδειγματα ο PetrosK παραπανω, το ολο ειναι πολυ επωδυνο οπως κι αιφνιδιαστικο.

    Αποτελεσμα. Αυτη τη στιγμη που μιλουμε τα ενοικια ειναι ψηλα. Ψηλα σε σχεση με τα εσοδα των υποψηφιων ενοικιαστων αλλα παραλληλα χαμηλα σε σχεση με την φορολογια των ιδιοκτητων. Και θα συνεχισουν οχι μονον να παραμενουν ψηλα αλλα θα ανεβουν ακομα περισσοτερο. Οπως επισης το ζητημα της ελλειψης στεγης θα εντεινεται μιας και πολλα ακινητα παραμενουν κλειστα καθως συμφερει καλυτερα τον ιδιοκτητη. Εχω κι εγω αντιστοιχη αντιμετωπιση μιας και η απλη αριθμητικη αυτο μου δινει.
    Αν θέλεις ανάλυσε -πολύ- παραπάνω για να καταλάβουμε εμείς που είμαστε εκτός του παιχνιδιού....
    ΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙΚΙΡΙ

  15. #30
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Τι ακριβως χρειαζεσαι; Οταν λες "εκτος παιχνιδιου" εννοεις μεσιτης, γιατι τετοιος δεν ειμαι;

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας