Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  samsung_logo_27.jpg 
Εμφανίσεις:  175 
Μέγεθος:  43,5 KB 
ID: 251729Η Samsung ξεκινά να διαθέτει τη λειτουργία "Temporary Cloud Backup" σε smartphones και tablets Samsung Galaxy που εκτελούν το One UI 6, ανακοίνωσε η εταιρεία την Πέμπτη. Θα επιτρέψει στους χρήστες να δημιουργήσουν αντίγραφα ασφαλείας και να μεταφέρουν απεριόριστο αριθμό φωτογραφιών, βίντεο και άλλων δεδομένων έως και 30 ημέρες δωρεάν.

    Το να παρέχετε στους πελάτες έναν ελεύθερο χώρο για να αποθηκεύουν τα δεδομένα τους όταν χρειάζεται να επαναφέρουν ή να μεταφέρουν συσκευές και έναν μήνα για να τα ανακτήσουν θα πρέπει να κάνει τη διαδικασία ευκολότερη και να μειώσει το άγχος "θυμήθηκα να μεταφέρω τα πάντα;". Επίσης, φέρνει τη Samsung στο ίδιο επίπεδο με την Apple, η οποία προσφέρει επίσης προσωρινή αποθήκευση iCloud με νέα iPhone και iPad που δίνουν στους πελάτες 21 ημέρες για να μεταφέρουν δεδομένα, αλλά μπορεί να επεκταθεί.

    Η λειτουργία "Temporary Cloud Feature" της Samsung επιτρέπει επιπλέον στους χρήστες να επαναφέρουν τα δεδομένα τους όταν τους βολεύει, αντί όταν ρυθμίζουν για πρώτη φορά το νέο τους τηλέφωνο ως μέρος της διαδικασίας Setup Wizard της Samsung.

    Ενώ οι χρήστες μπορούν να ανεβάσουν όσα αρχεία θέλουν στο Samsung Cloud μέσω του λογαριασμού τους Samsung, το μέγεθος κάθε ενός δεν μπορεί να υπερβαίνει τα 100GB. Οι χρήστες πρέπει επίσης να επαναφέρουν τα δεδομένα τους και να τα μεταφέρουν μόνο μέσω Wi-Fi εντός 30 ημερών. Μετά από αυτήν την περίοδο, η Samsung θα διαγράψει όλα τα δεδομένα τους, αν και η εταιρεία θα στείλει πρώτα μια προειδοποίηση λίγες μέρες πριν.

    Η Samsung λέει ότι το Temporary Cloud Backup θα αποτελέσει επίσης μέρος της λειτουργίας Maintenance Mode. Η λειτουργία Maintenance Mode είναι μια λειτουργία προστασίας προσωπικών δεδομένων που κυκλοφόρησε πέρυσι και επιτρέπει στους χρήστες να αποκλείουν την πρόσβαση στα δεδομένα τους όταν η συσκευή τους επισκευάζεται.

    Πηγή : ]The Verge

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Καλή φάση, μπράβο τους..
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και μόλις εμφανίστηκε στο A53 μου.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  4. #4
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μόλις εμφανίστηκε στο A53 μου.
    Λες να κρατάει και τα data των εφαρμογών αν έχεις ενεργό το Protect και όλες τις προστασίες της Samsung? ζω για τι στιγμή που το backup θα είναι πραγματικό backup και όχι απλοί δείκτες προς την google (α αυτός έχει την τάδε και την τάδε εφαρμογή εγκατεστημένες)... το έχω δει μόνο νομίζω στο itunes όταν έκανα backup το iphone4 της γυναίκας μου και restore σε iphone7... μια φορά ζήτησε το 7 μετά τα credentials της apple και τέλος... έγινε ολόιδιο με το παλιό.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να κρατάει και τα data των εφαρμογών αν έχεις ενεργό το Protect και όλες τις προστασίες της Samsung? ζω για τι στιγμή που το backup θα είναι πραγματικό backup και όχι απλοί δείκτες προς την google (α αυτός έχει την τάδε και την τάδε εφαρμογή εγκατεστημένες)... το έχω δει μόνο νομίζω στο itunes όταν έκανα backup το iphone4 της γυναίκας μου και restore σε iphone7... μια φορά ζήτησε το 7 μετά τα credentials της apple και τέλος... έγινε ολόιδιο με το παλιό.
    Τα data είναι και λίγο θέμα των εφαρμογών. SMS, κλπ πλέον έρχονται όλα αυτόματα πάντως.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες να κρατάει και τα data των εφαρμογών αν έχεις ενεργό το Protect και όλες τις προστασίες της Samsung? ζω για τι στιγμή που το backup θα είναι πραγματικό backup και όχι απλοί δείκτες προς την google (α αυτός έχει την τάδε και την τάδε εφαρμογή εγκατεστημένες)... το έχω δει μόνο νομίζω στο itunes όταν έκανα backup το iphone4 της γυναίκας μου και restore σε iphone7... μια φορά ζήτησε το 7 μετά τα credentials της apple και τέλος... έγινε ολόιδιο με το παλιό.
    Σε Apple δουλεύει σχεδόν τέλεια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #7
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε Apple δουλεύει σχεδόν τέλεια.
    Ναι.. κουφάθηκα όταν το έκανα.. και δεν θέλω πια apple κατά 97 από 99% που δεν την ήθελα πριν... με το usb-c που έβαλε έπεσε στο 94% ... λογικά σε καμία 20ετία που θα ανακαλύψουν και πως τα παραπάνω κουμπιά είναι καλό!!!!!! όπως και πολλά άλλα, θα γυρίσω σε apple...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  8. #8
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Με τις ταχύτητες upload που έχουμε στην Ελλάδα, ειδικά σε περιοχές που υπάρχει μόνο ADSL και όχι VDSL ή Fiber, αν κάποιος έχει μοντέλο ειδικά με 64 ή 128GB αλλά ακόμα και με 32GB αποθηκευτικό χώρο, και τον έχει γεμίσει, θα κάνει έναν αιώνα να κάνει upload όλα τα αρχεία του. Μια ωραία λειτουργία θα ήταν να γίνεται μεταφορά μέσω Wi-Fi απευθείας μεταξύ των 2 συσκευών.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  9. #9
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ωραία λειτουργία θα ήταν να γίνεται μεταφορά μέσω Wi-Fi απευθείας μεταξύ των 2 συσκευών.
    Έτσι γίνεται με το Smart Switch της Samsung και νομίζω με όλα τα software τέτοιου τύπου. Πριν 30 χρόνια γινόταν με Bluetooth.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #10
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Θα μπορεις να κανεις backup και τις ρυθμισεις ολων των εφαρμογων? Γιατι αν δεν μπορεις, δεν καταλαβαινω ποια ειναι η διαφορα σε σχεση με το τωρινο backup της Samsung η της Google.
    No Justice - No Peace

  11. #11
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.185
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορεις να κανεις backup και τις ρυθμισεις ολων των εφαρμογων? Γιατι αν δεν μπορεις, δεν καταλαβαινω ποια ειναι η διαφορα σε σχεση με το τωρινο backup της Samsung η της Google.
    Το unlimited space για 30 ημέρες
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας