Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 114
  1. #31
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις μείνει πίσω. Ήδη απειλεί τον ανταγωνισμό στο instant messaging, το marketplace κερδίζει ταχύτατα έδαφος, και οι διοργανώσεις εκδηλώσεων ή μαζώξεων της παρέας γίνονται όλο και περισσότερο μέσω Facebook. ΔΥΣΤΥΧΩΣ αυτή τη στιγμή όχι μόνο παίζει χωρίς αντίπαλο, αλλά μεγαλώνει.
    Μάλιστα, καμία σωτηρία δηλαδή, και άσε εμένα, τον μικρό σκέφτομαι...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #32
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.718
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Μπράβο !!

    Na ανακοινώσουν συνδρομή
    Να μάθω πόσο βγάζουν από μένα

    Να ζητήσω ποσοστό, 50-50 μου φαίνεται λογικό.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, καμία σωτηρία δηλαδή, και άσε εμένα, τον μικρό σκέφτομαι...
    Για τον μικρό
    Βάλε telegram

    Μπορεί να μην βγάζει λεφτά
    Αλλά θα γεμίσει ρωσίδες, είναι πολλές από δαύτες.
    Να γίνει ρεαλιστής, να ζητάει το αδύνατον.

    ΥΓ
    Προτιμάω να πληρώνομαι σε ρούβλια.
    Σταθερότατο νόμισμα
    Ομως δεν βρίσκω πουθενά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 31-10-23 στις 10:28.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  3. #33
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    Η δυνατότητα για πρόσβαση σε fb και instagram χωρίς διαφημίσεις ουσιαστικά είναι μια κίνηση τακτικής:

    The subscription is meant to address concerns by the European Union about Meta’s ad targeting and data collection practices. By making users choose between paying for the service to remove ad targeting or using the service for free but consenting to its data collection practices, Meta believes it will have more clearly and definitively met privacy requirements set by a collection of European data laws, including the Digital Markets Act and GDPR.
    Πηγή

  4. #34
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Το περίμενα εδώ και πολύ καιρό να γίνει. Σιγά μην άφηνε η εταιρεία ανεκμεταλλευτη αυτή την ευκαιρία.

    Το facebook δεν πρόκειται να κλείσει ποτέ, έχει γίνει αναγκαίο εργαλείο ακόμα και για πολλά άτομα που δεν το ήθελαν η έκαναν προσπάθειες διακοπής.

    Υπάρχουν διάφορες ομάδες και groups για ένα αντικείμενο ή χομπι που σε ενδιαφέρει, παλαιότερα μιλούσαν από μεμονωμένα φόρουμ αλλά έκλεισαν. Ομάδες υποστήριξης και αλληλεγγύης για θέματα υγείας, χρονιές παθήσεις και αναπηρίες. Για εργασιακά, φορολογικά, ασφαλιστικά και άλλα. Σύλλογοι και άλλες νομικές οντότητες που αν θες να κοιτάς νέα και να έχεις επικοινωνία διατηρούν σελίδες μόνο στο facebook πλέον διότι οι dedicated σελίδες κοστίζουν. Γνωριμίες και διάφορα άλλα. Αν είσαι φοιτητής αναγκαστικά ψάχνεις group της σχολής σου για σημειώσεις ερωτήσεις κτλ. Έχω ακούσει ακόμα και υπάλληλοι εταιρείας ή εργοδότες να ανοίγουν private groups για θέματα της εταιρίας τους μέσα στο fb. Μεσήλικες, ηλικιωμένοι και πολλοί άλλοι που είναι όλη μέρα στο σπίτι, έμαθαν από υπολογιστές μόνο λόγω fb και έχουν εξαρτηθεί από αυτό.
    Μαθητές και ανήλικοι δεν ανοίγουν πλέον εκεί σελίδες, έχουν το TikTok. Γενικά τα social έχουν γίνει βόθρος και εγώ στο fb ρίχνω αβέρτα blocks επειδή μπορεί να τσακωθω με κάποιον ή έχει γεμίσει με trolls, αλλά κακά τα ψέμματα, είναι πολύ δύσκολο να το κόψεις τελείως, χάνεις και μειονεκτεις σε διάφορα πράγματα που δεν τα βρίσκεις αλλού ή καθίσταται πολύ δυσκολότερη η εύρεση τους.

  5. #35
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.182
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το περίμενα εδώ και πολύ καιρό να γίνει. Σιγά μην άφηνε η εταιρεία ανεκμεταλλευτη αυτή την ευκαιρία.

    Το facebook δεν πρόκειται να κλείσει ποτέ, έχει γίνει αναγκαίο εργαλείο ακόμα και για πολλά άτομα που δεν το ήθελαν η έκαναν προσπάθειες διακοπής.

    Υπάρχουν διάφορες ομάδες και groups για ένα αντικείμενο ή χομπι που σε ενδιαφέρει, παλαιότερα μιλούσαν από μεμονωμένα φόρουμ αλλά έκλεισαν. Ομάδες υποστήριξης και αλληλεγγύης για θέματα υγείας, χρονιές παθήσεις και αναπηρίες. Για εργασιακά, φορολογικά, ασφαλιστικά και άλλα. Σύλλογοι και άλλες νομικές οντότητες που αν θες να κοιτάς νέα και να έχεις επικοινωνία διατηρούν σελίδες μόνο στο facebook πλέον διότι οι dedicated σελίδες κοστίζουν. Γνωριμίες και διάφορα άλλα. Αν είσαι φοιτητής αναγκαστικά ψάχνεις group της σχολής σου για σημειώσεις ερωτήσεις κτλ. Έχω ακούσει ακόμα και υπάλληλοι εταιρείας ή εργοδότες να ανοίγουν private groups για θέματα της εταιρίας τους μέσα στο fb. Μεσήλικες, ηλικιωμένοι και πολλοί άλλοι που είναι όλη μέρα στο σπίτι, έμαθαν από υπολογιστές μόνο λόγω fb και έχουν εξαρτηθεί από αυτό.
    Μαθητές και ανήλικοι δεν ανοίγουν πλέον εκεί σελίδες, έχουν το TikTok. Γενικά τα social έχουν γίνει βόθρος και εγώ στο fb ρίχνω αβέρτα blocks επειδή μπορεί να τσακωθω με κάποιον ή έχει γεμίσει με trolls, αλλά κακά τα ψέμματα, είναι πολύ δύσκολο να το κόψεις τελείως, χάνεις και μειονεκτεις σε διάφορα πράγματα που δεν τα βρίσκεις αλλού ή καθίσταται πολύ δυσκολότερη η εύρεση τους.
    Όλοι αυτοί που περιγράφεις για αυτό παραμένουν στο FB και όχι για τα video που βάζει ο καθένας και χαζεύουν όλοι μαζί? και εγώ προσπάθησα να μπω σε ομάδες κλπ σε θέματα σοβαρά που αφορούν τη δουλειά μου, τα χόμπι μου τις ασχολίες μου και πάντα μα πάντα μιλάμε θα υπάρχουν 1-2 βλάκες που θα σπαμάρουν με βίντεο και χαζομάρες "το σοβαρό" που λες γκρουπ και χου χου χου χα χα χα όλοι μετά κλπ.....

    Δεν μπαίνω σε αυτό το παγκόσμιο κουτσομπολιό και μπανιστίρντουλάπ και τέλος. Έχω άποψη όμως και κρίνω όντας στα Social από τις πρώτες εποχές BBS που παίρναμε με σταθερό και μοντεμ 300baud απλά για τσατ...μέχρι να φτάσουμε στα FB. Ο παππούς και η γιαγιά που λες είδαν ένα φωτεινό πράγμα και μπήκαν και αποβλακώθηκαν. Μιλάμε για την πλήρη αποξένωση δισεκατομμυρίων ανθρώπων που δεν βγαίνουν πια, δεν πάνε βόλτες, δεν συναντιόνται και λιώνουν να κοιτάνε βλακείες. Δεν πιάνω καν την καταστροφή των παιδιών.....

    Τεσπα μεγάλη κουβέντα και αξίζει να την κάνουμε σε κάποιο νήμα.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #36
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι αυτοί που περιγράφεις για αυτό παραμένουν στο FB και όχι για τα video που βάζει ο καθένας και χαζεύουν όλοι μαζί? και εγώ προσπάθησα να μπω σε ομάδες κλπ σε θέματα σοβαρά που αφορούν τη δουλειά μου, τα χόμπι μου τις ασχολίες μου και πάντα μα πάντα μιλάμε θα υπάρχουν 1-2 βλάκες που θα σπαμάρουν με βίντεο και χαζομάρες "το σοβαρό" που λες γκρουπ και χου χου χου χα χα χα όλοι μετά κλπ.....

    Δεν μπαίνω σε αυτό το παγκόσμιο κουτσομπολιό και μπανιστίρντουλάπ και τέλος. Έχω άποψη όμως και κρίνω όντας στα Social από τις πρώτες εποχές BBS που παίρναμε με σταθερό και μοντεμ 300baud απλά για τσατ...μέχρι να φτάσουμε στα FB. Ο παππούς και η γιαγιά που λες είδαν ένα φωτεινό πράγμα και μπήκαν και αποβλακώθηκαν. Μιλάμε για την πλήρη αποξένωση δισεκατομμυρίων ανθρώπων που δεν βγαίνουν πια, δεν πάνε βόλτες, δεν συναντιόνται και λιώνουν να κοιτάνε βλακείες. Δεν πιάνω καν την καταστροφή των παιδιών.....

    Τεσπα μεγάλη κουβέντα και αξίζει να την κάνουμε σε κάποιο νήμα.
    Δεν ασχολούμαι με βίντεο και χαζομάρες. Σε γκρουπ που έχουν σχέση με προβλήματα υγείας μόνο τέτοια δεν πρόκειται να βρεις, κι αν σηκώσει κάτι κάποιος είναι μόνο κάτι άστειο για να γελάσουν όσοι είναι στις μαύρες τους. Υπάρχουν ομάδες όπως αυτές για τρέξιμο και μαραθωνιους, ανταλλάσεις πληροφορίες και γνωσεις που δεν τις βρίσκεις πλέον σε dedicated forum για το κάθε χόμπι, η ομάδες για το ψάρεμα, τον ραδιοερασιτεχνισμο. Ομάδες για την αρχιτεκτονική και τα παλαιά κτίρια του 30 που έχουν αρχίζει να γκρεμιζονται και δεν θα προλαβαίνουμε να φτιάξουμε αρχείο στο τέλος με το τι υπήρχε παλιά. Επίσης άτομα με ψυχολογικά που βοηθάμε και κατευθύνουμε να πάνε σε γιατρο. Και πολλά πολλά άλλα. Τρόλλς και διάφοροι άλλοι που μπορεί να μου την σπάσουν τους αντιλαμβάνομαι άμεσα και τρώνε ban. Οι διαφημίσεις που πετάει και οι άχρηστες ειδήσεις είναι γσγγραινα. Εκεί που καλό είναι να απέχεις είναι ο σχολιασμός ειδησεογραφια εκεί έχει το μεγάλο τρολαρισμα, τους τσακωμούς και τα πολλά νεύρα.

  7. #37
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.974
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Συγγνώμη, όλη αυτή η φασαρία για τις διαφημίσεις; Ναι, είναι σπαστικό να τις βλέπεις, αλλά σιγά μη πληρώσουμε κιόλας..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #38
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mcde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η δυνατότητα για πρόσβαση σε fb και instagram χωρίς διαφημίσεις ουσιαστικά είναι μια κίνηση τακτικής:



    Πηγή
    Σε αυτό ακριβώς αναφέρθηκα. Πως είναι δυνατόν να είναι νόμιμο να αγνοήσεις το νόμο με αυτό το κόλπο;

  9. #39
    Εγγραφή
    19-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112000/11200
    ISP
    HOL/Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήδη είναι ψιλοάχρηστοι οι adblockers σε facebook και instagram. Οι διαφημίσεις είναι integrated ως περιεχόμενο (posts, stories, marketplace κλπ.). Επίσης, το web δεν είναι ο Νο1 τρόπος πρόσβασης σε αυτές τις πλατφόρμες. Ειδικά στο instagram, δεν μπορείς καν να ανεβάσεις περιεχόμενο από το site. Στις εφαρμογές, θα πρέπει να βρεις πειραγμένη έκδοσή τους, που να την εμπιστευτείς κιόλας ότι δεν αποτελεί malware.

    Γενικά, γνωρίζουν πλέον οι πλατφόρμες ότι αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνίας, και αν κάποια στιγμή δεν υπάρχει άλλος τρόπος πρόσβασης, ελάχιστοι θα είναι αυτοί που δε θα πληρώσουν 10-20€/μήνα. Τουλάχιστον όσοι τις χρησιμοποιούν σήμερα σε ένα σεβαστό βαθμό και αλληλεπιδρούν με αρκετό κόσμο. Τους μεγάλους τους συμφέρει κιόλας, γιατί με τον τρόπο αυτό κλειδώνουν κόσμο αποκλειστικά και μόνο στις δικές τους πλατφόρμες. Είναι πολύ δύσκολο να πειστούν μαζικά χρήστες να μπουν σε ανταγωνιστική πλατφόρμα με συνδρομή, τη στιγμή που πληρώνουν ήδη συνδρομή σε άλλη. Επίσης, σε αντίθεση με άλλα προϊόντα που τα απολαμβάνεις και μόνος σου, αυτές οι πλατμόρμες έχουν νόημα μόνο αν σε αυτές βρίσκεται άλλος κόσμος που σε ενδιαφέρει να αλληλεπιδράς.
    Νομιζω

    οτι οσοι γραφετε θα πρεπει να ξεκαθαρισετε για ποιες χωρες μιλατε, στατιστικα αυτα που γραφεις δεν ισχυουν για την Ελλαδα ουτε στο ελαχιστο, μονο το Φατσαμπουκ εχει μεγαλο αριθμο χρηστων, ολες οι υπολοιπες πλατφορμες κοινωνικων δικτυων, τρομαρα τους, ειναι σε αριθμους πολυ μα πολυ χαμηλους και δεν εχουν απολυτως καμια ταση αυξησης αυτων των αριθμων!

    Και φυσικα δε βλεπουμε καμια διαφημιση οσο και να το θελεις "αγαπητε"!!!
    Δε φτανει αυτα που εχουμε στο κεφαλι μας θα εχουμε "και εσας" που με το ζορι θελετε να μας επιβαλεται τη προβολη διαφημισεων, δε καταλαβατε καλα, μα καθολου καλα!!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες τι γίνεται στα social media, όπως το tiktok:

    https://www.youtube.com/watch?v=J4IDRK4fcpk
    Καλα μιλαμε ειμαστε για εγκεφαλικα, ζαλιστηκα ρε φιλε, τι ειναι αυτοι!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cbarbas : 31-10-23 στις 19:55.
    Χριστοφορος

  10. #40
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cbarbas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα μιλαμε ειμαστε για εγκεφαλικα, ζαλιστηκα ρε φιλε, τι ειναι αυτοι!!
    Τώρα το είδα και εγώ. Κλινικές περιπτώσεις.

  11. #41
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από x_undefined Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν δουλεύει στις εφαρμογές Facebook και Instagram στο κινητό (προφανώς) όπως και σε πολλά Sponsored Post στο facebook.
    Δεν έχω τις συγκεκριμένες εφαρμογές πάντως το adaway που έχω στο κινητό κοβει τις διαφημίσεις απο όλα τα apps μέσω του hosts file.

  12. #42
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    «Καλή ιδέα, αφεντικό!!!!»

    Μην ψαρώνετε πάντως, είναι τρίπλα για να είναι καλυμμένη νομικά στο data collection
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  13. #43
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε αυτό ακριβώς αναφέρθηκα. Πως είναι δυνατόν να είναι νόμιμο να αγνοήσεις το νόμο με αυτό το κόλπο;
    Δεν ξέρω, είναι προφανές ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα. Ωστόσο για να μπαίνουν στη διαδικασία να υλοποιήσουν κάτι τέτοιο, θα έχουν τους λόγους τους.

  14. #44
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πληρώνω τη YouTube συνδρομή, γιατί ακούω το YouTube Music, και δεν θέλω σε αυτό να ακούω διαφημίσεις (όπως γίνεται και με το Spotify).

    https://music.youtube.com

    Αλλιώς σιγά μην πλήρωνα.

    Αλλά έτσι είναι αυτά παιδιά, ή θα τρως τις διαφημίσεις στη μάπα, ή θα πληρώνεις συνδρομή.

    Δεν βλέπω κάποια άλλη λύση.
    Ή απλώς δεν θα κάνεις χρήση. Δεν είναι δα και κάτι τόσο σημαντικό.

  15. #45
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pixel 57 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω τις συγκεκριμένες εφαρμογές πάντως το adaway που έχω στο κινητό κοβει τις διαφημίσεις απο όλα τα apps μέσω του hosts file.
    Το έβαλα εχτές, αλλά μέχρι σήμερα δεν βλέπω να κάνει κάτι. Εμφανίζονται διαφημίσεις. Επέλεξα μέσω vpn.

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας