Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 114
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    PressNews
    Με στόχο την συμμόρφωση της με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία, η Meta ανακοίνωσε την διάθεση συνδρομητικής πρόσβασης χωρίς διαφημίσεις, στις ναυαρχίδες Facebook και Instagram υπηρεσίες της. Η συνδρομητική υπηρεσία, αφορά τους χρήστες εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης, Ευρωπαϊκού Οικονομικού Χώρου και την Ελβετία και ξεκινάει εντός του Νοεμβρίου.

    Η συνδρομή θα είναι ενιαία για τους συνδεδεμένους λογαριασμούς στο Facebook και στο Instagram. Από την 1η Μαρτίου του 2024 όμως, θα υπάρχει επιπλέον χρέωση -6€ και 8€ ανά μήνα- για κάθε λογαριασμό που θα εμφανίζεται στο Account Center του χρήστη.

    Το κόοτος ανέρχεται στα 9,99€ τον μήνα για αγορά από Web και ανεβαίνει στα 12,99€ για iOS και Android ( σύμφωνα με την Meta, η διαφορά στο κόοτος οφείλεται στις εμπορικές πολιτικές των Apple και Google στα αντίστοιχα store τους).

    Όσοι δεν επιθυμούν να πληρώσουν , θα συνεχίσουν να έχουν πρόσβαση στις υπηρεσίες τους, αποδεχόμενοι όλα τα διαφημιστικά και λοιπά μέσα προσωποποίησης της εμπειρίας χρήσης.

    Αναλυτικά : Meta

  2. #2
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ θα πάρω την συνδρομή με τα -6€
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #3
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    WIND
    Αν και δεν ενδιαφέρομαι για συνδρομή, πληροφοριακά, αν μπαίνεις και από web και από κινητό θα πηγαίνει αθροιστικά η συνδρομή;

  4. #4
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Ανά λογαριασμό. Αν πληρώνεις πχ την συνδρομή μόνο για τον λογαριασμό σου στο Facebook, θα πιάνει όσες συσκευές χρησιμοποιούν αυτόν τον λογαριασμό

  5. #5
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.684
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    έσπασε το πληκτρολόγιο. Μετά λέτε για τον Ίλον...
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  6. #6
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Του adblock το κάγκελο, έρχεται νέο κύμα πειρατείας τώρα και στις ad-supported υπηρεσίες.
    Έναν τρόπο βρίσκουν να κλείσουν τις τρύπες, δέκα θα πετάγονται σαν λερναία ύδρα. Η αρχή έγινε με το Youtube, θα πάρουν σειρά και αυτά τώρα.
    Scuderia Ferrari

  7. #7
    Εγγραφή
    28-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.553
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    να δούμε αν τολμήσουν κάτι με adblock detector

  8. #8
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    522
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    να δούμε αν τολμήσουν κάτι με adblock detector
    Ήδη είναι ψιλοάχρηστοι οι adblockers σε facebook και instagram. Οι διαφημίσεις είναι integrated ως περιεχόμενο (posts, stories, marketplace κλπ.). Επίσης, το web δεν είναι ο Νο1 τρόπος πρόσβασης σε αυτές τις πλατφόρμες. Ειδικά στο instagram, δεν μπορείς καν να ανεβάσεις περιεχόμενο από το site. Στις εφαρμογές, θα πρέπει να βρεις πειραγμένη έκδοσή τους, που να την εμπιστευτείς κιόλας ότι δεν αποτελεί malware.

    Γενικά, γνωρίζουν πλέον οι πλατφόρμες ότι αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνίας, και αν κάποια στιγμή δεν υπάρχει άλλος τρόπος πρόσβασης, ελάχιστοι θα είναι αυτοί που δε θα πληρώσουν 10-20€/μήνα. Τουλάχιστον όσοι τις χρησιμοποιούν σήμερα σε ένα σεβαστό βαθμό και αλληλεπιδρούν με αρκετό κόσμο. Τους μεγάλους τους συμφέρει κιόλας, γιατί με τον τρόπο αυτό κλειδώνουν κόσμο αποκλειστικά και μόνο στις δικές τους πλατφόρμες. Είναι πολύ δύσκολο να πειστούν μαζικά χρήστες να μπουν σε ανταγωνιστική πλατφόρμα με συνδρομή, τη στιγμή που πληρώνουν ήδη συνδρομή σε άλλη. Επίσης, σε αντίθεση με άλλα προϊόντα που τα απολαμβάνεις και μόνος σου, αυτές οι πλατμόρμες έχουν νόημα μόνο αν σε αυτές βρίσκεται άλλος κόσμος που σε ενδιαφέρει να αλληλεπιδράς.

  9. #9
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά, γνωρίζουν πλέον οι πλατφόρμες ότι αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνίας, και αν κάποια στιγμή δεν υπάρχει άλλος τρόπος πρόσβασης, ελάχιστοι θα είναι αυτοί που δε θα πληρώσουν 10-20€/μήνα.
    Βάλε με εμένα, όλη μου την οικογένεια και όλους μου τους γνωστούς σε αυτή την κατηγορία. Απλά τους κάνεις ban και τέλος. Αυτό έλειπε να είναι "αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνίας" το διαδικτυακό κουτσομπολιό.... ρε που φτάσαμε.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  10. #10
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα πάρω την συνδρομή με τα -6€
    Εγώ θα δώσω τγία.

  11. #11
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήδη είναι ψιλοάχρηστοι οι adblockers σε facebook και instagram. Οι διαφημίσεις είναι integrated ως περιεχόμενο (posts, stories, marketplace κλπ.). Επίσης, το web δεν είναι ο Νο1 τρόπος πρόσβασης σε αυτές τις πλατφόρμες. Ειδικά στο instagram, δεν μπορείς καν να ανεβάσεις περιεχόμενο από το site. Στις εφαρμογές, θα πρέπει να βρεις πειραγμένη έκδοσή τους, που να την εμπιστευτείς κιόλας ότι δεν αποτελεί malware.

    Γενικά, γνωρίζουν πλέον οι πλατφόρμες ότι αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνίας, και αν κάποια στιγμή δεν υπάρχει άλλος τρόπος πρόσβασης, ελάχιστοι θα είναι αυτοί που δε θα πληρώσουν 10-20€/μήνα. Τουλάχιστον όσοι τις χρησιμοποιούν σήμερα σε ένα σεβαστό βαθμό και αλληλεπιδρούν με αρκετό κόσμο. Τους μεγάλους τους συμφέρει κιόλας, γιατί με τον τρόπο αυτό κλειδώνουν κόσμο αποκλειστικά και μόνο στις δικές τους πλατφόρμες. Είναι πολύ δύσκολο να πειστούν μαζικά χρήστες να μπουν σε ανταγωνιστική πλατφόρμα με συνδρομή, τη στιγμή που πληρώνουν ήδη συνδρομή σε άλλη. Επίσης, σε αντίθεση με άλλα προϊόντα που τα απολαμβάνεις και μόνος σου, αυτές οι πλατμόρμες έχουν νόημα μόνο αν σε αυτές βρίσκεται άλλος κόσμος που σε ενδιαφέρει να αλληλεπιδράς.
    νομιζω οτι μιλαει για το οτι η google διαγραφει τα plugins και σε ατομα στην ευρωπη πραγμα που ειναι παρανομο τουλαχιστον εδω

  12. #12
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε με εμένα, όλη μου την οικογένεια και όλους μου τους γνωστούς σε αυτή την κατηγορία. Απλά τους κάνεις ban και τέλος. Αυτό έλειπε να είναι "αναπόσπαστο κομμάτι της κοινωνίας" το διαδικτυακό κουτσομπολιό.... ρε που φτάσαμε.
    Πες τα! Αυτά πήγα να πω κι εγώ αλλά με κάλυψες πλήρως!
    Άκου..."αναπόσπαστο κομμάτι"!

  13. #13
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Για να καταλάβω, υπάρχει νόμος που τους επιτρέπει να πουν "Πλήρωσε αν θες εγώ ως εταιρεία να ακολουθήσω το νόμο, διαφορετικά έχω το δικαίωμα να παρακάμψω το νόμο μέσω όρων χρήσης, απλά και μόνο γιατί σου δίνω επιλογή";

  14. #14
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    έσπασε το πληκτρολόγιο. Μετά λέτε για τον Ίλον...
    Όταν τα έλεγε ο ίλον, τον λέγανε ψεκασμένο. Ο τύπος παίζει να αποδεικνύει γιατί έχει φτάσει εκεί που έχει φτάσει.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #15
    Εγγραφή
    22-08-2015
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Hol
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να καταλάβω, υπάρχει νόμος που τους επιτρέπει να πουν "Πλήρωσε αν θες εγώ ως εταιρεία να ακολουθήσω το νόμο, διαφορετικά έχω το δικαίωμα να παρακάμψω το νόμο μέσω όρων χρήσης, απλά και μόνο γιατί σου δίνω επιλογή";
    Εγώ είμαι περίεργος πάντως εάν αυτό ακριβώς που θέλει να κάνει η meta το αφήσει να περάσει έτσι η ευρώπη λοιπόν με αυτού του είδους την ντρίπλα, που όντως δεν στέκει, κανονικά πρέπει να υποχρεωθεί να συμμορφωθεί με τους ευρωπαϊκούς νόμους...

Σελ. 1 από 8 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας