Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Καλησπέρα. Έχω ένα dvr με 8 κάμερες που λέγεται xmeye και το έχω συνδέσει με καλώδιο ethernet στο ρούτερ μου. Όσο ειμαι συνδεδεμένος σε κοινό wifi που είναι το ρούτερ και το dvr όλα καλά. Όταν πάω να μπω από δεδομένα του κινητού το βγάζει failed. Στις ρυθμίσεις έβαλα μια ip εντός του φάσματος που λέει έναν αριθμό από 2 έως 253. Gateways έβαλα αυτό που βρήκα από το λάπτοπ μου ότι έχει το ρούτερ. Το βγάζει συνδεδεμένο στο cloud αλλά πάντα το ίδιο θέμα. Πείτε μου αν έχεις κάνει γνώση να με βοηθήσει τι να κάνω? Το ρούτερ είναι το zydex της nova

  2. #2
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Xmeye είναι το πρόγραμμα που βλέπεις τις κάμερες όχι η μάρκα του καταγραφικού.
    Ως διεύθυνση του καταγραφικού έχεις δώσει στο Xmeye την π.χ 192.168.1.155;

  3. #3
    Ναι έχω δώσει μια τέτοια διεύθυνση ανάμεσα στο εύρος που μου δείχνει το router ως διαθέσιμες. Μάρκα ακριβώς δεν έχει, στο interner το firmware του και τις οδηγίες που ακολουθώ τις βρίσκω σαν αυτό που ονομάζουν έτσι.

  4. #4
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κινέζικο καταγραφικό είναι, όλα έτσι είναι.
    Με την εσωτερική διεύθυνση 192.169.1.xxx μπορείς μόνο εσωτερικά να τις δεις.
    Για να δεις τις κάμερες απ' έξω χρειάζεσαι το cloud id του καταγραφικού, ή serial number.
    Θα το βρεις από το μενού του στην καρτέλα έκδοση (version) ή στο καρτελάκι κάτω από το καταγραφικό.
    Πιθανότατα θα βρεις και QR Code οπότε θα πας στο Xmeye, θα σβήσεις τη συσκευή που έχεις ήδη δημιουργήσει, θα πατήσεις + πάνω δεξιά και το τετράγωνο με τη γραμμή στη μέση ώστε να σκανάρει το QR Code.
    Δίνεις password κι έτοιμος.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας