Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-37 από 37
  1. #31
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί και να τις μειώσει νομίζεις θα σου μειώσει την τιμή;
    Οχι θα την αυξήσει. Το οτι θα χαλιόντουσαν κάποιοι που ζητάει ΜΕΙΩΣΗ χρεώσεων πραγματικά χρήζει ψυχιατρικής μελέτης.

  2. #32
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι με τη Google εγώ προσωπικά. Είτε η Google πάρει 30% προμήθεια, είτε 20% αυτή έχει το μαχαίρι και το πεπόνι και σε όποιον αρέσει. Σας να πάω εγώ στο Σκλαβενίτη σαν παραγωγος και να φωνάζω, ααααα κλέφτες 6666 μου παίρνετε τη φέτα μου 5€ το κιλό και την πουλάτε 15€.
    Μην πουλάς τη φέτα σου στο Σκλαβενίτη ρε μεγάλε και τέλος, πάνε στην τελική σε άλλο σούπερ μάρκετ να πουλήσεις.
    ποτε ηταν που η epic προσπαθησε να φερει και στην valve στο θεμα? πως και καλα εχουν και αυτοι 30% cap και η valve ειπε "εμεις προσφερουμε το απολυτο πακετο που κανεις αλλος δεν μπορει και δεν θελει να το κανει εμεις δεν εχουμε ανταγωνισμο σε κανενα επιπεδο"

  3. #33
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποτε ηταν που η epic προσπαθησε να φερει και στην valve στο θεμα? πως και καλα εχουν και αυτοι 30% cap και η valve ειπε "εμεις προσφερουμε το απολυτο πακετο που κανεις αλλος δεν μπορει και δεν θελει να το κανει εμεις δεν εχουμε ανταγωνισμο σε κανενα επιπεδο"
    Νομίζω ότι αυτό που γράφεις, είναι ο λόγος που το fortnite δεν υπάρχει στο steam.
    Γιατί να πληρώνει προμήθεια-νταβατζιλίκι η epic στην valve, όταν έχει το δικό της store?

    Η ουσιώδης διαφορά, είναι ότι το pc είναι μια ανοιχτή πλατφόρμα, όπου οποιοσδήποτε μπορεί να ανοίξει το δικό του store και να πουλάει από εκεί.
    Δεν ισχύει όμως το ίδιο σε κινητά/tablets/consoles. Εκεί το store του εκάστοτε vendor, είναι ένα μονοπώλιο.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  4. #34
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι αυτό που γράφεις, είναι ο λόγος που το fortnite δεν υπάρχει στο steam.
    Γιατί να πληρώνει προμήθεια-νταβατζιλίκι η epic στην valve, όταν έχει το δικό της store?

    Η ουσιώδης διαφορά, είναι ότι το pc είναι μια ανοιχτή πλατφόρμα, όπου οποιοσδήποτε μπορεί να ανοίξει το δικό του store και να πουλάει από εκεί.
    Δεν ισχύει όμως το ίδιο σε κινητά/tablets/consoles. Εκεί το store του εκάστοτε vendor, είναι ένα μονοπώλιο.
    ακριβως αλλα ειναι η διαφορα στην ποιοτητα εκει ειναι το θεμα

  5. #35
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι αυτό που γράφεις, είναι ο λόγος που το fortnite δεν υπάρχει στο steam.
    Γιατί να πληρώνει προμήθεια-νταβατζιλίκι η epic στην valve, όταν έχει το δικό της store?
    εδω να ρωτησω λιγο κατι. αν το fortnite δεν ηταν free to play, θα ειχε την επιτυχια που εχει? και ας μην γελιομαστε, το παιζουν παρα πολλα πιτσιρικια στο κινητο τους. τι θα γινοταν αν η google ελεγε τερμα? ποσα πιτσιρικια νομιζεις ξερουν να το κατεβασουν απο το επισημο site της epic και να το κανουν sideloading? αυτο που θελω να πω, οτι ακριβως επειδη εδω ειναι ενα κυριως τεχνολογικο φορουμ και επειδη τα μελη του ξερουν 5 πραγματα παραπανω, δεν σημαινει οτι ισχυει το ιδιο και για τους υπολοιπους.

    - - - Updated - - -

    η sony, η microsoft δηλαδη δεν παιρνουν προμηθεια απο τα stores τους? γιατι δεν κανουν μηνυση και σε αυτους? συγνωμη, μπορει να εγινε και να μου διαφευγει τωρα

  6. #36
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.162
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από buu Εμφάνιση μηνυμάτων
    εδω να ρωτησω λιγο κατι. αν το fortnite δεν ηταν free to play, θα ειχε την επιτυχια που εχει? και ας μην γελιομαστε, το παιζουν παρα πολλα πιτσιρικια στο κινητο τους. τι θα γινοταν αν η google ελεγε τερμα? ποσα πιτσιρικια νομιζεις ξερουν να το κατεβασουν απο το επισημο site της epic και να το κανουν sideloading? αυτο που θελω να πω, οτι ακριβως επειδη εδω ειναι ενα κυριως τεχνολογικο φορουμ και επειδη τα μελη του ξερουν 5 πραγματα παραπανω, δεν σημαινει οτι ισχυει το ιδιο και για τους υπολοιπους.

    - - - Updated - - -

    η sony, η microsoft δηλαδη δεν παιρνουν προμηθεια απο τα stores τους? γιατι δεν κανουν μηνυση και σε αυτους? συγνωμη, μπορει να εγινε και να μου διαφευγει τωρα
    Προφανώς και αν δεν ήταν f2p, το fortnite σαφώς δεν θα είχε την επιτυχία που έχει. Ωστόσο, αρκετά f2p έχουν πέσει στη λήθη μετά από κάποια χρόνια. Αυτό, από το 17 που κυκλοφόρησε, κρατάει ακόμα.

    Όσον αφορά την προμήθεια, στο link: https://www.gameshub.com/news/featur...elopers-10912/

    αναφέρεται:

    The industry standard platform fee hovers around 30%, which includes the likes of Steam, PlayStation, and Nintendo. In an attempt to disrupt the market, the Epic Games Store only takes 12%, and independent platform itch.io allows developers to set their own split, with a default cut of 10%. Microsoft takes 30% of sales made through the Xbox console’s digital store, while its PC marketplace recently changed to 12% in line with Epic.

    Δηλαδή το νταβατζιλίκι του 30% φαίνεται να έχει παγιωθεί, πλην του epic store και του microsoft store για pc. Το ποσοστό αυτό βέβαια, είναι κάπως εξωφρενικό αν το καλοσκεφτεί κανείς, καθώς σχεδόν το 1/3 της αξίας πάει στον μεσάζοντα.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  7. #37
    Εγγραφή
    25-09-2021
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    The industry standard platform fee hovers around 30%, which includes the likes of Steam, PlayStation, and Nintendo. In an attempt to disrupt the market, the Epic Games Store only takes 12%, and independent platform itch.io allows developers to set their own split, with a default cut of 10%. Microsoft takes 30% of sales made through the Xbox console’s digital store, while its PC marketplace recently changed to 12% in line with Epic.
    μα εδω δεν ειναι το θεμα? αν βαλεις και την google στην εξισωση, δες ποσα θα εχανε η epic. βασικα αν δεν το ειχαν κανει αυτες οι εταιριες διαθεσιμο στις πλατφορμες τους, η epic δεν θα εβγαζε τιποτα απο το συγκεκριμενο παιχνιδι

    - - - Updated - - -

    κι απ'οτι βλεπω και στο app store της apple δεν ειναι διαθεσιμο

    In summary, Fortnite will be accessible on Apple mobile devices in 2023 via cloud streaming platforms. By using Luna, GeForce Now, or Xbox Cloud Gaming, iOS gamers can play Fortnite on their iPhones and iPads once again.

    https://www.gameleap.com/guides/how-...evices-in-2023

    - - - Updated - - -

    εβαλαν το παιχνιδι τους σε ολες αυτες τις πλατφορμες γνωριζοντας τους ορους. το να διαμαρτυρονται μετα ειναι λιγο καπως

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας