Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-35 από 35
  1. #31
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    - popup για ρύθμιση backup στο one drive (και στα 10) κάθε 2-3 μέρες ασχέτως αν έχει επιλεγεί υπενθύμιση σε μια βδομάδα ή 30 μέρες. Πλήρης ακύρωση της υπενθύμισης δεν υπάρχει.
    Εμένα δε μου έρχονται ειδοποιήσεις. Είπα 1-2 φορές όχι, τέλος.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    - μηνύματα τύπου balloon στον file explorer και στα word, excel κλπ (έκδοση 2019) για τα οφέλη της αποθήκευσης στο onedrive.
    Επίσης αυτό, δε θυμάμαι να το έχω δει ποτέ, εκτός από την πρώτη φορά που άνοιξα το Word.

  2. #32
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    677
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα δε μου έρχονται ειδοποιήσεις. Είπα 1-2 φορές όχι, τέλος.
    Windows 10 ή 11; Ενημέρωσα το προηγούμενο post με μια εικόνα της ειδοποίησης. Νομίζω οτι η επιλογή "No, thanks" σχετίζεται με το διάστημα υπενθύμισης (1 βδομάδα ή 30 μέρες) και δεν σημαίνει απολύτως "όχι" ώστε να σταματάει. Είμαι 100% σίγουρος γι' αυτό στα 11. Στα 10 θα το τσεκάρω ξανά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης αυτό, δε θυμάμαι να το έχω δει ποτέ, εκτός από την πρώτη φορά που άνοιξα το Word.
    Ποιά έκδοση του Office; Ναι, δεν το εμφανίζει πάντα. Όταν το ξαναδώ θα στείλω screenshot. Ήδη ενημέρωσα το προηγούμενο post μου με screenshot απο το "highjacked" breadcrumb του file explorer.

    Γενικά, το τελευταίο διάστημα, έχει ενταθεί αρκετά η προσπάθεια πλασαρίσματος του onedrive για backup. Στα 10 μάλλον δεν είναι τόσο έντονο αλλά στα 11 είναι πολύ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Tzitziloni : 03-12-23 στις 13:44.

  3. #33
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Windows 10 ή 11; Ενημέρωσα το προηγούμενο post με μια εικόνα της ειδοποίησης. Νομίζω οτι η επιλογή "No, thanks" σχετίζεται με το διάστημα υπενθύμισης (1 βδομάδα ή 30 μέρες) και δεν σημαίνει απολύτως "όχι" ώστε να σταματάει. Είμαι 100% σίγουρος γι' αυτό στα 11. Στα 10 θα το τσεκάρω ξανά.




    Ποιά έκδοση του Office; Ναι, δεν το εμφανίζει πάντα. Όταν το ξαναδώ θα στείλω screenshot. Ήδη ενημέρωσα το προηγούμενο post μου με screenshot απο το "highjacked" breadcrumb του file explorer.

    Γενικά, το τελευταίο διάστημα, έχει ενταθεί αρκετά η προσπάθεια πλασαρίσματος του onedrive για backup. Στα 10 μάλλον δεν είναι τόσο έντονο αλλά στα 11 είναι πολύ.
    Windows 11, Office 2016.

  4. #34
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.093
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tzitziloni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και το θέμα είναι το google drive, αξίζει αναφορά στην επιθετική προσέγγιση για backup στο Onedrive μέσω των 11.

    - popup για ρύθμιση backup στο one drive (και στα 10) κάθε 2-3 μέρες ασχέτως αν έχει επιλεγεί υπενθύμιση σε μια βδομάδα ή 30 μέρες. Πλήρης ακύρωση της υπενθύμισης δεν υπάρχει.

    Συνημμένο Αρχείο 252439

    - αλλαγή του breadcrumb στον file explorer, σε τυχαίες χρονικές στιγμές. Μέρος του breadcrumb αντικαθισταται από link που ανοίγει παράθυρο για τη ρύθμιση του backup στο onedrive. Είναι πολύ εύκολο να το πατήσεις κατά λάθος αν εκείνη την ώρα κινείσαι μπρος-πισω σε φακέλους.

    Συνημμένο Αρχείο 252438

    - μηνύματα τύπου balloon στον file explorer και στα word, excel κλπ (έκδοση 2019) για τα οφέλη της αποθήκευσης στο onedrive.

    - - - Updated - - -



    Είναι χοντρό να χάνεις αρχεία σε τέτοιες υπηρεσίες. Το αντίτιμο δεν το όρισαν οι χρήστες, η google το όρισε.
    Εγώ πάντως δεν έχω όλες αυτές τις ειδοποιήσεις.

    - - - Updated - - -

    Βασικά αν τις είχα τόσο συχνά και δεν έβγαιναν θα τα είχα ξηλώσει χωρίς δεύτερη σκέψη.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #35
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.525
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Google explains how Drive users may restore lost files
    https://www.ghacks.net/2023/12/07/go...re-lost-files/

    Σαν χρηστης λινουξ παντως, λεω ευτυχως που δεν υπαρχει λινουξοεφαρμογη της google για το drive
    https://abevoelker.github.io/how-lon...ent-is-coming/
    ديميتريس

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας