Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Η αφεντικίνα μου από το πρωί τρέχει πανικόβλητη... πήγαν διακοπές οικογενειακώς Ολλανδία .. τις έπεσε κάτω το a52s της και οθόνη τέλος... λειτουργεί σαν κινητό... τις είπα να ρωτήσει στο αεροδρόμιο που μπορεί να τις το φτιάξουν.. η Samsung γιοκ μέρες που είναι οπότε τις βρήκαν Πακιστανό ήρωα με μαγαζάκι που ζήτησε 135€ .. μια χαρά μου φαίνεται η τιμή.. τι λέτε? όπως και να έχει της είπα να πάει.....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #17
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η αφεντικίνα μου από το πρωί τρέχει πανικόβλητη... πήγαν διακοπές οικογενειακώς Ολλανδία .. τις έπεσε κάτω το a52s της και οθόνη τέλος... λειτουργεί σαν κινητό... τις είπα να ρωτήσει στο αεροδρόμιο που μπορεί να τις το φτιάξουν.. η Samsung γιοκ μέρες που είναι οπότε τις βρήκαν Πακιστανό ήρωα με μαγαζάκι που ζήτησε 135€ .. μια χαρά μου φαίνεται η τιμή.. τι λέτε? όπως και να έχει της είπα να πάει.....
    Η σκέψη σου έχει στέρεη βάση. Αν φτιαχτεί με τα 135€, έχει καλώς. Αν όχι, ας πει πως έχασε το πορτοφόλι. Στο πίσω μέρος του μυαλού πάντως -για κάθε ενδεχόμενο- ας έχει υπόψη πως μπορεί να χρειαστεί (κούφια η ώρα που το ακούει, ακόμα δεν το επισκεύασε η γυναίκα) καινούριο, όχι για άλλο λόγο, αλλά για να μην της κακοφανεί, αν τα πράγματα δεν πάνε καλά.

  3. #18
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Αν ο Κινέζος σού πούλαγε για 500€ αθάνατο laptop, θα γιόρταζε κάθε Ψυχοσάββατο, λόγω ακατάσχετης πείνας!!!"
    Πάντως όταν δινόταν προσοχή στην κατασκευή των προϊόντων πάλι υπήρχε περιθώριο κέρδους για τους κατασκευαστές. Τώρα απλώς δεν σε σέβονται σαν πελάτη με αυτό τον τρόπο κατασκευής (εσκεμμένη και προσχεδιασμένη αχρήστευση του πωλούμενου προϊόντος σε συγκεκριμένο χρόνο είτε λέγεται αυτοκίνητο, είτε H/Y ή κινητό).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκεί είναι όλο το ζουμί στην εποχή μας.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από m1john Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι θα δώσει ο άλλος 1200 ευρώ για κινητό και θα το ανοίξει μόνος του. άμα το ξανακλείσει πες μου.κοπίδι και σφυρί
    Αυτές οι δύο προτάσεις δείχνουν πνεύμα των καιρών μας.

    Θυμίζει μια αρκετά εξόφθαλμη (και σχετικά πρόσφατη συζήτηση) σε ένα άλλο μεγάλο ελληνικό forum: Αφού οι πελάτες μου είναι αδαείς (στη θέση του αδαή βάλτε όποιο μειωτικό επίθετο σας έρχεται στο μυαλό), φταίω εγώ που ανεβάζω τις τιμές στο θεό και τους πουλάω φύκια για μεταξωτές κορδέλες;

    Η σύντομη σκέψη μου είναι: η συμπεριφορά του εμπόρου αυτού (που ρωτά το παραπάνω) τον κάνει να του ταιριάζει απόλυτα το επίθετο που επιλέξατε για τον πελάτη... Και δεν ξέρω πως η ανωτέρω "επιχειρηματική δραστηριότητα" της αρπαχτής, βελτίωσε το επίπεδο, των πελατών, του εμπόρου και του λοιπού κοινωνικού συνόλου ;;.

    Κοιμάται ήσυχος/νιώθει καλά με αυτό που κάνει ο ανωτέρω έμπορος, δεν φθείρει αυτό που κάνει; Ή δεν έχει την ικανότητα να κάνει αυτές τις ερωτήσεις, άραγε;

    Βέβαια το οτι έδωσε κάποιος 1200 ευρώ για κάτι, δεν σημαίνει οτι μπορεί να χαρακτηρίσει απαραίτητα τον πελάτη με συγκεκριμένο τρόπο. Υπάρχει και το πλήρωσα ή θα πληρώσω 1200 ευρώ, καλύτερα ας είμαι σίγουρος οτι αυτό που αγόρασα/θα αγοράσω μπορεί να δουλέψει για 15 χρόνια.

    Κλείνοντας μπορώ να πώ οτι βρίσκω ιδιαίτερα δύσκολο να έχω συζητήσεις που βασίζονται σε λογικά επιχειρήματα και απόψεις, στο ελληνικό διαδίκτυο αυτούς τους καιρούς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος MyISLM : 26-12-23 στις 16:52.

  4. #19
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.180
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σκέψη σου έχει στέρεη βάση. Αν φτιαχτεί με τα 135€, έχει καλώς. Αν όχι, ας πει πως έχασε το πορτοφόλι. Στο πίσω μέρος του μυαλού πάντως -για κάθε ενδεχόμενο- ας έχει υπόψη πως μπορεί να χρειαστεί (κούφια η ώρα που το ακούει, ακόμα δεν το επισκεύασε η γυναίκα) καινούριο, όχι για άλλο λόγο, αλλά για να μην της κακοφανεί, αν τα πράγματα δεν πάνε καλά.
    Εγώ περισσότερο το είπα για την διείσδυση των Πακιστανομάγαζων σε όλη την Ευρώπη
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #20
    Εγγραφή
    06-12-2021
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ 7530 AX
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MyISLM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλείνοντας μπορώ να πώ οτι βρίσκω ιδιαίτερα δύσκολο να έχω συζητήσεις που βασίζονται σε λογικά επιχειρήματα και απόψεις, στο ελληνικό διαδίκτυο αυτούς τους καιρούς.
    Πάντα ήταν δύσκολο, αγαπητέ φίλε. Αυτό όμως δεν λέει και πολλά. Εκθέτουμε τις απόψεις μας, όσο πιο όμορφα και λογικά μπορούμε. Όσο για τις αντιδράσεις... έχει ο Θεός.

  6. #21
    Εγγραφή
    12-03-2019
    Περιοχή
    Thess
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    360
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    20/20
    ISP
    Wbs ± 20 Mbps
    Router
    BT Home Hub 5A (OpenWRT)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgeole Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα ήταν δύσκολο, αγαπητέ φίλε. Αυτό όμως δεν λέει και πολλά. Εκθέτουμε τις απόψεις μας, όσο πιο όμορφα και λογικά μπορούμε. Όσο για τις αντιδράσεις... έχει ο Θεός.
    Η δυσκολία έγκειται στο γεγονός οτι ο κώδικας επικοινωνίας (απάντηση και έκφραση κατά τον τρόπο και μοτίβο του προλαλήσαντα) της κοινωνίας δεν τηρείται

  7. #22
    Εγγραφή
    08-03-2003
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    82
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    221999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Router
    Sercomm Speedport Plus
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 30.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ChriZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει πάντα η δικαιολογία του IP67-IP68 για τις μπαταρίες...
    Συμφωνώ απόλυτα.
    Ενδέχεται να υπάρχει τρόπος με "φλάντζα" και βίδες άλλα όταν το κινητό είναι Ultra slim δεν είναι εύκολη υπόθεση.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας