Σελ. 59 από 74 ΠρώτηΠρώτη ... 39495457585960616469 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 871-885 από 1103
  1. #871
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα γιατί να βγεις στη σύνταξη; Δεν λέω προφανώς είναι απαιτητική δουλειά αλλά στην τελική λεφτά είναι αυτά και προφανώς κάνει και αυτό που του αρέσει. Καμία κριτική ειλικρινά, απλά χάνεται λίγο η "μαγεία" από το κλείσιμο που έκανε το Logan στον Wolverine, αυτό είναι όλο. Τώρα για το Deadpool and Wolverine, θα πλησιάσω αλλά προσεκτικά
    Γιατί είναι απαιτητική και γιατί πχ αυτός πρέπει να διατηρήσει ένα σωματότυπο. Μπορείς πχ να κάνεις το ηθοποιό και αλλιώς αλλά το τις συνθήκες που εσύ θες.

    Με τόσα παποδια στην οθόνη, αναρωτιέμαι αν είναι θέμα ματαιοδοξίας ή πολύ υψηλού upkeep του lifestyle τους και έχουν ξεμείνει από λεφτά.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #872
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.939
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Ο Hugh Jackman και ο Ryan Reynolds κάνουν πλάκες μαζί εδώ και χρόνια.
    Απλά κάνουν άλλη μία και πληρώνονται κιόλας.

  3. #873
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.488
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Hugh Jackman και ο Ryan Reynolds κάνουν πλάκες μαζί εδώ και χρόνια.
    Απλά κάνουν άλλη μία και πληρώνονται κιόλας.
    This
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #874
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.767
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    The Blues Brothers, ή αλλιώς "Οι Ατσίδες με τα μπλε" στα Ελληνικά

    Δύο αδέρφια προσπαθούν να επανενώσουν το συγκρότημά τους για να βγάλουν λεφτά και να σώσουν από το κλείσιμο το ορφανοτροφείο στο οποίο μεγάλωσαν.

    Το είχα δει πριν 30-40 χρόνια, δε θυμόμουνα απολύτως τίποτα. Έργο τριών ταχυτήτων, μία για κάθε 1/3 του. Κατά το πρώτο 1/3 δεν το έκλεισα μόνο και μόνο γιατί απαίτησα από τον εαυτό μου να αντέξει και να δει γιατί αυτό το έργο είναι τόσο ψηλά στη λίστα των καλών έργων. Πραγματικά ηλίθιο χιούμορ και υπερβολές, δεν έχει γεράσει καθόλου καλά. Το δεύτερο 1/3 (η μουσική) απλά κορυφαίο, στην ουσία μιούζικαλ με πρωταγωνιστές ιερά τέρατα των blues, total respect. Το τρίτο 1/3 (το κυνηγητό) είχε πολύ χαβαλέ, χάος και destruction derby. Γέλασα πολύ σε μερικές σκηνές, πολύ διασκεδαστικό. Εννοείται ότι το έχετε δει όλοι, αλλά αν είστε σαν εμένα και δεν το θυμάστε, αξίζει, απλά αντέξτε την αρχή.

  5. #875
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.591
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Blues Brothers, ή αλλιώς "Οι Ατσίδες με τα μπλε" στα Ελληνικά

    Δύο αδέρφια προσπαθούν να επανενώσουν το συγκρότημά τους για να βγάλουν λεφτά και να σώσουν από το κλείσιμο το ορφανοτροφείο στο οποίο μεγάλωσαν.

    Το είχα δει πριν 30-40 χρόνια, δε θυμόμουνα απολύτως τίποτα. Έργο τριών ταχυτήτων, μία για κάθε 1/3 του. Κατά το πρώτο 1/3 δεν το έκλεισα μόνο και μόνο γιατί απαίτησα από τον εαυτό μου να αντέξει και να δει γιατί αυτό το έργο είναι τόσο ψηλά στη λίστα των καλών έργων. Πραγματικά ηλίθιο χιούμορ και υπερβολές, δεν έχει γεράσει καθόλου καλά. Το δεύτερο 1/3 (η μουσική) απλά κορυφαίο, στην ουσία μιούζικαλ με πρωταγωνιστές ιερά τέρατα των blues, total respect. Το τρίτο 1/3 (το κυνηγητό) είχε πολύ χαβαλέ, χάος και destruction derby. Γέλασα πολύ σε μερικές σκηνές, πολύ διασκεδαστικό. Εννοείται ότι το έχετε δει όλοι, αλλά αν είστε σαν εμένα και δεν το θυμάστε, αξίζει, απλά αντέξτε την αρχή.
    Πολύ καλό.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  6. #876
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Blues Brothers, ή αλλιώς "Οι Ατσίδες με τα μπλε" στα Ελληνικά

    Δύο αδέρφια προσπαθούν να επανενώσουν το συγκρότημά τους για να βγάλουν λεφτά και να σώσουν από το κλείσιμο το ορφανοτροφείο στο οποίο μεγάλωσαν.

    Το είχα δει πριν 30-40 χρόνια, δε θυμόμουνα απολύτως τίποτα. Έργο τριών ταχυτήτων, μία για κάθε 1/3 του. Κατά το πρώτο 1/3 δεν το έκλεισα μόνο και μόνο γιατί απαίτησα από τον εαυτό μου να αντέξει και να δει γιατί αυτό το έργο είναι τόσο ψηλά στη λίστα των καλών έργων. Πραγματικά ηλίθιο χιούμορ και υπερβολές, δεν έχει γεράσει καθόλου καλά. Το δεύτερο 1/3 (η μουσική) απλά κορυφαίο, στην ουσία μιούζικαλ με πρωταγωνιστές ιερά τέρατα των blues, total respect. Το τρίτο 1/3 (το κυνηγητό) είχε πολύ χαβαλέ, χάος και destruction derby. Γέλασα πολύ σε μερικές σκηνές, πολύ διασκεδαστικό. Εννοείται ότι το έχετε δει όλοι, αλλά αν είστε σαν εμένα και δεν το θυμάστε, αξίζει, απλά αντέξτε την αρχή.
    Κορυφαίο, το είχα δει μικρός στο σινεμά όταν είχε πρωτοβγεί, άλλαξε όλη την κοσμοθεωρία μου μέχρι τότε περί μουσικής (και γενικότερα), σαν να ζούσα σε ασπρόμαυρο κόσμο μέχρι τότε και μετά ήρθε ο έγχρωμος.

    Για μένα δεν υπάρχει τίποτε το μεμπτό, κάθε σκηνή καλύτερη από την προηγούμενη.

    Δυο γραμμές σε μια γωνιά τεχνολογικού forum το αδικούν.


    Spoiler:
    Αρκεί βέβαια να ξέρουμε τι βλέπουμε, είναι μια γιορτή του blues, είναι μια παράσταση (show), δεν είναι ντοκιμαντέρ ούτε αναπαράσταση της πραγματικότητας.

    Ακόμη και τις σκηνές με τις υπερβολές πρέπει να τις δει κανείς σαν παρωδία των σοβαρών (υποτίθεται) παραγωγών.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 22-05-24 στις 03:20.

  7. #877
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.394
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Ο ωραιότερος τίτλος ταινίας που έχω δει μέχρι τώρα είναι:
    Μην περιμένεις πολλά από το τέλος του κόσμου.

  8. #878
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Ο καλυτερότερος, έβερ, που έχει υπάρξει είναι το Τα Πάντα Όλα (Everything Everywhere All at Once).

    Τίποτα δε θα ξεπεράσει, ποτέ, το μεγαλείο αυτής της ανθρώπινης διανόησης-μετάφρασης.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  9. #879
    Εγγραφή
    21-07-2006
    Περιοχή
    Πέρα στους πέρα κάμπους
    Μηνύματα
    7.394
    Downloads
    62
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Αιωνία του η μνήμη του Αλέφαντου!

  10. #880
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Το έχω ρήξει στις ταινίες τελευταία. Κάπως μου αρέσει περισσότερο από τις σειρές που έχουν καταντήσει ανούσιες βλακείς πολλών ωρών. Τουλάχιστον η ταινία ειναι μέχρι 2ώρες.
    Νομίζω παλιά πήγαμε στις σειρές γιατί το καλό περιεχόμενο ήθελε πάνω από δύο ώρες, και τώρα εγώ τουλάχιστον το σκέφτομαι ανάποδα, ενδεικτικό της ποιότητας όπως της αντιλαμβάνομαι εγώ

    Fall inn love
    Ταινία στην Νέα Ζηλανδία. Δυστυχώς δείχνει πολύ λίγο από την Νέα Ζηλανδία. Είναι και λίγο χάλι η ταινία. Μια κλασσική ρομαντική ταινία με τις κλασσικές καρικατούρες για γυναίκες. Δεν προτείνεται

    What's love got to with it
    Βρετανική ταινία. Παλιά είχα διαβάσει ότι έχει πέσει τεράστια επένδυση για παραγωγές από την Βρετανία και νομίζω φαίνεται αυτό γιατί νομίζω όλο και περισσότερες ταινίες που εγώ βλέπω ειναι βρετανικές.
    Καλό το θέμα, αλλά στην τελική τίποτα το ιδιαίτερο. Μια ρομαντική ταινία, που προσπαθεί να αγγίξει την πολιτισμική ταυτότητα και ιστορία και γενικά τις θρησκευτικές διαφορές, και τις προσδοκίες και πιέσεις που πηγάζουν από αυτές σε αυτές τις κοινωνίες. Σε κάποιο βαθμό δείχνει πολύ ωραία το πως πλασάρεται ως κάτι θετικό και ότι σε κάποιο βαθμό ο μοντερνισμός έχει φτάσει στο άλλο άκρο αλλά μέχρι εκεί.
    Τιποτα το ιδιαίτερο σαν ταινία και η ηθοποιός ειναι λίγο στραβόφατσα ενώ οι "πακιστανές" λίγο φουσκωμένες.

    Instant family
    Μου άρεσε και το προτείνω παρότι παίζει αυτός ο γλυκανάλατος Wahlberg. Μια φρέσκια απόδοση στο θέμα της υιοθεσίας. Προφανώς και τα θέματα αυτά πρέπει να ρολάρουν στον χρόνο και να αναπαράγωνται. Τίποτα το ιδιαίτερο στην νέα απόδοση αλλά αυτό δεν το κάνει κακό.
    Εμένα μου άρεσε και σε κάποιο βαθμό με συγκήνησε κιόλας. Οι χαρακτήρες που εκπροσωπούν τον οργανισμό υιοθεσίας ειναι θεες. Πολύ ωραίο το touch που δίνουν με το σοβαρό αλλά και ταυτόχρονα κωμικό τους χαρακτήρα. Και οι δυο μου άρεσαν πολύ.
    Η Isabela Merced (η μεγάλη υιοθετημένη) έχει μια αγρια ομορφιά και την βλέπω να πηγαίνει μπροστά. Ήδη την βλέπω να συμμετέχει σε όλο και μεγαλύτερους τίτλους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος chat1978 : 22-05-24 στις 11:58.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #881
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.591
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω ρήξει στις ταινίες τελευταία. Κάπως μου αρέσει περισσότερο από τις σειρές που έχουν καταντήσει ανούσιες βλακείς πολλών ωρών. Τουλάχιστον η ταινία ειναι μέχρι 2ώρες.
    Νομίζω παλιά πήγαμε στις σειρές γιατί το καλό περιεχόμενο ήθελε πάνω από δύο ώρες, και τώρα εγώ τουλάχιστον το σκέφτομαι ανάποδα, ενδεικτικό της ποιότητας όπως της αντιλαμβάνομαι εγώ

    Fall inn love
    Ταινία στην Νέα Ζηλανδία. Δυστυχώς δείχνει πολύ λίγο από την Νέα Ζηλανδία. Είναι και λίγο χάλι η ταινία. Μια κλασσική ρομαντική ταινία με τις κλασσικές καρικατούρες για γυναίκες. Δεν προτείνεται

    What's love got to with it
    Βρετανική ταινία. Παλιά είχα διαβάσει ότι έχει πέσει τεράστια επένδυση για παραγωγές από την Βρετανία και νομίζω φαίνεται αυτό γιατί νομίζω όλο και περισσότερες ταινίες που εγώ βλέπω ειναι βρετανικές.
    Καλό το θέμα, αλλά στην τελική τίποτα το ιδιαίτερο. Μια ρομαντική ταινία, που προσπαθεί να αγγίξει την πολιτισμική ταυτότητα και ιστορία και γενικά τις θρησκευτικές διαφορές, και τις προσδοκίες και πιέσεις που πηγάζουν από αυτές σε αυτές τις κοινωνίες. Σε κάποιο βαθμό δείχνει πολύ ωραία το πως πλασάρεται ως κάτι θετικό και ότι σε κάποιο βαθμό ο μοντερνισμός έχει φτάσει στο άλλο άκρο αλλά μέχρι εκεί.
    Τιποτα το ιδιαίτερο σαν ταινία και η ηθοποιός ειναι λίγο στραβόφατσα ενώ οι "πακιστανές" λίγο φουσκωμένες.

    Instant family
    Μου άρεσε και το προτείνω παρότι παίζει αυτός ο γλυκανάλατος Wahlberg. Μια φρέσκια απόδοση στο θέμα της υιοθεσίας. Προφανώς και τα θέματα αυτά πρέπει να ρολάρουν στον χρόνο και να αναπαράγωνται. Τίποτα το ιδιαίτερο στην νέα απόδοση αλλά αυτό δεν το κάνει κακό.
    Εμένα μου άρεσε και σε κάποιο βαθμό με συγκήνησε κιόλας. Οι χαρακτήρες που εκπροσωπούν τον οργανισμό υιοθεσίας ειναι θεες. Πολύ ωραίο το touch που δίνουν με το σοβαρό αλλά και ταυτόχρονα κωμικό τους χαρακτήρα. Και οι δυο μου άρεσαν πολύ.
    Η Isabela Merced (η μεγάλη υιοθετημένη) έχει μια αγρια ομορφιά και την βλέπω να πηγαίνει μπροστά. Ήδη την βλέπω να συμμετέχει σε όλο και μεγαλύτερους τίτλους.
    Ερωτική διάθεση βλέπω...
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #882
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    14.199
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    300/30,1g/1g,600/120,450/
    ISP
    CosFTTH-5G, Inalan,Vod5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Είχε πριν κάποιες μέρες στην τηλεόραση το

    The Pledge

    για κάποιο ανεξήγητο λόγο.. έχοντας δει τα πάντα που έχουν βγει σε ταινίες από το 80 και μετά (οκ σε τύπους ταινίας που με ενδιαφέρουν).. αυτό μου είχε ξεφύγει.. ή το είχα δει και δεν το θυμάμαι?

    Καλό και η βαθμολογία για μένα το αδικεί.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  13. #883
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.488
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Αmerican Fiction:

    Μια καυστικότατη γλυκόπικρη κωμωδία / σάτιρα των identity politics και των liberals στις ΗΠΑ σε θέματα φυλετικά, καθώς όμως και κριτική της κάθε απλουστευτικής προσέγγισης.

    Σαφώς υπόρρητη επίσης κριτική των wokeistas αλλά κριτική που χρειάζεται, εύστοχη, παραδεχόμενη όμως την "απέναντι" απλούστευση.

    Το πλαίσιο σαφώς αμερικανικό αλλά δεν θέλει και πολύ κανείς να το ανάγει σε όλα τα identity politics τσιτάτα που περιφέρονται κυρίως από μια ανιστόρητη μερίδα (φοβάμαι ακόμα και πλειοψηφία) διαφόρων στη Δύση και σιγά-σιγά και Ελλάδα.

    Παράλληλα, βαθύτατα ανθρώπινη - καιρό είχα να δω μια τέτοια ταινία.

    Συνίσταται ανεπιφύλακτα, καλύτερα με υπότιτλους για να "πιάνει" ο μη αμερικανός θεατής το χιούμορ σε διάφορες φάσεις.

    Kαι τιτανοτεράστιος ηθοποιός ο Jeffrey Wright, απίστευτος!!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχε πριν κάποιες μέρες στην τηλεόραση το

    The Pledge

    για κάποιο ανεξήγητο λόγο.. έχοντας δει τα πάντα που έχουν βγει σε ταινίες από το 80 και μετά (οκ σε τύπους ταινίας που με ενδιαφέρουν).. αυτό μου είχε ξεφύγει.. ή το είχα δει και δεν το θυμάμαι?

    Καλό και η βαθμολογία για μένα το αδικεί.
    Η βαθμολογία είναι χαμηλή επειδή η ταινία είναι δυσκολοχώνευτη για το μέσο θεατή. Ειδάλλως, καταπληκτική και ο Nicholson δίνει ρέστα (ανατριχιαστικά μάλιστα)
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #884
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.167
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτική διάθεση βλέπω...
    2/3 και από τις τελευταίες 10 μου στο trakt 5/10 αν βάλεις και ως ρομαντική το απρόσμενο Bourek.


    Αλλά ναι, ειναι εύκολες, περνάει σχετικά καλά η ώρα, καμιά φορά έχει και κανένα ωραίο κορίτσι κτλ κτλ
    Η Watch list όμως ειναι τίγκα να πω την μαύρη αλήθεια
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  15. #885
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.635
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αmerican Fiction:
    Μια καυστικότατη γλυκόπικρη κωμωδία / σάτιρα των identity politics και των liberals στις ΗΠΑ σε θέματα φυλετικά, καθώς όμως και κριτική της κάθε απλουστευτικής προσέγγισης.
    Σαφώς υπόρρητη επίσης κριτική των wokeistas αλλά κριτική που χρειάζεται, εύστοχη, παραδεχόμενη όμως την "απέναντι" απλούστευση. Το πλαίσιο σαφώς αμερικανικό αλλά δεν θέλει και πολύ κανείς να το ανάγει σε όλα τα identity politics τσιτάτα που περιφέρονται κυρίως από μια ανιστόρητη μερίδα (φοβάμαι ακόμα και πλειοψηφία) διαφόρων στη Δύση και σιγά-σιγά και Ελλάδα.
    Παράλληλα, βαθύτατα ανθρώπινη - καιρό είχα να δω μια τέτοια ταινία.
    Συνίσταται ανεπιφύλακτα, καλύτερα με υπότιτλους για να "πιάνει" ο μη αμερικανός θεατής το χιούμορ σε διάφορες φάσεις.
    Kαι τιτανοτεράστιος ηθοποιός ο Jeffrey Wright, απίστευτος!!
    Όσο καλή και να είναι όμως, (θα τη βάλλω στο πρόγραμμα), δεν παύει να είναι προϊόν μυθοπλασίας που έχει σκοπό να προβάλλει τις φαντασιώσεις του ακροατηρίου.

    Η αλήθεια είναι διαφορετική. Από 58.000 τίτλους που εκδόθηκαν σε ένα χρόνο 90% πούλησαν λιγότερα από 2000 αντίγραφα και 50% πούλησαν λιγότερα από 12.

    70% των συγγραφέων δεν έβγαλαν ούτε την προκαταβολή τους. Η εκδοτική βιομηχανία δουλεύει με το μοντέλο των blockbuster που ελπίζουν πως ένας τίτλος αν γίνει bestseller θα βγάλει τα σπασμένα όλων των άλλων. Κατά κύριο λόγο είναι βιβλία από celebrities και franchises. Κατά μέσο όρο τα πολύ επιτυχημένα best-sellers που τραβάν όλα τα έσοδα είναι 1 στη δεκαετία.

    https://www.elysian.press/p/no-one-buys-books
    https://www.elysian.press/p/publishing-industry-truth

Σελ. 59 από 74 ΠρώτηΠρώτη ... 39495457585960616469 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας